Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Statystyki
Autor Wiadomość
Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2007-07-23, 11:37  Statystyki

Więc tak.
Chcę wyjść do Was z inicjatywą stworzenia statystyk. Coś jak wcześniejsze (które prowadził Diablo), ale o wiele, wiele dokładniejsze. Mianowicie strzały na bramkę każdego piłkarza, straty piłki, faule, min na boisku, ilość podań, ilość celnych podań itp. Jak widać będzie z tym naprawdę sporo pracy - czyli trzeba szukać pomocy na forum, bo sam nie mam szans zrobić coś takiego. Im więcej osób, tym statystyki będą dokładniejsze (ciekawsze :P ).

Napisałem do Diablo, ale on odpada w tym sezonie.

Co o tym sądzicie? Jest ktoś zainteresowany. Podkreślę raz jeszcze, że będzie w chuj roboty. Czasu jeszcze sporo, więc można to wszystko jakoś dograć. Czekam na wasze opinie.
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-07-23, 11:59  

ja myslalem zeby sie w to bawic..ale.

1. musze zobaczyc na ile mi sie dobrze nagrywaja mecze z tunera na LAN na kompa
2. czy warto bawic sie z czyms co i tak robi mnostwo ludzi w marcach i innych takich??
3. jezeli tak to najlepiej zeby zajmowalo sie tym kilka osob i kazdy mialby swoj obszar bo nikt wszystkiego na raz nie ogarnie
4. przed sezonem trzeba KONIECZNIE ustalic dokladne kryteria

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2007-07-23, 12:03  

1. Zobacz :)
2. Swoje to zawsze swoje, zresztą jest to bardzo ciekawe zajęcie :P . Aha, ale w marce ja nie widziałem tak dokładnych statystyk. Może źle szukałem?
3, 4 - Jak najbardziej tak. Właśnie pisałem, czasu sporo czyli można wszystko jakoś ustalić, podzielić itp.

Aha, dodatkowy + to fakt, iż wszystko będzie w jednym miejscu - wiele osób na tym skorzysta.
Ostatnio zmieniony przez Haraszo 2007-07-23, 12:12, w całości zmieniany 2 razy  

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-07-23, 12:10  

Pomysl bardzo fajny i - w miare mozliwosci moglbym pomoc. Problem w tym, ze na chwile obecna nie wiem zupelnie jak bede stal z czasem, wiec pelna deklaracja bylaby skrajna nieodpowiedzialnoscia. Dlatego tez napisze tylko, ze na 100% wezme w tym udzial, ale nie wiem na jaka skale (i moze sie okazac, ze moj wklad bedzie niewielki).

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2007-07-23, 12:27  

Kot to fan statystyk meczowych, ale nie wiem jak czy będzie mógł, trzeba spytać.
a Carlo to maniak statystyk, ale nie wiem czy takich meczowych.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-07-23, 13:31  

Statystyki dotyczace pojedynczego meczu dosc niezle prowadzi AS, zawsze sie nim sugeruje, choc oni tam zawsze bardzo dziwnie licza liczbe strzalow obu druzyn. Z kolei MARCA ma fajne statsy poszczegolnych zawodnikow. Wiadomo ze swoje najlepsze, ale zeby dokladnie po swojemu je zrobic to by musial ktos dokladnie ogladac mecz i wszystko zapisywac? Na mnie jak zwykle nie liczcie :)

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2007-07-23, 14:41  

Pomysł napewno bardzo dobry, ale musi to ktos robi kto oglada wszystkie mecze, a i tak nie wszytsko 'wyłapie'.
Ja osobiście zadnych statystyk nie prowadze. Nieraz sprawdzam to i owo na stronkach Marca czy LFP. Podstawowe informacje mozna tam raczej bez problemów znaleźć.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, .....

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2007-07-23, 14:54  

Możliwość oglądania wszystkich spotkań to raczej podstawa :> . Nie wiem co z tego będzie, obecnie tylko baix i Crow wykazali jakieś zainteresowanie. Poczekamy, zobaczymy.

baixinho 

Wysłany: 2007-07-23, 15:18  

a ilosc przebiegnietych kilometrow tez bedziemy robic??

ogladanie kazdego meczu bezwzglednie wymagane, a najlepiej pewnie dwukrotne bo ogladajac live statsow sie nie zrobi

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2007-07-23, 15:36  

baixinho napisał/a:
a ilosc przebiegnietych kilometrow tez bedziemy robic??

Będziemy :D

No właśnie, albo ktoś nagrywa mecz, albo ściąga torrenta itp. Tak, aby spokojnie następnego dnia zrobić statsy.

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2007-07-23, 15:37  

Imerr juz wspomnial ze kocham statystyki i chetnie bym sie w cos takiego zaangazowal. Niestety nie moge sie deklarowac bo zmieniam w tym roku uniwersytet a co za tym idzie miasto. Nie wiem jaki bede mial dostep do ogladania meczow a bez tego to moge co najwyzej napisac kto ma ile czerwonych kartek a przeciez nie o to nam wszystkim chodzi...

Chcialem jeszcze dodac ze gdyby robilo to wiele osob to nalezaloby jasno ustalic czym jest strata pilki, asysta i wiele, wiele innych

edited by Barcelonistka: korzystaj z opcji edytuj!

edited by Kot : a chcialem sobie nabic :(
Ostatnio zmieniony przez kuryl 2007-07-23, 22:29, w całości zmieniany 4 razy  

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2007-07-29, 00:59  

W sumie o statystykach można zapomnieć, zainteresowanie prawie tak wielkie jak w temacie o Family Guy'u. Dzięki cules!

baixinho 

Wysłany: 2007-07-29, 07:59  

a ile osob mialoby to robic ?? 4-5 to max a tyle sie znajdzie

Haraszo 
I know you want me

Wysłany: 2007-07-29, 09:34  

No z 4-5 może być, ale im więcej osób tym można zrobić dokładniejsze. Czy się znajdzie to nie wiem, bo jak widać nic się w tym temacie nie dzieje. Wypada już powoli zebrać ekipę, ustalić co robimy, kto itp. Można np. zacząć od Gampera, aby zobaczyć jak to wszystko będzie funkcjonowało.

baixinho 

Wysłany: 2007-07-29, 09:59  

gamper jest po pierwszej kolejce wiec troche za pozno :)

co bysmy musieli liczyc:

- strzaly na bramke ( kto ile celnych, ile niecelnych, ile zablokowanych)
- podania (dla kazdego - celne, niecelne, kluczowe, asysty)
- przechwyty i straty dla kazdego (tu trzeba dokladnie ustalic co rozumiemy jako przechwyt i strate)
- byc moze pojedynki glowkowe
- byc moze ktos by sie zajal dokladnymi statystykami vv (interwencje na linii, wyjscia do pilki, pilki zlapane, odbite itd)
- nie wiem czy jest sens sie bawic w drybingi udane/nieudane, jak rozwiazac wtedy sytuacje ze messi mija 4 a na 5 sie zatrzymuje

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi