Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raijn
2006-12-12, 13:03
Książki
Autor Wiadomość
munch 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2006-02-01, 23:40  

dziki napisał/a:
Ja po raz kolejny jade po klasyce rosyjskiej. (...) Ostatnio "Zbrodnia i kara" poszła, później może innego Tołstoja zacznę.

Proszę cię. Chyba nie specjalnie się przyłożyłeś do lektury. Albo ja nie zrozumiałem tego ostatniego zdania. W każdym razie Zbrodnie i Karę napisał Dostojewski. Przy okazji, szkoda że spośród wszystkich jego wielkich powieści na lekturę szkolną wybrano najsłabszą. Być może uznano, że młodziesz nie poradzi sobie z tymi tekstami, bo rzeczywiście wyjątkowo trudno wyciągnąć z nich jakąś pozytywną "naukę moralną" w duchu humanizmu. W historii o Raskolnikowie, jeszcze jakoś to wychodzi, natomiast z człowiekiem z podziemia, Stawroginem, Kiryłłowem, Iwanem i Dymitrem Karamazowami czy Nastazją Filipowną, Rogożynem i Hipolitem już nie jest tak łatwo.
Zresztą być może w ogóle Rosjan nie należy czytać przed 25 rokiem życia. Jak ktoś się jednak uprze, to chętnie polecę kilka tekstów, które rzeczywiście warto znać.
Postaw piwo autorowi tego posta

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2006-02-01, 23:58  

Munch źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, ze po "Mistrzu ..." zacznę czytać innego autora typu Tołstoj (zapewne Lew bo Aleksiej nigdy mi jakoś nie podchodził) czy Jerofiejew. Muszę przyznać, że dziś niezbyt czytelnie piszę - nie wiem czym to jest spowodowane;)

"Zbrodnia ..." jest świetną książką, chociaż jesli o Fiodorze mowa, to mi najbardziej do gustu przypadła(li?) "Bracia Karamazov". Z tym, że - niestety - ale ta książka jest bardzo rzadko w bibliotece i mimo, że zapisałem się na listę ponad 3 miesiące temu ciągle nie otrzymałem jej do domu:) Więc póki co czytam ponownie moją bilbioteczkę i zastanawiam się czy teraz rzeczywiście próbować wertować Mitologię słowiańską, czy raczej zabrać się za "Encyklopedia FUJI : Wisła Kraków" :)

Gieneq 

Piwa: 38/63
Wysłany: 2006-02-08, 13:19  

Jestem świeżo po lekturze "Wielkiego Marszu" Richarda Bachmana (S. King).
Powieść ta opowiada o morderczym "maratonie". 100 ochotników bierze udział w "turnieju" nazwanym "Wielkim Marszem". Walczą oni o wygraną i o...własne życie, gdyż kto zaliczy 3 ostrzeżenia zostaje eleminowany. Marsz ten nie ma określonej mety. Wygrywa ten uczestnik który przetrwa wszystkich 99.
Moim zdanie książka jest bardzo dobra, aczkolwiek za krótka i dość łatwo jest przewidzieć rozwój wypadków.
Przedemną lektura Lalki :maruda:

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-02-08, 15:25  

A ja zmienilem plany i nie cofne sie jednak do sredniowiecza ;) Wypozyczylem sobie "W Holdzie Katalonii" Orwella. Wiele dobrego slyszalem o tej ksiazce, wiec wezme sie za nia.

Ostatnio przeczytalem tez "Raj utracony" Miltona, ale to jako lektura na uniwerku. Teraz pisze z tego prace o postaci Szatana.

Dzis przegladalem sobie domowa biblioteke i troche sie zdolowalem, bo przeczytalem moze 1 % wszystkich ciekawych ksiazek jakie mam. Moi rodzice uwielbiaja czytac, zwlaszcza ojciec pochlania jedna ksiazke za druga. Nie potrafie policzyc ile pieniedzy miesiecznie wydaje na ksiazki, ale na pewno liczylbym to w setkach. W rezultacie w domu mam wiele polek i regalow pelnych ksiazek reprezentujacych rozne rodzaje literackie i rozna tematyke. Mam tez mnostwo ksiazek o malarstwie, kulturoznawstwie, o roznych krajach. Niby codziennie cos czytam, ale zeby zaliczyc choc polowe tych tytulow, musialbym spedzic wiele lat przy ksiazkach. Doszedlem do wniosku ze tak naprawde niewiele wiem, ale to mnie motywuje. Poza tym, mam gwarancje ze do konca zycia nie bede sie nudzil :)

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-02-15, 18:52  

Cytat:
Mites del Barça', historia de pasión azulgrana

El escritor Jordi Finestres ha presentado su nuevo libro, en el que se recoge la historia viva del club azulgrana, con los momentos mágicos, los mejores jugadores, partidos y goles.

'Mites del Barça' es el título del nuevo libro de Jordi Finestres, periodista especializado en temas deportivos con una reconocida trayectoria en clave barcelonista. En su nueva obra, Finestres recoge los momentos mágicos de la centenaria historia azulgrana además de los mejores jugadores, partidos y títulos tanto a nivel futbolístico como del resto de secciones. Se trata sin duda de un libro de gran valor histórico y sentimental, con las mejores fotos de la historia del Barça.

En 'Mites del Barça' se hace un recorrido por el tiempo. Aparecen astros de todas las épocas (de Ramallets a Eto'o, pasando por Urruti y Koeman), equipos que han coronado grandes ciclos (como el de las Cinco Copas, del 'Dream Team' y el actual, entre otros) y momentos deportivos que han ayudado a explicar porque el Barça es más que un club. La portada, en la que aparecen Kubala, Johan Cruyff y Ronaldinho, resume perfectamente la grandeza del Barça a nivel deportivo e internacional.

Kubala, Cruyff y Ronaldinho

Finestres ha dado las gracias al FC Barcelona "por creer en este libro" y ha pedido disculpas "porque posiblemente algunos deportistas se han quedado fuera". La portada, en la que aparecen Kubala, Johan Cruyff y Ronaldinho, resume perfectamente la grandeza del Barça a nivel deportivo e internacional. Según Finestres "Kubala fue clave para construir el Camp Nou, Cruyff cambió la historia del Barça y fue el primer mito 'en color' y Ronaldinho es un jugador 'de cine', en el futuro podremos decir que también ha hecho grandes cosas en este club".

El Barça, una referencia

El presidente Joan Laporta ha destacado 'Mites del Barça' como un "libro emblemático en el que están los jugadores que han hecho de este club una referencia mundial", elogiando también la trayectoria de Finestres por su gran conocimiento de la historia del Barça, por su seriedad y responsabilidad a la hora de escribir dicha obra.

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2006-02-15, 19:31  

Ned, pozycze od Ciebie Orwella, bo widze,ze u nas na uniwerku jest, ale nie chce mi sie jechac po to do filii nr1 ;)

moje czytanie wciaz odbywa sie niejako pod przymusem - z ok 40 ksiazek obowiazujacych na egzaminie z literatury dunskiej przeczytalem na razie 7 czy 8.

Polecam moj ostatni łup: "Poszukiwanie" Petera Seeberga. jest to zbior krotkich opowiadan tego wspolczesnego autora. dzielko jest swietne - absurd ocierajacy sie o surrealizm :)

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1201
Wysłany: 2006-02-17, 09:06  

Chuck Norris z półobrotu

:]
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-26, 20:20  

przeczytałem książkę, co od czasu zdania matury się nie zdarzyło... :D

owym dziełem jest cyfrowa twierdza- dan'a brown'a, nie znam się w ogóle na literaturze, więc nawet nie próbujcie się sugerować moją oponią ;) intryga w świecie kryptologów i najnowocześniejszej technologii, akcja pośrednio dzieje się również w hiszpanii (sevilli), miejscami mocno mi się dłuzyła, ale w ogólnym rozrachunku może być...

jest to pierwsza książka, którą przeczytałem w formie e-book'a na telefonie w trakcie trzeciej zmiany w pracy... %)

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/383
Wysłany: 2006-03-26, 21:04  

o lol, ja tez czytam w pracy ebooki, aktualnie Wywiad z wampirem :]
W poprzedniej pracy udalo mi sie nawet przeczytac normalna papierowa ksiazke, a byli to... Krzyzacy :lol: pozyczylam kolezance dla syna, a jak oddala, nie chcialo mi sie zabierac tego ciezkiego grzmota do domu i jakos tak zaczelam czytac "w wolnych chwilach" ;)

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2006-03-26, 21:07  

CnK to jest bardzo dobra ksiazka (ale i tak Kod Leo wymiata ponad wszystko )

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-03-27, 00:01  

tak się składa, że kod właśnie wrzuciłem na telefon wraz z kilkoma innymi, ale dzięki tobie zacznę właśnie od niej :) trzecia zmiana od jutra :]

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2006-03-29, 14:14  

a ja bym bardzo chetnie przeczytal jakas dobra ksiazke sensacyjna (z intryga) ala wlasnie KOD , Dzien szakala , Negocjator.... poleci ktos cos ?

młody 
z dedykacja

Wysłany: 2006-03-29, 14:27  

Widze że mamy podobne zainteresowania literackie :hahaha:

jak pojade na święta do Starachowic to Ci cos przywiozę. Mam mase ksiażek tego typu.

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2006-03-29, 15:37  

ooo to wypasik :D ja zaczalem mistrza i malgozate czytac (bo jakos w liceum mi umknela :P ) ale niemoge jej skonczyc (chyba przez te OSTRE weekendy :D )

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2006-03-29, 18:47  

Ja podobnie jak greg czytam teraz praktycznie tylko książki historyczne.
Niedawno skończyłem biografię Pattona (jak ktoś oglądał film to powinien przeczytać, bo niestety postać generała została w nim dość znacznie zniekształcona przez współpracującego z filmowcami gen. Bradleya, który nie przepadał za GSP).
Teraz zająłem się "II Wojną Światową" Churchilla (i pewnie mi ona trochę zajmie, bo to 12 tomowe dzieło :D ) i dziennikami marszałka Montgomery'ego (udało mi się dopaść I wydanie angielskie z 1958r. - Allegro rulz xD). Z oczywistych względów pewnie niewielu rzuci się na pierwszy podany tytuł, ale jeśli choć trochę interesuje was IIWŚ i znacie język angielski (bo chyba nie ma wydania polskiego) to dzienniki marszałka są bardzo ciekawie i przejrzyście napisane.
Ostatnio moim hobby stało się wyszukiwanie książkowych okazji na Allegro :D Można naprawdę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i w dodatku dostać niezłe perełki (chociaż ja ostatnio zacząłem wydawać kasę, której jescze nie mam :D ).

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

Odpowiedz do tematu