Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Andres Iniesta
Autor Wiadomość
pilus 
Obecnie Zbanowany

Piwa: 36/24
Wysłany: 2006-01-19, 11:53  Andres Iniesta

Ten pilkarz moze w najblizszym czasie okazac sie kluczowym. Po kontuzji Xaviego i Motty ( :( ), czyli jednych z najwazniejszych grajkow w kontekscie meczu ze smurfami, mysle, ze to wlasnie Andres moze pokierowac pomoca Barcy. Co wiecej, zrobi to juz w najblizych dwoch meczach, w ktorych jak wiemy nie zagra Deco.

Dla mnie Iniesta ma wielki talent, nie mniejszy niz Xavi. Brakuje mu tylko jeszcze doswiadczenia i takiej regulacji tempa jaka posiada Xavi, ale mam nadzieje, ze i tych umiejetnosci nabierze w najblizszym czasie. Przeglad pola ma nie gorszy, a i uderzyc potrafi, gra kombinacyjna nie jest mu obca.

Pozostaje nam czekac na eksplozje jego talentu.

This is my rifle. There are many like this, but this one is mine. Without my rifle i'm nothing. Without me, my rifle is nothing.
Postaw piwo autorowi tego posta

Dodo 

Piwa: 613/153
Wysłany: 2006-01-19, 14:19  

Szczerze mowiac watpie, zeby nastapila ona w tym momencie. Niby sytuacja dla Andresa idealna, ale czy podoła? Przede wszystkim brak mu doświadczenia i zimnej krwi, a i partnerzy nie darzą go jeszcze takim zaufaniem jak profesora. No zobaczymy, zobaczymy... Zreszta srodek pomocy to nie tylko Iniesta.

McMK 

Wysłany: 2006-01-19, 14:31  

No w Iniescie pokładam wielkie nadzieje. Jest to bez watpienia dobrze zapowaidajacy sie pomocnik. Kto wie moze kiedys zastapi w Barcelonie Xaviego, ktory rownize jest wychowankiem Barcy i wdodatku jednym z lepszych pomocnikow na swiecie. Potencjał ma chłopak, a i telentu mu nie brakuje. Obawiam sie tylko ze z niego moga zrobic takiego łataj dziure kiedy nie ma Xaviego, Deco badz Van Bommela, a w tedy chłopak sie nam nie rozwinie, alebo co gorsza postanowi odejsc bo bedzie miał dosyc bycia zmiennikiem. Mam nadzieje ze bedzie miał czestsze szanase na pokazanie sie, bo jest to zawodnik na ktorego warto sie przyjrzec i poswieci mu troche wiecej uwagi.

globi 

Wysłany: 2006-01-22, 12:09  

no ja nie wiem czy nie brakuje mu zimnej krwi...wystarczy spojrzec jaki jest blady hehe jako srodkowemu brakuje mu jedynie a moze az umiejetnosci odbioru pilki no i czasem skutecznosci przy strzalach a co do reszty to bedzie z niego kozak i nie sadze zeby go gdzies puscili...przynajmniej mam taka nadzieje ze Syn Młynarza zostanie na Camp Nou :P

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-01-22, 12:45  

Problemem Iniesty jest rowniez fakt, ze jest zawodnikiem bardzo silnej Barcy, a w linii pomocy ma dwoch pilkarzy najwyzszej klasy za konkurentow. O ile w zeszlym sezonie jeszcze mogl wystepowac na pozycji prawego napastnika, tak teraz gdy jest Messi, Giuly i Ezquerro mlody katalonczyk nawet tam sobie nie moze pograc.

Wydaje mi sie, ze jeszcze dlugo Iniesta bedzie w cieniu Xaviego, i jedyne na co go stac to bycie zmiennikiem Xaviera. Xavi mial latwiej, bo na niego postawiono gdy w Barcelonie graly Rochembacki i Petity, Iniesta kilka lat wprowadzany jest do pierwszej druzyny, a taki Messi za sprawa eksplozji swojego talentu dostal miejsce z marszu. Iniesta jest duzo mniej efektowny, ale w dogrywaniu pilek i przetrzymywaniu pilki jest swietny. Zawsze wydawalo mi sie, ze Ryjek powinien go czesciej wpuszczac na ostatnie 25 minut. A ostatnio wyglada na to jakby Frank mu nie ufal. No coz teraz bedzie musial, przynajmniej w dwoch meczach.

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-01-22, 13:09  

Iniesta jest chimeryczny. I to jest jego problemem. Genialne zagrania przeplata z dlugimi okresami przestoju. Zreszta, tak jak Pred napisal - w kazdej innej druzynie bylby gwiazda. W Barcelonie jest w cieniu. Ale dobrze ze mu to nie przeszkadza. Nie zali sie, nie zrzedzi tylko pracuje.

Mimo, ze go bardzo lubie to w moich oczach nie jest w stanie zastapic Xaviego. Moze kiedys. Zdecydowanie w tym sezonie gra za malo. Teraz wreszcie dostanie szanse. Okaze sie czy ja wykorzysta i ostatecznie przekona do siebie Franka, czy tez bedzie skazany na pozostanie w cieniu gwiazd.

dobry 

Wysłany: 2006-01-22, 13:11  

Inesta jest uniewersalnym pilkarzem, ale nie porownywalbym go do zapchajdziury Gabriego. Sledzac kariere Andresa mozna zobaczyc jak zmienialy sie jego pozycje na boisku. Zaczynal jako obiecujacy defensywny pomocnik. Podobnie bylo z Thiago Motta. Zaczynal jako lewy skrzydlowy, potem gral nawet jako lewy obronca aby zostac defensywnym pomocnikiem. To samo sie teraz dzieje z Iniesta. Gdy z klubu odchodzil Pep to na swojego nastepce wskazal na Xaviego i Inieste. W nie tak odleglym czasie Andres stal sie srodkowym pomocnikiem, ale w razie konkurencji w osobach Deco i Xaviego wchodzil z lawki. Pod koniec ubieglego sezonu czesto byl zmiennikiem Giulego na pozycji prawego napastnika /skrzydlowy kojarzy mi sie raczej z systemem 4-4-2/

Jestem swiecie przekonany, ze to wlasnie ta pozycja jest najbardziej odpowiednia dla Iniesty i na niej rozwinie sie najbardziej. Andres jest szybki, zwinny, ma dobry dryblig, duzo widzi na boisku, ma zajebiste podanie i dosrodkowanie. Polecam zobaczyc bramke z ubieglego sezonu Barça - Szachtar na Camp Nou. Wspaniala akcja w wykonaniu Iniesty i Eto'o. Andres co prawda rozpoczal akcje ze srodka, ale to jak wszedl w pole karne i z zimna krwia dogral do Eto'o robi wrazenie. Klasa. Niech ktos mi nie powie, ze dzieki swoim umiejetnosciom nie pasuje na... ;) skrzydlowego.

Zobaczymy jak bedzie wygladala kadra w przyszlym sezonie. Jesli odejdzie Giuly badz Ezquerro /albo obaj/ to Iniesta bez problemu moglby zajac ich miejsce. Niech jeszcze tylko dostanie #7 po Larssonie i juz calkiem bedzie git. W koncu wychowanek, ktory zostanie w klubie na dlugie lata. Na razie zobaczymy jak sie spisze w roli srodkowego pomocnika w dzisiejszym meczu z Alaves.

CnK 

Piwa: 57/87
Wysłany: 2006-01-22, 19:53  

myślę że to nasza trochę niedoceniana perełka, bardzo dobry piłkarz, świetny przegląd pola, spokój i opanowanie w rozgrywaniu piłki, od zeszłego sezonu poczynił duże postępy w moich oczach, ale nie można pozwolić mu odejść...

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-02-07, 20:44  

Przy odrobinie szczescia Andres mogl zostac bohaterem meczu z Atletico - gdyby nie zmarnowal 100 (ah ta zimna krew :/ ) i gdybysmy jednak zremisowali. Zagral calkiem niezle, ale wiekszosc jego partnerow z druzyny spisywala sie mocno pozniej oczekiwan.

Uwazam, ze Andres nie jest jeszcze gotowy do zastapienia Xaviego, ale jest tez pilkarzem innego pokroju - duzo bardziej ofensywnym. W porownaniu z Xavim, ma duzo wiekszy ciag na bramke, jest szybszy i bardziej dynamiczny. Grywal czasami na skrzydle i to calkiem niezle, ale jednak widze go w roli zmiennika Xaviego i Deco, ewentualnie w razie potrzeby moglby grac jako boczny napastnik.

Ciekawi mnie czy z Chelsea na Stamford od 1 minuty na boisko wybiegnie Bommel czy Andres. Nie wiem jak Wy, ale ja wolalbym tego drugiego.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2006-02-07, 22:01  

Odnośnie tego kto z dwójki Bommel - Iniesta powinien wybiec na Stamford to jestem rozdarty. Z jednej strony Holender bardziej się przydaje w walce o środek pola a tam będziemy musieli walczyć z Essienem czy Makelele. Warunek jest jednak taki, że van Bommel jest przydatny kiedy dobrze gra natomiast ostatnio jest całkowicie bez formy a mecz tuż tuż praktycznie :maruda: Iniesta z kolei jest dużo lepszy w ofensywie i ogólnie bardzo mi się jego gra podoba. Problem w tym, że walce z wymienionymi przeze mnie wcześniej piłkarzami Chelsea nie będzie miał za dużo do powiedzenia a ktoś powalczyć o środek musi. Oby tylko nie zgubniła nas zbyt ofensywna gra w Londynie. Chelsea wystarczy, że dostanie szanse na wyprowadzenie kilku kontr i mogą nam zaaplikować dwie bramki.

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2006-02-07, 22:20  

Cytat:
walczyć z Essienem

Essien nie zagra z powodu kartki i faulu na Hamannie.

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-02-07, 22:21  

Mentor napisał/a:
Z jednej strony Holender bardziej się przydaje w walce o środek pola a tam będziemy musieli walczyć z Essienem czy Makelele..

essien nie zagrac.

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2006-02-07, 22:23  

Rzeczywiście :gafa:
Całkiem wyleciało mi to z głowy, ale tak czy inaczej jest jeszcze Lampard.

CnK 

Piwa: 57/87
Wysłany: 2006-02-07, 22:24  

jeśli obydwaj mają prezentować siętak jak ostatnio to niech gra motta :] , a jesli bommel odbuduje formę i znów będzie grał tak jak przyzwyczaił do tego w psv to widzę go w pierwszej 11 na smerfów, potrzebny będzie taki twardy madafaka który nie cofa nogi ani żadnej innej części ciała...

globi 

Wysłany: 2006-02-07, 23:59  

jesli chodzi o srodek pola to z Cielsi powinni zagrac deco iniesta i motta/edmilson
Wczesniej pisalem ze syn mlynarza nie bardzo sobie radzi z odbiorem ale tak sie przygladalem to wcale nie jest u niego z tym zle, przynajmniej w ostatnich kilku meczykach, dodac jeszcze jego umiejetnosc przytrzymania galy oraz jej rozegrania to bez wątpliwosci jest lepszy od bommela, przynajmniej w tej chwili

Odpowiedz do tematu