Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pitbull
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-05-05, 14:56  

Mnie ostatnio wciagnal 'pitbull', wlasnie sciagam wszystkie odcinki drugiej serii.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2007-05-05, 15:53  

'Pitbull' to najlepszy polski serial ostatnich lat. Przedtem wciągnął mnie 'Oficer', 'Glina' był ok, ale 'Pitbull' bije to wszystko na głowę.
Przede wszystkim serial wydaje się bardzo realistyczny, choćby slang policjantów. Fabuła i gra (Dorociński, Grabowski :brawo: ) też bez zarzutów.

W II serii jest motyw z detektywem 'Ostrowskim nie mylić z Rutkowskim', którego gra Pręgowski. Mistrzostwo :lol2:

Gorąco polecam :ok:

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2007-05-05, 21:16  

co do "Pitbulla" to choc oglądałem tylko dwa, trzy odcinki (między innymi właśnie z 'rutkowskim') to rowniez przypadł mi do gustu. Dobry scenariusz , bez zbędnych dłużyzn i heroicznych czynów głównych bohaterów. Realizm na wysokim poziomie.Jednocześnie straszny smutek i deprecha bije widza w oczy.Masakra godna polecenia.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

imerr 
Jopie

Wysłany: 2007-05-05, 22:13  

Nawet wątek miłosny nie trąci żadnym sentymentalizmem. W serialu mało co jest wygładzone.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2007-05-09, 21:53  

Wracają jeszcze do "Pitbulla" to również sądze, iż jest to zdecydowanie najlepszy polski serial obecnie emitowany. Bez dwóch zdań. Szczególne brawa za jasno "bez cukierków" przedstawioną akcję. Bardzo naturalnie + gra aktorów.

Dobra wiadomość:

Nowa seria

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2007-12-25, 00:37  

Przez ostatnie 3 noce obejrzałem całą drugą serię "PitBulla". I cóż mogę powiedzieć - toż to arcydzieło wśród polskich seriali! Vega odwalił kawał dobrej roboty, zaangażował fantastycznych aktorów, zgrabnie to wszystko poskładał i stworzył wciągające studium polskiej policji 'wyższego szczebla' (czyt. wydziału terroru kryminalnego). Wyśmienicie skonstruowane dialogi (policyjny żargon rox), wartka akcja, przyjemna dla ucha muzyka, świetne operowanie kamerą. Kapitalnie się to ogląda i można się tylko cieszyć, że w marcu 2008 roku pan Patryk uraczy nas kolejnymi odcinkami, trzeciej już serii, w mojej opinii najlepszego polskiego serialu ostatniej dekady.
Ostatnio zmieniony przez fanxtar 2008-01-06, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2008-01-06, 16:10  

fanxtar napisał/a:
Przez ostatnie 3 noce obejrzałem również całą drugą serię "PitBulla".

Cienko :) Mi to poltorej "nocy" zajelo :D

Cytat:
I cóż mogę powiedzieć - toż to arcydzieło wśród polskich seriali! Vega odwalił kawał dobrej roboty, zaangażował fantastycznych aktorów, zgrabnie to wszystko poskładał i stworzył wciągające studium polskiej policji 'wyższego szczebla' (czyt. wydziału terroru kryminalnego). Wyśmienicie skonstruowane dialogi (policyjny żargon rox), wartka akcja, przyjemna dla ucha muzyka, świetne operowanie kamerą.

Racja racja. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. W sumie to imerr zachecal mnie do tego serialu kilkanascie razy i... naprawde chyba najlepszy polski serial podejmujacy te tematyke. Wciaga prawie jak chodzenie po bagnach.

Spoiler:

Szkoda tylko Wladka...

Cytat:
(...)że w marcu 2008 roku pan Patryk uraczy nas kolejnymi odcinkami, trzeciej już serii, w mojej opinii najlepszego polskiego serialu ostatniej dekady.

Cytat z WP: Pomysłodawca serii i główny scenarzysta, Patryk Vega, tym razem powierzył reżyserię trzem młodym ludziom filmu: Dominikowi Matwiejczykowi ("Biuro kryminalne"), Gregowi Zglińskiemu ("Na dobre i na złe") oraz Xaweremu Żuławskiemu ("Chaos").

Spoiler:

Niestety w 3 czesci nie bedzie takze Nielata, ktorego scenarzysci wyslali na szkolenie do Stanow, czy cus.

Wiecej w wywiadzie z Rafałem Mohrem - klik

PS. Moze by tak przeniesc wszystkie watki o Pitbullu do nowego tematu o tym serialu?

imerr 
Jopie

Wysłany: 2008-01-06, 16:31  

Vega, który po tym serialu był dla mnie bogiem, odpowiada za "Twarzą w twarz" w tvn, który wg mnie był cieniutki (chyba 3 odcinki dałem radę). Mam nadzieję, że nie podzieli losu Niewolskiego (DIL, Symetria), który nakręcił "Job, czyli ostatnia szara komórka", a teraz serial "Cztery poziomo" - dwa pseudośmieszne, żenujące gnioty.

Są młodzi, więc mam nadzieję, że najlepsze przed nimi.

Raijn 

Wysłany: 2008-01-06, 16:35  

Niewolski w swoim gatunku nadal jest swietny - chociazby Palimpsest. Wiec pewnie ambicje swoim torem, a z czegos sie trzeba utrzymac (chociaz Job to byla taka zenada, ze chyba nawet Francuski numer byl lepszy). Podejrzewam, ze Vega dostal sporo sianka za "Twarza w twarz", poza tym byc moze bal sie troche zaszufladkowania (nawet bardziej jako rezyser jednej produkcji, a nie szufladki w obrebach jednego gatunku).

Fanxtar - jesli moglbym Cie prosic: wytnij ze swojego posta fragment o "30 dniach nocy" i wklej do tematu z filmami :) Wiem, ze tak bylo na poczatku, ale wydzielenie postow ma swoje plusy i minusy.

Jesli chodzi o trzecia serie to:
Spoiler:

W role meza Dzemmy wcielil sie Bolec. Oczywiscie Despero bedzie mial z nim na pienku. Gdzies czytalem tez o scenie w ktorej Gebbels (chyba) z Igorem musza aresztowac Slawka Desperskiego.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-01-08, 22:46  

Pierwsze dwie serie staly sie juz kultowe. Choc roznia sie od siebie dosc wyraznie. Uwielbiam ten serial i ogladalem juz go chyba z 5 razy w calosci a od czasu do czasu przy obiadku wlaczam sobie niektore sceny ;)

Co do trzeciej serii to wydaje mi sie, ze Vega mogl sie poczuc wypalony bo z tego co wiem krecil wczesniej dokumenty policyjne i na tym oparl pierwsze dwie serie i byc moze do trzeciej zabraklo mu pomyslow badz nie spodziewa sie takiego dziela jak pierwsze dwie i dlatego zostawil nowa serie innym. W przypadku niepowodzenia bedzie czysty, bo jego dwie serie wymiataja i niepowodzenie spadnie na tworcow, w przypadku powodzenia bedzie przywolywany jako tworca serii. Szczerze watpie by trzecia seria wciagnela mnie jak poprzednie dwie, ale mam nadzieje na kawal dobrej roboty - choc z przeciekow prasowych wynika kilka rzeczy ktore budza moje obawy.

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1201
Wysłany: 2008-02-13, 11:51  

hmm, nie wiem jak to jest ale .... jak ktos mnie poprosi zebym mu wypalil Pitbulla, to zrzucam go na hdd, wypalam i .... ZAWSZE ale to ZAWSZE musze go obejrzeć :D (oczywiście serial) , tak spędziłem zeszły weekend ;)

Niebawem zacznie sie 3 seria.
Zanim to nastąpi tvp2 da jakieś krótkie 5-10minutowe felietony pt. "Policjanci z Pitbulla"
emisja: 21.02 g.21.55 i 22.02 g. 22.35
Może będzie tego więcej ale nie mam jeszcze programu.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Raijn
Raijn 

Wysłany: 2008-02-27, 20:25  

Pitbull

odc 18 (pierwszy z 3. sezonu) - niedziela, 09.03 g. 21:10

O trzecim sezonie:
Spoiler:

Trzecia seria odcinków (14 odc.) serialu policyjno-sensacyjnego ?Pitbull?, którego bohaterami są oficerowie z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Wszystkie wątki kryminalne i sensacyjne podejmowane w trzeciej serii mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, często nawiązują do spraw, które nie tak dawno wstrząsały opinią publiczną (m.in. samosąd we Włodawie, zabójstwo noworodków, podkładanie bomb w Warszawie, sprawa ?łomiarza? atakującego kobiety, historia bezdomnego oskarżonego o znieważenie prezydenta itp.). Równolegle z nimi rozwijają się tutaj wątki z życia osobistego policjantów, którzy w niczym nie przypominają ekranowych supermanów. Często płacą wysoką cenę za próbę pogodzenia życia prywatnego z pracą w policji.

W trzeciej serii, obok bohaterów dobrze już znanych, pojawiają się nowe postaci pierwszoplanowe. Wydziałem zarządza nowy naczelnik (w tej roli Redbad Klynstra), dla którego liczy się przede wszystkim statystyka. Jego biurokratyczny sposób pracy i bezduszność powodują, że policjanci nie czują oparcia w przełożonym i chętnie by się go pozbyli. W wydziale pojawia się także młoda, odważna i pełna zapału policjantka Renata (Hanna Konarowska) oraz podkomisarz Robert Nimski, ksywa "Łapka" (Michał Żurawski) - młody, gwałtowny i pewny siebie kobieciarz. Tymczasem zdegradowany podinspektor Barszczyk (Michał Kula) rozpoczyna pracę jako policjant operacyjny w sekcji Gebelsa.

Poszczególne odcinki zostały wyreżyserowane przez kilku reżyserów młodego pokolenia: Dominika Matwiejczyka, Grega Zglińskiego, Xawerego Żuławskiego, Katarzynę Adamik. Całość prac nadzorował Patryk Vega - pomysłodawca i twórca serialu, który jednocześnie zadbał o utrzymanie dotychczasowego stylu i jednorodności artystycznej dzieła.

W obsadzie, obok aktorów znanych już z wcześniejszych serii, pojawiają się także gościnnie, w epizodycznych rolach drugoplanowych, takie gwiazdy, jak: Katarzyna Figura, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Witold Dębicki, Magdalena Różczka, Mateusz Damięcki czy Damian Damięcki. Po wydarzeniach w Magdalence w Wydziale ds. Terroru Kryminalnego dużo się zmieniło. Nielat zwolnił się i wyjechał do Irlandii.

O tym odcinku:
Spoiler:

Na miejsce Barszczyka mianowany zostaje nowy naczelnik, który pierwsze spotkanie z podwładnymi zaczyna od wykładu na temat znaczenia statystyk w policyjnej pracy. Igor przygotowuje swoją bratanicę Olę do składania zeznań w procesie, a Gebels wybiera się na policyjną emeryturę. Policjanci pracują nad wyjaśnieniem przypadku 17.letniego chłopaka, który wypadł z okna na jednym z warszawskich osiedli. Poszkodowany był tzw. "przyszywanym" wnuczkiem starszych zamożnych ludzi - piekarzy, którzy nie mieli swoich dzieci. Okazało się, że napadł on w nocy na dom swoich dziadków. Zdegradowany Barszczyk zaczyna prowadzić mało prestiżową sprawę starszej kobiety - oszustki, która okrada swoje rówieśnice. Do wydziału naczelnik przyjmuje młodego policjanta, który niebawem zostaje nazwany przez kolegów Łapką. Swoje pierwsze dni w wydziale rozpoczyna on dosyć dramatycznie. Tylko dzięki przytomności umysłu kolegów nie dochodzi do tragedii.

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1201
Wysłany: 2008-02-28, 09:56  

Mnie zastanawia czy będzie znów cenzura jak w 2 serii. Prawde mówiąc, nie chciałbym. Strasznie mnie to wkurwiało i wkurwia :/
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Raijn 

Wysłany: 2008-02-28, 15:15  

Biorac pod uwage godzine emisji - jest to baaardzo prawdopodobne.

Raijn 

Wysłany: 2008-03-09, 22:06  

No to jestesmy po 1. odcinku 3. serii...

Spoiler:

W sumie to obawialem sie tego wszystkiego: czy uda sie zachowac klimat dotychczasowych serii itd. Generalnie klimat chyba jest: Gebels, Despero i Igor dalej wymiataja, Barszczyk nadal jest skonczonym kretynem (booooosko sie dal w chuja zrobic). Nowy mial niezle wejscie, ale wyglada na to, ze z takim partnerem to za daleko nie zajedzie. :) Szkoda Nielata, ale mooooooze jeszcze wroci... Chociaz w sumie po smierci Wladka to dosc logiczne, ze musial zmienic otoczenie.

Co do samego odcinka, to taki troche o niczym. Na szczescie od nastepnego zapowiada sie konkretna akcja.

PS. Cenzury nie zauwazylem, moze po prostu nie bluzgaja :)

Odpowiedz do tematu