Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Kibol
2007-04-22, 11:39
Real Zaragoza S.A.D. - FC Barcelona
Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-04-08, 07:55  

Wine za ta bramke ponosza glownie obroncy, ktorzy pozwolili na dosrodkowanie i rowniez Puyol, ktory powinien strzal zablokowac. Valdes mogl uczynic cos wiecej, ale nawet w roznych newsach przeczytasz, ze 'bramkarz nie jest bez winy'. Powiedziec, ze Valdes puscil szmate to przesada. Troche pechowa bramka, w ogole nie powinno dojsc do tego podania i ktos wreszcie powinien pokryc tego Milito.

W zeszlym sezonie wygralismy w Madrycie, Londynie, Mediolanie i Saragossie, a teraz przegrywamy kazdy wyjazdowy mecz z silnym rywalem i to w bardzo kiepskim stylu. Statyczna i schematyczna gra, brak pomyslu. Rijkaard juz tez nie pierwszy raz myli sie w tak waznym spotkaniu - przede wszystkim znow zastosowal system ktory sie nie sprawdzil i zle dobral jego wykonawcow. O ile Giuly nie zagral jeszcze tak bardzo zle, o tyle juz Oleguer powinien siedziec na lawie w waznych spotkaniach.

lordinho 

Piwa: 21/8
Wysłany: 2007-04-08, 08:02  

Naprawde nie rozumiem dlaczego Rijkaard wciaż probuje schematów, które nie zdają egzaminu. Na La Romareda widzialem Barcelone w takim ustawieniu w jakim nigdy nie chce jej ogladac. 3 obroncow (a wlasciwie 2 , bo gral Oleguer) + Marquez na nie wiadomo jakiej pozycji. Na skrzydle Giuly jezdziec bez glowy, Messi na lewej stronie i R10 jako wysunięty(?) napastnik. Tyle razy to zawiodlo, ze nawet Janas by nie odwazyl sie po raz kolejny takiego posuniecia ;) .

A tak pozatym Saragossa zaglara naprawde dobry mecz. U nas najgorzej prezentowal sie srodek i to bylo glowna przyczyna porazki. Iniesty i Xaviego jakby nie bylo na boisku. No i Valdes zagral na swoim poziomie...

Zaskoczony porazka nie jestem, bo gdy okazalo sie, ze Eto'o nie jedzie na mecz wiedzialem, ze nie bedzie mial kto strzelac dla nas goli. Zal jednak, bo jeden punkt z trudnego boiska Barcelona mogla wywiezc .
Postaw piwo autorowi tego posta

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-04-08, 08:46  

a jak pisalem ze stracimy punkty to mi przypimnaliscie puchar :)

przede wszystkim to lezymy fizycznie - to czym rok temu potrafilismy zabiegac milan czy czelse teraz obraca sie sie przeciw nam i brakuje szybkosci, sily i kondycji. sztab i tournee totalnie polozyly przygotowania i przez caly sezon nie udalo sie tego nadrobic, niezbyt dobrze to swiadczy o ich umiejetnosciach, a przeciez do tej pory to byla nasza najsilniejsza bron..

nie ma co szukac calego zla w brodze ulege. koles srednio jak cala druzyna grala dobrze, gral dobrze jak cala druzyna grala swietnie, a teraz cala druzyna gra kiepsko to on gra tragicznie. puyolem to on nigdy nie byl i to nie on nam wygywal czy przegrywal mecze tylko caly zespol.

co do bramki to tak jak piszecie - nie wiem na co wpadl vv ze tak dziwnie wyszedl do tej pilki, ale z drugiej strony jakby zostal na slupku to czy tak zaskakujacy strzal z 3 metrow bylby 100% do obrony?? nie jestem przekonany, wiec duza zasluge przy tej bramce trzeba przypisac obronom, wszystkim 3 po kolei.

mecz ogladalem przez sopcasta wiec jakosc srednia, ale na boisku zupelnie nie widzialem iniesty i xaviego, cos tam szarpal deco ale z kolei zaliczyl cala mase strat i nie strzelil sety :/

atak bez historii, ale jak sie nie wystawia gudiego tylko stawia ronaldinho na srodek to inaczej byc nie moze

nedza ale mistrzostwo tak musi powedrowac do nas, nie widze innej opcji

Pavel 
Patrick Kluivert

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2007-04-08, 10:27  

Według mnie w pierwszej kolejności winę za utratę bramki ponoszą obrońcy, którzy w ogóle dopuścili do tego dośrodkowania, oczywiście Valdes mógł zachować się lepiej, lecz wydaje mi się, że taki strzał (nie wiem jak Milito dotknął tą piłkę) go lekko zaskoczył xD Ogólnie cały mecz zagraliśmy bardzo słabo, przede wszystkim pomocnicy się nie popisali, w ogóle nie widoczny był Iniesta, bezproduktywny Xavi. Rijkaard znowu wybrał swoją ulubioną taktykę i przegraliśmy mecz, no cóż, może następnym razem będzie lepiej ;)

Voyteck 

Piwa: 543/284
Wysłany: 2007-04-08, 12:12  

Moim zdaniem zawalili wszyscy czterej przy tej bramce. Zachowania Oleguera nie warto komentować, Thuram bardziej niż na zablokowaniu dośrodkowania skupił się na uniknięciu zagrania ręką (nie rozumiem, jak dwóch obrońców najlepszej drużyny w Europie może nie umieć zablokować dośrodkowania w takiej sytuacji), Puyol kompletnie zaspał, a przecież Milito był parę kroków za nim, no i wreszcie Valdes - bramka strzelona w krótki róg zawsze obciąża bramkarza, niezależnie od tego, jak dziwna nie byłaby to sytuacja.
Typowa bramka tracona w tym sezonie przez Barçę, czyli tzw. z dupy. :/

Przyznam, że liczyłem na remis, ale strata punktów na La Romareda była wkalkulowana i obyśmy tylko ugrali jakieś punkty na El Madrigal i Vicente Calderón, przy tym terminarzu powinniśmy powrócić na fotel lidera (bo nie ma się co łudzić - dziś go opuścimy) i utrzymać go już do końca.

Mały edit: jednak zostajemy na fotelu :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi