Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kibol
2007-05-15, 08:19
Villarreal C.F. - FC Barcelona
Autor Wiadomość
Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-04-23, 15:00  

Ja bym sie przychylil do tego, co napisal Dodo. Gdyby nie Puyol wczoraj to moglibysmy dostac jeszcze ze dwie bramki (jedna na 100%, chyba wiecie o ktora sytuacje mi chodzi). In minus w obronie wczoraj zagral za to Zambro, przy pierwszej bramce ewidentnie zaspal.

Co do Dinho to w pierwszej polowie faktycznie to bardzo ladnie wygladalo, drugiej natomiast nie bede komentowal. Chyba najlepszym podsumowaniem byl strzal w kosmos, po ktorym zreszta doszedlem do wniosku, ze przy takiej dyspozycji, proby wejscia z pilka do bramki rywala wcale nie sa takim glupim pomyslem. A tak calkiem serio to chyba mozna byc dobrej mysli, martwi mnie tylko, ze jak zespolowi nie idzie, to i R10 nie potrafi nic zrobic aby poderwac kolegow do walki.

PS. Szybkosc Eidura rox :)

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-04-23, 15:31  

wiedzialem ze ktos przypomni sytuacje kiedy puyol przerywal prostopadle podania :) i dobrze bo znaczy ze mecz ogladany dokladnie :P ale w tych sytuacjach puyol łatał dziury ktore sam zrobil... irytowaly mnie wczoraj jego dlugie podania ktore zazwyczaj ladowaly a aucie, w ogole odnosze wrazenie ze to glownie przez niego w ostatnich spotkaniach w defensywie panuje chaos (i przez brak DM) . nie twierdze ze carles gra jakos tragicznie. po prostu nie gra na swoim kosmicznym poziomie i przez to juz obrona nie trzyma sie kupy
Postaw piwo autorowi tego posta

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2007-04-23, 17:04  

ta, biorac pod uwage, ze kilkukrotnie ratowal nasz zespol :/ wnioski zatem chyba nietrafione

mnie oosbiscie wkurwia deco, kolejny slaby mecz w jego wykonaniu, staral sie odbierac pilki etc... ale w ofensywie po prostu zle, tydzien temu tez ch.ujowo
Postaw piwo autorowi tego posta

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-04-23, 19:24  

Zgadzam sie, ze Ronaldinho zagral dobry mecz, troche gorzej bylo z Eto'o i Messim. Ronni musial czesto cofac sie po pilke, bo pomocnicy - glownie Iniesta i Deco - nie prezentowali sie najlepiej.

Fatalnie jest niestety z defensywa, prawie w kazdym meczu wyjazdowym przytrafiaja sie glupie bledy, po ktorych rywale strzelaja bramki. Nie wiem czy to wina Puyola, ale ogladajac mecz z Villa mialem wrazenie ze gra nieco chaotycznie i stara sie byc zawsze tam gdzie pilka. Na pewno nie imponowal ustawieniem, ale kilka razy swietnie wybijal pilke w groznych sytuacjach. Zambrotta i Sylvinho bardzo mnie zaskoczyli tak slaba gra, bo spodziewalem sie, ze gra skrzydlami bedzie nasza silna strona. Tymczasem obaj zagrali raczej slabo zarowno w ataku jak i w obronie.

Zastanowilbym sie na miejscu Rijkaarda na powrot do schematu z defensywnym pomocnikiem. Trzeba przyznac, ze Barça jest w ciezkiej sytuacji i nie powinno nam tego przeslaniac miejsce w tabeli. W 3 ostatnich meczach ligowych nasi pilkarze nie strzelili bramki - tak fatalnej serii nie bylo chyba od dosc dawna. Jest to z pewnoscia wynik braku skutecznosci, ale przeciez w meczach z Mallorca czy Saragossa nie bylo za bardzo czego wykorzystywac, bo sytuacji podbramkowych brakowalo... W takiej dyspozycji moze byc ciezko z kazdym rywalem, a finalu Copa del Rey z Sevilla sie obawiam.

No i wreszcie ta cholerna podroz do Egiptu :/ Dzialacze klubowi powinni raz na zawsze skonczyc z takimi dalekimi podrozami w trakcie sezonu. Pieniadze to moze przyniesie, ale z pewnoscia odbija sie negatywnie na formie zawodnikow. W tak waznym momencie sezonu oni zamiast pracowac nad jak najlepsza dyspozycja, pojada na wycieczke pod piramidy :/ Zauwazcie, ze inne silne druzyny takie jak MU, Chelsea, Liverpool, Milan czy Real takich wypadow nie uznaja i w trakcie sezonu skupiaja sie na powaznej grze z powaznymi przeciwnikami.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-04-24, 00:39  

Nie wiem czy ktos analizowal dokladniej statystyki Barcelony w tym sezonie. Otoz istnieje ogromna dysproporcja miedzy wynikami FCB w meczach domowych i wyjazdowych.

Camp Nou jest niczym twierdza, ktorej zdobyc nie moze zadna druzyna. Niestety remisy stad wywiezli rywale w walce o czolowe lokaty: Real, Valencia i Atletico. Pozostale druzyny przegraly. W dodatku Barcelona stracila w meczach domowych tylko 9 bramek (bez meczu z Realem tylko 6!).

Bilans: 12 zwyciestw - 3 remisy - 0 porazek, 39 punktow na 45 mozliwych do zdobycia, bramki: 36 zdobytych - 9 straconych.

Mecze wyjazdowe to zupelnie inna historia, tutaj bilans Barcelony jest naprawde kiepski, bo nasi pilkarze w 16 meczach dali sobie wbic az 20 goli i zdobyli zaledwie 20 punktow.

Bilans: 5 zwyciestw - 5 remisow - 6 porazek. 20 punktow na 48 mozliwych, bramki: 24 zdobyte - 20 straconych.

Dysproporcja jest ogromna, co? :| Na dodatek Barça przegrala wyjazdowe mecze ze wszystkimi rywalami w walce o mistrzostwo - z Realem, Valencia, Sevilla i Saragossa, a czeka nas jeszcze mecz na Vicente Calderon.

Na szczescie sprzyja nam terminarz - zostaly 4 mecze do rozegrania w 'twierdzy Camp Nou' z niezbyt wymagajacymi rywalami, a wyjazdy, pomijajac Atletico, takze niezbyt ciezkie - Sociedad i Nastic. Licze zatem na 15 - 18 punktow w tych spotkaniach i wtedy mistrzostwa nikt nam nie powinien odebrac. Gorzej bedzie z Copa del Rey, bo tam zadecyduje dyspozycja dnia.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi