Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie Seriale
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2588/1200
Wysłany: 2007-06-25, 19:41  Polskie Seriale

Chciałem juz dawno temu załozyc taki temat. Dzisiaj skłoniły mnie do tego zaczynające się wakacyjne powtórki.
Ogólnie lubie polskie seriale ale te które maja okreslona ilośc odcinków, tzn koniec.
Nie mam na mysli jakis Klanów, Plebani, Złotopolskich (chociaz pamietam jak z predem z 3-4 lata temu sledzilismy losy rodziny Dyzia ;) i pozniej smialismy sie na gg) i innych tasiemców jak M jak miłośc czy o lekarzach z Leśnej Góry.
Odstepstwem od reguły jak narazie jest Fala zbrodni i Pitbull.

Jak jest z Wami. Lubicie stare polskie seriale ? Jakie sa Wasze ulubione ?
Macie w swoich zbiorach jakieś ? Jakie ?

W tym tygodniu zaczyna sie kilka starych dobrych polskich seriali.
Zrobiłem mini rozpiske kiedy jaki sie zaczyna, ale sami sobie juz pilnujcie kiedy jest nastepny odcinek ;)

Poniedzialek
21.05 tvp2 'Pitbull' 1odc 2 serii
1.05 tvp1 'Najważniejszy dzień życia'

Wtorek
12.45 tvp1 'Jan Serce'
18.55 tvp kultura 'Pan Samochodzik i Templariusze'
21.00 tvp2 'Czarne Chmury'
23.30 tvp1 'Alternatywy 4'

Środa
1.00 tvp1 '07 zgłoś się'
1.55 tvp1 'Droga'

Czwartek
1.05 tvp1 'Kapitan Sowa na tropie'
1.30 tvp1 'S.O.S'

Piatek
12.45 tvp1 'Polskie Drogi'
19.05 tvp kultura 'S.O.S'
0.50 tvp1 'Życie na gorąco'

Jak dojdzie jakis 'nowy', dam Wam znać ;) A napewno tak się stanie.
Z czasem przygotuje ankiete i sprawdzimy jaki jest najpopularniejszy serial na forum.

PS> Rozmawiamy tu TYLKO o polskich serialach !
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........
Postaw piwo autorowi tego posta

Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2007-06-25, 20:21  

Ostatnio obejrzałem "odwróceni" i bardzo mi się spodobał,także "oficer" i oficerowie byli całkiem całkiem. Świat wg kiepskich-kiedyś oglądałem ale to nie to samo co świat wg bundych.
Jestem w trakcie oglądania alfabetu mafii i całkiem niezły serial dokumentalny jest z tego

Nitro 

Piwa: 9/17
Wysłany: 2007-06-25, 20:27  

Ciekawy temat Boraś założyłeś :)

Ja osobiście jestem miłośnikiem polskiego kina i co za tym idzie zdecydowanie chętniej oglądam też polskie seriale. Chronologicznie pierwszy jaki śledziłem na bieżąco w telewizji to był kultowy w czasach szkolnych na początku IIIRP "W Labiryncie". Do dziś uważam muzykę Perfectu na zakończenie każdego odcinka za jeden z najlepszych ich utworów. W tym serialu, dość amatorsko w porównaniu z dzisiejszymi wyprodukowanym, był jakiś klimat, mimo wszystko nieźle się to oglądało i chętnie obejrzałbym jeszcze raz choćby część serii (podobnie zresztą jak inny serial tego okresu, ale zagraniczny, chodzi mi tu o "Pokolenia"). Tak więc sentyment spory mam do "W Labiryncie".

Ostatnio na TVP Polonia pokazywali następny serial, który zawsze miło mi się oglądało: "Daleko od szosy". Ogólnie lubię oglądać polskie produkcje umieszczone w czasach PRL, które pokazują tamte czasy, problemy i szarą rzeczywistosć, w której brakowało wszystkiego, ale na pewno nie brakowało problemów na każdym kroku.

Borewicz, to już trochę serial z misją, bo o Milicji Obywatelskiej, ale dość zgrabnie kryminalne zagadki i sceny kaskaderskie przyciągały. Jak zwykle porą wakacyjną, także i teraz reżimowa TV znowu emituje ten serial.

Z innych powodów ostatnio wracałem do "Janosika", ale tu kłania się moje zamiłowanie do polskich gór, zatem tylko dlatego czasem zerkałem na Perepeczko i spółkę.

Alternatywy 4 to zdecydowanie the best, w zasadzie nie trzeba uzasadniać dlaczego, bo PRL w całej krasie z dużą dozą humoru, to jest to co lubię!

Obecnie "Kryminalni" zostali tym polskim serialem, którego raczej nie odpuszczałem i myślę, że poprzeczkę zawiesili dość wysoko, bo innym produkcjom w konkurencyjnych stacjach w tej konwencji brakuje tego czegoś.

Jeśli chodzi o zbiory, to posiadam tylko "kapitan Sowa na Tropie", bo niedawno ściągnąłem, ale jeszcze niewiele obejrzałem :)

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2007-06-25, 20:30  

Czy lubimy polskie seriale?? No ba :) "Zmiennicy" i "Alternatywy" czy "Kariera Nikodema Dyzmy" to bez dwóch zdań arcydzieła polskiej kinematografii. W pytę są także "Tulipan", "07 zgłoś się" czy "Czterdziestolatek". Bardzo lubię także seriale "okołohistoryczne" takie jak "Czarne Chmury", "Przyłbice i Kaptury", "Pogranicze w ogniu" czy też "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" (ten ostatni polecam gorąco wszystkim zakompleksionym polaczkom) :lol:

Boraś 
Disco Commando

Wysłany: 2007-06-26, 13:21  

U mnie absolutny nr.1 to Alternatywy 4 !!
W czołówce plasują się Daleko od Szosy, 07 zgłos się, Kariera Nikodema Dyzmy, Czterej Pancerni, Droga.

No a poźniej to juz z górki czyli 40-latek, Tulipan, Ballada o Januszku, Jan Serce, Zmiennicy, Kapitan Sowa na tropie, Stawka ..., Czarne chmury, Janosik, Parada oszustów, Na kłopoty ... Bednarski, i pewnie jakiś sie jeszcze znajdzie.

Z 'młodzieżowych' seriali lubie Podróż za jeden uśmiech, Do przerwy 0:1, Pan Samochodzik i Templariusze, Stawiam na Tolka Banana, Przygody Psa Cywila, Wakacje z duchami, Siedem życzeń, Przygody Pana Michała, Karino, Gruby (ale te 2 akurat średni mi sie podobają)

Z nowszych seriali to jak już wcześniej wposmniałem Wiedźmin, Tygrysy Europy (ale tylko 1 seria), Pitbull, Oficer, Oficerowie, Fala zbrodni.

Nitro wpomniał o pierwszej polskiej telenoweli czyli W Labiryncie, widziałem zaledwie kilka odcinków. A z takich starszych nieco zapomnianych dodam jeszcze W słońcu i deszczu. Pamiętam tez ze młociłem Fitness Club. Ale najbardziej podobał mi się Jest jak Jest.

Na dzień dzisiejszy obejrzałbym sobie (niektóre 1 raz , a niektóre widziałem ale tylko pojedyńcze odcinki) Życie Kamila Kuranta, Trzecia granica, Tajemnica Enigmy, S.O.S, Pogranicze w Ogniu, Dom, Kolumbowie, Klub Profesora Tutki, Polskie Drogi, Wojna Domowa, Znaki Szczególne, Życie na gorąco, Doktor Ewa, Niewiarygodne przygody Marka Piegusa, Przyłbice i kaptury, Szaleństwa Majki Skowron, Znak Orła, i zapewne cos by sie jeszcze znalazło.

Napewno kilka tytułów mi 'umkneło', ale piszać z głowy i tak nieźle mi poszło ;)

PS. Jakby ktoś z Was posiadał coś z pogrubiuonych tytułów, prosze o info na PW.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2007-06-26, 13:57  

Ja takze polskie seriale darzę sympatią i bardzo szanuje. Oczywiscie przy Borasiu to jestem jak Pcim przy Los Angeles w tej kwestii , ale tez mozna powiedziec ze swoje obejrzalem :) . Nie musze chyba pisac jakie to seriale, bo chyba juz wszystkie zostaly wymienione.

Mam 'swoje' momenty, Zmiennicy - 'Takie kółka metalowe' :D , Alternatywy - 'Widzisz synku - tak wygląda baleron' , Daleko od Szosy i studiowanie Kultury i Sztuki :D albo 'daj mi noge, daj mi noge, daj mi noge...' i jeszcze pare by się znalazło

Nie lubie np Polskich Dróg, ale to raczej przez 'jezusowatego' Strassburgera - nie trawie go generalnie. Tak samo Karino.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Nitro 

Piwa: 9/17
Wysłany: 2007-06-26, 14:05  

No tak wiedziałem, że o czymś zapomniałem! "Wojna domowa", jak dla mnie rewelacja, znakomite role Rudzkiego i Kwiatkowskiej. To zkolei lata 60 w krzywym zwierciadle, problemy z zaopatrzeniem (bułgarska woda kolońska, farbowanie białych podkoszulek na zielono, w efekcie czego po prostu znikały podczas gotowania w farbowanej wodzie). Miodzio!

Czterdziestolatek, także OK i znakomita PRLowska nowomowa, słowa klucze typu: "Dzwonili do ciebie ze Zjednoczenia..." oraz wszechobecni docenci...

Stawka ma swój tajemniczy urok, mimo, że jak oglądałem to jako berbeć, niewiele rozumiałem z fabuły, ale tematyka szpiegowsko-wojenna chyba każdego z nas w pewnym okresie życia jakoś pocioągała.

Jeśli chodzi o młodzieżowe seriale, to zdecydowanie "Siedem Życzeń" oraz "Dziewczyna i Chłopak". Ogólnie inne filmy oparte na książkach Nienackiego (Samochodziki) oraz Nizurskiego i Bahdaja raczej mi jakoś umknęły, ale może i dobrze, gdyż uwielbiałem czytać te powieści dość regularnie, a film obejrzałbym raczej z ciekawości, bo jednak książka to książka.

Potem zainteresowałem się historią zatem i "Dom" i "Pogranicze..." też gdzieś się tam przewinęły

Kendzior napisał/a:
Alternatywy - 'Widzisz synku - tak wygląda baleron'

To w Misiu było!
Ostatnio zmieniony przez Nitro 2007-06-26, 14:09, w całości zmieniany 1 raz  

Boraś 
Disco Commando

Wysłany: 2007-06-26, 14:26  

"Dziewczyna i Chłopak" o własnie ! , jeden z wielu tytułów o ktorych zapomniałem, oczywiście kiedyś go oglądałem, i z wielka chęcią bym jeszcze raz, albo 2 ;) obejrzał.

Jeszcze mi sie przypomniały czasy Teleranka czy 5-10-15.
Może nie w tych programach ale przed czy po puszczali wtedy dla dzieci takie seriale jak Janka czy Urwisy z Doliny Młynów.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2007-06-26, 14:27  

osz kurwa faktycznie... kendzior [*] klisza podobna :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-06-26, 15:27  

Z ostatnich produkcji najbardziej wymiata pitbull, odwroceni nie sa tak mega wyczesani, ale rowniez kawal dobrego serialu. Reszty nie ogladam, bo mi szkoda czasu na pie.rdoly. Podobnie ze starymi serialami, rzadko sie zdarza bym obejrzal spokojnie cala serie, choc sporo bylo dobrych produkcji. Tak samo sporo bylo mdlawych.

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 20/12
Wysłany: 2007-06-26, 19:50  

Piosenka z serialu z lat 80-tych

Fajna piosenka, fajne wspomnienia. Polecam :)

Boraś 
Disco Commando

Wysłany: 2007-06-28, 12:40  

W nadchodzacym tygodniu zaczynaja sie kolejne seriale

Sobota 30.06
08.00 TVP2 = 40-latek 1/21 (w niedziele rano 2 odcinek, czyli beda dwac w soboty i niedziele)

Niedziela 01.07
07.55 TVP1 = Przygody Pana Michała 1/13
09.05 TVPKultura = Pan Samochodzik i Templariusze 1i2/5
09.15 Kino Polska = Gniewko, syn Rybaka 1/5
10.35 Kino Polska = Detektywi na wakacjach 1/5
20.10 TVP Kultura = Klub profesora Tutki 1/14

Poniedziałek 02.07
12.45 TVP1 = Matki, żony i kochanki 2i3/22 (nie moge zlokalizować 1odc)

Wtorek 03.07
21.00 TVP Polonia = Siedlisko 1/9

Detektywi na wakacjach - Akcja filmu rozgrywa się głównie na wsi w pięknych okolicach Sandomierza. Zasadniczym wątkiem fabularnym jest przygoda dzieci, które bawiąc się w detektywów natrafiły na poszukiwanego "kolekcjonera" dzieł sztuki ludowej.

Klub profesora Tutki - Głównym bohaterem jest tytułowy uczony, obdarzony łagodnym poczuciem humoru, mądrym dystansem do życia i sporym talentem gawędziarskim. Akcja kolejnych odcinków rozpoczyna się zwykle w scenerii cichej, przytulnej kawiarenki, gdzie profesor Tutka spotyka się z trzema przyjaciółmi: mecenasem, sędzią i lekarzem. Panowie umilają sobie czas opowiadaniem rozmaitych historyjek. Podczas pierwszego spotkania profesor wyjaśnia, jak doszło do narysowania pewnego dziecięcego obrazka, znalezionego przypadkiem na parkowej ławce

Siedlisko - "Jest to opowieść o ludziach dojrzałych, którzy po trzydziestu latach małżeństwa przenoszą się na wieś i odkrywają na nowo łączącą ich miłość" - tak krótko scharakteryzował "Siedlisko" Janusz Majewski ("Zaklęte rewiry", "Zazdrość i medycyna", "C.K. Dezerterzy"). Nie krył przy tym, że jego najnowszy serial jest utworem na poły autobiograficznym. Dość przypomnieć, że zdjęcia do cyklu powstawały w okolicach Starych Juch na Mazurach, gdzie reżyser ma posiadłość, którą sam przebudowywał i remontował. Zaangażował się nawet w życie lokalnej społeczności. Wszystko to, odpowiednio wymieszane z fabularną fikcją, znalazło wyraz w "Siedlisku". Reżyser zadbał też o należyte wyeksponowanie mazurskiej przyrody, ciągle pięknej, mimo licznych szkód i dewastacji spowodowanych przez niefrasobliwych turystów. Dlatego, podobnie jak w "Chłopach" Jana Rybkowskiego, rytm akcji w serialu podporządkowany został naturalnemu biegowi pór roku

Boraś 
Disco Commando

Wysłany: 2007-07-11, 14:56  

Wtorek 17.07 ; TVP Kultura
Dziewczyna i chłopak (1/6)
Serial przygodowy, Polska 1977

Bliźniaki Tomek i Tośka mieli obiecany wyjazd w sierpniu, wraz z rodzicami, na Mazury, a wcześniej pobyt u cioci na wsi. Niestety, Tomek ma poprawkę z historii w konsekwencji czeka go areszt domowy i wyjazd do wuja Stefana, który słynie z twardej ręki. Gajowy, który przyjeżdża, aby zabrać Tomka, nie zastaje chłopca ten mimo zakazu ojca wyszedł właśnie na basen. Tosia, aby ratować brata, w męskim przebraniu jedzie zamiast niego. Zostawia w domu list dla Tomka, aby z kolei on przebrał się za nią i pojechał do ciotki na wieś.

Anna Sieniawska - Tosia Jastrzębska
Wojciech Sieniawski - Tomek Jastrzębski
Stanisław Mikulski - Piotr Jastrzębski, ojciec Tomka i Tosi
Barbara Sołtysik - Barbara Jastrzębska, matka Tomka i Tosi

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Kendzior
Boraś 
Disco Commando

Wysłany: 2007-07-28, 00:31  

W tym tygodniu w poniedziałek rozpoczeła sie 1 seria "Ekstradycji" - emisje w poniedziałki po 23.00 na Tvp 1.

Równiez w tym tygodniu rozpoczał sie serial "Tygrysy Europy" - emisje we wtroki, środy i czwartki ok 16stej, na Tvp 1

A w przyszłym tygodniu rozpoczyna sie serial "Janka" - emisja codziennie od poniedziałku do piatku ok 7.30, na Tvp 2. Serial liczy 15 odcinków

Tygrysy Europy - to serial Jerzego Gruzy ("Wojna domowa", "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy", "Czterdziestolatek") z satyrycznym zacięciem weryfikujący mity, związane z polskim kapitalizmem i kultem "robienia pieniędzy". Reżyser, ukazując od kulis świat rodzimej elity finansowej, portretuje jej śmieszności, snobizmy i kompleksy. Miano "tygrysa Europy", którym co pewien czas międzynarodowe media określają Polskę, jest bowiem w dużej mierze zasługą sprytnych oszustów podatkowych, przemytników i rozmaitych "przewalaczy". Przez ostatnie dziesięć lat dorobili się oni nie tylko budzących zazdrość gigantycznych fortun, lecz także własnego modelu kultury i obyczajowości. Modelu, który bezlitośnie obnażył ich intelektualne ubóstwo i prymitywizm. To właśnie z niego przede wszystkim śmieje się Gruza, dowodząc, że gdyby "tygrysy Europy" pozbawić pieniędzy, byliby co najwyżej wynędzniałymi kotami, żerującymi po śmietnikach.

Paweł Deląg - Jacek Laskowski
Agnieszka Wagner - Monika Masławska
Janusz Rewiński - Edward Nowak
Piotr Fronczewski - Henryk Laskowski
Jerzy Gruza - portier Alfred Chodźko

Janka - w wersji niemieckiej "Janna" - to typowy przykład kina familijnego, adresowanego już nie do najmłodszej widowni, lecz raczej do nastolatków, a także dorosłych członków rodziny. Saga rodzinna, o wątkach wyprowadzonych z autentycznej historii, rozgrywa się w latach 20., co dało realizatorom możliwość zaprezentowania efektownych filmowo rekwizytów i ciekawostek "z myszką" - starych samochodów, samolotów, elektrowni wiatrowej, wynalazku kina niemego itp. Chociaż nieporozumienia pomiędzy dorosłymi bohaterami kładą się cieniem na świecie dzieci, to powrót do malowniczego okresu początku wieku pozwala spojrzeć na wszystko z nostalgią i serdecznym uśmiechem. Głównymi bohaterami filmu są dzieci należące do dwóch "band". Janka, wnuczka karczmarza, przewodzi "Orłom". Jej rówieśnik Julek, chłopak z podupadającego dworku, dowodzi "Wilkami". Obie grupy, współzawodnicząc ze sobą, przeżywają wiele wspaniałych przygód. Wszyscy są zauroczeni samolotem, który z pomocą wiejskiego kowala buduje stryj Julka, zakochany w owdowiałej matce Janki. Zadawnione konflikty pomiędzy ich rodzinami zaostrzają rówieśniczą rywalizację. Do tego dochodzi charakterystyczna dla nastolatków szorstkość i równie naturalna w tym wieku - fascynacja płcią przeciwną, która łatwo może przerodzić się w prawdziwe uczucie. O młodych wykonawcach, którzy zdołali przekazać to wszystko z autentyczną spontanicznością i świeżością, pisano w samych superlatywach. Najbardziej pochlebne recenzje zebrali Agnieszka Kruk, wówczas uczennica LO w Katowicach, odtwórczyni roli tytułowej, oraz Tadeusz Horvath, wtedy ośmioklasista z Warszawy, w roli jej przyjaciela Julka. Zresztą większość dziecięcych aktorów sprawdziła się znakomicie, także we wcześniejszych filmach Janusza Łęskiego.

Agnieszka Krukówna - Janka Nowak
Tadeusz Horvath - Julek Bromski
Krzysztof Kowalewski - Oskar Nowak, dziadek Janki
Joanna Żółkowska - Marta, mama Janki
Grzegorz Wons - Jakub Bromski, stryj Julka
Zofia Merle - Adela, służąca Nowaków
Zbigniew Buczkowski - kowal Meisner