Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pilkarze, ktorzy zawiesili juz buty na kolku
Autor Wiadomość
baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2007-01-13, 08:55  

Mentor napisał/a:
Wszystko ślicznie pięknie, ale tutaj piszemy o zawodnikach, którzy już zakończyli kariery

to nigdy nie bede mial mozliwosci napisania o romario :/
Postaw piwo autorowi tego posta

Duche 

Piwa: 40/133
Wysłany: 2007-01-13, 10:41  

Cytat:
Wszystko ślicznie pięknie, ale tutaj piszemy o zawodnikach, którzy już zakończyli kariery

O fuck zapomniałem... sorry.
Ostro zrobiony pochylony nad kiblem,
Usłyszałem od matki w serce wbijasz mi w igłę."

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2007-01-13, 10:55  

ktos pisal, ze uwielbial Carece

Prosze bardzo :) na razie sa cztery mecze Brazylii z 86 ale maja byc tez z kolejnego mundialu

A wracajac do Darka D. to przypadek kolegi kajaka chyba jednak mniej wstydliwy niz moj, bos wszak z Warszawy, wiec sympatia do Legii i Darka D. nikogo pewnie nie dziwila. A ja? kurna moj ojciec byl kibicem gornika i dobrze ze mnie nie wydziedziczył albo nie wygnał za sprzyjanie stolicznym :P
Ostatnio zmieniony przez grintx 2011-10-30, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  

PilotM 
El Madridista total

Wysłany: 2007-01-13, 11:19  

"Stolicznym" :mdleje:

Ja chciałbym napisać od siebie, że przez krótką, bo krótką, ale jednak mającą miejsce "polską serię" w Celtiku - polubiłem klub z Parkhead. Nie jest to jakaś wielka miłość, ale czysta sympatia. Darek Dziekanowski i Darek Wdowczyk - pierwsi Polacy w Glasgow. Obaj zadziorni, z charakterem - dobrze sprawdzają się także w roli trenerów. Wdowca można byłoby nazwać polskim Koemanem-dobra gra w obronie i przy okazji bramkostrzelność. Natomiast Dziekan - swego czasu najlepszy polski napastnik. Do tego obaj panowie przyczynili się do sukcesów Legii, której jestem zagorzałym kibicem :) .

Raijn 

Piwa: 531/850
Wysłany: 2007-01-14, 05:02  

Jak dla mnie, to takim best of the best of the best of the best byl kiedys Marco van Basten. Razem z Gullitem i Rijkaardem tworzyl holenderskie i mediolanskie el tridente. Byl to napastnik chyba doskonaly, strzelal z kazdej pozycji (noga czy glowa to dla niego zadna roznica), do tego potrafil przedryblowac dwoch czy trzech obroncow, nie mowiac juz o tym, ze pilka po jego strzalach sama szukala bramki. Poza tym malo kto wowczas potrafil wpakowac pilke do siatki strzalem nozycami zza pola karnego :)

Byc moze jest to troche wyidealizowany obraz z przeszlosci, ale nikt chyba pozniej juz na mnie nie zrobil takiego wrazenia, jak Marco. Filmiki z jego bramkami wrzucilem do dzialu Bramki/kompilacje.

Drugim pilkarzem, ktorego w jakis tam sposob podziwialem byl Diego Maradona, ale jego to raczej za samo nazwisko. Najlepszych jego mistrzostw nie moge pamietac, a liga wloska byla kiedys u nas niezbyt dostepna. Z mistrzostw z 1990 roku mam jedynie jakies przeblyski. Kojarze jego akcje w meczu z Brazylia. Gdy liczylem na jego wielki wystep na World Cup 1994, okazalo sie ze zawiodl... Wspanialy mecz z Grecja, a za chwile wiadomosc o tym, ze jest na dopingu. To byl dla mnie szok. Jedyna nadzieja pozostala w...

... Claudio Caniggi. Piekielnie szybkim, tak na boisku, jak i przy stoliku z koksem. Ponoc najlepszy druch boskiego Diego od wciagania tego i owego. Pierwszy obraz w mojej pamieci (z nim w roli glownej) wryl sie podczas MS Italia'90. Bodajze Darek Szpakowski (moze ktos inny?) mowil o nim "szybki jak blyskawica". I tak faktycznie bylo. Chociaz chyba wtedy, uwage osmioletniego dzieciaka przykul raczej bardziej dlugimi blond wlosami, anizeli chociazby bramka z Brazylia (po zajebistej akcji Maradony). Pozniej jakos zniknal mi z horyzontu i odnalazl sie podczas kolejnych MS. W sumie szkoda, ze w Europie zbyt wielkiej kariery nie zrobil, choc przez jakas chwile zaistnial w futbolu europejskim. W koncu gral i w Romie i w Benfice, a nawet i - pod koniec kariery - w Glasgow Rangers, ale... chyba stac go bylo na wiecej. Gdyby nie koka...

Nastepnie przyszla kolej na Iana Wrighta, goscia ktory w polowie lat 90-tych byl dla mnie przechujem. Nie tylko swietny napastnik i bardzo dobry technik, ale tez gosc dosc inteligentny, a do tego z niewyparzonym jezykiem :) Na jego korzysc przemawialy rowniez bramki zdobywane seriami w Premiership i pucharze UEFA. W sumie to dzieki niemu zainteresowalem sie Arsenalem, ktoremu kibicowalem w wymienionych wyzej rozgrywkach. Niestety jego instynkt strzelecki ujawnil sie rowniez w meczu Anglikow z Polska.

Na razie tyle :) Na pewno zawodnikow, ktorych darzylem sympatia bylo wiecej. Ale to juz w nastepnym odcinku. :lol2:

PS. dla tych, ktorzy nie pamietaja jak gral Ian Wright: Ian Wright by Vince

A tu Ian Wright w Top Gear :)

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2007-01-14, 12:45  

Radoslaw napisał/a:
Poza tym uwielbiałem Petera Schmeichela.

Ja też lubiłem Petera, lubiłem też Seamana, Van der Sara, Lamę, Pagliucę, Songo'o... tak, że tego... taaak, żeee teeego :lol2:

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2009-07-20, 10:05  

Wlasnie dzis czytajac biografie Romario przypomnialem sobie o kolejnym wspanialym pilkarzu, ktory zachwycal swoja gra w latach 90-tych. Mowa o Bebeto, ktory z Romario tworzyl najgrozniejszy duet napastnikow na Mundialu w 1994. Mimo raczej mizernych warunkow fizycznych, wiekszosc obecnie grajacych napastnikow moglaby mu pozazdroscic techniki, kreatywnosci i zmyslu do strzelania bramek.

Oto filmik z bramkami Bebeto w barwach Depor:

Baqu 
capo di tutti capi

Piwa: 43/30
Wysłany: 2010-01-26, 21:18  

Rene Higuita pożegnał się scorpion kickiem

43-letni Rene Higuita zawiesił rękawice bramkarskie na kołku. W pożegnalnym meczu na boisku towarzyszyły mu takie gwiazdy kolumbijskiej piłki jak Carlos Valderrama, Faustino Asprilla, Leonel Alvarez, Oscar Cordoba, Mauricio Serna czy Victor Aristizabal. Rene pożegnał się z klasą wykonując swój słynny ruch firmowy - tzw. scorpion kick. Scorpion kick wygląda tak:

Oprócz skorpionowego wygibasa, Higuita zafundował widzom do zestawu perfekcyjnie wykonany rzut wolny:

http://pl.wikipedia.org/wiki/René_Higuita

> > > > > > http://baqu.blogspot.com < < < < < <

Just have a little faith

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2011-06-02, 17:53  

Zajebista kompilka:

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2011-06-12, 15:31  

Jeden z najgenialniejszych defensywnych pomocników, których miałem okazję podziwiać; ściana, której pokonanie było naprawdę trudne Claude Makalele zakończył karierę. Wielki szacunek do niego zawsze miałem i ciekaw jestem czy w przyszlosci zostanie trenerem:)

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-06-12, 21:44  

Jak gral w Realu to tez go podziwiales ? :)

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2011-06-12, 21:59  

Dziwie się czasem temu stwierdzaniu "każdy piłkarz, który miał jakąkolwiek styczność z Realem jest już piłkarzem skończonym". Nie interesowałem się jego karierą w czasach gry dla Realu. Co najwyżej denerwowałem się na to, że z nim na boisku drużyny pokroju Chelsea i Realu miały zapewnioną blokadę defensywną, co wyjątkowo przeszkadzało nam w grze z nimi. Ani nie sprzedał liścia Messiemu, ani nie próbował łamać nóg Alvesowi, ani nie wywijał jęzorem o złej-Barcelonie-arbitrów. Więc co, nie można go szanować? Daj spokój, bez przesady.

Szacunek mój ma i tyle. Dla wielu ludzi z "moich czasów" pozostanie synonimem defensywnego pomocnika.

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2011-06-12, 22:05  

Z tej ekipy (jeśli dobrze pamiętam) Les Bleus to tylko Karambeu ;)

blaugrana 

Piwa: 7/34
Wysłany: 2011-06-12, 22:08  

Nooo...podobała mi się jego fryzurka :buja w oblokach: :D :D

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-06-12, 22:12  

Szanowac mozna, ale napisales "jeden z najgenialniejszych defensywnych pomocników, których miałem okazję podziwiać", to chyba cos wiecej. W sumie mozna go troche lubic, bo to razem z jego odejsciem rozsypaly sie Perezowi zabawki.

Odpowiedz do tematu