Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Al loro, que no estamos tan mal!
Joan Laporta
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raijn
2006-12-12, 13:03
Książki
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2016-01-02, 22:11  

Szczur pytanko...

Biografia Giggsa i Futbol obnazony to wersje ksiazkowe czy na ebooka ? A jesli ebook to jaki format ?

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2016-01-02, 22:53  

Giggsa przejrzałem, słabizna, szkoda czasu. Futbol obnażony polecam.
A ja zapytam o książkę o duńskim dynamicie. Dobra?

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Szczur 

Piwa: 606/906
Wysłany: 2016-01-11, 17:57  

dziki napisał/a:
wrzucisz gdzieś może te e-booki?

Część z nich (te słabe) wywaliłem. Najlepiej napisz, które byś chciał to coś pomyślimy.

dziki napisał/a:
mam sentyment do prawdziwych książek.

Dokładnie, też wolę wersję papierową. Generalnie w domu papier, w podróży czytnik - tak to mniej więcej wygląda.

Boberek napisał/a:
Biografia Giggsa i Futbol obnazony to wersje ksiazkowe czy na ebooka ? A jesli ebook to jaki format ?

Giggs papier, Futbol obnażony czytnik (pdf). Nie polecam ani jednej ani drugiej, prawie wszystkie piłkarskie biografie to zresztą słabizna. Jedynie książka o Enke konkretna i ciekawa. Van Gaal też całkiem niezły, zawiodłem się natomiast na Fergusonie, straszne lanie wody.

imerr napisał/a:
A ja zapytam o książkę o duńskim dynamicie. Dobra?

Dobra, moim zdaniem półkę wyżej niż Futbol obnażony.

Bask 
You want this?

Piwa: 161/191
Wysłany: 2016-05-10, 08:03  

Warszawskie Targi Książki 19-22 maja 2016 PGE Narodowy

Cytat:
Spotkanie sportu z kulturą ? FC Barcelona w Warszawie

Relacje Instytutu Rajmunda Llulla i FC Barcelony trwają od 2012 roku. Wspólne uczestnictwo w Warszawskich Targach Książki stanowi kolejny krok w promowaniu katalońskiej kultury przez sport.

W ramach programu ?Spotkanie sportu z kulturą? FC Barcelona ? partner Instytutu Rajmunda Llulla w zakresie wystąpienia w Warszawie ? zaproponuje na Warszawskich Targach Książki projekcję filmu dokumentalnego pt. ?Josep Su?ol: Krzyk odwagi? (2016) (czwartek, godz. 14.00-14.50, sala Barcelona) przybliżający postać dziennikarza i biznesmena Josepa Su?ola i Garrigę (1898-1936), prezesa FC Barcelony, zamordowanego przez wojska frankistowskie na początku hiszpańskiej wojny domowej.

Tego dnia można też będzie wziąć udział w panelu ?Literatura i piłka nożna? (godz. 15.00-15.50, sala Barcelona). Pisarz i zagorzały kibic Jordi Puntí porozmawia z Carlesem Vilarrubím, wiceprezesem klubu FC Barcelona i o literackim i kulturowym wymiarze piłki nożnej.

Polska jest jednym z krajów europejskich o największej liczbie kibiców FC Barcelony, a w Warszawie w 2011 roku została otwarta pierwsza w Europie młodzieżowa akademia piłkarska FCB Escola de Vars?via, w której obecnie trenuje ponad 650 dzieci. Warszawskie Targi Książki są więc doskonałą okazją do promowania katalońskiej kultury także poprzez piłkę nożną, potwierdzając tym samym związki sportu i kultury. W czwartkowe popołudnie na scenie głównej Targów (godz. 16.30) nastąpi rozstrzygnięcie konkursu literackiego współorganizowanego przez FCB Escola de Vars?via. W wyjątkowym spotkaniu zorganizowanym nie tylko z myślą o uczniach warszawskiej akademii FCB ale także wszystkich młodych czytelnikach interesujących się piłką nożną udział wezmą panowie Jordi Sierra i Fabra oraz Carles Vilarrubí.

Organizatorem uczestnictwa Barcelony i literatury katalońskiej, jako Gościa Specjalnego Warszawskich Targów Książki jest Instytut Rajmunda Llulla (IRL), przy współpracy z: Urzędem Miasta Barcelony, Biurem Radcy ds. Współpracy, Przejrzystości i Kultury Rządu Balearów i klubem piłkarskim FC Barcelona.

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2016-05-31, 18:10  

Czytaliście Shantaram? Ma ktoś może w jakimś formacie do Kindle? wolę najpierw przeczytać zanim kupię (jak zresztą z wieloma ksiązkami ostatnio ;-) ).

Carles 

Piwa: 541/93
Wysłany: 2016-07-11, 17:24  

Szansa na subiektywną ocenę piłkarskich dzieł ostatnich czasów. Tak się złożyło, że w barwach blaugrana to wrzucam: http://bookrage.org/quickrage

imerr 
Jopie

Wysłany: 2016-07-11, 18:46  

Wszystkie trzy mają fatalne recenzje. Czytam książki o sporcie nałogowo (od początku roku ponad 30) i nie sięgnąłem po żadną z nich. Ale dzięki za link, bo bookrage to świetna akcja, a o rzadko dają coś o sporcie.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Gieneq 

Piwa: 38/63
Wysłany: 2016-07-14, 18:42  

A jakie tytuly byś polecił Imerr? Dyscyplina nie ma znaczenia.

imerr 
Jopie

Wysłany: 2016-07-14, 21:47  

Poleciłbym choćby książkę o Robercie Enke Ronalda Renga (Życie wypuszczone z rąk), Futebol o Brazylii, biografię Alego Hausera, czy klasykę - Futbolową gorączkę.

Z tych, których nie wydano w Polsce, np. Brilliant Orange Davida Winnera, Hamilton o Brianie Clougu (Provided You Don't Kiss Me), czy bardzo dobrą, choć może nie genialną jak poprzednie, historię rywalizacji Barcelony i Realu Sida Lowe'a.

Wszystkie z powyższych nie mają nic wspólnego ze schematem opowieści o sportowcu, który miał ciężko i coś wygrał, historii wygrał/przegrał/zremisował albo śmiesznostek, jak to piłkarz się uchlał. Wszystkie są z najwyższej półki książek o sporcie, co oznacza, że są uniwersalne i można je polecić komuś, kto sportem się wcale nie interesuje.

Rynek eksplodował i na rynku jest mnóstwo książek, które są bardzo dobre. Choćby autobiografia Tysona albo z bardziej ambitnych Futbol w cieniu Holokaustu czy seria Kopalni. Są też książki, przez które może niektórym chwilami trudno przejść, ale pogłębiają wiedzę o piłce, którą przecież oglądamy godzinami, np. Odwrócona piramida Wilsona czy Soccernomics.

Polecam książki nagrodzone w Anglii. Mają tam dwie nagrody dla książek sportowych, niektóre tytuły wydano w Polsce:
- https://en.wikipedia.org/wiki/William_Hill_Sports_Book_of_the_Year
- https://en.wikipedia.org/wiki/British_Sports_Book_Awards

A jeśli interesuje Cię moja opinia o przeczytanych przeze mnie książkach, to piszę o nich tutaj: http://numer14.pl/category/czytelnia/
Masz tam szczegółowe recenzje kilku książek, które tu wymieniłem.

Ostatnio zmieniony przez imerr 2016-12-26, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
CnK, Cartmann, Boberek, Gieneq
Jamal King 
State of Trance

Piwa: 20/12
Wysłany: 2016-09-11, 13:14  

Legendarna seria Kajko i Kokosz powraca w nowej odsłonie!

Obłęd Hegemona

Czytał ktoś za małolata? Ciekawe czy klimat zachowany. Czekamy aż przyjdzie zamówienie :)

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2016-09-11, 14:55  

daj znać koniecznie :) ja czytalem i pewnie tez sie skusze :)

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 20/12
Wysłany: 2016-09-16, 08:55  

Jestem po lekturze komiksu.
Niestety podzielili go na 4 opowiadani. Tylko jeden nawiązuje do starych części.
Reszta to żart. Miejmy nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i kolejne części będą już w starym klimacie.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2016-09-16, 09:29  

Czytalem za małolata, czyli na pewno troche wczesniej od was :)

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2016-09-16, 10:53  

a w listopadzie wychodzi kolejny Thorgal :) po wielkim odejsciu od serii van hamme kolejna zmiana scenarzysty, juz nie yves sente tylko xavier dorison (moze byc dobrze, napisal bardzo ciekawa serie komiksowa "trzeci testament")

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2016-09-21, 10:23  

Czytam sobie tak na zmianę trochę czasopism, trochę nowości (w miarę powiedzmy, do 10 lat wstecz to jeszcze dla mnie nowość ;) ) i trochę klasyki.

"Sklepy cynamonowe" B. Schulza łatwą lekturą nie jest, ale jeśli ktoś docenia mistrzowskie władanie językiem, to gorące polecam. Polszczyzna w języku literackim Schulza jest tak piękna, bogata, dokładnie wymodelowana, zaskakująca, trafna, ujmująca itd itp. Wspaniale włada językiem ojczystym. Polecam, jeśli jeszcze ktoś nie miał przyjemności.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ladia
Odpowiedz do tematu