Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Metal über alles!
Autor Wiadomość
BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2007-01-07, 22:41  Metal über alles!

Nie widzę tematu i nie wiem co jest tego przyczyną. Nie ma na tym forum amatorów ostrego grania? Dziwna wokaliza, ultraszybkie riffy, szeleszczący bass i perkusyjne kanonady są Wam obce? Jeżeli nie, to zapraszam do dyskusji :)
Ostatnio zmieniony przez BlueLion 2008-10-09, 22:02, w całości zmieniany 4 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2588/1200
Wysłany: 2007-01-07, 23:02  

Fanów Metalu tutaj jest jak na lekarstwo z tego co zauważyłem.
Nie wiem czy ten temat sie mocno rozwinie (chciałbym, bo lubie posczytać o tym co kazdy ma do powiedzenia, ja mam mało ;) ) ale raczej nie wróze mu przyszłości ;)
Raczej wszyscy o 'cięższej' muzie rozmawiaja w Rock .......
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2007-01-09, 00:39  

Szczerze mowiac metalu raczej juz nie slucham, kiedys lubilem troche rykow ale teraz nie bardzo. Ciagle bardzo lubie ostre granie ale takie w stylu Led Zeppelin czy starego Black Sabbath. Granie w stylu Slayera juz raczej nie dla mnie, choc kiedys duzo tego sluchalem.

kajak 

Wysłany: 2007-01-09, 11:17  

Dokładnie jak przedmówca, człowiek starzeje się, słuch coraz gorszy i poziom decybeli również spada. Ale pozostał sentyment do 'lekkiego' metalu ( ;) ) w rodzaju Ajronów, Danziga...

A kiedyś Slayer, Anthrax... Ehh...

BlueLion 
Born To Be Doomed

Wysłany: 2007-01-09, 19:15  

Wszystkie wymieniona kapele zacne :) Może nie będzie tak źle. Zobaczymy :)

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2007-01-10, 12:41  

Hmm...nie wiem czy to za sprawą „starzenia się” coraz mniej słucham takiej muzyki, ale mimo wszystko często się zdarza

Przede wszystkim Children Of Bodom (Follow the Reaper...mniam :) ), Morbid Angel, Dimmu Borgir (Enthrone Darkness Triumphant :) ), Manowar (tu polecam dla fanów obowiązkowy zakup najnowszego DVD, zainteresowani wiedzą o co chodzi), Iced Earth, Rhapsody, Bathory...

Z Blacku ostatnio ciekawa pozycja to nowy Satyricon - Now, Diabolical (z kwietnia)

Co do np. Ajronów, to kiedyś bardzo ich ceniłem. Bywałem 3 razy na koncertach podczas jednej trasy, teraz jakoś ta muzyka do mnie nie przemawia. Nuda straszna, nie pamiętam kiedy ostatnio ich słuchałem...

kajak 

Wysłany: 2007-01-11, 15:23  

Katalon napisał/a:

Co do np. Ajronów, to kiedyś bardzo ich ceniłem. Bywałem 3 razy na koncertach podczas jednej trasy, teraz jakoś ta muzyka do mnie nie przemawia. Nuda straszna, nie pamiętam kiedy ostatnio ich słuchałem...

Ja bym raczej uzył słowa 'monotonna'. Chociaż strasznie mi sie podobają ich piosenki w wersjach smyczkowej i na pianinie. Rewelacja!

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2007-01-11, 15:56  

tylko trash metal - Metallica :peace:

a ciezkiej muzy to praktycznie nie slucham, po prostu jak slysze co tam brat slucha to mi sie odechciewa :]

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2007-01-11, 16:21  

Najcięższa kapela, jaką słucham to Soundgarden. Sporadycznie Led Zeppelin jeśli można ich podciągnąć pod którykolwiek z wymienionych gatunków.

W dzieciństwie - "fascynacja" Metą. Wiadomo.

Teraz w ogóle jej nie słucham. Moje uszy nie tolerują takiej muzy.

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2588/1200
Wysłany: 2007-01-11, 16:36  

Lata słuchania Metalu tez mam za sobą, słuchałem w latach 86/92, ale do dzisiejszego dnia lubie słuchac starych kapel które lubiłem i lubie do dzisiaj.

Metallica, Slayer, Bathory, Kreator, Venom, to moje ulubione

pozatym : Motorhead, Iron Maiden, Sepultura, Nuclear Assault, Death, Desctruction Testament, Celtic Frost, AC/DC, Black Sabbath, RATM, Godsmack, Body Count, White Zombie , Rob Zombie, Clawfinger - kolejność przypadkowa

Jakbym mial wybierać tą jedną jedyną wybor oczywiście padł by na 'The Four Horsemen' :D

METAL UP YOUR ASS ! ! !
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2007-01-11, 20:42  

Nigdy jakos nie przypadl mi metal, tam jakies utworki metalliki kojarze oczywiscie, co by nie byc kompletnym laikiem. Pamietam jak kuzyn pod koniec lat `80 zaczal sluchac to jego stary sie smial: metalika - syf muzyka, i ze ta muzyka jest = walic w garnki i ciagnac kota za ogon :]

harvester 
Koleś

Piwa: 1/7
Wysłany: 2007-01-12, 16:19  

ja slucham metalu, ale powiedzmy w wydaniu bay area (kolebka thrashu jakby ktos nie wiedzial :) ) tudziez niektore dokonania niemieckiej szkoly typu kreator czy sodom :]

generalnie jednak sklaniam sie ku bardziej zakreconym kompozycyjnie kawalkom tych kapel
powiedzmy ze to jeszcze nie progressive w stylu DT (ktore zreszta b.cenie) ale juz swietne polamane utwory - i tu moj faworyt wszechczasów Metallica-Orion arcydzielo aranzacyjne

za swietna kapele uwazam tez Death - znowu bogactwo aranzacji i ciekawe rytmy (ale tez teksty!)
Sepultura to tez genialne energiczne kawalki

jako ze staram sie cos samemu tworzyc na gitarze elektrycznej to moze mam troche zboczenie w temacie skomplikowanej aranzacji ;)

z drugiej strony lzejsze kapele takie jak wymienili niektorzy przede mna przyprawiaja mnie wrecz o mdlosci :]

ostatnimi czasy w ramach poszerzania horyzontow brzmieniowych sporo slucham tez pink floydow (solowki i aranz zabijaja) troche AiC i Hendrixa

Konan 

Wysłany: 2007-01-16, 13:22  

Jeśli chodzi o muzykę to liczy sie dla mnie tylko cięższa.Może kiedyś się to zmieni ale raczej nie w najbliższym czasie. Jakoś nie może mi się znudzić Metallica(szczególnie utwory sprzed roku 90) i nie sądze że to kiedyś nastąpi. Z "młodszych" kapel uwielbiam Toola,lubie posłuchać sobie od czasu do czasu typowego gothic meatl-w wydaniu moonspella. Swgo czasu miałem też faze na słuchanie Black Sabath ale jakoś mi przeszło (może dlatego że w pewnym momencie przestałem uważać Oziego za księcia ciemności i chyba wszyscy wiedzą o który moment chodzi). Mam nadzieje że ten temat się rozwinie bo co jakiś czas pojawiają się nowe kapele a niektóre z nich są ciekawe i pomimo tego nikt jakoś tego nie nagłaśnia ani nie poleca. A to by mogło być dobra miejsce do tego...pozdrawiam wszystkich fanów ostrego grania:)

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-01-17, 10:35  

Temat o metalu w dziale kultura heheh, dobre :P Zarcik ;)

Jesli chodzi o metal, to w znacznej wiekszosci w ogole mi nie podchodzi. Death metal to dla mnie w ogole nie muzyka, trash metal... troche bardziej ja przypomina, a z black metalu podoba mi sie co 20 utwor.

Jako, ze generalnie preferuje lagodniejsze style muzyki, to chetnie czasem poslucham metalu symfonicznego w stylu Theriona. Nie za bardzo podobaja mi sie najnowsze plyty, ale "Vovin" i "Theli" jak najbardziej. "Ho drakon ho megas" i "Lepaca Kliffoth" mniej, ale znajduje na nich utwory godne uwagi.

Poza tym niektore utwory The Gathering, a nawet Nightwisha choc nie umywa sie do Theriona.

Ale generalnie to slucham takiej muzyki bardzo rzadko, bardziej odpowiadaja mi poludniowe rytmy ;)

BlueLion 
Born To Be Doomed

Wysłany: 2007-01-17, 14:09  

Kóltóra pełnom gembom Panie !! ;) Cieszy mnie, że znalazło się kilku złomiarzy. Mam nadzieje, ze jeszcze kilku się ujawni.

Jeśli chodzi o muzykę to Iron Maiden wciąż kopie tyłki, choć najlepiej oczywiście słucha się starych płyt. Jest to jeden z tych zespołów, który na przełomie lat wypracował własny styl i na dobrą sprawę nie musi już niczego nowego nagrywać :)

Cytat:
Hmm...nie wiem czy to za sprawą „starzenia się” coraz mniej słucham takiej muzyki

Podobnie jest w moim przypadku. Na chwilę obecną ograniczam się właściwie tylko do starych, ekstremalnie grających załóg z Florydy oraz Skandynawii pokroju Morbid Angel, MayheM czy Entombed. Pełny uznania jestem także dla kapel z Europy Środkowo-Wschodniej :peace: które mimo często nie sprzyjających warunków materialnych prezentują wysokie umiejętności

Odpowiedz do tematu