Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Piwo
Autor Wiadomość
jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2007-05-27, 00:27  

Z polskich najbardziej lubie Żywca, podobnie jak moj ojciec.
tyle ze on ma na niego kase,a ja nie, wiec pije rzadko i ograniczam sie do Żubra, ktory jest dobry i tani. czasem dla odmiany wypije tez Tatre lub Tyskie.

Genialne jest też Żywe - swietne piwo, ale drogie. Niefiltrowane to juz w ogole niebo w gebie,ale rzadko spotykane, raczej w dobrych knajpach piwnych.

Pilsnery roznych marek tez mi sie zdarza wypic od czasu do czasu.

Lecha nie lubie, nie odpowiadal mi jego lekki smak nigdy, a po ostatniej zmianie w strone piwa pilsneropodobnego jest jeszcze gorzej. odpadaja tez obie Warki i wszelkie reddsy itp. choc jako napoj to dobre i orzeźwiajace. ale jak ma byc piwo to piwo i koniec. najgorszy z popularnych i pijanych przez studentow piw jest zdecydowanie specjal, nie zasluguje nawet na to, by pisac jego nazwe z duzej litery.

Polubilem piwa pszeniczne i od czasu do czasu pozwalam sobie na ta przyjemnosc. dobre i wzglednie tanie jak na nie sa litewski Svyturys Baltas i ukrainski Obolon - warto sprobowac. Paulaner to wyzsza polka, wiec drogo.

Nie przepadam za piwem o czarnej barwie, ale czasem wypije, z tym ze wtedy musi byc naprawde dobre ciemne,a nie jakis tani sik. polecam Dublin (piwo, nie saksy).

pare lat temu zbieralem butelki po roznych dziwnych piwach zagranicznych, co wiazalo sie oczywiscie z wczesniejsza konsumpcja. niektore ledwo dalo sie pic - Corona i Miller smakuja tak jak wygladaja - sik.
z tych zagranicznych "wojaży" najlepiej wspominam Foster's, Kilkenny, Red Erik (czerwone piwo - ciekawostka), Grolscha czy Buda. wszystkie z nich serdecznie polecam :)

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek
Postaw piwo autorowi tego posta

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2007-05-27, 13:35  

Piwo to jedyny alkohol, ktory od czasu do czasu spożywam. Niemal zawsze pije z butelki, takie juz przyzwyczajenie. W szklance moge pic sok albo cole, ale nie piwo. Browarow w puszkach nie kupuje.
Co sie tyczy preferowanych marek: najbardziej smakuje mi Dog in the Fog, nie za gorzki, nie za slodki, slowem - dobry na kazda pogode;) Następny w kolejności jest Beck's. Nie gardzę również Mocnym Lechem. Od czasu do czasu Redd's malinowy, szczegolnie w chlodniejsze wieczory. I nie moglbym to tej listy nie dopisac Złotego Bażanta ze Słowacji.
Perły jeszcze nie piłem, ale zachęcony pozytywnymi opiniami - na pewno spróbuje.

mroo 

Piwa: 739/716
Wysłany: 2007-05-27, 16:39  

ja spozywam tylko tyskie i zywca praktycznie, uwazam ze nie ma lepszego polskiego piwa

calkiem niezle sa niektore brytyjskie ales, jak mcewans albo best

guinness to klasa sama w sobie jednak wiecej niz 3 nie jestem w stanie wypic tak mnie zapycha :)

sol11 
DumnyLewJudy

Otrzymał 95 piw(a)
Wysłany: 2007-05-27, 17:38  

lord napisał/a:
Piwo to jedyny alkohol, ktory od czasu do czasu spożywam.

['][']['] :lol2:

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-05-27, 18:08  

z lagerow absolutnie heineken

z ciemnych wole kilkenny od guinessa, dobry tez franziskaner na ten przyklad

mateusz_sam 

Wysłany: 2007-05-27, 18:12  

jesli chodzi o tanie a dosc dobre to Żubr, Tyskie, Tatra. od czasu do czasu Żywiec. Heineken swietny ale spozywam go rzadko.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-05-30, 01:26  

Moze jakis dziwny jestem, ale to co serwuja nam w Polsce heineken i carlsberg to porazka. O ile jeszcze ten drugi jest w miare tani, tak ten pierwszy ceni sie a w zamian dostaje piwo gorsze od wielu polskich, nie tylko tych z najwyzszej polki browarow.

Naleze do osob, ktore zawsze smakuja miejscowych specjalow, dlatego nad morzem pije bosmana, w bieszczadach lezajsk, w warszawie krolewskie, w brennej jak kiedys bylem to pilem brackie :) Najlepsze browary mozna spotkac w wiejskich sklepach na totalnych zadupiach :)

Najbardziej lubie ostatnio Zubra, szkoda ze nie leja go z kija. Co do pszenicznych o ktorych wspomnial jasiu to odwiedzajacym wrocek polecam odwiedzenie browaru Spiż na rynku - swietne piwko pszeniczne tam daja, swiezutkie, na miejscu wazone.

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2007-05-30, 09:23  

Żubr jest tani i dobry, ale kac jest po nim straszliwy, bo ty syf jest :D
Moja hierarchia wygląda następująco:
1. Tyskacz
2. Żywc
...
3. Tatra
więc nie jestem chyba zbyt oryginalny

Nie znoszę Warki i Doga :formel:

CnK 

Piwa: 57/87
Wysłany: 2007-05-30, 10:29  

W tym temacie mocno wybredny (wcale?) nie jestem :lol: Najbardziej podchodzi mi żuberek- duża zasługa ceny, lubię zielone butelki, generalnie piwo wypije prawie każde... ;)

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2007-05-30, 11:59  

Oczywiscie Perła Chmielowa

co do Jej dostepnosci, nie jest tak zle

zwykly sklepik na przedmiesciach Londynu :)

z polskich piw to jeszcze Tyskie pozniej Lech
Zywca nie lubie, o Tatrze to juz nie wspominam... :spadowa:

z obcych marek to Carlsberg i Pilsner oraz Becks
No i od czasu do czasu nie wyobrazam sobie zeby nie wypic Ginnessa

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2007-05-30, 23:37  

A Ambera nikt nie lubi ? :D , trzeba przyznac ze browar jest podły , ale piwo Żywe , rowniez produkowane w bielkówku jest prze****em wśród piwsk.

Jak bylem raz w zyciu w krakowie, w klasie maturalnej to był tam taki fajny (? mi sie wtedy podobal :P ) lokal pod elefantem i mieli zajebistego Marzena równiez wazonego na miejscu. Kojarzy ktos z Krakusów?
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

mikaelus 

Piwa: 727/974
Wysłany: 2007-05-31, 00:25  

Amber jest dobry, ale zależy jakie piwo z tego browaru. Żywe i Koźlak są przednie, Złote Lwy też dobre. Natomiast klasyczny Amber czy Harde... no cóż :D

Aha, i browar nie jest podły! :nonono:

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2007-05-31, 00:34  

Kendzior napisał/a:
mieli zajebistego Marzena równiez wazonego na miejscu. Kojarzy ktos z Krakusów?

czy Marzen to męska wersja Marzeny? jakiś ladyboy rodem z filmów Almodovara? i jeszcze zważyli Ci go na miejscu i był zajebisty? ach Tinky Winky Maricon.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2007-05-31, 10:54  

tak dokladnie o to mi chodzilo :D

czyt Marcen :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

valdeq 

Piwa: 94/43
Wysłany: 2007-06-01, 20:27  

fortuna, fortuna, ciemniutka fortuna. jedyny bol jest taki, ze mam okazje nazlopac sie tego raz na ruski rok :/ .

poza tym, po leszku premium mam ostatnio dosc slabego kaca, wiec wysuwa sie na prowadzenie na liscie prywatnej.

Odpowiedz do tematu