Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Boraś
2018-05-24, 11:17
Andres Iniesta
Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2014-05-13, 09:52  

Voyteck napisał/a:
Coś w tym jest, bo prawą strzela techniczne zawijańce, a lewą - prostym podbiciem.

To standard - lepsza noga stawiasz bardziej na precyzje, a gorsza strzelasz mocno. U mnie to samo co u Andresa, ale wiecej bramek strzelam :D

To kompilacja sprzed 2 miesiecy juz, a wiec nie zawiera zagran z okresu, w ktorym Andrés znacznie sie poprawil - m.in. wreszcie zaliczyl kilka asyst, chocby ta do Neymara w LM. Jak zauwazycie w kompilacji, dobrych zagran do napastnikow nie brakuje, gorzej jest z wykonczeniem przez tych ostatnich.
Postaw piwo autorowi tego posta

soppa 
Nie wacha gowna

Piwa: 326/235
Wysłany: 2014-05-15, 00:08  

Kolejna kompilacja od tego goscia :konik:

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2014-10-28, 22:57  

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
xav
JeLeN 
Przyjaciel Forum

Piwa: 27/131
Wysłany: 2015-01-13, 17:30  

"Wrzucam zdjęcie Andresa Iniesty jędzącego rożka z tego samego powodu dla którego został on wybrany do XI FIFY 2014.
CZYLI BEZ POWODU."

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Boberek, chaos
xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2015-01-14, 17:21  

Takie podciaganie za uszy robi wiecej szkody niz pozytku.

Gdyby Kaka rowniez w plebiscytach zgasł rownie szybko jak zablysnal, to wszedlby na wlasciwa sobie polke ... zawodnikow, ktorzy blysneli, a potem oklapneli. Teraz - przynajmniej poki wiekszosc kibicow wciaz go pamieta - musi sie zmagac z łatką przereklamowanego.

Nie zycze takiego losu Iniescie. Jego legenda juz jest ufundowana na wszystkich sukcesach z Barcelona i Hiszpania. Wygrał wszystko, co bylo do wygrania, w wiekszosci po kilka razy i naprawde juz na pomnik zapracowal.

Na jego miejscu zrzekłbym się tej nagrody. Mając w gablocie tyle pucharów nic ona dla niego nie znaczy. A wykonałby znaczący gest i przeszedł na wieki do historii. Dodatkowo moglby odegrac pedagogiczna role dla wybierajacych w plebiscycie - na drugi rok dwa razy by sie zastanowili przed wybraniem kogos, kto nie pasuje.

Niech wybierze sobie pomocnika, który jego zdaniem gral w tym sezonie lepiej i wysle mu te nagrode wraz z listem. W klubie i kraju Andres ma taka pozycje, ze nikt by nawet nie zajaknal sie z glosem krytyki takiej decyzji.

Oczywiscie nie postawilbym 10 groszy na to, ze Inieste czy jakiegokolwiek innego pilkarza stac na taki ruch. Zyja w innym swiecie, dla nich to tylko mily dodatek, a nie sprawa o ktora beda toczyli boje przez lata, tak jak ich wierni kibice. Tym niemniej szkoda.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2015-04-09, 22:28  

http://grup14.com/article/the-iniesta-problem

Tekst bez szału, statystyki dobrze znane, ale HEATMAP dobrze ukazuje 'problem' systemowy, który musi mieć duży wpływ na zaistniałą sytuację.

Kiedyś większość czasu spędzał jakieś 30 metrów od bramki rywala, czyli w miejscu gdzie można już stwarzać jakieś bezpośrednie zagrożenie pojedynczym podaniem czy dryblingiem, tam już taki zawodnik może robić różnicę o ile jest w przyzwoitej formie.

Dziś Iniesta częściej człapie na linii środkowej, przed sobą ma całą drużynę rywala, notuje o 20 podań na mecz mniej niż przed rokiem w zamian więcej pracując w defensywie. To jest kompletnie bez sensu i tego typu zawodnik jest nam zupełnie niepotrzebny w bieżącej taktyce. Nie jestem nawet pewien czy w takich okolicznościach mógłby dojść do lepszej dyspozycji, raczej trudno o tym myśleć.

Wydaje się, że pomocnicy u Lucho służą głównie do asekuracji bo w grze do przodu ich udział jest minimalny, praktycznie cały atak spoczywa na barkach napastników wspomaganych ewentualnie przez bocznych obrońców.

Sytuacja patowa bo trzeba zmienić sposób gry albo wypadałoby sprzedać gdzieś Andresito za dobre pieniądze. Zarabia furę kasy, jego wartość spada a nad klubem wisi ban transferowy.

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2015-04-09, 23:06  

Kiedyś łudziłem się, że Iniesta na stare lata będzie olśniewał na pozycji Xaviego. Że będzie jako wino. Niestety chyba tak nie będzie.

Nie sądzę, żeby słaba forma była wyłącznie winą taktyki. Niedokładność, a nawet wybijanie piłki na oślep jak w meczu z Celtą nie tłumaczy Iniesty nawet, gdyby grał na stoperze w ołowianych butach. Zjazd formy jest nieprawdopodobny i ciężko go wytłumaczyć.

Sytuacja jest mocno patowa, bo Iniesta w takiej formie nie jest nam specjalnie potrzebny, płacimy mu kosmiczne pieniądze, nie sprzedamy go i prawdopodobnie nie pozwolimy, by z taką gażą siedział na ławce, wobec czego nie postaramy się o zastępstwo. Nie widzę też nawet potencjalnego chętnego na jego usługi, więc trzeba liczyć na cud, że się jeszcze ogarnie.

Trochę to smutne, że nie najstarszy Iniesta staje się hamulcowym. Nie tak miało być...

Mentor 

Wysłany: 2015-04-09, 23:25  

Spłycanie problemu do samej formy Iniesty też jest dla mnie smutne. Jakoś Rafinha w Celcie mógł grać świetnie a u nas gra gówno takie same jak Andrzej. Rakitić w Sevilli mógł grać fajnie także do przodu a u nas kupa w tym elemencie a przecież gramy bardziej bezpośrednio! :) Same przypadki...

Forma Iniesty to jedno a upośledzony system w pomocy, który nie wyciąga z ludzi tego co powinien to drugie.

Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek na tym forum sprowadzał problemy Iniesty TYLKO do systemu, zwłaszcza, że to nie pierwszy rok problemów a ciąg dalszy swobodnego spadania.

Piszesz:

memphis napisał/a:
Nie sądzę, żeby słaba forma była wyłącznie winą taktyki.

Mogę zatem założyć, że Twoim zdaniem to wyłącznie wina Iniesty?

memphis napisał/a:
Zjazd formy jest nieprawdopodobny i ciężko go wytłumaczyć.

Tym ciężej jeżeli pierwszym i ostatnim 'miejscem' na jakie zwraca się uwagę jest forma zawodnika. Żeby to wszystko było takie łatwe jak nasze wizje rządzenia klubem z shouta :)

Aż bym chciał zobaczyć takiego Reusa w roli obecnego Iniesty, na pewno byłby zajebisty :ok:

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2015-04-10, 07:32  

Mentor napisał/a:
Mogę zatem założyć, że Twoim zdaniem to wyłącznie wina Iniesty?

A gdzie ja tak napisałem? Sam zresztą zauważasz, że Iniesta mógłby dać więcej, gdyby grał wyżej i był w formie.

To jedno, ale Iniesta był takim geniuszem, że trudno wytłumaczyć jego słabą grę wyłącznie względami taktycznymi. Iniesta sprzed trzech lat ogarnąłby każdą pozycję.

Mentor napisał/a:
Jakoś Rafinha w Celcie mógł grać świetnie a u nas gra gówno takie same jak Andrzej. Rakitić w Sevilli mógł grać fajnie także do przodu a u nas kupa w tym elemencie a przecież gramy bardziej bezpośrednio!

Mentor napisał/a:
Forma Iniesty to jedno a upośledzony system w pomocy, który nie wyciąga z ludzi tego co powinien to drugie.

Problem nie dotyka wyłącznie pomocników, a praktycznie większość nowych zawodników, w tym takich tuzów jak Neymar czy Suarez. Problemy mają również zawodnicy, którzy przychodzą z zespołów grających wydawałoby się podobną piłkę. Trudne dostosowanie Rakitica jakoś dziwić nie może, Rafinhii prędzej, ale jeszcze jest młody i de facto nie ma szansy na złapanie formy. On potrzebuje częstszej gry - my mu tego nie dajemy.

Z kolei Reusa nie widzę u nas w ogóle.

Mentor 

Wysłany: 2015-04-10, 11:25  

memphis napisał/a:
A gdzie ja tak napisałem?

W tym samym miejscu w którym ktoś napisał, że to wyłącznie wina taktyki.

Cytat:
To jedno, ale Iniesta był takim geniuszem, że trudno wytłumaczyć jego słabą grę wyłącznie względami taktycznymi. Iniesta sprzed trzech lat ogarnąłby każdą pozycję.

Nie mogę się zgodzić w żaden sposób. Moim zdaniem pozycja i rola mają bardzo duże znaczenie a naszą pomoc uważam, że raczej dysfunkcyjną bez względu na jej zestawienie. Najlepiej gramy z Rakiticiem i Xavim, ale czy wtedy gramy dobrze w pomocy? IMO wciąż nie, ta pomoc nawet w tym najlepszym zestawieniu daje w sumie tyle ile wykrzesać może z siebie Xavi grając tyle ile gra. Oczywiście cały czas mam na myśli grę do przodu.

Oczywiście Iniestamógłby i powinien grać lepiej, ale jak obejrzałem sobie trochę skrótów jego występów z kadry to da się zauważyć zarówno spadek formy (nawet technicznie jakby zdrewniał trochę) jak i różne role, w reprezentacji wciąż wydaje się być istotniejszym elementem niż w klubie.

Swoją drogą Suarez wygadał się, że zmiana ustawienia z przodu (Luis na szpicy, Leo na boku) wyszła w sumie od Argentyńczyka i dopiero po tym trener zaczął taki układ praktykować. Masakra :lol:

Mentor 

Wysłany: 2015-04-16, 19:57  

http://www.totalbarca.com...andres-iniesta/

Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2015-04-16, 22:10  

Na przestrzeni całego sezonu blady zagrał może z 5 fajnych piłek do przodu... z tego nie da rady wytłumaczyć sie zmiana ustawienia ... ja wiem że może grać bardziej z boku i głębiej ale w takim klubie gdzie piłkę przy nodze ma sie przez 65-70 jedno ciasteczko w meczu pasuje zagrać .....

nawet mascherano grajacy na pozycji Iniesty wczoraj przez 15 minut dzióbnął asystę :D choć zaraz mogą sie odezwać głosy ze to właściwie asysta nie była :D

yeste 

Piwa: 60/81
Wysłany: 2015-05-24, 13:30  

Patrzę jak ten nasz Andres posiwiał i zastanawiam się czy nie przechodzi jakiejś depresji po poronieniu żony. Mniej więcej chyba od tamtej tragedii zaczął zupełnie cieniować z formą.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2015-06-14, 10:42  

jestem wyjatkiem, inieste w formie zawsze cenilem wyzej, niz xaviego w formie. w tym sezonie spory zjazd, ale gosc z taka umiejetnoscia utrzymania sie przy pilce, gry w tloku i robienia przewagi jest w naszej druzynie niezbedy. definicja techniki uzytkowej w pomocy. tak czy siak teraz nalezaloby znalezc kogos za xaviego, a w lecie trzeba rozgladac sie za nastepca andresa

lewago 

Wysłany: 2015-06-15, 12:00  

staro wygląda, siwe włosy, ale nadal trzyma formę

Odpowiedz do tematu