Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Para que voy a hablar del madrid si soy cule de pies a cabeza
Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Boberek
2014-05-14, 13:53
Victor Valdes

Czy VV po sezonie odejdzie z FCB?
Tak
100%
 100%  [ 3 ]
Nie
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 3
Wszystkich Głosów: 3

Autor Wiadomość
Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-01-18, 18:32  Victor Valdes

Dzisiaj ogloszono ranking najlepszych bramkarzy swiata ub.roku zdaniem IFFHS:

1. Petr Cech (Czechy/Chelsea Londyn) 175 pkt
2. Nelson de Jesus e Silva Dida (Brazylia/AC Milan) 91
3. Gianluigi Buffon (Włochy/Juventus Turyn) 78
4. Gregory Coupet (Francja/Olympique Lyon) 43
5. Oliver Kahn (Niemcy/Bayern Monachium) 42
6. Iker Casillas (Hiszpania/Real Madryt) 41
7. Jerzy Dudek (Polska/Liverpool) 34
8. Edwin Van der Sar (Holandia/Manchester United) 32
9. Rogerio Ceni (Brazylia/Sao Paulo) 31
10. Roberto Carlos Abbondanzieri (Argentyna/Boca Juniors) 26
...
13. Victor Valdes(Hiszpania/Barcelona) 11

No dla mnie to sa jakies jaja. Ja rozumiem ze panowie statystycy i historycy futbolu ogladaja tyle co nic. Rozumiem tez, ze kazdy ranking raczej nie bardzo sie ma do rzeczywistosci. No ale nie rozumiem czemu Valdes jest za takimi wynalazkami jak Abbondanzieri czy (sic!) Jurek Dudek.

Oczywiscie w tym temacie bedziemy omawiali takze jego sukcesy, wspaniale parady i interwencje, ktore zapewnily np. wygrana w LM.

Imho Valdes to czolowka swiatowa jesli chodzi o bramkarzy i mimo ze nigdy nie zwracam uwagi na te bzdurne tabelki to czuje sie oszukany :(

Co wy o tym sadzicie?
Ostatnio zmieniony przez danji 2013-09-06, 02:48, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-01-18, 19:22  

Jestem konsekwetny. VV to jedyny zawodnik z kadry, którego nie lubię. Po prostu wybitnie nie odpowiada mi jego styl bycia. Imho sodówa i tyle. Ale w '10' najlpszych bramkarzy to chyba jest. Ale trudno mi obiektywnie ocenić jego grę ze względu na moją wyjątkową antypatię do Pokemona ;]

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-01-18, 20:05  

A ja wlasnie Valdesa lubie najbardziej sposrod naszych Pavones i Puyoles. Pokemon od poczatku, tzn odkad szanse mu dal van Gaal przypadl mi do gustu, glownie za sprawa refleksu i tego, ze po prostu jest swietnym bramkarzem, najlepszym w Barcelonie od lat, do tego wychowankiem. Owszem zdarzaja mu sie bledy, smieszne jak np w meczu z Milanem rok temu czy niedawno z Valencia, ale jak sobie przypomne co zrobil Kahn kiedys w meczu z Mierda czy pare lat temu w meczu LM (bodajze z PSG czy IFK Goeteborg, jak chcial kopnac pilke, ale mu podskoczyla i wpadla do bramki) to doszedlem do wniosku ze takie cos moze sie zdarzyc nawet super bramkarzom

Valdes musi jeszcze popracowac nad wychodzeniem do dosrodkowan, i czasami wydaje mi sie, ze zbyt czesto odbija strzaly zamiast ich lapac, przez co latwo prowokuje okazje do dobitek. No ale jesli to wyeliminuje, bedzie nalezal do scislej czolowki swiatowej, na chwile obecna jest tylko bardzo dobry;) Jednoczesnie nie rozumiem, czemu nie jest powolywany do reprezentacji chociazby na rezerwe, no ale moze to i lepiej niz mialby z nieudacznikami jechac na MS.

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2006-01-18, 20:13  

A ja go właśnie lubie za styl bycia.Zresztą zawsze miałem "sentyment" dla bramkarzy.Może i wygląda czasami na "kozaczka" ale mnie to pasuje.Przez coś takiego wydaje się bardziej pewny (a jak z tym jest naprawdę to wszyscy wiemy ;) )
Wydaje mi się, że za parę lat bedzie nie tylko w 10 ale i w 5 najlepszych na świecie.

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-01-18, 20:16  

Skoro juz jest pokemon to trzeba mu kibicować,ja tylko żałuje,że gdy był problem z bramkarzami zamiast VV szansy nie dostał Jorquere.

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-01-18, 20:56  

imerr napisał/a:
Jestem konsekwetny. VV to jedyny zawodnik z kadry, którego nie lubię. Po prostu wybitnie nie odpowiada mi jego styl bycia. Imho sodówa i tyle. Ale w '10' najlpszych bramkarzy to chyba jest. Ale trudno mi obiektywnie ocenić jego grę ze względu na moją wyjątkową antypatię do Pokemona ;]

jak wyzej, cham i prostak, jak widzi fanow to dodaje gazu, niech sie kutas zakrztusi ta guma kiedys

jak dla mnie z powodzeniem moglby wygladem kandydowac na polskiego dresa

z wychowankow ule ule uleger !!

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2006-01-18, 21:08  

mroo napisał/a:
jak widzi fanow to dodaje gazu

I pewnie za to właśnie niektórzy go uwielbiają

mroo napisał/a:
jak dla mnie z powodzeniem moglby wygladem kandydowac na polskiego dresa

Morda niezawsze ogolona...U mnie na dzielni pewnie by się przyjął :rotfl:

Kot 
Claudia Cardinale

Piwa: 9/8
Wysłany: 2006-01-18, 21:46  

Ja tam VV bardzo lubie i cenie sobie jego bramkarskie umiejetnosci chociaz czasem(bardziej w zeszlym sezonie) denerwowal mnie nieziemsko...Podoba mi sie jego postazwa w ostatnich meczach np z Bilbao,Celta albo Villarreal

Steve 

Piwa: 119/386
Wysłany: 2006-01-18, 22:31  

Faktycznie ten ranking to smiech na sali a tylko z racji tego ze w przeciagu ostatniego roku Valdes zrobil chyba najwieksze postepy sposrod bramkarzy z pierwszej 10. Pokemon nie jest jeszcze w scislej swiatowej czolowce, ale tak jak wspomnial strzelec jezeli popracuje nad wyjsciem do dosrodkowan i odpusci sobie niepotrzebna gre pod publiczke i magiczne wykopy :] to bedzie z niego naprawde przechuj.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-01-19, 14:23  

Mi sie najbardziej podoba jak po jakims swoim kiksie i wyjatkowo szczesliwym nie straceniu bramki mietoli ta gume i podnosi reke i pokazuje kciukiem ze jest OK :DD D

McMK 

Wysłany: 2006-01-19, 14:49  

Ja powiem ze Valdi mnie kiedys przerazał. Po prostu jak wychodził na boisko to ja sie zastanawiałem jaki kiks dzisiaj walnie. Lecz z radaoscia musze przyznac ze sie to zmienieło. Widac ze robiac sie coraz starszy robi sie rowniez pewniejszym bramkarzem. Co mnie niezmiernie cieszy.

Z tej listy bramkarzy to bym wykreslił Dudka i wstawił Boruca albo Kuszczaka :hyhy: Moim zdaniem Dudas nie pojedzie na Mistrzostwa Swiata jesli Kuszczak i Boruc beda tak dalej grali :hyhy:

pis. by imerr, polecam używać przecinków

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-01-21, 00:09  

Nie no akurat ten ranking to jest śmiech na sali i ma się co nim przejmować, ale nawet gdybym ja takową listę miał tworzyć to nie umieszczałbym Vald(r)esa w okolicach samego szczytu. IMHO bramkarz bardzo dobry, aspirujący do miana najlepszych. Jest młody i wiele przed nim. Ma trochę do poprawienia, ale to często kwestie psychiki. On może bronić fantastycznie jeżeli tylko mu coś nie odpier****. Faktem jest, że Barcelona dawno już nie miała takiego dobrego bramkarza i nawet widząc przeciwnika w sytuacji sam na sam jestem w stanie nie odwrócić głowy tylko liczyć na to, że VV nas uratuje.

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-01-21, 07:53  

Eeee tam, sodówa od razu. Wiktor ma po prostu taki styl bycia, który notabene deprymuje na pewno kilku grajków, którzy stają z nim oko w oko. Jedna z niewielu rzeczy, które mnie w nim wkurzają (i wątpię żeby to wyeliminował) to interwencje kiedy ma za dużo czasu do namysłu. Wtedy zdarzają mu się zazwyczaj klopsy. Jeśli leci natomiast szybka bomba, ujawnia się refleks, gibkość gibona xD i inne ciekawe atrybuty Wikiego.

No i jeszcze te nieszczęsne beztroskie wykopy (z Bilbao zaliczył jeden powodujący chwilowy wzrost napięcia), ale w tym elemencie piłkarskiego rzemiosła wyraźnie się poprawił.

Dobry jest chłopak, i nie narzekajmy. IMO będzie z niego pociecha przez wiele lat ;)

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

Seawolf 

Wysłany: 2006-01-21, 10:32  

A ja sie dziwię czemu ciągle ktos się czepia tych rankingów IFFHS. Może dlatego, że w odroznieniu od innych plebiscytów pokazują suche fakty, a nie ciągle najwyżej oceniają te same osoby i kluby ze ścisłej czołówki europejskiej?
Wystarczy sobie przeczytać zasady robienia rankingu IFFHS . To jesli chodzi o kluby.
A jesli chodzi o wybór bramkarza to znalazłem niestety tylko tyle: "In 2005, the votes were cast by a select panel of experts and editors in 81 countries on all continents."

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2006-01-21, 11:00  

a propos upadków pokemona... mało się wczoraj nie zabił
przywalił łbem o tą taką metalową rurkę przy słupku :)
niby nic się nie stało, ale mam nadzieję, ze nabił sobie troche rozumu do głowy :killer:

fotka

Odpowiedz do tematu