Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Al loro, que no estamos tan mal!
Joan Laporta
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piwo
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2017-04-19, 13:55  

chaos napisał/a:
A wy, wiara, co tam dobrego pijecie?

perłę export y chmielową :D
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, .....
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Cartmann
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2017-04-19, 14:32  

klasyka sie nie nudzi :D :ok:

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2017-04-19, 15:20  

tylko pilsnerek! :D

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2017-04-20, 00:23  

Boraś napisał/a:
chaos napisał/a:
A wy, wiara, co tam dobrego pijecie?

perłę export y chmielową :D

ja juz pewnie wspominałemo bojanach ale lubie tez ciechana

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-09, 20:57  

Popijam właśnie premierową warkę AleBrowaru z Lęborka --> https://www.ratebeer.com/...n-batch/493667/

Zajebiście, że już warzą u siebie, mają wszystko pod kontrolą, więc moze być tylko lepiej. Niestety debiut mocno średni. Aromat znikomy. Szczerze to tylko żelasistość jakaś, pewnie od słodów, bo w smaku już nie ma. Otworzyłem nieco za zimne i wyczuwałem tylko zalegającą, nieprzyjemną goryczkę, bez słodowej kontry w jakiejkolwiek postaci. Po ogrzaniu trochę karmelków można wyczuć, co nieco neutralizuje taką popiołowość z goryczki. Niestety dla mnie zbyt dominujący ten profil goryczkowy, niezbalansowany ale'ową słodyczą, która w imperialu powinna być juz wyraźna.

Można spróbować, ale szału na pewno nie ma. Mam jeszcze Rowing Jacka i Lady Blanche warzone w Lęborku i tutaj spodziewam się już przyjemniejszej degustacji ;)

:piwo:

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2017-05-09, 23:44  

Mi też nie podszedł zupełnie Virgin Batch.

Piłem natomiast Rowing Jacka z Lęborka i niestety jak dla mnie jest słabsze niż dawne warki z Gościszewa a specjalnie kilka tygodni temu sobie odświeżałem temat ze starej miejscówki jeszcze. Także póki co średniawka, ale powinno być lepiej, własny browar to tak czy inaczej krok w dobrą stronę.

Od moich ostatnich wpisów upłynęło sporo dobra, ale jakoś nie mam siły pisać :P

Chyba zostanę (zostałem?) fanem Rockmilla, powtarzam co jakiś czas ich piwka (a nieszczególnie lubię często powtarzać jeżeli mam do wyboru nowe albo pite dawno temu) i Juicy Delight, Juicy Melody oraz Hopdigger to są pewniaki a Maverick czy nawet Chemistry też więcej niż dobre jak dla mnie.

Panie chaos, bawiłeś się z Brokreacją w Syndrom Sztokholmski :> Dwa piwka, jedno z aromatami, pewnie kojarzysz sytuację. Jak dla mnie fajna sprawa.

Ostatnie rozczarowanie to Dugges - Idjit!, ale to było już jakiś czas temu i nawet nie pamiętam dokładnie co mi tam nie zagrało. Może miałem zbyt duże oczekiwania, ale w podobnym okresie piłem inne piwa w tym stylu i wypadały lepiej, wśród nich chociażby Pracownia Piwa - Mr. Hard?s Rocks Coffee.

Inne warte polecenia to Bednary - Nuclear Disarmament Whisky Barrel Aged (mniej) oraz Pinta - Imperator Bałtycki Sherry Oloroso BA (BARDZIEJ!)

Ale największą historią ostatnich tygodni było u mnie chyba jednak:

Pinta Hop Tour Argentina Rye Wine

Ja pierdolę, piłeś to chaos? :)

Nie mam notatek z degustacji, ale część wrażeń do tej pory siedzi mi głęboko w pamięci. Przede wszystkim było to zdecydowanie najbardziej gęste (przynajmniej takie wrażenie) piwo jakie piłem, oczywiście 30 plato to dużo, ale pijałem już takie piwa a nie robiły takiego wrażenia. Masakra, olej to mało powiedziane, bardziej... syrop? Coś w ten deseń.

W smaku bardzo słodkie, są rodzynki, miód, karmel i lekka goryczka na kontrę, taka w sam raz przy takim piwku. Generalnie STRASZNIE ciężkie i jednak mocno alkoholowe. Czuć te ~13% i po wypiciu samemu butelki (0,33) byłem trochę zmęczony. Nie mam drugiej sztuki żeby wrzucić na leżak, ale ogólnie bardzo ciekawa sprawa, jeżeli ten alkohol się lepiej ułoży to bez dwóch zdań piwerko może być sztosem.

A podczas pisania tego posta opędzlowałem Sokowirówkę z Zakładowego. Nie jestem fanem kwasów, ale to będzie dobra opcja na lata, leciutkie, orzeźwiające, kwaśne nie przesadnie (czyli do przyjęcia dla mnie) i strasznie szybko znika ze szkła, będzie szło litrami zważywszy na dostępność Zakładowego w Lublinie.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-10, 07:37  

Liczyłem, że Rowing Jack wróci jakościowo do początków, kiedy zaczynała się Piwna Rewolucja i rozdziewiczał moje chmielowe łono. Spróbuję może dziś, ale szkoda takie opinie słyszeć.

Co do Rockmilla, to zdecydowanie najlepszy debiut tego (zeszłego juz?) roku. Sporo piwa już wyszło od nich i większość zdecydowanie się wybija. Juicy Melody mam w lodówce i nie zawaham się go użyć! Proposuję ten browar również.

Panie Mentor, akcję z Syndromem znam, ale jeszcze nie dane było mi się w to zabawić. Nie wiem, czy w ogóle gdzieś jest to do dostania jeszcze :/ Natomiast z aromatami to dobra rozkmina się toczy. Omnipollo robi zajebiste piwa ponoć (wstyd, ale jeszcze nic od nich nie piłem), a niektórzy i tak szkalują. A taki nasz Nut Cracker z aromatami pachniał obłędnie, ale w smaku męczył po kilku łykach, bo było po prostu zbyt intensywne. Także z aromatami też trzeba umić.

Whisky BA omijam z zasady, bo torfy to nie moja bajka, no chyba że coś wybitnie odstaje od reszty ;) Pinta Sherry czeka u kumpla na degu.

A co do Pinta Rye Wine, to czytałem opinie o mocno alkoholowym profilu i postanowiłem wrzucić na leżak. Twoja recka zdaje się utwierdzać mnie w decyzji :D Ale jest, czeka, niech sobie odpocznie trochę i może na zimne majowe, wróóóóć, listopadowe wieczory wyjdzie z mroku ;)

PS. W najbliższym okresie czekają mnie dwie mocne pozycje do degustacji - KBS 2016 i Duke of Flanders z Szałupiw. Wrzucę reckę :)

valdeq 

Piwa: 94/43
Wysłany: 2017-05-11, 00:20  

Ja z Alebrowarem chyba dam sobie spokój do czasu, aż panowie nauczą się warzyc na swoim. Wypusty z Lęborka zbierają jak na razie co najwyżej przeciętne recenzje. Za to chyba ostatnia warka Rowing Jacka z Gościszewa była dla mnie świetna. Może trafiłem na właściwą butelkę we właściwym czasie, ale przynajmniej od kilku miesięcy nie piłem tak dobrej polskiej aipy (wyłączając świeżą juicy melody). Mam jeszcze butelkę z tej samej warki, ale jak znam życie, to już nie będzie to samo.
Z innych polskich nie-sztosów zaskoczył na plus Piotrek z Bagien Imperial Saison IPA. Za saisonami nie przepadam, ale ten był świetny, nawet przy tak nikłej jak na iipa goryczce.
Kolejne pozytywne zaskoczenie - Earl Grey APA z Eureki. Taką Panakeię gniecie okrutnie. Szkoda tylko, że z dostępem do wypustów z Eureki jest w miejscach, w których zaopatruję się, dramatycznie słabo.
Sensei z Birbanta - ciekawie dawało świeżym ogórkiem i w aromacie i w smaku. Niby to od sorachi ace. Jak piłem single hopy na tym chmielu, tak pierwszy raz pojawił się ogórek.
Skat z Nepomucena - napakowany mango i świetną goryczką.

Parę rozczarowań było ostatnio, z największych chyba Coffeecat z Rockmilla. Strasznie przeciętne lub trafiłem na niewłaściwą butelkę. Z piw w podobnym stylu Sweet 16 z Maryensztatu zrobiło na mnie o wiele lepsze wrażenie.

prost!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Mentor
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-11, 19:49  

O kuhwa :lol2:

https://im2.ezgif.com/tmp/ezgif-2-81391121c8.gif

Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 271/693
Wysłany: 2017-05-15, 17:59  

Cytat:
Wkurwiają mnie już tacy piwosze-neofici, co to kurwa całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych.
Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje dupy. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię to o obiektywnie hujowych harnasiach, żubrach czy innych tyskich, ale normalnych piwkach typu perła czy Łomża, co to przyjemnie obalić latem bez kontemplacji bukietu smakowego. Zaraz się zaczyna:
- hurrr durrr co ty pijesz, koncernowe siki, jebie tekturo, za tyle samo mogłeś mieć ekokraftowy CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY z BROWARU KOCZKODAN, mmm, pacz jakie to dobre, wyliżem jeszcze butelke po wypicu!!!!!!!
Nieważne, że 5 lat temu sami spuszczali się nad ?perło export?, bo okazało się, że istnieje poniżej 4 zł coś nie jebie żółcią jak harnaś i nie chce się rzygać wypiciu 7.
Prawdziwa jazda zaczyna się przy próbie ustawienia w jakiejś knajpie. Lokale z wyborem mniejszym niż 15 gatunków piw kratowych albo belgijskich czy niemieckich odpadają. Rzut oka na kartę wystarczy, i już trzoda:
- o, nie ma południowosakosńskiego stouta 16894 IPA uberchmielone 69 IBU z browaru Himmler, wychodzimy, co mie tu jakimś guwnem pizner urkłel chco otruć!
Koniec końców po sprawdzeniu wszystkich lokali z jedzeniem lądujesz w jakimś speluno pubie z gównomuzyką i wyborem 10 0000 piw o zjebanych nazwach typu ?atomowy morświn?, ?natarcie pszenicy? albo o nazwach na zasadzie ?w chuj długa nazwa procesu technologicznego+nazwa wioski, z której jest browar?
-pacz @tactic , to je zajebisty lokal, to je wybór, mmm, ukraińskie piwo pszeniczne środkowej fermentacji wysokohmielone palone otwartej ekstaktacji w niedomknietej kadzi browaru Jabolon, w schłodzonym kuflu, tak jak mówił Kopyr na blogu, boże, jakie to dobre, mmm?
I żłopie tą zupę o konsystencji gunwa, co to do niczego nie podobna. To tyle żali na dziś, gorzej jak spotka się dwóch takich januszy koneserów piwa i pierdolo całe spotkanie, ale to już temat na inną opowieć, jak chcecie, to napisze?

:bananas:

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Boraś, oweno, Boberek
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-15, 18:04  

Dobra ta pasta jak CIEMNY PRZENICZNY LAGER PILS PALONY JASNY PEŁNY środkowej fermentacji w niedomkniętej kadzi z BROWARU KOCZKODAN :lol2: , ale już ciut stara ;)

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-17, 09:13  

Piłem wczoraj https://www.ratebeer.com/...the-sun/376005/

Zajebiste piwero! Dostałem w Małpce, więc jak ktoś ma w okolicy, to warto! W aromacie jest mocna słodycz - karmelki, landryny, jakbym wąchał barley wine; w smaku wchodzi konkretna, żywiczna goryczka, która jednak nie zalega; delikatnie skontrowana jest słodkimi akcentami dojrzałych owoców typu mango lub inne tropiki; świetnie pijalne jak dla mnie; dawno tak dobrze nie piło mi się IPA. Polecam, Piotr 'Gulczas' Gulczyński!

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-26, 07:54  

W Lidlu wjeżdzają belgiany! 5zł max za sztukę, więc opłaca się, żeby popróbować trochę klasycznych wypustów z kraju piwnej kultury wyzszej.

Na razie próbowałem Gulden Draka i Busha. GD mocno słodkie, duże dojrzałych owoców, miód, niestety dla mnie zbyt męczące. Bush za to bardzo dobry! 10,5% na blonda to sporo, ale nie męczy tak jak GD, bo jest tam lepsze wysycenie i nawet kontra chmielowa.

Jynx 
sześciu

Piwa: 110/118
Wysłany: 2017-05-27, 11:54  

Jako, że wypiłem juz wszystkie Pinty w mojej miescinie, zacząłem się rozglądać za czymś nowym. Niedawno pojawiły się hedgehogi i coś z brokreacji ( farmer, rajemniczy jeździec).

I tu pytanie do ekspertów (chaos, mentor) od czego zacząć?

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-05-27, 12:12  

Hedgehogi to chyba jakieś shity z Tesco, więc ja bym omijał, ale może wypowie się ktoś, kto pił. Ja bazuję na opiniach znajomych.

Z Brokreacji możesz trafić na dobre warki różnych piw. Ja akurat wielkim fanem tego browaru nie jestem, bo nic odjechane imo nie wypuścili, ale jeśli nie znasz, to proponuję testować po kolei to, co jest dostępne. A nuż Tobie podejdzie coś od nich :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jynx
Odpowiedz do tematu