Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oficjalny watek motoryzacyjny
Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-02-11, 00:44  Oficjalny watek motoryzacyjny

Sfrustrowalem sie na maxa:

Cytat:

Nowe ograniczenia dla początkujących kierowców

Jazda, specjalnie oznakowanym z przodu i z tyłu samochodem, z maksymalną prędkością 80 km na godzinę, dodatkowe kursy, ostrzejsze kryteria przyznawania punktów karnych - to tylko niektóre z ograniczeń, które mogą czekać świeżych kierowców. Co jeszcze zmieniają przepisy?

Projekt zakłada, że w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy kierowca przez pierwsze siedem miesięcy będzie musiał jeździć oznakowanym autem. Do tego czasu nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km na godzinę w terenie zabudowanym i 80 km na godzinę poza nim. Między piątym a siódmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy kierowca będzie musiał odbyć dodatkowy kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym. Dodatkowo w okresie próbnym po zdobyciu 12 punktów karnych kierowca dostanie list ostrzegawczy, a po 24 punktach trafi na kurs reedukacyjny.

Projekt przewiduje również wprowadzenie nowej części egzaminu praktycznego, obejmującego jazdę poza obszarem zabudowanym. Nowe przepisy muszą zostać uchwalone przez Sejm, co może zabrać kilka miesięcy.

Mam prawko siodmy rok, ale kompletnie mi sie to nie podoba. No ale zamiast budowac drogi i autostrady lepiej wymyslac takie bzdury. Na pewno jak ktos sobie przylepi na szybie naklejke bedzie od razu lepiej widoczny i starsi oraz bardziej doswiadczeni kierowcy / a niejednokrotnie jeszcze gorzej jezdzacy od tych nowych/ beda na takich uwazali. 80 km/h - suuuper, moze wogole niech mlodzi kierowcy moga prowadzic auto tylko siedzac tatusiowi na kolanach [']

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2007-02-11, 00:54  

i zielony listek z przodu i z tyłu ma być obowiązkowy :lol:

to na razie rządowy projekt, różnie może się to skończyć

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2007-02-11, 08:45  

Pomysł może i faktycznie nie jest zbyt dobry ale patrząc na to co się dzieje na trójmiejskich drogach to jestem na tak. 50-tka w mieście i koniec.Niestety większość wypadków o jakich sie słyszy to włąśnie młodzi i niestety niedoświadczeni kierowcy, którzy pożyczjąc auto od ojca jedzie na impreze a wracając z niej rozpierdala się na jakimś drzewie z 6 innymi osobomia pomimo, że auto pięcio osobowe.
Oni naprawdę stwarzają zagrożenie. NIestety tutaj nieda sie inaczej tylko trzeba uogólnić.
A że będą oznakowani to będzie to sygnał dla innych "uważaj cabronie bo jestem nowy na drodze".
Ale poczekajmy, zanim nasz sejm to ustal może minąć nie miesiąc czy dwa ale dobry rok.
Cytat:
No ale zamiast budowac drogi i autostrady lepiej wymyslac takie bzdury

Na to proponuje (na temat dróg i autostrad) założyć osobny temat :z jezorem:

Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2007-02-11, 09:49  

Bedziesz jechał spokojnie swoim pasem, a z naprzeciwka bedzie jechał przykładowo nayebany młodzian z imprezy jak opisałeś. Myślisz ze zielony listek pomoże jak sie w Ciebie wprdoli? :)

Wg mnie takie ograniczenie nic nie da. Bo Ci ktorzy sie przepisów mają zamiar trzymać robią to teraz, a jak ktoś ma to w pupci to i tak i tak bedzie jezdził szybciej ;]

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2007-02-11, 13:21  

@socio o drogach i autostradach jest osobny watek, rowniez moj :)

Kendzior 
!

Piwa: 752/1370
Wysłany: 2007-02-11, 13:40  

Zielony listek wisi mi głęboko. W krajach zachodnich z tego co widzialem to takie cos obowiązuje wiec zadna to nowosc. A niech se naklejają. Ciekawy natomiast pomysl to przymus do egzaminu w przypadku otrzymania przez zoltodzioba iluś tam punktów w jakims tam czasie (przepraszam za moją pamiec). Moze i faktycznie spowoduje to wieksze natezenie w WORDach ale moim zdaniem ograniczy troche bujną wyobraźnie niektorych cwaniaczków.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2007-04-17, 01:20  

Od dziś trzeba mieć zawsze włączone światła :]

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Kendzior 
!

Wysłany: 2007-04-17, 10:02  

dziś włączyłem i w nagrodę dostalem kapcia :/

edit : a tak btw to zna ktoś jakiś tunel w Polsce o dlugosci powyzej 500m POZA obszarem zabudowanym? wprowadzono nowy przepis dotyczący bezpiecznej odleglosci tylko nijak nie wiem jak gdzie on będzie stosowany :P
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2007-04-17, 16:03  

Cytat:

Zgodnie z jedną z nich, w tunelu dłuższym niż 500 metrów kierowca samochodu o wadze do 3,5 tony lub autobusu powinien utrzymywać, co najmniej 50-metrowy dystans do poprzedzającego go samochodu. Dla samochodów o wadze powyżej 3,5 tony dystans ten ma wynosić 80 metrów.
Instytucja zarządzająca ruchem na drodze będzie mogła zmienić te odstępy w zależności od dozwolonej prędkości w tunelu.

Co prawda, w Polce nie ma jeszcze tuneli drogowych o długości powyżej 0,5 km, ale jak tłumaczył w Sejmie Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu pan Piotr Stomma:

niezależnie od tego czy w Polsce takie tunele miałyby powstać, czy nie, jesteśmy zobowiązani wprowadzić tego rodzaju przepis do porządku prawnego. Jednocześnie chcę poinformować, że taki tunel niedługo powstanie na drodze ekspresowej S69 na odcinku południowym koło miejscowości Laliki.

Dziwne, jezdzilo sie po tunelach niemieckich, norweskich czy hiszpanskich i nie pamietam by tam gdzies bylo ostrzezenie o tym, zeby trzymac odpowiedni dystans. Wydaje mi sie ze wystarczy zdrowy rozsadek, poza tym nie wiem jak wladza ma zamiar egzekwowac te odleglosci.

Co do swiatel to jestem zadowolony, wreszcie nie bede musial uwazac na palantow ktorym wydaje sie ze jest widno albo w strugach deszczu nie chce sie wlaczac swiatel.

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-04-17, 16:06  

Pred napisał/a:
poza tym nie wiem jak wladza ma zamiar egzekwowac te odleglosci.

Jak to jak? Nie slyszales nigdy o miarce w oczach panow w blekitnych uniformach? :P

Moim zdaniem srednio sprytny pomysl.

Gieneq 

Piwa: 38/63
Wysłany: 2007-04-17, 17:23  

http://www.tvn24.pl/-1,1503197,wiadomosc.html

nawet bez jazdy na świaatłach można pójśc do paki :P

Jak jest z tymi kamizelkami dla rowerzystów ?? Są obowiązkowe ??

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2007-04-17, 22:08  

"Tunelowy" pomysł jest rewelacyjny ;) Co Wy od niego chcecie ;P
Odpowiadając na pytanie apropos kamizelek dla rowerzystów to żadnego takiego przepisu nie ma z tego co wiem ale policjant może Ci zasugerować żebyś zakładał taki kubraczek i szczerze mówiąc jak widzę, że motochykliści noszą takie to jestem za tym, żeby i rowerzyści zakładali taki strój.

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-04-17, 22:50  

Wezzz... powinien byc taki przepis, szczegolnie ze milosnicy mocnych wrazen potrafia wracac noca zupelnie nieoswietleni. Zreszta IMO te kamizelki powinny dotyczyc i pieszych, ktorzy chca sobie popelzac za miastem w godzinach nocnych.

Kendzior 
!

Wysłany: 2007-04-17, 23:04  

co do tunelu to slyszalem ze pomysł padl po czestych (?) wypadkach w tunelu w warszawie - wislostrada czy cuś, jednak po przeanalizowaniu wzrostu zakorkowanie tej okolicy dodano zapis o obszarze niezabudowanym i wyszło jak wyszło :P

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2007-04-18, 21:23  

2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, .....

Odpowiedz do tematu