Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aparaty cyfrowe
Autor Wiadomość
Gocha 
kapsułki w raju ;p

Wysłany: 2006-09-18, 21:03  

rozowy, czerwony lub wisniowy :]
ale to niech sie juz Pawelek wypowie :]
Ps. Ale ty Boras madry jestes :cfaniak:

Hook 
GrupaTrzymającaWódke

Wysłany: 2006-09-18, 21:35  

Boraś napisał/a:
Gocha - looooool, aparat ma byc dobry w danej cenie, a nie ma byc ładny :P Ty pewnie chciałabys jakis różowy, ala loptop 'legalnej blondynki'

Strzal w dziesiatke :brawo:

Przypomina mi sie pewna rozmowa z panna G. z tym ze rozowy byl za drogi :P
Postaw piwo autorowi tego posta

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2009-09-20, 13:22  

Witam! Dziewczyna szuka aparatu. Przedział cenowy: 500-700 zł. Wymagania: min 10 MP, rozpoznawanie twarzy. Wygląd: żeby do lustrzanki był podobny :lol:

Np. coś takiego http://www.allegro.pl/ite..._wys_w_24h.html

tylko tu już budżet jest troszkę przekroczony. znacie i możecie doradzić coś podobnego?

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2009-09-21, 07:31  

ostatnio kupowalem kompakcik, i szczerze mowiąc za 700zł 10 MP może być ciężko, chyba że na jakichś promocjach. Sprzęt ostatnio podrożał
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2009-09-21, 09:53  

10 MP i 500-700 zł się wzajemnie wykluczają. Nawet jeśli wykorzysta te 10 MP (w co wątpię), to będzie miała taki szum, że [']. Ogólnie to nie czaję po co te megapiksy i ISO 6400? 10 czy 12MP w kompakcie to zdecydowane przegięcie (a w tanim kompakcie to już w ogóle jakaś pomyłka). Nie dość, że i tak tego na 100% nie wykorzystasz, to cierpią przez to niższe rozdziałki (szum szum szum). Co do ISO - wątpię, żeby przekroczyła 400. Poczytaj trochę o MP i matrycy w kompaktach i jak to się do siebie ma.

5 megapixów wystarczy by zrobić fotkę do kolorowego magazynu (typu np. Tenisklub).

Zamiast na cyferki, lepiej zwróć uwagę na to jaka firma wykonała optykę, jakie są wartości przysłony i ogniskowej, jaki jest zoom optyczny (cyfrowy sobie całkowicie odpuść), jakie ekspozycje, czas migawki i czy można ręcznie ustawić balans bieli.

No i tak, jak pisałem na początku. 500-700 zł za sprzęt pro? Jeśli to ma być na okazje typu wesela, chrzciny, wakacje i święta to spoko. Jeśli natomiast chodzi o zabawę profesjonalną, może warto poczekać i pomyśleć albo o lepszym kompakcie albo o jakiejś lustrzance (chociaż tutaj zakup to dopiero początek wydatków)?

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2009-09-21, 11:31  

Wymagania rzeczywiście z kosmosu, jeszcze ma być podobny do lustrzanki :D

10MP to wynik postępu, ale kompletnie niepotrzebny. Tak jak pisze Crow - 5MP w zupełności wystarczy. Tyle mam w moim Canonie PowerShot A610, kupionym 4 lata temu i do dziś mi to wystarcza. Wysokie ISO jest spoko do robienia zdjęć w ciemności, ale tu też nie można przesadzać.

Ważne, by aparat miał dobrą optykę, jak najlepszy zoom optyczny (choć za tą cenę ciężko będzie uzyskać więcej niż 4x) i, jeśli ma być to pierwszy sprzęt, stosunkowo prosty w obsłudze. Tutaj królują Canony.
Ja w moim najbardziej cenię sobie prostą, acz genialną i niesamowicie upraszczającą życie rzecz - obrotowy wyświetlacz :)

Na pierwszy rzut oka dobrze wygląda ten
http://www.agito.pl/apara....html?attr=1:84

Seria Canona SX IS jest bardzo fajna, właśnie ze względu na bardzo duży zoom. No i przypomina trochę lustrzankę :PP

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2009-09-21, 11:45  

radziłbym jednak nie przesadzać z zakresem optycznego zooma. posiadanie w kompakcie obiektywu o ogniskowych np. 36 - 300 mm może wyjść bokiem (krzywizny na fotkach)
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Ruda 

Piwa: 294/91
Wysłany: 2009-09-21, 11:54  

A ja tam uważam, że to co pokazał Bruce jest najlepsze :lol:

The earth without art is just "eh"

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2009-09-21, 12:09  

dokładnie jak pisze jachu - canony z obrotowym wyswietlaczem wymiatają - zajebiście ułatwia życie
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Jynx 
sześciu

Piwa: 110/119
Wysłany: 2010-12-20, 18:42  

Mam do Was pytanie.

Moja dziewczyna chce kupić lustrzankę. Oboje się na tym kompletnie nie znamy. Mam więc do Was prośbę żebyście polecili coś do 3000 zł.

Odpowiedz do tematu