Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kuryl
2010-07-02, 13:17
Yaya Toure
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-06-21, 08:30  Yaya Toure

Gnégnéri Yaya Touré

Urodzony: 13 Maja 1983 (1983-05-13) (24 lata)
Miejsce urodzenia: Sokoura Bouake, WKS
Wzrost: 187 cm
Waga: 80 kg
Reprezentacja: 19 meczów; 2 gole

Coraz bliżej transferu Yayi na Camp Nou. Barcelona ma za niego zapłacić podobno 9 mln euro. Nie jest w tej chwili jasne czy ma być pierwszą opcją na DM, czy raczej zmiennikiem. Uwagę zwracają jego świetne warnki fizyczne i dobra szybkość. Oprócz dobrego odbioru potrafi różnorodnie rozgrywać piłkę, a także włączać się z głębi pola do akcji ofensywnych. Co ciekawe w zeszłym sezonie w Monaco ujrzał tylko jedną żółtą i jedną czerwoną kartkę Prywatnie jest bratem Kolo Toure z Arsenalu.

2001 ASEC Abidjan - (-)
2001-2003 Beveren 70 (3 bramki)
2003-2005 Metalurg Donetsk 33 (3)
2005-2006 Olympiakos 19 (3)
2006- AS Monaco 27 (5) 4,5 mln euro

A oto co 'mówi' Youtube na jego temat:

http://youtube.com/watch?...related&search=

Postaw piwo autorowi tego posta

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2007-06-21, 09:30  

To to jest defensywny pomocnik czy snajper? :P Z filmikow na youtube wyglada to niezle, ale nie zapominajmy ze w Ligue 1 to Giuly byl jedna z najwiekszych gwiazd, a u nas czesto nie lapie sie do pierwszego skladu. Wiec ja tutaj jestem nieco sceptycznie nastawiony (z akcentem na nieco). No i jak wyglada sprawa z obywatelstwem? Bo zdaje sie chyba, ze nie ma drugiego, prawda?

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 20/12
Wysłany: 2007-06-21, 09:30  

Nie widzialem go w akcji, ale moze w koncu okaże sie DM-em z prawdziwego zdarzenia.
Jesli okaze sie gosciem wypluwajacym płuca do ostatnich minut, a wygląda na takiego to bede zadowolony z transferu :)

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2007-06-21, 09:36  

Ja szczerze mówiąc znam tego gracza tylko z mistrzostw świata. Głównie zapamiętałem go przez jego nazwisko, ale z tego co pamiętam to w meczu Argentyna vs WKS bardzo dobrze sobie radził i mati borek co chwilę wypowiadał YAYA Toure. Nie wiem dlaczego, ale jestem jak najbardziej na tak. Szybki wysoki i ciemnoskóry co czyni go prawdziwym fajterem. Uważam, że dziewięć baniek to jak najbardziej uczciwa cena.

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2007-06-21, 09:54  

A jak wygląda sprawa z paszportem non-ue? I mógłby mi ktoś przypomnieć, kto z obecnych zawodników FCB nie ma obywatelstwa UE? Ronaldinho, Eto'o, Marquez? Czy któryś z nich dostał w ostatnim czasie obywatelstwo?
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle

Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2007-06-21, 10:05  

Inteligentny z niego napadzior :D Na tych filmikach to wymiata prawie jak Ronaldinho za czsów gry w PSG. Też widzialem go tylko na mundialu i zapadły mi głównie w pamięć jego popisy ofensywne i oczywiście człon nazwiska :) Ale skoro ma przyjść na pozycje DM-a, to nasz zarząd z pewnością zna jego walory defensywne. Jeśli w defensywie jest tak samo zajebisty jak w ofensywie, to te 9 baniek może sie okazać z biegiem czasu śmieszną ceną.

baixinho 

Wysłany: 2007-06-21, 10:13  

Mam wrazenie ze ma paszport francuski. Jeśli chodzi o cenę to nawet 12mln byłoby do zaakceptowania, niestety rynek sie chyba znowu rozbrykal i kupienie kogokolwiek ponizej 10mln bedzie malo realne.

Jest wysoki bardzo dynamiczny zapieprza za trzech. Jak dla mnie jest dobra opcja, tym bardziej ze bedziemy miec zawsze opcje rezerwowa w postaci Marqueza.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2007-06-21, 10:24  

A ja chwilkę szukałem i nie wiem czy ma paszport. Btw, wcześniej grał w Grecji i co ciekawe, w Doniecku.
Warunki dobre, cena ok, w sumie jestem za.

Z tymi warunkami i odpowiednim nastawieniem, piłkarsko myślę, że się u nas wyrobi. Wracając do pytania baixa z pierwszego postu, wydaje mi się, że 2 DM'ów nie kupimy, a Yaya na pewno będzie lepszy od Edmila (jeśli zostanie) i Marqueza (po letnich wojażach). Laporta mówił o pozycji bocznego i srodkowego obroncy oraz napastnika. Jeden DM pewnie przyjdzie, ale dwóch, raczej nie.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

baixinho 

Wysłany: 2007-06-21, 10:27  

laporta powiedzial : 1-2 obroncow , 2 pomocnikow, 1-2 napastnikow :) czyli yaya i drugi DM? czy moze ktos a la bommel? a moze ten drugi to crosas?
Ostatnio zmieniony przez baixinho 2007-06-21, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2007-06-21, 10:33  

jak zwykle masz rację :P

Cytat:
We are looking for a left back, a central back, one or two midfielders and one striker, aside the players from the B team, like Krkic and Dos Santos, that will promote to the first team.

Krikcia i Dos Santosa wymienił osobno, więc raczej Crosas nie jest w tej pierwszej grupie

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2580/1200
Wysłany: 2007-06-21, 11:16  

Grając jeszcze w Olimpiakosie paszportu napewno nie miał. Jeśli go nie otrzymał grając już w ASM tzn ze nie ma.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, ..........

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2007-06-21, 12:13  

Crow nie przesadzaj z Ludo bo w pierwszych sezonach gral swietnie aaaaa co do Yaya no to szczerze mowiac to widzialem go moze z 2-3 razy wiec nie mam sprecyzowanego zdania na jego temat, choc jesli bysmy zaplacili 9-11 baniek to nie jest strasznie duzo, wiec mozna sprobowac;]

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2007-06-21, 14:47  

Ludo gral swietnie do momentu kontuzji. Pozniej w kolejnym sezonie rowniez swietny poczatek, az do kontuzji. Pisze, z pamieci (a ta zawodna), ale jakos tak to bylo.

twardy 
Boixos Nois

Piwa: 111/140
Wysłany: 2007-06-21, 15:26  

choc w sumie Christanval tez byl objawieniem, tylko brakowalo mu wrotek ;) choc z drugiej strony Yaya na pewno jest perspektywiczny, no i raczej nie kupuja nikogo w ciemno tlko byl obserwowany przez ten sezon, a jak nie jaja to kto?

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-06-21, 20:47  

Nazywa sie fajnie, ale podstawowa sprawa czy jest to grajek ktory jest lepszy od Edmilsona czy Motty i stanie sie wzmocnieniem z marszu czy tez jego najwazniejsza cecha bedzie to, ze po prostu jest zdrowy :lol:

Odpowiedz do tematu