Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kibol
2007-04-22, 11:39
FC Barcelona - R.C.D. Mallorca
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-04-16, 12:42  

no to sam fakt ze jonas nie biegl w kierunku bramki tylko sie cofal juz wyklucza czerwo ;-)

powaznie - jezeli kierowac sie 'faktem pozbawienia szansy na strzelenie bramki' - ok, szansa byla duza, ale jonas wcale nie mial latwej pozycji- byl odwrocony, jesli nie poprawia pilki musi strzelac. mozesz mi zarzucac ze jestem nieobiektywny, ale kurcze jakos nie widze czerwonej przy takim faulu, tak samo jak czerwona dla hinkela wczoraj byla dla mnie nieco na wyrost..jako osoba grajaca pare lat w pilke na powazniejszym poziomie niz podworko za duzo bardziej 'czerwonokartkowe' uznaje umyslne OSTRE wejscia a nie takie sytuacje w walce, ale rozumiem ze kazdy moze podchodzic do tego inaczej
Postaw piwo autorowi tego posta

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2007-04-16, 13:04  

gdyby valdes dostał czerwo moglibyśmy się zastanawiać czy sędzia nie przesadził, ale wielkich pretensji nie moglibyśmy mieć. tak mi się wydaje

osobiście nie pamiętam kiedy w podobnej sytuacji bramkarz otrzymał czerwoną kartkę, mam wrażenie, że przeważnie jest to zółta. przepis też można interpretować na wiele stron. po mojemu mijając bramkarza w polu karnym od razu robi się realna :] szansa na zdobycie bramki
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2007-04-16, 13:47  

baix? w ktorej pierwszej lidze grales?

wg przepisow to byla wyrazna szansa na zdobycie bramki, tu nie ma sensu dywagacja czy np zawodnik byl lewonozny i prawa noga byloby mu trudno strzelic

bo scinajac akcje do srodka mial idealna pozycje na uderzenie ze srodka pola karnego prawie do pustej bramki ale vv zabral mu noge

niektorzy sie dziwia ze malo udzielam sie w tematach meczowych itd, ale panowie, o czym, na rm.pl do tematow o pilce nawet nie wchodze skoro tutaj mnie denerwuje co niektorzy pisza, co mam tam wejsc i sie dowiedziec od 9/10 osob ze karnych nie bylo? wystarczy ze pilot jest tutaj :lol2:

przeraza mnie brak obiektywizmu

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-04-16, 14:10  

@mroo

Jak dla mnie rowniez czerwona jak nic i zgodnie z przepisami - tak (chyba) powinno byc. Po calej sytuacji bylem na 100% pewny, ze bedzie tarjeta rosa.

Tyle tylko, ze przepisy w teorii oraz nasze odczucia sobie, a sedzia sobie i mysle, ze tutaj sporo racji ma Kuryl, ktory nie moze sobie przypomniec kiedy ostatnio bramkarz otrzymal w podobnej sytuacji wylecial z boiska. Prawde mowiac, rowniez mam z tym problemy.

Inna sprawa, ze czulosc sedziow na pewne sprawy co jakis czas sie zmienia i sa to odgorne wytyczne. Pamietasz np. MS w USA, na ktorych kazde wejscie od tylu na nogi bylo karane czerwona kartka? Dzisiaj za podobne faule czesto sie zoltej nie daje. Poza tym ani ja, ani Ty nie jestesmy sedziami, wiec patrzymy na cala sytuacji troche od innej strony. Czesciowo przyznam Ci racje, bo jak na moj gust rowniez czerwona, ale... IMO coraz rzadziej sedziowie w podobnych sytuacjach wywalaja bramkarzy z boiska.

Czekam na wypowiedz Wita Ż :)

mroo 

Wysłany: 2007-04-16, 14:26  

Wit siedzi :lol2:

a z przypominaniem sobie nie pomoge bo ja nie pamietam z kim gralismy miesiac temu :lol2:

pierwsze co mi przyszlo do glowy to lehman pozbawiajacy nas realnej szansy na zdobycie bramki w finale LM i wylatujacy z czerwem, od razu wiedziaalem ze bede mial wesoly dzien i sie bede sprzeczal z Kumanem :E

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-04-16, 14:36  

Tam akurat sedzia dal ostro cielska, bo pownien uznac bramke i dac zoltko Lehmanowi. No i w tej sytuacji, akurat bramka juz padla :P

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-04-16, 15:58  

wg was czerwona, wg mnie i jeszcze paru osob nie. to tylko pokazuje jak przejebane ma sedzia ktory musi to ocenic w ciagu paru sekund, ja nawet w czasie meczu nie pomyslalem o takiej opcji, dopiero posty na forum taka mozliwosc zasugerowaly.

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2007-04-16, 15:59  

Zastanawiając się nad tym czy powinna byc czerwona czy nie mialem na uwadze własnie fakt o ktorym pisze kuryl i raijn - poprostu z tego co widuję rzadziej takie sytuacje są karane czerwem. To nie jest brak obiektywizmu tylko obserwacja bardziej

edit: czyli podpisuje sie pod powyzszym postem :)
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

mroo 

Wysłany: 2007-04-16, 16:15  

podajcie mi jakies przyklady takich zoltek

kieeeedys sto lat temu bylo tak ze sedziowie traktowali karnego jako wystarczajaca kare dla druzyny i dawali zoltko, ale to juz minelo dawno

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2007-04-16, 16:19  

W sumie to jedynym przykladem nasuwającym mi się jest Boruc w ktoryms tam meczu rozegranym w reprezentacji , kiedyś tam :D . Ciezko powiedziec, ale teraz bede na to zwracał uwage i dam znac :)
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

mroo 

Wysłany: 2007-04-16, 16:31  

no ja czekam

pierwsze ode mnie

bo to byl dosc pamietny wieczor

http://www.youtube.com/wa...related&search=

i jeszcze jeden i jeszcze raz

http://www.youtube.com/watch?v=9iX9U1lksTQ

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2007-04-16, 17:46  

W myśl przepisów gry w piłkę faul mógł się kwalifikować na pokazanie czerwonej kartki i co do tego nie ma wątpliwości. Inna sprawa, że sędziowie nie zawsze twardo trzymają się zasad i dość często zdarza się, że najwięcej zależy od 'widzimisie' arbitra. Co nie zmienia oczywiście faktu, że sytuację z wczorajszego meczu można traktować jako błąd. Akurat to, że sędziowie postępują różnie nie powinno stanowić żadnego argumentu bo świadczy to raczej o tym, że często się mylą a to nic dobrego :]

Urgi dałbyś czerwo :> Tylko zanim odpowiedz wyobraź sobie, że to nie Valdes i nie Casillas :P

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-04-16, 18:45  

Skoro mistrzostwo jest ukradzione to sedzia nie mial innego wyjscia jak nie wyrzucac Valdesa z boiska.

gregori 

Piwa: 360/72
Wysłany: 2007-04-16, 18:48  

Zwod byl do tylu a nie w strone bramki, poza tym blizej bramki byli obroncy FCB, czyli zolta kartka a nie czerwona.

Nitro 

Piwa: 9/17
Wysłany: 2007-04-16, 19:18  

Ja oglądając live mecz od razu obawiałem się o czerwo. To co było już powtarzane, to są klasyczne, wręcz podręcznikowe sytuacje, w których to sędzia musi szybko zinterpretować co się stało, więc ile osób tyle opinii. Prawda jest taka, że napastnik Mallorki wypuścił sobie piłkę ciut za daleko mijając VV, by obrońcy jakimś cudem nie zdołali tego sparować. Ale w meczu dwóch innych drużyn czerwo dla portero nie zdiwiło by mnie ani trochę. Za Chiny jednak do dzis nie rozumiem decyzji arbitra z finału Ligi Mistrzów - dlaczego gol Ludo po faulu Lehmana nie został wtedy uznany :hmmm:
Tak samo rozumiem złość w Madrycie i podejrzewam, że podobnie byłoby po podobnej sytuacji z udziałem Barcy, po decyzjach na naszą niekorzyść. Karne nie były na pewno jednoznaczne (no może co do drugiego podjąłbym podobna decyzję). Sędzia decyduje na boisku i żadne protesty, czy później analizy pomeczowe nie zmienią jego decyzji na boisku. Prawda też jest taka, że trzeba jednak strzelać też gole i w taki sposób pokazać kto jest lepszy, a nie zawsze zwalać niepowodzenie na sędziego, bo to tylko pół-prawda. Na rostrzygnięcie meczu jest zawsze całe 90 minut.

W każdym razie VV się zrehabilitował, a gol w 89 minucie...No cóż, podobno szczęście sprzyja lepszym i ile razy w tym sezonie takiego farta mieli blancos w meczach, które powinni w najlepszym razie zremisować, jakoś zdobywali 3 punkty, albo ratowali się choć remisem? Tym razem my mieliśmy furę szczęścia!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi