Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Atenció, siusplau!
Manel Vich
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Trackery
Autor Wiadomość
kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-11-23, 22:36  Trackery

Jak sama nazwa wskazuje temat będzie poświęcony trackerom.

Co to jest tracker ?
Tracker jest to pewnego rodzaju serwer umożliwiający połączenie między dwoma i więcej osobami. Przesyła on tylko informacje o istniejących osobach chcących ściągnąć dany plik. Osoby mogą od siebie nawzajem ściągać udostępnione pliki.

Chciałbym wiedzieć po prostu jakich używacie, jakie macie z nimi doświadczenia, jakich client-ów używacie etc etc.

Ja jestem zwolennikiem prywatnych trackerów, gdyż aby na nich przetrwać musisz utrzymać Ratio (stosunek danych wysłanych do pobranych) na wysokim poziomie czyli musisz dużo wysyłać danych, przez co zawsze gdy chcesz pobierać dobrze ci ściąga i nie napotykasz tzw "pijaw" które ściągają na maxa a wysyłają 1kb/s.

Osobiście jestem zarejstrowany na :
www.polishtracker.org
Bardzo dobry polski tracker. Pozwala mi na pobieranie z moją maksymalną prędkością łącza (768kb/s) Zatem film kilkugigowy ściągam w 2 godzinki. Bardzo szybko pokazują się na nim releas-y. Np. Prison Break jest 1h po premierze w stanach,fifa07 3 dni przed polską premierą a fifa07pl 24h po premierze polskiej.

www.torrentleech.org
Jak wyżej tylko nie ma polskich filmów.
www.extremebits.org
Tracker z filmami 3ski,snowboard,surf etc etc

Nie cierpię pobierać plików z takich publicznych trackerów jak: www.torrentspy.com lub www.torrenty.org film Dvd-R pobiera się stamtąd około 3-4dni.

P.S Gdyby ktoś chciał to służę zaproszeniami na prywatne trackery.

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-11-24, 11:05  

a jakie w skrocie trzeba spelniac warunki,zeby moc sciagac z takich cacek pliki ?

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2006-11-24, 11:56  

Posiadać odpowiedni program + być zarejestrowanym na stronkach.
Ot, co.

Prawdą jest, że najlepsze prędkości osiąga się na torrentach, a szczególnie na stronkach z ratio.
Polecam.
Postaw piwo autorowi tego posta

beneras 
fuck system

Wysłany: 2006-11-24, 11:58  

aha

zdawalo mis ie,ze na takich stronach to trzeba udostepniac jakas tam ilosc mb do sicagniecia czy cos takiego.

to kudlaty wysylaj mi zaproszenie :D bede wdzieczny

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2006-11-24, 12:01  

trzeba udostepniac to co sie sciagnie :P chodzi o ratio, czyli stosunek download/upload, jezeli tylko bedziesz pobieral, a prawie nic nie wyslesz, to ban ['] :D dlatego zostawiaj torrenta wlaczonego przez jakis czas po zassaniu, oczywiscie wysylanie ma miejsce rowniez podczas sciagania, ale zazwyczaj na laczach w PL szybciej sie sciaga, niz wysyla

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2006-11-24, 12:06  

beneras napisał/a:
aha

zdawalo mis ie,ze na takich stronach to trzeba udostepniac jakas tam ilosc mb do sicagniecia czy cos takiego.

No, bo trzeba. Jak napisał duszek, masz tam ratio, które najlepiej trzymać w okolicach 1, czyli tyle ile pobrałeś, tyle musisz wysłać - stosunek 1:1. Jeśli jest mniej niż 0,5 to masz sporą szansę na bana, a w rezultacie koniec ściągania. Przy niesymetrycznych łączach to się namęczysz. Film ściągniesz w 2 godzinki, ale aby utrzymać ratio będziesz go wysyłał np. 8 h :D

beneras 
fuck system

Wysłany: 2006-11-24, 12:19  

to kupa,bo mam neo z limitem 15 gb :(

duszek 

Wysłany: 2006-11-24, 12:45  

ale limit, o ile mi wiadomo, nie obowiazuje na wysylanie

beneras 
fuck system

Wysłany: 2006-11-24, 14:28  

jestes pewny?bo zawsze mnie to zastanawialo :co:

wie ktos moze na 100% ?

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-11-24, 14:42  

nie wiem czy w polskim internecie ktoś miał już takie pytanie benek albo czy jest to jakaś tajemna wiedza, ale może spróbuj tutaj

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

duszek 

Wysłany: 2006-11-24, 14:42  

tak, limit jest nakladany na dane przychodzace do Abonenta, po jego przekroczeniu jedynie UL spada, zreszta zapytaj Kudlatego, bo On ma neo

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-11-24, 16:08  

Ja wolę mieć ratio na wyższym poziomie niż 1 :) . Dla mnie bezpieczna granica to 3 ;)

Wysłano: 163.54 GB Pobrano: 54.60 GB staty z PT

Mam neo 6144/512 i ostatnio mi spadł upload, więc może mi zmniejszyli. Zazwyczaj seeduje (wysyłam) max72kb/s a teraz 47kb/s.
Kiedy zarejestrujesz się na porządnych trackerach to dowiesz się że istnieją ludzie którzy mają łącza 1GB/1GB :)

P.S jakbym ktoś chciał zapro to na gg. 272652
P.S2 mam tylko 4 zapro, więc dla wszystkich nie starczy.

duszek 

Wysłany: 2006-11-24, 16:46  

nie wiem jakim cudem mozesz miec max UL = 72kb, skoro ja na laczu 2048/512 mam max 64kb :P

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-11-24, 17:27  

Kudlaty a trzeba bardzo dużo ściągać,żeby nie wywalili z PT,bo ja mam limit 15giga i nie mogę za dużo popierać :/ . Teraz np ściągam pierwszy sezon Lost ( nie bijcie fani tego serialu, wiem,że jestem zacofowany,ale muszę obczaić, o co tyle hałasu - już widziałem kilka odcinków,żeby nie było,że jestem całkowicie prymitywny :P ) i mam wielkie obawy,czy nie przekroczę tego gównianego limitu w neo. Na dodatek nie mam jak sprawdzić,bo cos się z hasłem zwaliło :/

Jeśli nie trzeba za dużo popierać tak 5 gigasów na miesiąc np,to bym chętnie takie zaproszenie poprosił :)

Jeśli chodzi o moje dośw. z trackerami,to dwa sezony temu ściągałem większość spotkań Barcelony. Niestety z prywatnych nie korzystałem,bo nie miałem zaproszeń :/ .
Macie linki z tych co ściągałem :

http://www.fbtz.com/forum/index.php - torrenciki z meczów ;)
http://thepiratebay.org/
http://www.torrentreactor.net/
http://www.torrentspy.com/

Ale niestety są to publ trackery i jak Kudlaty wspomniał bardzo dużo tam tzw pasożytów :/

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-11-24, 17:37  

z publicznych najlepszy jest pirat

ja jestem na torrentleechu i filelist, asymetryczne lacze i limit miesieczny 30gb strasznie wkurwiaja :D

zwlaszcza jak sa takie motywy ze ktos na leechu wrzuca wszystkie filmy z imdb top 100, w sumie ok 120gb :D

Odpowiedz do tematu