Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
¡Tu siempre negatifo, nunca positifo!
Louis Van Gaal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piwo
Autor Wiadomość
Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2017-03-22, 11:48  

Ja też wędzonek nie lubię, ale co jakiś czas czegoś próbuję więc Widawa zapisana.

Póki co ten miesiąc jakiś taki średni jest. Nadrobiłem kilka zaległości:

Samuel Smith's - Organic Chocolate Stout ||| dobre a może nawet bardzo dobre, ale jakbym dał przypadkowej osobie do wypicia to mogłaby nie ogarnąć, że to jest piwo w ogóle :P To nawet nie jest zarzut bo smakiem się to broni, ale bardziej jako ciekawostka moim zdaniem.

Pinta - Kwas Theta ||| No rzeczywiście dobre, najlepszy z serii kwasów od Pinty jak dla mnie, ale ja nie jestem fanem kwaśnych generalnie. Ale z butów mnie nie wyrwało mimo wszystko.

Od Solipiwka bardzo dobry Baltic Abyss i słaby Marlon.

Jeszcze raz piłem Bacchusa z Olimpu żeby sprawdzić czy naprawdę jest tak dobry jak mi się wydawało i potwierdzam, dla mnie bardzo dobry.

Dwa nowe piwka z Zakładowego (Towar Luksusowy i Plan Wykonany) równie bardzo dobre moim zdaniem, ale jak tak dalej będę słodził ziomkom to nikt tego nie weźmie na poważnie %) Ale wcale nie żartuję i nie przesadzam, nie wszystkie ich piwa mi smakują, nie jestem zwolennikiem takiego tempa wydawania nowych rzeczy, ale te dwa ostatnie projekty bardzo udane.

Jeszcze raz wziąłem 2028 z Radugi i dalej uważam, że jest znakomite. Jeden z lepszych RIS-ów w dobrej cenie i dostępności, piękna sprawa.

Z ciekawostek polecam Braggot od Peruna, coś zupełnie innego :)

Niech ktoś nagra jak nieprzyzwyczajeni do chmielu/goryczki piją Kiss The Beast w kooperacji Birbant/AleBrowar :lol: Dla mnie OK, ale rzeczywiście dojebali tematu :]

Odświeżyłem sobie trochę piwek, które piłem kilka miesięcy temu i niestety potwierdza się to, że niekiedy warka warce nierówna... albo to mój smak się tak zmienił, ale wątpię. Nierówne warki potwierdzają też moi znajomi i to niekoniecznie jest dobra rzecz. Nie zawsze zła, ale zdecydowanie wolałbym stabilną formę od niespodzianek. Aczkolwiek nawet tutaj zdania są podzielone.

Wczoraj robiłem trochę zakupów, ale dzisiaj będę jeszcze coś dobierał to może wieczorkiem zdam raport.

:piwo:
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
chaos, mroo
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2017-03-22, 12:19  

Samuel Smith's - Organic Chocolate Stout - piwo z kosmicznym aromatem; cały pokój wypełnił się czekoladowym zapachem przy degustacji; drugie podejście już nie było tak olśniewające, ale zdecydowanie warte zachodu.

Pinta - Kwas Theta - kwasoris :D dla mnie absolutnie zajebiste połączenie; top3 piw Pinty. Mam jednego na leżaku, zobaczymy, czy czas mu posłuzy.

Bacchus - piłem w weekend i bardzo mi się spodobała wytrawność tego piwa - nietypowe w risach. Bardzo fajne piwo.

Browar Zakładowy to Twoje ziomki? :D Dobrze wiedzieć. Towar Luksusowy brzmi ciekawie w opisie, a że dla mnie Belgia to wcale nie nuda, więc postaram się dorwać :ok:

2028 - czeka sobie na leżaku. Czytałem, że trochę jeszcze alko nieułożony, więc czas powinien mu sprzyjać.

Braggot - mam odlożone, więc degustacja mnie nie ominie.

Kiss The Beast - tutaj mam bardzo mieszane uczucia, albo się nie znam :D Dla mnie w aromacie i smaku to była smażona cebula (te same wrażenia miała moja dziewczyna) - mialem olbrzymi problem, żeby to dopić. Z czasem ta cebula trochę się ulotniła i wychodziła potężna goryczka, ale to mi akurat nie przeszkadzało. Jednak cebulowość tego piwa tak mocno popsuła mi degustację, że nie mam ochoty robić drugiego podejścia, a znajomym odradzam zakup :P A może po prostu to był aromat i smak skumulowanej goryczki i jednak dla mnie było za mocno? No nie wiem.

Co do odświeżania starych piw - odświezyłem w weekend Rowing Jacka gdzieś po 4 latach i było tak jak kiedyś - cytrusowo, żywicznie, goryczkowo, bardzo dobrze :ok:

Cheers :piwo:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mroo
Mentor 

Wysłany: 2017-03-22, 12:37  

Ziomki w tym sensie, że to ekipa z Lublina. Warzą w Poniatowej, ale to ludzie kojarzeni wcześniej głównie z U FOTOGRAFA, czyli miejscówki-legendy na piwnej mapie Lublina. Założyciel Zakładowego to właściciel Foto, ale ostatnio na urodzinach browaru chwalili się, że będą otwierać własny lokal.

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2017-03-22, 13:46  

przyznam, że ciekawe te wasze dyskusje i dopisuję kolejnych kilka pozycji do listy :)

Mentor 

Wysłany: 2017-03-22, 16:28  

Paczaj chaos co mam! Najprawdziwsze Imperium Pru....###***&&# (coś przerwało)

Nie planowałem tego, ale jak zobaczyłem to nie mogłem sobie odpuścić :lol: Oceny ma bardzo ciekawe o czym pewnie dobrze wiesz.

Poza tym trochę importu:
De Molen - Bommen & Granaten
De Molen - Spanning & Sensatie
Kompaan - 39 Bloedbroeder
Evil Twin - I Love You With My Stout

Próbowałeś coś z tego chaos?

Wziąłem jeszcze Birbant Powder Man, PINTA Havana Stout, Raduga Dr Jekyll oraz...

Solipiwko Nomono 4 właśnie piję i co za rozczarowanie...

Ogólnie cała ta seria NOMONO jakoś szczególnie do mnie nie trafiała, ale ostatni projekt IMO najsłabszy. Ogólnie sporo ostatnio tych Vermontów wszędzie, ale ten niestety najgorszy w moim odczuciu. :do bani:

@mroo :zolwik2:

P.S.

Spoiler:

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-03-22, 21:52  

Też wezmę tego portera z Jabłonowa, jeśli gdzieś dostanę, żeby sobie porównać z IP, bo faktycznie oceny różne.

Z tych importow piłem Bommen&Granaten, które po pierwszym łyku wskoczyło bardzo wysoko na moją listę. Przekozackie barley wine, z kapitalną słodyczą a'la werthers original, cała paleta smaków landrynek, ale też i stanowczy finisz goryczkowy. Piwo wręcz oblepia gębę, ale nie zamula. Do tego dobrze grzejący alko. Naprawdę solidne piwerko i polecam każdemu spróbować, bo jest dość dostępne w sklepach specjalistycznych, cena ok. 17zl. Naprawdę warto sobie raz pofolgować, jeśli kogoś oczywiście nie odrzuca slodycz w piwie ;-)

Teraz czaję się na wersję leżakowaną w beczce po Rioja - nie chce mi się wierzyć, ale podobno jest jeszcze lepiej :D

Powder Man - receptura z tym spudrowanym chmielem dość ciekawa, trochę piwowarstwo molekularne ;) z ciekawości spróbuję pewnie, jeśli gdzieś dostanę.

Havana Stout - niektorzy znający to piwo z prób "laboratoryjnych" zapowiadają, że to będzie pozycja godna zwiększonej uwagi. Good for you że już to masz ;) Koniecznie wrzuć wrażenia z degustacji.

Serii Nomono nie piłem, nie orientuję się.

Z polskich "vermontów" to Juicy Delight i Pinta Vermont IPA na razie odsadziły resztę w tyle, a kilka już próbowałem.

A w ogóle to forumowe hanysy, obczajta: https://www.facebook.com/silesiabeer/
Premierę będzie miał m.in Havana Stout z Pinty, gose z kiszonym ogórem [sic!] od kooperacji Piwowarownia i Leśniczówka oraz świetny porter leżakowany w beczce po bourbonie Lilith z browaru Golem :mniam: :D Uderzajcie i piszcie, jak było!

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-04-03, 07:46  

Makłoś bardzo fachowo o piwie. Edukował tysiące Polaków co niedziela, ale bolszewicy z pisu kontynuują proces usuwania inteligencji z życia publicznego.

Wielki szacunek dla tego pana :zolwik2:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
CnK
chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-04-03, 20:45  

Sorry za spamowanie, ale dobre promki wjeżdzają.

Od dziś w Lidlu zestaw piw belgijskich Petrus za 25zł (6 piw). Warto w tej cenie brać i posmakować róznych styli z Belgii. Aged Pale na ratebeerze ma overall 94, także tego ;)
http://www.lidl.pl/pl/ofe...Detail&id=93116

Ale prawdziwy hit szykuje się od czwartku w Intermarche: quintuple Kord, z browaru Olbracht --> https://intermarche.pl/produkty/piwo-kord-0,33-l

W świecie polskiego kraftu to piwo zbierało bardzo dobre recenzje, a teraz mamy w szerszej sprzedaży, więc jeśli ktoś ma nie po drodze do sklepu specjalistycznego, a ma w okolicy Intermarche, to warto się udać i spróbować.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
mroo
valdeq 

Piwa: 94/43
Wysłany: 2017-04-03, 23:30  

Co do Korda, to zastanawiałem się, czy znów nie będzie gównoburzy w piwnym półświatku blogerskim, niczym po "aferze" z porterem cieszyńskim. Pewnie niektórych zaboli, że zapłacili już, jak za sztos, a tu InterM wyskakuje chyba z najniższą w kraju ceną. Sam zakupię drugą butelkę, żeby i zaspokoić ciekawość i dać poleżeć w piwnicy.

Mentor 

Wysłany: 2017-04-03, 23:56  

No ja płaciłem w sobotę 21 cebulionów bodajże za Korda i mniej więcej takiej ceny się spodziewałem. Niestety ta warka gorsza jak dla mnie, pod koniec 2016 roku piłem z kranu i był lepszy moim zdaniem. Oczywiście i tak jest dobry, nawet więcej niż dobry, ale jak próbowałem w okolicach Świąt to mi dupę urwało prawie.

Za taką cenę to bym jeszcze wziął do piwnicy, ale nie mam nawet Intermarche w Lublinie :warszko:

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-04-04, 07:28  

Cytat:
Co do Korda, to zastanawiałem się, czy znów nie będzie gównoburzy w piwnym półświatku blogerskim

Słusznie się zastanawiałeś, bo na słynnej Jepiwce już pierwsze komentarze w ten deseń, że browar ludzi wydymał tym wypustem do Intermarche z ceną niższą niż w hurtowniach :D
A ja nie piłem, więc pewnie wezmę jednego na spróbę i ew. drugiego na leżak.

EDIT:
Po sobotnich balach, bulwary zayeahbane...

Mentor 

Wysłany: 2017-04-04, 17:50  

valdeq napisał/a:
Co do Korda, to zastanawiałem się, czy znów nie będzie gównoburzy...

chaos napisał/a:
Słusznie się zastanawiałeś, bo na słynnej Jepiwce już pierwsze komentarze w ten deseń, że browar ludzi wydymał tym wypustem do Intermarche z ceną niższą niż w hurtowniach...

Jan Olbracht na Facebooku --->

Cytat:
Od momentu, gdy nasz Kord zadebiutował w ubiegłym roku wielu z Was pytało o jego dostępność w mniejszych miejscowościach, tam gdzie nie ma sklepów specjalistycznych. Przez cały ten czas nad tym pracowaliśmy. Udało się wprowadzić butelki 0,330 L do sieci Intermarche w cenie 15,99 zł. Jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni. Wiemy jednak, że niektórym miłośnikom naszych piw ta konkretna sytuacja się nie podoba. Zarzucają nam sprzedaż Kordów po zaniżonych cenach do dużej sieci sklepów i nie przejmowanie się sytuacją hurtowni i sklepów piwnych.

Chcielibyśmy oficjalnie oświadczyć, że Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy poza powiatem piotrkowskim prowadzi sprzedaż opartą tylko i wyłączenie o hurtownie w całej Polsce. Piwo, które trafiło do Intermarche również zostało sprzedane przez hurtownię, z którą cały czas współpracujemy. I teraz najważniejsze. Każda hurtownia w Polsce otrzymała Korda w tej samej cenie! Ciężko jest więc nam określić, dlaczego ceny w niektórych sklepach są tak różne i sięgają nawet 30 zł. Nikomu nie narzucamy sugerowanej ceny detalicznej i chcemy tego w przyszłości również uniknąć. Staramy się by ceny naszych piw były atrakcyjne i w żadnym przypadku nie były zawyżone. Czasem jednak nie mamy na to wpływu.

Mamy wielką nadzieję, że wszystko już jest jasne. Dziękujemy za zrozumienie.

#janolbrachtrzemieslniczy #kord #quintuple

valdeq 

Piwa: 94/43
Wysłany: 2017-04-04, 19:45  

chaos, jak chcesz dostać butelczynę Korda w Intermarche, sprawdź jutro w sklepie, czy jeszcze coś zostało. U mnie w mieście, na półkach pojawiło się już dziś. :)

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-04-07, 17:37  

No niestety. Jeden IM sprawdzony na Mazurach, jeden w Poznaniu - wszystko ponoć poszło na pniu :D Co za szał!

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2017-04-19, 13:51  

Dostałem Korda w swoim sklepie z piwem, 20zł.

Piwko całkiem spoko - aromat daje Jackiem Danielsem, więc beczka zagrała. W smaku fajna słodycz z rodzynek, dojrzałych ciemnych owoców, daktyle czy figi. Fajne grzanie w przełyk, bardzo przyjemne i rozgrzewające. Jednak po jakichś 20min wychodziła lekka, delikatna kiszona w aromacie - ciekawe doświadczenie ;)

Piłem też wymrażankę Lodołamacza ze Spółdzielczego - skondensowany syrop na kaszel :D Grzeje, jest goryczkowe mocno, jednak zbyt esencjonalne jak dla mnie. Może trochę meczyć.

A wy, wiara, co tam dobrego pijecie? :D

Odpowiedz do tematu