Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Techno / Trance / Goa / i inne
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1200
Wysłany: 2006-01-18, 22:27  Techno / Trance / Goa / i inne

Chadd zalozyl temat o muzyce rockowej, wiec zrobie tak jak chcial, zeby nie pisac tam o innej muzyce, zakladam temat taki a nie inny, bo wiem ze jest tu kilka/nascie osob ktore słuchają nie tylko Rocka i gitarowych brzmień ;)
A więc chetnych zapraszam do dyskusji ;)

Na początku zeby jakoś zacząć dam link do zapoznania sie nieco głębiej z pojeciem słowa Techno.
Co dla niektórych jest to tylko łupanina rodem z Vivy czy innych Mtv , w przerwie miedzy kure*skimi reklamami dzwonków na komórke :)

http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html

Mi najblizej jest do :

Trance => Goa , a z lżejszych nurtów to Ibiza, Dream, Epic
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........
Postaw piwo autorowi tego posta

dobry 

Wysłany: 2006-01-18, 23:50  

Ja mam male pytanie. Czy ktos sie moze bawil w bialostockim klubie METRO? Wybieram sie na jakis maly drum n bass i nie bardzo wiem czego sie tak mozna spodziewac. Szkoda, ze pojade pewnie dopiero po sesjach, chociaz wiadomo? :D

Klub Metro w Bialymstoku. Byl ktos? Drum n bass or somethin'? Ktokolwiek? :D
Ostatnio zmieniony przez dobry 2006-01-19, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-01-19, 00:03  

Ja myslalem, ze w Bialymstoku sa tylko lokale z disco polo.

dobry 

Wysłany: 2006-01-19, 00:13  

Ano tak, przeciez po prawej stronie Wisly zaczyna sie Azja :D Wiesz Predzik, u mnie na wsi to nawet progressive i minimala puszczaja ;)

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2577/1200
Wysłany: 2006-01-19, 00:17  PAUL OAKENFOLD

@dobry - niestety nie byo mnie tam ;)
@pred - :rotfl:

11 kwietnia brytyjski DJ wyda swoją najnowszą autorską płytę "A Lively Mind".

Oakenfold na pewno nie potrzebował pomocy w kwestii producenckiej, ale podobnie jak na swoim debiucie "Bunkka", zebrał dość ciekawy zestaw wokalistów. Na albumie wśród 12 nowych utworów pojawiają się piosenki z udziałem: aktorki Brittany Murphy, Pharrella Williamsa z The Naptunes, legendy hip hopu Grandmaster Flasha, a także Spitfire i Ashley z rockowego zespołu Bad Apples, którzy nagrywają dla należącego do Oakenfolda labela Perfecto.
Nowa płyta podobno była skończona już w 2004 roku, ale didżej nie mógł znaleźć odpowiednich żeńskich i męskich wokali, które pasowałyby do stylistyki piosenek. Satysfakcję odczuł dopiero po spotkaniu Brittany Murphy, która zaśpiewała w seksownym kawałku "Faster Kill Pussycat".
Poza wydaniem albumu i związaną z nim trasą koncertową Oakenfold planuje napisać ścieżkę dźwiękową do trzech filmów, zrobić remiks najnowszego singlowego kawałka Madonny "Sorry" i reggae'owego numeru Burning Spear. Dodatkowo jego label Perfecto wyda debiutanckie płyty wspomnianych Spitfire i Bad Apples.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........

Serpico 

Piwa: 5/11
Wysłany: 2006-01-19, 18:32  

jeśli chodzi o transowe klimaty to czasem lubię skosztować Svena Vätha, Paula Van Dyka, standardowo DJ Tiesto itd. polecam dla zabawy posłuchać remixów Manieczki - jakie tam teksty lecą od dj'a między beatami to szok. :rotfl2:

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-19, 18:40  

te teksty to imho wisienka w torcie albo raczej gwóźdź do trumny :D

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Serpico 

Piwa: 5/11
Wysłany: 2006-01-19, 18:49  

"Pozdro dla trzech misi, które wczoraj wróciły z Tunezji"
"Siedlceeeeeeeeeeeee!"
"Od Kowala pozdrawia... Bydgoszcz!"

wysiadam :hahaha:

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-01-20, 19:35  

Klub ekwador w manieczkach zostal zamkniety [']

www.ekwador.com.pl <------------ tam jest info, ze z dniem 1 stycznia najbardziej wixiarski klub w polsce i protoplasta jazdy zostal zamkniety, ktos wie cos wiecej? dobry moze Ty?:>

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-20, 19:42  

:beczy:

czuję, że moja młodość się skończyła
już nic nie będzie tak jak kiedyś

skoro tak, to mam do sprzedania złotą kete, średnica oczka 1,5 cm, można się owinąć 2 razy, nawet nie widać, że tombak

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

benny 

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2006-01-20, 19:43  

Jak ktos obraca sie w tych klimatach na pewo doceni takie utworki jak :
Marcel Woods (geniusz dla mnie:P) Static state, fauna, flora,cherry blosom,wszystko od tego wirtuoza jest zajebiste :) a jesli komus sie nie spodoba to nie wie co to dobra muza :D
druga porcja moich muzycznych perelek wkrotce :D

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-01-20, 19:54  

klimaty tego tematu sa przeze mnie tolerowane only in da club Jakos nigdy mnie nie interesowalo co leci i kto to stworzyl Byle melanz byl udany

Nie rozumiem i wcale nie chce rozumiec dlaczego niektorzy sluchaja tego w domu... o samochodach nie wspomne [']

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-01-20, 20:22  

ufo,nie mow,ze nie moglbys sluchac danego milsa(?) i jego children :>

dobry 

Wysłany: 2006-01-20, 20:25  

Pred, daj spokoj. Dobrze wiesz, ze nie slucham i nigdy nie sluchalem manieczek. Zarowno klub jak i muzyke uwazam za maksymalne chujostwo i dno kompletne. Nazywaniem tego techno czy cos to szczyt buractwa jak dla mnie. Nigdy tam nie bylem i nie mialem zamiaru. Nic nie slyszalem o zamknieciu tego gowna, ale ciesze sie, ze to nastapilo. Tyle wyjasnien :]

Czy ma ktos moze Paul B - Nuborn Mix '9? Mam wszystkie nuborny poza tym jednym. W necie jest mase linkow, niestety nie dzialajacych. Slucha ktos tu drum n bassu w ogole? Chyba jedynie kolega globi moze cos powiedziec na ten temat :)

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2006-01-23, 01:23  

Ja słucham trance, od 1997 roku, kiedy od kuzyna z Holandii doastałem jakąś taką składankę i dowiedziałem się kto to Gielen, Corsten, Nalin & Kane, Energy 52 itd. Wcześniej też raczył mnie holenderską muzą elektroniczną/klubową, ale że w Niderlandach rządziły wtedy (do dzis popularny zresztą) hardcore (gabba), happy hardcore i rave, to dosyć szybko się przejadło. 200 bitów na minute to dla mnie jednak za szybko. Wolę spokojniejsze trance'owe brzmienia i od jakiegoś czasu progressive. Później net się rozpowszechnił i już sam mogłem sobie szukać tego, co lubię.
Nie wiem, czy kogoś to będzie interesowało, ale skoro już jest taki temat... moi ulubieni producenci: Armin van Buuren, Ronski Speed, Robert Nickson, Alex M.O.R.P.H., Paul van Dyk, Alphazone, Tiesto, Above & Beyond, Rank 1, Robert Gitelman, Mirco de Govia, M.I.K.E., Ferry Corsten, Thomas Datt, Pulser i z nieco bardziej progresywnych rytmów Ozgur Can, Gabriel & Dresden i Markus Schulz. Pewnie i tak pominąłem wielu, którzy tworzą według mnie świetną muzę, ale wszystkich się nie da. Przeproście ich ode mnie :]

Jeśli chodzi o DJ-kę - Paul van Dyk, Armin i z sentymentu Tiesto i Gielen. Dużo się klnie dziś po Tiesto, ale w znacznej mierze dzięki niemu, a w szczególności seriom Magik i In Search of Sunrise zakochałem się w tej muzie, więc nie interesuje mnie jak bardzo się skomercjalizował i czy ma figurę woskową w muzeum w Amsterdamie, u mnie ma szczególne miejsce.

O trancie mogę zresztą gadać dużo, bo to moja druga po Barçy wielka pasja. ;)

Od czasu do czasu lubię się "doładować" energetycznym techno i posłucham sobie jakiegoś setu Liebinga, Coxa czy Picotto.

Odpowiedz do tematu