Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Hoy, manana y siempre
con el Barça en el corazon

Jose Mourinho
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mentor
2013-06-07, 18:11
Eric Abidal
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-06-24, 19:35  Eric Abidal

Eric Abidal

Klub: Olympique Lyonnais
Koniec kontraktu: VI.2008
Data urodzenia: 11 lipca 1979 (27 lat)
Miejsce urodzenia: Lyon, Francja
Wzrost: 186cm (wg wiki, l'equipe: 180cm)
Waga: 75kg
Pozycja: lewy obrońca, lewy pomocnik
Reprezentacja: 24/0

Największe sukcesy:

- trzykrotny mistrz Francji z Olympique Lyonnais
- wicemistrz świata 2006

Charakterystyka:

Największymi zaletami Francuza jest doskonałe krycie oraz cztanie gry ofensywnej przeciwnika. Dzięki atletycznej budowie ciała potrafi agresywnie odbierać piłkę rywalom. W porównaniu z Gio i Sylvinho mankamentem jest mniejszy potencjał w ofensywie. Uważa się go za jednego z najlepszych zawodników na tej pozycji i w związku z tym wiele czołowych klubów z Realem i Arsenalem na czele od jakiegoś czasu ma go na liście potencjlnych wzmocnień. Negocjację Barcelony z Lyonem trwają mniej więcej od połowy czerwca. Początkowo oferowaliśmy 9mln przy 20mln, których żąda prezes francuskiego klubu, Jean-Michel Aulas.

A oto Pani Abidal:

A to co o Abidalu mówi Youtube:

przede wszystkim to :

http://www.youtube.com/watch?v=CrAQ3w4VgYY :D

poza tym jeden z nielicznych goli, które strzelił :

http://www.youtube.com/wa...related&search=

i co ciekawsze fotki:

Ostatnio zmieniony przez baixinho 2007-06-24, 20:01, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2007-06-24, 19:52  

Twarz troche jakby dres :)

Oczywiscie Eric a nie lepsza polowka :P

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2007-06-24, 20:40  

prezentacja zawodnika lepsza, niz sam gracz

jak juz wiele razy pisalem, nie jestem zwolennikiem tego transferu. zdaje sobie sprawe, ze nie ma zbytniego wyboru na rynku, ale...

abidal w ofensywie jest beznadziejny. ani nie strzela bramek (zeszly sezon:0), ani nie asystuje (zeszly sezon:1) w calkowicie zdominowanej lidze. nie nalezy wiec liczyc, ze bedzie, niczym gio czy sylvia, pomykal od pola karnego do pola karnego i wspolpracowal z dinho na lewej stronie.
a pewnego w defensywie, mogacego grac to na srodku, to na boku juz mamy ( ;) ), i to na znacznie wyzszym poziomie - chciwu :]
w obronie eryk nie jest wcale taki rewelacyjny, czesto ma odpaly, ze zapomina o bronieniu, a elmander czy mancini jezdzili z nim jak chcieli w tym sezonie

czy nie jest to aby transfer na sile? moze wartaloby w tym sezonie zakupic kogos perspektywicznego, nominalnie na lawke, np emanuelson czy drenthe, a w przyszlym sezonie postarac sie o alvesa, o ile zostanie, czy kogos naprawde wysokim poziomie

cena powyzej 13 mln bedzie dla mnie przesada, zwlaszcza, ze za rok moze odejsc za free

Raffi 

Wysłany: 2007-06-24, 20:55  

jest duzy i czarny wiec bedzie zapieprzal

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-06-24, 21:02  

ja mam podobne odczucia co Dodo, z tymze widze jakis tam sens kupowanie abidala. bedzie on i gio, za rok dojdzie urby odejdzie gio i bedzie zmiana warty bez uszczerbku na poziomie gry i z zabezpieczeniem w razie kontuzji.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2007-06-24, 21:04  

Dodo napisał/a:
cena powyzej 13 mln bedzie dla mnie przesada, zwlaszcza, ze za rok moze odejsc za free

też mi się to średnio podoba.

To prawda, że nie jest świetny, ale to podobno to jeden z najlepszych :P

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

mikaelus 

Piwa: 730/976
Wysłany: 2007-06-24, 21:50  

za to ostatnie zdjęcie warto dać nawet 20 baniek

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2007-06-25, 01:38  

za 20 baniek to niech sp.ierdala :) lubie dorzucac swoje wyjatkowe przemyslenia :D

rahH 

Piwa: 27/36
Wysłany: 2007-06-28, 12:22  

Eric Abidal to trzeci nabytek FC Barcelony przed sezonem 2007-2008. Zgodnie z doniesieniami francuskiego "L'Equipe" Francuz podpisał z Barceloną 4-letni kontrakt, a kwota transferu zamknęła się w 14 mln euro. Poprzedni zespół czarnoskórego obrońcy - Lille, z uwagi na specjalny zapis w umowie piłkarza, może otrzymać kolejne 3 mln.

Jean Michel Aulas cgciał zatrzymać Abidala na kolejny sezon w swoim klubie, lecz ten wyraźnie zapowiedział, że chce odejść. Prezydent Lyon długo upierał się przy kwocie 20 mln euro, lecz ostatecznie przyjął propozycję Barçy.

źródło: Sport

no ;] Jeszcze tylko Chivu! Oby sie udalo!

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2007-06-28, 12:23  

Abidal, fichado

Niby jest nasz za 14 mln bez dodatkwoych oplat. Tak podaja Sport i Mundo opierajac sie na L'Equipe.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2007-06-28, 13:05  

Nie byłem jakiś wielkim zwolennikiem tego transferu, ale 14 mln to dobra cena. Powiedzmy, że jestem usatysfakcjonowany :P Nie mniej jednak Abidal będzie musiał przekonać mnie do siebie swoją grą bo póki co nie wydaje mi się, aby był szczególnym wzmocnieniem naszej drużyny.

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2007-06-28, 13:19  

zbyt wiele go w akcji nie oglądałem, ale coś w nim musi być skoro uważany jest za jedngo z lepszych obecnie na swojej pozycji i ubiegały się o niego najlepsze kluby europy. oby pokazał się z jak najlepszej strony.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2007-06-28, 13:25  

kuryl napisał/a:
coś w nim musi być skoro uważany jest za jedngo z lepszych obecnie na swojej pozycji i ubiegały się o niego najlepsze kluby europy

Jak dla mnie świadczy to o tym, że ciężko teraz o bardzo dobrego, lewego obrońcę ;)

Mam nadzieję, że będzie się dobrze spisywał w obronie bo nie sądzę, aby miał w ofensywie tyle do zaoferowania co Gio czy nawet Sylvinho. Może i lubi grać ofensywnie, ale pożytku chyba z tego niewiele. Mam nadzieję, że się mylę i Francuz pozytywnie mnie zaskoczy :]

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-06-28, 14:43  

Mialem nadzieje, ze te wszystkie spekulacje pozostana tylko spekulacjami. Niestety za 14 mln kupilismy sobie zmiennika dla Sylvinho.

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2007-06-28, 14:53  

Jeszcze nie, poczekajmy. Sport pisze, że do porozumienia trochę brakuje. Również nie jestem entuzjastą tego transferu.

Odpowiedz do tematu