Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Atenció, siusplau!
Manel Vich
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Terroryzm, islam, konflikt cywilizacji...

Jaki jest Twoj stosunek do islamu?
Bardzo niechętny
45%
 45%  [ 9 ]
Raczej niechętny
35%
 35%  [ 7 ]
Obojętny
20%
 20%  [ 4 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2016-10-27, 08:21  

nie wybieram się

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2016-10-27, 09:24  

Nie wierzę w wojnę światową, raczej w nowe wydanie zimnej wojny. To wszystko już było, USA i ZSRR rywalizowały ze sobą w Korei, Wietnamie i Afganistanie. Teraz są nowe miejsca. Naczelną zasadą było nie wchodzenie sobie bezpośrednio w drogę i ta zasada, moim zdaniem, bedzie zachowana.
Postaw piwo autorowi tego posta

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2016-10-27, 10:16  

no ale teraz są jeszcze Chiny na przykład, Rosja jest dołku itd. Polecam taki profil:
https://www.facebook.com/3wojna/?fref=ts
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2016-10-27, 14:10  

Dobry link, mroo :ok:

Oby to była tylko kolejna zimna wojna, ale czytałem różne komentarze i analizy poczynań Rosji, USA, NATO, Chin, gdzie mówi się o tym, że latach 50-60 USA i Rosja znały granicę, której przekroczyć nie mogły i tego nie robiły, natomiast obecnie Putin nie uznaje żadnych granic i ten facet może w obłędny sposób doprowadzić do rymowania historii, niestety tej najgorszej.

NATO przewala na wschodnią flankę spore oddziały, więc imo istnieje realne zagrożenie konfliktu zbrojnego ze strony Rosji. Ukrainę już najechali, oprócz sankcji nic wielkie im się nie stało. Holenderski samolot z cywilami zestrzelili ich wasale i co? Nic, zero jakiejkolwiek reakcji ze strony reszty świata, Rosjanie umyli ręce i tylko Holendrzy domagają się sprawiedliwości. Ta sprawa to jest dla mnie największy absurd w relacjach międzypaństwowych ostatnich kilku lat chyba...

Chiny jeszcze lekko przyczajone, jeśli chodzi o światowe zagrywki, na razie wojują z Japonią o wpływy na wodach oceanów Indyjskiego i Pacyfiku; idą mocno w handel, trochę trudno kitajców rozgryźć, czy interesuje ich w ogóle wejście w jakieś wojenki Zachodu. No chyba że o czymś nie wiem, to proszę doinformujcie.

Na komentarz konfliktu na Bliskim Wschodzie po prostu nie mam sił... W kolebce cywilizacji giną dziennie setki ludzi, bo dwa mocarstwa walczą o prymat światowej dominacji. Zupełnie nie pojmują, jak w ogóle jest to tolerowane, ale chyba takim państwom nikt podskoczyć nie może (oprócz Chin właśnie, no ale mają w dupie ten konflikt).

Podsumowując, również się nie wybieram i mam nadzieję, że do mnie też nie przyjdą.

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2016-12-09, 14:26  

Tym razem nie The Sun.

moniax 

Wysłany: 2017-12-28, 12:55  

Trzeba sobie jakoś z tym poradzić.

Odpowiedz do tematu