Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Język sprawozdawców sportowych
Autor Wiadomość
Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2007-02-21, 19:50  

Eeetam, ja nie znałem żadnych epok. Na maturze pisałem interpretacje, a ustna jakoś poszła :D
Postaw piwo autorowi tego posta

Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2007-02-21, 23:27  

Radek po dzisiejszym komentarzu szpaka mozesz miec bardzo duzyyy material badawczy do swojej pracy :D "kałt" " ronaldinho zbyt dlugo sie zastananawial czy strzelac ,odgrywac pilke czu uderzac " lub gdy gdy Barca miala duza przewage tekst " zamkneli Barce"

Radoslaw 
Były radek8

Piwa: 5/10
Wysłany: 2007-02-21, 23:40  

Ale mi nie chodzi o takie błędy, lecz o fleksyjne itd. Komisję gówno obchodzi jak się wymawia Kuyt :D

Gieneq 

Piwa: 38/63
Wysłany: 2007-03-13, 19:52  

Robi ktoś może prezentaacje "Sceny batalistyczne w literaturze,filmie i malarstwie. Przedstaw i porównaj sposób ich realizacji?"

Lady_M 

Wysłany: 2007-03-13, 20:20  

"scharakteryzuj na wybranych przykładach język komentatorów sportowych." Tak brzmi moj temat :)) i wlasciwie wszystko mam gotowe tzn literatura przedmiotu i podmiotu, konspekt (skupilam sie na rodzajach popelnianych bledów i ogolnej charakterystyce języka) no i materiały pomocnicze :) jak ktos chce sluze pomoca:) i moge wyslac cytaty albo nagrania(nawet mam juz powycinane fragmenty)
:D :D:D

GG 3157294
e-mail: martucha172@tlen.pl

tuba 

Wysłany: 2007-03-25, 18:51  

Czy jest ktoś w stanie podać mi dużo informacji na temat tej pracy. Najbardziej interesuje mnie literatura z której korzystacie. Dzięki z góry.

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2007-03-27, 18:45  

już kilka osób zarejestrowało się, aby uzyskać pomoc w tym temacie (ten temat dobrze stoi w googlach). czy ktoś może im pomóc?

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

leszko68 

Wysłany: 2007-04-11, 18:13  

mam podobny temat: Język komentatorów sportowych - komunikatywność i ekspresja czy nieznajomośc zasad językowych. Proszę o literaturę w tym temacie

Tonislaw 

Wysłany: 2007-09-23, 17:18  

Witam, otoz wybralem identyczny temat na mature, scharakteryzować jezyk sprawozdawcow sportowcych, bylbym wdzieczny za udostepnienie, przeslanie materialow, literatury czy nagrania, pozdrawiam

fcfanka 

Piwa: 9/6
Wysłany: 2008-09-11, 20:48  

odświeżam temat...

Co prawda mam czas do 30 września żeby zdecydować się na jakiś temat maturalny. Właściwie już jestem bliska tego co poprzednicy, ale boję się, że nie znajdę odpowiednich materiałów. Dlatego jak jeszcze odwiedzacie to forum, to podzielcie się wrażeniami z egzaminu i jak zabraliście się za tą pracę, bo szczerze mówiąc ja nie mam zielonego pojęcia :)
"FC Barcelona nie może i nie umrze! [...] Teraz chcę zapomnieć o wszystkich błędach, które oddaliły mnie od klubu i chcę być częścią walki o dawną świetność Barcelony. Jeżeli ktoś jest ze mną, niech mówi." - Hans Gamper

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2008-09-12, 20:51  

Moge jedynie wspolczuc, bo nowa matura w porownaniu do starej nie wypada zbyt dobrze;)

memphis 

Piwa: 237/304
Wysłany: 2008-09-12, 22:57  

Ja na moją maturę wybrałem ten temat. Co prawda materiałów nie ma zbyt wiele, ale jak się dobrze poszuka to na pewno się coś znajdzie. Ogólnie polecam tematy z kategorii 'język'. Po pierwsze łatwiej jest zainteresować komisję swoją wypowiedzią, po drugie pytania zadawane przez komisję są banalne. Mnie np. zapytano jaki jest mój ulubiony komentator. U mnie w klasie trzy osoby przygotowywały się z języka i wszystkie oprócz tego, że zdobyły maxa, dodatkowo zostały wyróżnione przez komisję. I uwierz mi, komisja woli posłuchać lapsusów językowych niż po raz n-ty wysłuchiwać co się działo w Panu Tadeuszu.

sztandi 
%TCh%

Piwa: 2/20
Wysłany: 2009-02-08, 10:54  

Postanowiłem, się w końcu wziąć za moja prezentację, a mój temat brzmi: "Język komentatorów i sprawozdawców sportowych. Przedstaw jego specyfikę , odwołując się do wybranych przykładów". Liczę na to, że znajda się chętni pomóc mi userzy, którzy ten temat mieli. Interesuje mnie przede wszystkim bibliografia, jeśli ktoś miałby czas i ochotę pomóc to proszę o PW.

Musisz sobie odpowiedzieć na 1 zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie! Co lubisz robić w życiu? A później zacznij to robić ;P

michal131719 

Wysłany: 2010-01-31, 21:54  

Siema , wybrałem prezentacje taki temat jak Ty, mam parę rzeczy już zrobionych , parę jeszcze potrzebuję, jeśli masz czas i chęć to pisz na gg pewnie możemy sobie pomóc na wzajem :) 12246960

Odpowiedz do tematu