Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pilkarze, ktorzy zawiesili juz buty na kolku
Autor Wiadomość
xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2011-06-12, 21:15  

blaugrana napisał/a:
Nooo...podobała mi się jego fryzurka :buja w oblokach: :D :D

w karembeu zawsze podobała mi sie tylko jego zona

blaugrana 

Piwa: 7/34
Wysłany: 2011-06-12, 21:17  

Podejrzewam, że nie tylko Tobie :D :D

buli#1 
WueFista

Piwa: 430/214
Wysłany: 2011-06-13, 10:12  

Paolo di Canio

wiem, że zaraz się odezwą głosy, że to faszysta itd...dla mnie poza tym, że był świetnym napastnikiem to ma mój dozgonny szacunek za gest fair play, kiedy widząc, że bramkarz przeciwników doznał kontuzji nie wbił piłki do pustej bramki tylko ją złapał. Poza tym wszystkim wnosił bardzo dużo kolorytu

Paul Gascoigne

taki sam wariat jak di Canio, aż dziwie się, że ówczesna kadra Albionu coś grała mając w składzie tylu alkoholików :P oprócz tego, że był wariatem to świetnie potrafił dyrygować drużyną w środku pola. Teraz mimo tego, że Anglicy mają świetnych pomocników pokroju Stevena czy Franka to myślę, że brakuje im takiego niekonwencjonalnego szefa.
Postaw piwo autorowi tego posta

soppa 
Nie wacha gowna

Piwa: 326/235
Wysłany: 2011-06-13, 11:53  

wczoraj kariere zakonczyl Martin Palermo

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2011-06-13, 12:00  

Martin Palermo kojarzy mi się głównie z trzema przestrzelonymi karnymi w jednym meczu.

Boberek 

Piwa: 1025/1809
Wysłany: 2011-06-13, 13:29  

Taki temat wiec nie moze zabraknac jednego z moich idolow w latach 90 -tych. Jednego z najlepszych polskich napastnikow w historii Andrzeja Juskowiaka, jeden z niewielu polskich napastnikow ktory zdobyl w europie ponad 100 goli grajac dla takich klubow jak Boavista,Olympiakos,Volfsburg ,Aue....

Cytat:
Karierę rozpoczynał w sezonie 1987/1988 występując w zespole Kani Gostyń. Następnie występował w Lechu Poznań, Sportingu Lizbona, Olympiakosie Pireus, Borussii Mönchengladbach, VfL Wolfsburg, Energie Cottbus i New York/New Jersey MetroStars. Od 2003 roku zawodnik FC Erzgebirge Aue. Zdobywca Pucharu Portugalii ze Sportingiem Lizbona, dwukrotnego mistrzostwa i superpucharu Polski z Lechem Poznań. Król strzelców polskiej ekstraklasy w sezonie 1989/1990. W 1992 wraz z olimpijską reprezentacją Polski wywalczył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie i został królem strzelców. W reprezentacji Polski rozegrał 39 meczów i strzelił 13 bramek. W barwach Lecha Poznań w sezonie 1989/90 zdobył Mistrzostwo Polski i tytuł króla strzelców (18 goli), kolejne mistrzostwo w sezonie 1991/92 oraz Superpuchar w sezonie 1990/91. W barwach Sportingu Lizbona wywalczył Puchar Portugalii w sezonie 1994/1995. Do sezonu 2006/2007 wystąpił w 462 meczach ligowych, strzelając 162 gole. W lidze polskiej wystąpił 95 razy i strzelił 43 gole[1]. 7 września 2007 odbył się mecz towarzyski FC Erzgebirge Aue – Lech Poznań (2 – 4) z okazji zakończenia kariery piłkarskiej przez Andrzeja Juskowiaka. Obecnie pracuje w Telewizji Polskiej, gdzie komentuje mecze. Od 5 czerwca 2009 do 3 stycznia 2011 roku pełnił funkcję trenera napastników Lecha Poznań[2]. Jest także prezesem poznańskiego klubu TPS Winogrady[3].

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-06-13, 14:14  

Kiedyś kolega z podwórka zrobił sobie koszulkę w hołdzie temu piłkarzowi. Na białej koszulce narysował długopisem duży nr 9 i napisał nazwisko "Józkowiak"...

trampki 
Mistrz Presezonu

Piwa: 361/231
Wysłany: 2011-06-13, 15:47  

Smutny to będzie dzień kiedy wielkie pokolenie włoskich piłkarzy zawiesi buty na kołku. Del Piero, Buffon, Totti, Nesta, Gattuso, Pirlo. Stara gwardia, wszyscy do dzisiaj grają w Serie A, ba oprócz Gattuso ani na moment jej nie opuścili. A następców w ogóle nie widać.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2011-06-13, 15:54  

phi, w Polsce takich od groma :P
nie wiem jak tu.

soppa 
Nie wacha gowna

Piwa: 326/235
Wysłany: 2011-10-07, 08:54  

Jeden z najbardziej znanych argentyńskich piłkarzy - Juan Sebastian Veron zadecydował, że zakończy karierę. Mecz jego Estudiantes La Plata z Racingiem Buenos Aires ma być jego ostatnim spotkaniem w karierze.

Mecz wieńczący długą karierę Verona zostanie rozegrany 31 października. Argentyński pomocnik postanowił zawiesić piłkarskie buty na kołku w wieku 36 lat w barwach Estudiantes, w którym rozpoczynał swoją przygodę z piłką.
Veron znany jest z gry w czołowych klubach Europy jak: Lazio Rzym, Manchester United, Chelsea oraz Inter Mediolan. Trzykrotnie wystąpił w finałach mistrzostw świata (1998, 2002 i 2010).

Marcinho 

Piwa: 51/23
Wysłany: 2011-10-07, 09:02  

no to Wołek w żałobie :(

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-10-09, 19:54  

Szukalem kompilacji o Ulfie Kirstenie, ale nie znalazlem zadnej, a skoro przypomnial mi sie jego partner z linii ataku Leverkusen to jest o nim ;) Niezly napastnik, moze nie byl nigdy wybitny ale byl jedna z najbardziej charakterystycznych postaci Bundesligi przez prawie dekade. Glownie zapamietam jego slynna bramke pieta, choc nie pamietam komu ja strzelil. Oczywiscie takze bramki, ktora strzelil Polsce na Mundialu w 2006 nie da sie zapomniec ;)

Boberek 

Piwa: 1025/1809
Wysłany: 2011-10-30, 20:58  

Cytat:

Niewiele ponad pół roku trwała przygoda znanego brazylijskiego piłkarza Adriano z Corinthians Sao Paulo. Szkoleniowiec drużyny Tite wyrzucił go, bowiem waży niczym bokser kategorii ciężkiej - 106 kg.

29-letni Adriano, 48-krotny reprezentant kraju, długo pauzował z powodu kontuzji ścięgna Achillesa, dlatego zadebiutował w zespole dopiero trzy tygodnie temu w meczu z Goianense (3:0). Grał 15 minut.

Później nie znalazł jednak uznania w oczach szkoleniowca m.in. w spotkaniach z Cruzeiro Belo Horizonte (1:0) i Internacionalem Porto Alegre (1:1). Powodem była jego nadwaga.

Piłkarze Corinthians walczą o mistrzostwo Brazylii. Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek zajmują drugie miejsce, ze stratą dwóch punktów do Vasco da Gama Rio de Janeiro.

W przeszłości Adriano - jeden z najbardziej kontrowersyjnych zawodników na świecie, grał m.in. w Interze Mediolan, Romie i Parmie. Miał sporo problemów osobistych, m.in. z alkoholem. Rok temu otrzymał "Złoty Kosz", nagrodę dla najgorszego piłkarza ligi włoskiej.

Adraino do wagi ciezkiej moze odstanie szanse z Kliczko :)

Odpowiedz do tematu