Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Si no salgo por las noches, no marco goles
Romario
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Barcapedia
Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2007-01-23, 16:44  Barcapedia

Chciałbym Was zaprosić do współtworzenia nowego projektu - Barcapedii - http://pl.barcapedia.com :)

Marzymy o tym, żeby ta idea połączyła osoby z różnych stron o FCB.
Chcielibyśmy, żeby tego projektu nie dotyczyły spory między BO , VeB , cules.pl i innymi stronami.

Wszystko jest napisane na Stronie Głównej , ale najważniejsze kwestie pozwolę sobie powtórzyć.
Chcielibyśmy, żeby ta strona stanowiła kompletną bazę informacji w języku polskim o FC Barcelonie. Naszym zdaniem Nasz Klub zasługuje na taką stronę, która jest pierwszym (znanym nam :P ) tego typu projektem dotyczącym klubu piłkarskiego. Dzięki oprogramowaniu MediaWiki znanego z Wikipedii, każdy może modyfikować strony i właśnie na tym nam zależy. Jeśli widzisz, że artykuł jest nieaktualny, źle napisany, za krótki lub w ogóle go nie ma - po prostu go zmień.

Jakie możliwości daje to rozwiązanie, można się przekonać przeglądając artykuły o Johanie Cruyffie czy Patricku Kluivercie.

Do tej pory nad Barcapedią pracowały osoby z naszego forum, ale wiemy, że włączą się ludzie z ze strony fcbarca.com. Liczymy na to, ze każdy z Was będzie chciał napisać samodzielny artykuł lub chociaż poprawić literówki lub linkowanie.

Lista rzeczy, które aktualnie są do zrobienia jest dostępna tutaj. Właśnie tam można zgłaszać swoje propozycje.

Mamy nadzieje, że kiedyś uda się ruszyć z angielską wersją - http://en.barcapedia.com

Aktualnie mamy pozwolenie na wykorzystanie tekstów osób z innych serwisów, które są wymienione na stronie głównej. Jeśli wiesz, że ktoś zgadza się na wykorzystanie jego pracy, to napisz o tym w tym temacie, dyskusji na Stronie Głównej Barcapedii lub skontaktuj się ze mną.

Opanowanie systemu zajmuje pół godziny, a obsługa jest intuicyjna. Przed przystąpieniem do pracy lub zadawaniem pytań w tym temacie, uprzejmie proszę o dokładne przeczytanie Strony Głównej Barcapedii, ze szczególnym uwzględnieniem naszych standardów. Liczymy na Ciebie :D

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

waldos 

Piwa: 74/142
Wysłany: 2007-01-24, 23:18  

idea jest super
jak dla mnie
mam nadzieję że będzie z tego piękne działo

imerr 
Jopie

Wysłany: 2007-01-25, 19:59  

będzie jeśli ktoś z czytających ten temat się do projektu włączy.
bo na razie brak odzewu :]

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2007-01-26, 17:54  

Świetny pomysł imerr! :ok: Tylko... co tu tak cicho?! Czemu taki mały odzew? Patrzę w historię Barcapedii i od nas z forum strasznie mało osób coś robi. Sesja (matura)? Jeśli tak, to mam nadzieję, że po niej pomożecie!

BP to dodatko świetna zabawa i tworzenie jej sprawia mi wielką przyjemność :] Osługa jest łatwa więc jeśli ktoś się obawaia, że coś zepsuje to nie ma takiej możliwości. Do dzieła !!

imerr 
Jopie

Wysłany: 2007-01-29, 12:55  

Niestety, dalej odzew praktycznie zerowy. Wystarczy 10 minut dziennie :beczy:
A niektórzy wolą nabijanie :(

jezzo 
od kwietnia liderzy

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2007-01-29, 15:51  

Życie, nie wszystkim się aż tak nudzi :)

imerr 
Jopie

Wysłany: 2007-02-10, 17:03  

Udało się dla kilku klubów, które dla historii FCB są najważniejsze, stworzyć listę wspólnych graczy i trenerów. Źródeł danych było sporo, stąd na pewno są braki lub błędy. Nie wiem czy jest już coś podobnego, dlatego wydało mi się to ciekawe.

Niżej podaję kilka linków. Jeśli widzisz błędy, wiesz kogo brakuje, czy cokolwiek podobnego, zaedytuj stronę lub napisz tutaj. To wszystko wersje robocze, więc błędów pewnie sporo.

Real Madryt

Espanyol Barcelona

Ajax Amsterdam

Athletic Bilbao

AC Milan

Jeśli chcesz pomóc inaczej, to można się zająć tym zgodnie z tymi wskazówkami.

Radoslaw 
Były radek8

Piwa: 5/10
Wysłany: 2007-02-11, 02:28  

Rozmawiałem juz z imerrem nt temat i jestem skłonny pomóc, ale nie w obecnej chwili. Mam maturkę zapasem i brak czasu oraz, jakby to powiedzieć, chęci.

Niemniej jednak obiecuję, że po maturze - zdanej ofkorz ;) - pomogę w tym przedsięwzięciu :)

imerr 
Jopie

Wysłany: 2007-02-20, 12:38  

Jeśli ktoś chce pomóc, to wybór prac jest spory :lol:

można formatować teksty, uzupełniać i pisać biografie na nowo, wszystko macie tutaj: link

do napisania są m.in. biografie takie jak:
* Samuel Eto'o - nie ma jeszcze jego bio
* Carles Rexach
* Javier Saviola
* Abelardo
* Quini
* Lopez Rekarte
* Ronald de Boer
* Winston Bogarde
* Joan Gaspart
* Jose Mourinho :D , mam pare fajnych zdjec
* Johan Neeskens - w zasadzie trzeba napisać na nowo
* Robert Prosinecki
* Diego Maradona - jest zdecydowanie za mało
* Romario - jest zdecydowanie za mało
* Xavi - jest zdecydowanie za mało
* Ronaldo - jest zdecydowanie za mało
* Cesar Rodriguez
* Puchar Króla
* Hugo Sotil
* Steve Archibald
* Gaizka Mendieta
* Juan Roman Riquelme
* Emmanuel Petit
* Patrik Andersson
* Gheorghe Popescu
* Gary Lineker - rozbudować
* Paulino Alcantara - rozbudować
* Sonny Anderson
* Ruud Hesp
* Juan Pablo Sorin
* Gabriel Bau

itp itd. Możesz napisać o każdym, który grał w FCB itp. wiadomo ze o zawodnikach typu Petit moze byc krotko. chodzi o to, zeby pobyt piłkarza w Barcelonie był w paru zdaniach opisany

jeszcze więcej artykułów wymaga sformatowania - linkowania itd. lista w linku, który dałem wyżej

Ostatnio nieźle wyszły takie artykuły jak van Gaal , Rinus Michels , czy wymagający jeszcze poprawek Stoiczkow

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2007-02-24, 16:12  

Ja muszę przeprosić za brak obiecanego wkładu w zawartość barcapedii. Myślałem, że po zaliczonej sesji moi profesorowie dadzą mi spokój. Niestety jednak zmuszony zostałem do zaliczenia fragmentu pracy licencjackiej, która to czynność skutecznie uniemożliwiła mi aktywizację swoich działań na innym polu ;)

Gdy znajdę trochę wolnego czasu, postaram się wspomóc Was, ziomy z cules.pl :)

imerr 
Jopie

Wysłany: 2007-03-15, 18:35  

Barcapedia ponownie dziala (po problemach z serwerem) :)

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-07-11, 18:48  

Czy ktos widzi podobienstwa pomiedzy tym by Plati a tym?

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2007-07-11, 21:45  

Przyznać się kto ściągał od Platiego :lol2:

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-07-19, 10:49  

Mysle, ze juz najwyzszy czas wznowic prace nad Barcapedia. Podzielmy sie tym co jest do zrobienia. Mozna to zrobic dosc szybko, zwlaszcza ze wiele z tych biografii juz jest skonczonych i wystarczy je ladnie sformatowac i dolaczyc jakies zdjecie. Kto podejmie sie prac? Na razie kazdy moze wybrac sobie po 1 biografii/artykule i bedziemy pisac sukcesywnie.

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2007-07-19, 11:05  

ja mogę znów wrócić do edycji tekstu. jak wyzdrowieję to wezmę sie do pracy nad 'prezydentami', a potem to imerr dopieści odpowiednio :]
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Odpowiedz do tematu