Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kibol
2007-05-15, 08:19
Villarreal C.F. - FC Barcelona
Autor Wiadomość
Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-04-23, 15:00  

Ja bym sie przychylil do tego, co napisal Dodo. Gdyby nie Puyol wczoraj to moglibysmy dostac jeszcze ze dwie bramki (jedna na 100%, chyba wiecie o ktora sytuacje mi chodzi). In minus w obronie wczoraj zagral za to Zambro, przy pierwszej bramce ewidentnie zaspal.

Co do Dinho to w pierwszej polowie faktycznie to bardzo ladnie wygladalo, drugiej natomiast nie bede komentowal. Chyba najlepszym podsumowaniem byl strzal w kosmos, po ktorym zreszta doszedlem do wniosku, ze przy takiej dyspozycji, proby wejscia z pilka do bramki rywala wcale nie sa takim glupim pomyslem. A tak calkiem serio to chyba mozna byc dobrej mysli, martwi mnie tylko, ze jak zespolowi nie idzie, to i R10 nie potrafi nic zrobic aby poderwac kolegow do walki.

PS. Szybkosc Eidura rox :)

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-04-23, 15:31  

wiedzialem ze ktos przypomni sytuacje kiedy puyol przerywal prostopadle podania :) i dobrze bo znaczy ze mecz ogladany dokladnie :P ale w tych sytuacjach puyol łatał dziury ktore sam zrobil... irytowaly mnie wczoraj jego dlugie podania ktore zazwyczaj ladowaly a aucie, w ogole odnosze wrazenie ze to glownie przez niego w ostatnich spotkaniach w defensywie panuje chaos (i przez brak DM) . nie twierdze ze carles gra jakos tragicznie. po prostu nie gra na swoim kosmicznym poziomie i przez to juz obrona nie trzyma sie kupy
Postaw piwo autorowi tego posta

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2007-04-23, 17:04  

ta, biorac pod uwage, ze kilkukrotnie ratowal nasz zespol :/ wnioski zatem chyba nietrafione

mnie oosbiscie wkurwia deco, kolejny slaby mecz w jego wykonaniu, staral sie odbierac pilki etc... ale w ofensywie po prostu zle, tydzien temu tez ch.ujowo
Postaw piwo autorowi tego posta

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-04-23, 19:24  

Zgadzam sie, ze Ronaldinho zagral dobry mecz, troche gorzej bylo z Eto'o i Messim. Ronni musial czesto cofac sie po pilke, bo pomocnicy - glownie Iniesta i Deco - nie prezentowali sie najlepiej.

Fatalnie jest niestety z defensywa, prawie w kazdym meczu wyjazdowym przytrafiaja sie glupie bledy, po ktorych rywale strzelaja bramki. Nie wiem czy to wina Puyola, ale ogladajac mecz z Villa mialem wrazenie ze gra nieco chaotycznie i stara sie byc zawsze tam gdzie pilka. Na pewno nie imponowal ustawieniem, ale kilka razy swietnie wybijal pilke w groznych sytuacjach. Zambrotta i Sylvinho bardzo mnie zaskoczyli tak slaba gra, bo spodziewalem sie, ze gra skrzydlami bedzie nasza silna strona. Tymczasem obaj zagrali raczej slabo zarowno w ataku jak i w obronie.

Zastanowilbym sie na miejscu Rijkaarda na powrot do schematu z defensywnym pomocnikiem. Trzeba przyznac, ze Barça jest w ciezkiej sytuacji i nie powinno nam tego przeslaniac miejsce w tabeli. W 3 ostatnich meczach ligowych nasi pilkarze nie strzelili bramki - tak fatalnej serii nie bylo chyba od dosc dawna. Jest to z pewnoscia wynik braku skutecznosci, ale przeciez w meczach z Mallorca czy Saragossa nie bylo za bardzo czego wykorzystywac, bo sytuacji podbramkowych brakowalo... W takiej dyspozycji moze byc ciezko z kazdym rywalem, a finalu Copa del Rey z Sevilla sie obawiam.

No i wreszcie ta cholerna podroz do Egiptu :/ Dzialacze klubowi powinni raz na zawsze skonczyc z takimi dalekimi podrozami w trakcie sezonu. Pieniadze to moze przyniesie, ale z pewnoscia odbija sie negatywnie na formie zawodnikow. W tak waznym momencie sezonu oni zamiast pracowac nad jak najlepsza dyspozycja, pojada na wycieczke pod piramidy :/ Zauwazcie, ze inne silne druzyny takie jak MU, Chelsea, Liverpool, Milan czy Real takich wypadow nie uznaja i w trakcie sezonu skupiaja sie na powaznej grze z powaznymi przeciwnikami.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-04-24, 00:39  

Nie wiem czy ktos analizowal dokladniej statystyki Barcelony w tym sezonie. Otoz istnieje ogromna dysproporcja miedzy wynikami FCB w meczach domowych i wyjazdowych.

Camp Nou jest niczym twierdza, ktorej zdobyc nie moze zadna druzyna. Niestety remisy stad wywiezli rywale w walce o czolowe lokaty: Real, Valencia i Atletico. Pozostale druzyny przegraly. W dodatku Barcelona stracila w meczach domowych tylko 9 bramek (bez meczu z Realem tylko 6!).

Bilans: 12 zwyciestw - 3 remisy - 0 porazek, 39 punktow na 45 mozliwych do zdobycia, bramki: 36 zdobytych - 9 straconych.

Mecze wyjazdowe to zupelnie inna historia, tutaj bilans Barcelony jest naprawde kiepski, bo nasi pilkarze w 16 meczach dali sobie wbic az 20 goli i zdobyli zaledwie 20 punktow.

Bilans: 5 zwyciestw - 5 remisow - 6 porazek. 20 punktow na 48 mozliwych, bramki: 24 zdobyte - 20 straconych.

Dysproporcja jest ogromna, co? :| Na dodatek Barça przegrala wyjazdowe mecze ze wszystkimi rywalami w walce o mistrzostwo - z Realem, Valencia, Sevilla i Saragossa, a czeka nas jeszcze mecz na Vicente Calderon.

Na szczescie sprzyja nam terminarz - zostaly 4 mecze do rozegrania w 'twierdzy Camp Nou' z niezbyt wymagajacymi rywalami, a wyjazdy, pomijajac Atletico, takze niezbyt ciezkie - Sociedad i Nastic. Licze zatem na 15 - 18 punktow w tych spotkaniach i wtedy mistrzostwa nikt nam nie powinien odebrac. Gorzej bedzie z Copa del Rey, bo tam zadecyduje dyspozycja dnia.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi