Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Al loro, que no estamos tan mal!
Joan Laporta
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oddychanie
Autor Wiadomość
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-03-19, 13:29  Oddychanie

Wdech.

Weźcie głęboki oddech, bo to żaden żart...

Na forum są już tematy poświęcone jedzeniu, piciu czy paleniu. Dosyć często padają komentarze związane z inną podstawową czynnością życiową, tj. rozmnażaniem, np. to peedaaał.

Dlaczego więc nie wyrazić swojej opinii na temat oddychania, które należy do najważniejszych procesów życiowych na świecie? Jest tak ważne, że odbywa się automatycznie i mimowolnie, bo gdyby pozostawić to naszemu świadomemu działaniu, leniwe dranie padałyby trupem co 5 sekund. Jest tak niezbędne w naszym życiu, że na stałe zagościło w języku, np. w powiedzonkach - Brakuje mi Ciebie, jak powietrza lub po wietrze byś przewietrzył chałupę.

Także napiszcie, drodzy forumowicze, jakie powietrze lubicie, jak lubicie oddychać, czy łapczywie, spokojnie, płytko czy pełną piersią, a może lubicie się podduszać czasem dla wywołania efektów halucynogennych? Czy dodalibyście do powietrza helu, żeby mówić tym śmiesznym głosikiem, a może więcej jodu dla zdrowia?

Ja preferuję oddychanie pełną piersią, wdech ustami i wydech nosem. Skład powietrza jest mi obojętny, ale jego walory zapachowe mają dla mnie szczególne znaczenie. Preferuję zapach lasu nad zapachem morskiej bryzy i zapach benzyny nad zapachem farby.

A jak to jest u Was? Liczę na wymianę doświadczeń, by oddychanie nasze nabrało nowego wymiaru.

Wydech.

Ps. kieła, liczę na Twoją aktywność w założeniu tematu poświęconego wiadomej kwestii, która własnego tematu się jeszcze nie doczekała.

Gilu 
Borat is not amused.

Piwa: 173/187
Wysłany: 2011-03-19, 13:49  

Zimą uwielbiam powietrze barowe, latem z jeziora czy rzeki. Oczywiście codziennie inhalacje z dymu tytoniowego i alkoholu i człowiek czuje się zayebiście.
[Wczoraj 23:25] gustlik89: generlanie cale to forum prowadzi jedna wielka banda kretynow ktora w jednym szeregu mozna postawic z jarasem kaczynskim po prostu kolesiostwo i tyle
Postaw piwo autorowi tego posta

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2011-03-19, 15:02  

Ja też uwielbiam zimowe powietrze. Samej zimy nie bo jestem zmarźluchem :P A jeszcze lepsze uczucie jak się na takim mroziku, zżuje gumę miętową i napijesz się czegoś chłodnego - epoka lodowcowa w gardle gotowa :] Wszyscy Ci, którzy mieli okazję ze mną spac (bez skojarzeń :P ) bywali przerażeni bowiem zasypiając mam bardzo płytki, prawie niewyczuwalny, oddech... I w przeciwieństwie do chaosa, wdech i wydech ustami. Nie lubię oddychac nosem :) Zapachy? Lubię niektórych spalin i korektora :D Ufffff... Zapowietrzyłem się :O

Mroczny Rycerz 
Superbohater

Piwa: 459/358
Wysłany: 2011-03-19, 15:16  

chaos napisał/a:
Ja preferuję oddychanie pełną piersią, wdech ustami i wydech nosem.

no to oddychasz zupełnie odwrotnie, niż przystosowany jest do tego nasz organizm :D

a to dlatego, że dzięki wdychaniu powietrza nosem, dzięki rzęskom zostaje ono wstępnie nawilżone, oczyszczone i ogrzane ;) w przypadku wdechu ustami ten mechanizm jest praktycznie wyłączony ;)

generalnie w przypadku dowolnych ćwiczeń powinniśmy oddychać tym schematem, dla najlepszej efektywności :) a stosunek czasowy wdech - wydech - 1:2

ja lubie zimne czyste powietrze, a także powietrze w bezpośrednim sąsiedztwie jakiegos zbiornika wodnego (jakieś żaglóweczki albo po prostu spacer po plaży :P ), no i świeżość powietrza w lesie, najlepiej gdzieś w górach. super :P

ps: fajny temat :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mikaelus
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2011-03-19, 15:24  

Mroczny Rycerz napisał/a:
chaos napisał/a:
Ja preferuję oddychanie pełną piersią, wdech ustami i wydech nosem.

no to oddychasz zupełnie odwrotnie, niż przystosowany jest do tego nasz organizm :D

oj Mroczny, przewrotnie to napisałem ;)

Widzę, że pojawiają się pierwsze ciekawe upodobania i oczywiście czekamy na więcej.
Kolejna kwestia: co sądzicie o oddychaniu pod wodą? Stosujecie jakieś własne techniki, czy tyle, ile fabryka dała wciągacie i nurkujecie?

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2011-03-19, 15:47  

przyznaj sie ze wzielo sie to z braku wlasnych fajek i checi sztachniecia sie dymem kolegow i zatrzymania go jak najdluzej dla siebie ;)

pod woda sie niestety nie oddycha tylko wydycha, najlepiej powoli i miarowo. I chyba lepiej ustami. W szkole robilem kieds 1,5 - 2 baseny czyli jakies 40-50 pod woda luzakiem :cwaniak: , no ale fajki...

temat debilny :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

ladyoviedo 
Soleil...

Piwa: 70/58
Wysłany: 2011-03-19, 15:52  

W stylu Preda :D

Nie znoszę siedzieć w nieprzewietrzonym dobrze pokoju.

mikaelus 

Piwa: 729/975
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2011-03-19, 16:10  

Ja nie-na-wi-dzę klimatyzacji, która niestety jest powszechna w moich rejonach. Sam nie korzystam, bo dla mnie może być codziennie 35 stopni, a ja i tak w długich spodniach mogę łazić (w sensie - lubię jak jest ciepło, włącznie z powietrzem). Lubię też zimowe powietrze, ale wcale za nim nie tęsknię. Niestety w Kuala Lumpur powietrze jest generalnie chujowe, więc lepiej po mieście nie biegać, bo się tylko można spalin nawdychać (nad całym miastem unosi się zawsze otoczka smogu).

Klima = ZUO :E

Lubię natomiast wykonywać czasem ćwiczenia napowietrzające (polecam kontrolowane, głębiokie oddechy przez 30-60 sek. - max. wdech, max. wydech - naprawdę w głowie może się zakręcić). To fajnie działa także w połączeniu z fizycznym treningiem. Niestety sam muszę się wspomagać okazjonalnie jakimiś loratadynami i innymi chemikaliami, bo mam alergiczne skłonności. Na szczęście to wystarcza.
Pamiętam jak przed maturą pojechałem na wycieczkę z kumplem w Bieszczady i niezłego panikarza miałem codziennie, bo nie byłem w stanie wziąć pełnego oddechu i się często dusiłem - naprawdę bardzo chujowe uczucie. Na szczęście rzeczona loratadyna pomogła :) i pomaga do dziś.

A najbardziej lubię granie w nogę po porządnym, długim biegu. Polecam wszystkim, najlepiej kilka godzin przed podwórkowym meczem, wymagający bieg, który "rozgrzeje" płuca ;) Pamiętam w LO test Coopera (a byłem wtedy naprawdę niezłym klopsem) i szkolną kopaninę kilka godzin później. Topowa forma ;) (jak na zawodnika w wagowej kategorii 100+ był to mój najlepszy mecz).

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2011-03-19, 16:36  

Jaki tam debilny, poważna sprawa :P

@Kendzior, chodziło mi właśnie o kontrolę wydechu. Ja i tak nie potrafię nurkować, ale może kiedyś potrenuję, to się muszę przygotować c'nie ;)

@ladyoviedo, oj tak. pacha w mieszkaniu odpycha bardziej niż rozdeptany kotlet na gumoleonie w przedpokoju
mikaelus napisał/a:
bo dla mnie może być codziennie 35 stopni, a ja i tak w długich spodniach mogę łazić

:| jeszcze sól i pieprz do kieszeni i sadzone raz!

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2011-03-19, 16:43  

Oddychanie nad oceanem > oddychanie w głębi lądu

ale

Oddychanie w Alpach (i ogólnie górach) > oddychanie nad oceanem ;-)

Tomash 

Piwa: 46/86
Wysłany: 2011-03-19, 18:14  

Oddychanie w tramwaju latem = oddychanie w szatni latem = oddychanie w kotłowni (a jakże, latem!) :D :D

A tak w ogóle to nie ma nic lepszego jak letnie powietrze z samego rana :P

xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2011-03-19, 18:44  

najlepsze na kaca jest powietrze z pompki od materaca.

to wiekszosc moich przemyslen w tymze temacie.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
imerr, grintx
Carles 

Piwa: 540/93
Wysłany: 2011-03-19, 19:37  

Ja nie lubie powietrza świeżo po ulewie :leje:

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/232
Wysłany: 2011-03-19, 19:48  

ja tam lubię powietrze po deszczu, i ten delikatny zapach jakby yebało żabami, dla mnie ok :leje:

Carles 

Piwa: 540/93
Wysłany: 2011-03-19, 19:53  

no własnie mi się wydaje to dziwne, że nie lubie, bo niby po deszczu takie świeże, ale dla mnie duszne.

Aaaaa no i uwielbiam jak na dworze jest +35 stopni a ja wbijam na chatę i mam ok. 27 bez żadnych klimatyzacji :serduszka:

Odpowiedz do tematu