Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Atenció, siusplau!
Manel Vich
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Boraś
2018-05-24, 11:17
Andres Iniesta
Autor Wiadomość
Barca4ever 

Wysłany: 2006-02-14, 12:11  

iniesta bedzie mial taki sam problem jak kiedys xavi z porownaniami do pepe guardioli...

a tak jak juz zauwazyliscie andres to inny typ pilkarza, jest zdecydowanie bardziej usposobiony ofensywnie niz xavi, ale jego duza wszechstronnosc powoduje ze juz w tak mlodym wieku potrafi spelniac nieco inne zadania na boisku, xavi bedac w wieku iniesty tez mial spore wachania formy, a pierwszy sezon (w dodatku nie caly, tak jak reszta druzyny) na naprawde wysokim poziomie rozegral gdy trenerem zostal ryjek

Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2006-02-14, 12:55  

Ja też widze Inieste na skrzydle, gdzie nie mialby tyle obowiązków dot rozgrywania.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!
Postaw piwo autorowi tego posta

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-02-14, 14:10  

Barca4ever napisał/a:
a tak jak juz zauwazyliscie andres to inny typ pilkarza, jest zdecydowanie bardziej usposobiony ofensywnie niz xavi, ale jego duza wszechstronnosc powoduje ze juz w tak mlodym wieku potrafi spelniac nieco inne zadania na boisku, xavi bedac w wieku iniesty tez mial spore wachania formy, a pierwszy sezon (w dodatku nie caly, tak jak reszta druzyny) na naprawde wysokim poziomie rozegral gdy trenerem zostal ryjek

I właśnie o to mi chodzi pisząc, że mając przy boku słabego (obecnie) Bommela nie mógł pokazać swoich sporych umiejętności. Tak jak Barca4ever powiedział, Xavi zaczął grać naprawde wielki futbol od momentu gdy jego partnerem w pomocy był najpierw Davids, a później Deco. Nie jestem ani troche rozczarowany tym co pokazał w ostatnich spotkaniach Andres, uważam że zagrał na dobrym poziomie i z roku na rok będzie coraz ważniejszym ogniwem w FCB. Ostatnio przegladajac komentarze, spotkałem się z opinią, że Iniesta powinien zostać wypożyczony do słabszego klubu, gdze gra cały czas spoczywałaby na nim, jest to ciekawy pomysł, ale w takiej sytuacji do klubu powinien dołączyć nowy pomocnik... co paradoksalnie może utrudnić Inieście powrót do klubu.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-02-14, 15:12  

Wlasnie dlatego mam nadzieje, ze Andres nie zostanie wypozyczony. Na pewno w wiekszosci klubow PD pelnilby role lidera 2 linii i zachwycalby swoja gra, ale ja widze go w roli nastepcy Deco, w nieco innym ustawieniu - z Andresem grajacym bardziej z przodu niz Portugalczyk.

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2006-02-14, 15:51  

Iniesta na skrzydle [*][*][*]

To jest typowy środkowy rozgrywający. Jego problemem w tym sezonie są wahania formy - w jednym meczu gra fantastycznie, a w następnym ledwo przeciętnie. Nie zmienia to jednak jego sytuacji - nie może zostac wypożyczony, ponieważ jest ważnym elementem pierwszego zespołu. Wypożyczać to można Maxiego, który praktycznie nie gra.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-02-14, 16:04  

Ja tez nie widze Andresa na prawej flance, tak jak to mialo miejsce w zeszlym sezonie. Niby nie gral zle, ale rewelacja bym tego tez nie nazwal. Jak dla mnie Iniescie chyba najbardziej pasowalaby gra jako mediapunta, z tym ze u nas pozycji jako takiej nie ma. Mamy dwoch srodkowych pomocnikow, Iniesta jest troche bardziej od nich (xaviego i deco) ofensywny i powinien grac tuz za Eto`o, ale to niewykonalne. Iniesta swietnie dogrywa, i to jest jego najlepszy atut.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-04-21, 16:18  

nie ma wątpliwości, że iniesta jest w ostatnich spotkaniach jednym z najjaśniejszych punktów zespołu, niektórzy nazywają go następcą xaviego, mi coraz bardziej sposobem gry przypomina deco, swoją lekkością, a wręcz bezczelnością w grze... ;)

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2006-05-20, 10:45  Xavi i Iniesta

No wlasnie...

Xavi wraca do gry, zapewne w niedlugim czasie osiagnie forme sprzed kontuzji. Iniesta jest w zyciowej formie, bo chyba lepiej grac juz nie mozna. I tu sie pojawia dosc duzy problem. Nie wyobrazam sobie (tak jak chyba wiekszosc z nas?) zeby w jednym momencie, na boisku moglibyc i Iniesta, i Xavi. I co teraz? Sprzedac, wypozyczyc lub posadzic jednego z nich na lawke to grzech...

Jestem bardzo ciekawy, co wymysli Rijkaard z zarzadem. Oczywiscie najlepiej dla Barcelony, byloby zostawic obu Panow i robic czeste rotacje (?). Tylko z kolei nie wiem jaki to ma sens, skoro obaj są/będą w dobrej dyspozycji, to po co ich zmieniac...

Wedlug mnie mamy duzy problem, problem bogactwa...

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-05-20, 11:02  

ale przeciez w tym sezonie gralismy kilka spotkan ukladem xavi - deco - bommel, przy czym xavier najbardziej cofniety. nie widze powodow zeby przeciwko slabszym przeciwnikom nie stosowac wariantu xavi - deco - iniesta, a na 'zadania specjalne' wpuszczac edmilsona

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-05-20, 11:11  

Dlaczego nie mogliby razem występować ? :] W obecnej formie jak dla mnie siada Deco :P

Problem zacznie sie kiedy Deco będzie grał to co rok temu, Xavi dojdzie do pełnej dyspozycji, a Iniesta będzie grał jak gra, albo i lepiej, bo to przecież młody chłopak

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2006-05-20, 11:40  

Negro napisał/a:
W obecnej formie jak dla mnie siada Deco :P

dobrze gada! nalać mu! :]
jeśli Iniesta w następnym sezonie grał tak jak w tym, to... wyobrażacie sobie tą profeserską pomoc? genialni w odbiorze, skuteczność podań i pomysły na akcje... :buja w oblokach:

i jeszcze jedno: zarówno w tym kończącym się sezonie, jak i w poprzednim nie omijały drużyny kontuzje kluczowych zawodników właśnie środka pola... oczywiście chciałbym tego uniknąc, ale ... :/
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

młody 
z dedykacja

Wysłany: 2006-05-20, 12:14  

Iniesta na DMie radzi sobie świetnie, ja nie widze problemu grania trójką Deco, Xavi, Iniesta.

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-05-20, 12:20  

to zależy od rywala, ze słabszymi nie ma problemu; w spotkaniach z klasowymi zespołami, potrzeby jest ktoś w środku kto będzie wygrywał pojedynki powietrzne... w dodatku nie za dobrze by to wyglądało przy stałych fragmentach gry (szczególnie w defensywie), bo po odejściu Henki, w przodzie też nie mamy tuzów w grze głową.

baixinho napisał/a:
ale przeciez w tym sezonie gralismy kilka spotkan ukladem xavi - deco - bommel, przy czym xavier najbardziej cofniety. nie widze powodow zeby przeciwko slabszym przeciwnikom nie stosowac wariantu xavi - deco - iniesta, a na 'zadania specjalne' wpuszczac edmilsona

pytanie brzmi czy Iniesta lub Xavi beda zaspokojonymi grając tylko w mniej ważnych spotkaniach ?? Chyba żaden z nich obecnie nie będzie chciał pełnić takiej roli jak Sylvinho, który był zmiennikiem GIO w meczach przeciwko średniakom. W najważniejszych spotkanich zawsze grał Holender ( poza spotkaniem z Villarreal ). Kto z nich nie chciałby grać w Gran Derby, przeciwko Valencii czy w szlagierach LM ?? Pamiętacie mine Ludo gdy na Santiago w pierwszym skladzie wybiegł Messi ?? Może Francuz już się pogodził z taką rolą, ale nim Messi nabawił sie urazu, pojawiały sie słuchy o niezadowoleniu Giulyego. Nie chciałbym aby Iniesta musiał czekać, aż Xavi/Deco będą kontuzjowani (tfu), a patrząc na początek tego sezonu można mieć takie obawy.

kieła 
Buki to zło

Piwa: 589/555
Wysłany: 2006-05-20, 14:14  

Dokladnie o to mi chodzilo Danji :)

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-05-20, 14:49  

dani po prostu napsial to co uslyszal od wujka benka.ot tyle.

Odpowiedz do tematu