Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół
Autor Wiadomość
ikr 

Wysłany: 2006-08-27, 20:28  Kościół

Nieszczesliwym zbiegiem okolicznosci, zostalem dzisiaj wyciagniety przez babcie do kosciola. W trakcie mszy targaly mna rozne uczucia. Raz ziewalem z nudow, by za chwile smiac sie z pogladow gloszonych przez ta instytucje. Bywalo tez tak, ze robilo mi sie zal ludzi ktorzy rzucaja pieniadze na tace, w przekonaniu ze da im to zycie wieczne.

Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na temat Kosciola jako organizacji, ich pogladow i tego, co robia. Czy wedlug was naprawde sa dobra instytucja, czy to tylko hipokryci, bedacy ksiezami dla pieniedzy (oczywiscie nie mowie o wszystkich, tylko o wiekszosci).

Zeby uniknac nieporozumien- nie wysmiewam Kosciola, nie wysmiewam wierzacych, a to co napisalem wczesniej to moje prywatne zdanie. Wysmiewam tylko to, ze w Polsce jest tyle ludzi wierzacych, a ci ktorzy maja byc ich lacznikiem z Bogiem, nie zyja jak ludzie wierzacy
Postaw piwo autorowi tego posta

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2006-08-27, 20:31  

banda czarnych darmozjadów, złodzeji i pedofilów
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Gilu
Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-08-27, 20:32  

Ja wyśmiewam 14-latków "(oczywiscie nie mowie o wszystkich, tylko o wiekszosci)."

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2006-08-27, 20:41  

Zapomnialem tez dodać ze co drugi to pasibrzuch nie lepszy ode mnie :D

a tak na powaznie to proponuje tez topic zamknac i zlikwidować, bo wywoła to tylko niepotrzebne kłótnie i spory :)
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2006-08-27, 20:43  

Ja jestem wierzący. Deistycznie

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2006-08-28, 01:57  

zaczne może od tego, że od jakiegoś czasu, lubie ustawić sobie na gg status: Kościół - największa mafia działająca w Polsce.

Kościół, to zakłamana unstytucja, piorąca (?) pieniądze, a na pewno posiadająca niezliczone ich ilości. Zakłamana, wykorzystująca ludzi na każdy z możliwych sposobów. i tak patrze na to przez pryzmat pozycji Kościoła w naszym kraju, gdzie państwo decyduje się przeznaczyć 20mln złna budowe jakiejś tam świątyni, gdzie buduje się światynie w Licheniu za grube miliardy, niewiadomo po co, gdzie papieża Polaka wyprowadziło się do rangi świętego na długo przed końcem jego pontyfikatu, gdzie proboszcz z mojej parafii ma dziecko, gdzie przekazuje się Kościołowi pałace i ziemie za bezcen, gdzie pod szyldem wiary i Kościoła ten bandzior Rydzyk pierze ludiom mózgi i ich pieniądze, gdzie... kurwa, już mam dość.

żeby nie było: szanuje ludzi wierzących, bo wiara (jaka by nie była) czlowiekowi jest potrzebna. wiem, że są księża Kścioł katolickiego, którzy są na prawde fair i widać, że przyświeca im porządny cel, szanuje osobę Jana Pawła II - byl wielki.

ogólnie, jestem na nie. wiara tak, instytucja - nie.
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

socio 

Piwa: 33/73
Wysłany: 2006-08-28, 10:08  

Ja jestem wierzący i uczęszczam do kościoła. Ale chodze dla siebie a nie dla kogoś.Poprostu wierze w Boga a nie w kościół jako budowle (autentyk, niektórzy ludzie myślą że kościół to już wiara w Boga).Będąc w kościele modle sie za wiele rzeczy łącznie z prośbą o zwycięstwo Barcy :)
Ksiądz to już inna historia i dobrze wiemy, że różne rzeczy się z nimi dzieją. Są tacy z powołania i są tacy którzy balują na imprezach (sam z takimi się znałem) i mają dzieci po kątach a przed ołtarzem wyglądają jak aniołki...brak tylko aureoli.
Boraś Ty to przy niektóych jesteś chudziutki :) Serio...Oglądałem kiedyś jak to się bawią w Toruniu w instytucji wszystkim dobrze znanej...Tam to dopiero są pasibrzuchy...

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 20/12
Wysłany: 2006-08-28, 10:21  

Z racji mojego ateizmu kościoła nie uznaje. Nigdy nie uczeszczalem tam za czesto, nawet bedac malolatem bolaly mnie nogi od stania, bo mocherowe zajmowaly wszystkie miejsca ;)

Ksieza robia wszystko, zebym ich poprostu nie lubil. W mojej okolicy jeden ksiadz przegral w karty parafie, w Licheniu (oglaszanym jako miejsce swiete!) ksiadz robi takie szopki, ze w glowie sie nie miesci, np. wystawil kamien z odcisnietymi stopami twierdzac, ze to stopy Matki Boskiej, a w rzeczywistosci kamien robiony na zamowienie :]

Moj szwagier, inzynier budowlany, projektowal ksiezu parafie, z dwoma garazami.Gdy zaprosili go na obiad (kucharka na etacie) to zdziwil sie, bo sam w domu nigdy takiego obiadu nie jadl, wszystko najwyzszej klasy, lacznie z deserami itp. Nie moge uwierzyc jak ludzie w malych parafiach moga ladowac tyle pieniedzy w te zakichane instytucje.

W moim wyobrazeniu ksiadz powinien dawac biednym, a nie kupowac samochody i budowac parafie za taka kase, ktorej wielu z nas w zyciu na oczy nie zobaczy.

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-08-28, 11:25  

no i tak po przeczytaniu tylko kilku postow mozna sobie wyobrazic jak mniej wiecej bedzie wygladal kosciol w polsce za 30 lat :]

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-08-28, 12:32  

Chyba nie myślisz że 30 lat temu wszyscy młodzi ludzi entuzjastycznie chodzili do kościoła?

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-08-28, 12:53  

nie sadzicie,ze za 30 lat kosciol w polsce bedzie mniej popularny ? przeciez wiekszosc bywalcow kosciola to mocherowi,ktorzy sa gatunkiem na wymarciu,a ich tak licznych nastepcow nie widac.

co o tym sadzicie ?

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 20/12
Wysłany: 2006-08-28, 13:05  

Uwazam, ze popularnosc koscioła spadnie. Ja swoim dzieciom dam wybor, jak beda chcialy to beda chodzily. Chcialbym tak zrobic z chrzcinami, szkoda ze w Polsce zaraz po urodzeniu narzuca sie wiare.Ja chcialbym miec wybor i podjac go jako swiadomy dorosły człowiek.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-08-28, 13:48  

Jak dla mnie koscioly moga istniec tylko dlatego, ze niektore maja ciekawa architekture :) W Boga nie wierze, w Kosciol tymbardziej, banda matolow i darmozjadow.

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-08-28, 14:05  

Latin napisał/a:
Chyba nie myślisz że 30 lat temu wszyscy młodzi ludzi entuzjastycznie chodzili do kościoła?

napewno bardziej entuzjastycznie niz my bo oprocz kwestii wiary byla to kwestia tradycji, tak jak dla mnie teraz kwestia tradycji jest najebac sie w sobote

czeka nas powoli taka ewolucja jak hiszpanow, ze koscioly beda pustoszec i beda zasilane glownie przez starsze osoby

zacznie sie od miast, cholera wie co bedzie na wsiach, pewnie sie nic nie zmieni

jakie w polsce starzy ludzie maja rozrywki? seriale i kosciol, w uk bowlsy, picie, pilka nozna, rugby itd etc

moze i jestem optymista ale wierze w to ze mimo wszystkiego co sie dzieje za 30-40 lat naprawde bedzie w polsce sie dobrze zylo, a to zarazem wymusi zmiane trybu zycia :)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2007-11-15, 11:23  

zaczyna się od religii w szkole, a potem dalej:

Cytat:
Komitet Obrony Policjantów oraz związki zawodowe policji nie chcą kaplic w komendach. - Te pieniądze lepiej przeznaczyć na sprzęt, którego nam ciągle brakuje - mówią
Kaplice do komend wprowadza porozumienie, które 19 października podpisali komendant główny policji insp. Tadeusz Budzik, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji bp. Tadeusz Płoski (biskup polowy wojska polskiego) i minister spraw wewnętrznych i administracji Władysław Stasiak.

"Tworzy się ośrodki duszpasterskie przy komendach wojewódzkich, powiatowych (miejskich i rejonowych), komisariatach, ośrodkach szkolenia, szkołach policyjnych, jednostkach badawczo-rozwojowych" - stwierdza dokument.

Żeby funkcjonariusze daleko nie szukali swego duszpasterza, w policyjnych budynkach dla księży przygotowane będą kancelarie, a także kaplice lub izby modlitw.

Zaprotestowało stowarzyszenie Komitet Obrony Policjantów skupiające prawie 3 tys. funkcjonariuszy i pracowników policji. - To naruszenie zasady rozdzielności Kościoła od państwa - twierdzi Robert Orłowski z KOP. W poniedziałek skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie zgodności porozumienia z konstytucją. - Policja powinna być neutralna światopoglądowo i politycznie tak jak w Anglii czy we Francji - uważa.

Komitet nie chce też, żeby Komenda Główna Policji finansowała duszpasterstwa. - Policji na to nie stać - mówi Orłowski.

- Mamy problemy lokalowe, brakuje wyposażenia. Duszpasterstwa będą za drogie dla komend powiatowych - przyznaje Irena Dykier, przewodnicząca Dolnośląskiego Zarządu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Rzecznik KGP podinsp. Mariusz Sokołowski uspokaja: - Policja nie będzie finansowała tworzenia duszpasterstw.

Skąd więc to porozumienie? - To tylko kwestia usankcjonowania istniejącej sytuacji. Wiele komend ma już kapelanów. Jednak nie zamierzamy tworzyć nowych kaplic - zapewnia Sokołowski.

Ks. płk Zbigniew Kępa, rzecznik prasowy Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, jest zwolennikiem duszpasterstw policyjnych: - Jeśli porozumienie nie byłoby zgodne z prawem, nie zostałoby podpisane.

- Nie znam podstaw prawnych tego porozumienia - mówi prof. Jan Widacki, prof. nauk prawnych, poseł LiD. - Ale to jest sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Kiedy na początku lat 90. wprowadzaliśmy stanowisko kapelana do policji, uważaliśmy, że może się on znajdować w oddziałach zwartych, mieszkających w koszarach. Każdy inny policjant może iść do kościoła po godzinach pracy. Tworzyć duszpasterstwa w komendach? Wtedy powinny znaleźć się w każdym miejscu pracy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

przypominam, że kilka miesięcy temu podobnie było w Izbach Celnych:

Cytat:
W izbach celnych wrze. - Na podwyżki nie znaleziono pieniędzy, ale na etaty dla kapelanów w każdej izbie w kraju już tak - mówią rozgoryczeni celnicy.
Celnicy dowiedzieli się, że Ministerstwo Finansów przyznało każdej z 16 izb celnych w kraju etat dla kapelana oraz utworzyło etat dla dziekana, który ma koordynować prace duszpasterskie w izbach celnych.

- Mamy szacunek dla pracy duszpasterskiej, ale kapelan na etacie w każdej izbie to przesada - mówią celnicy z Opola, prosząc, by nie podawać ich nazwisk. - Takie czasy, że nikt nic głośno nie powie. Bo jak rozkaz jest z góry, że trzeba zatrudnić, to i tak trzeba zatrudnić - przekonują.

"Na podwyżki dla nas nie ma pieniędzy"

Celnicy w maju brali udział w strajku włoskim, by zaprotestować przeciwko niskim zarobkom. Nie mogli odstąpić od swych obowiązków, bo nie pozwalają im na to przepisy. - Brakuje nam ludzi do pracy, przybywa obowiązków, ale na podwyżki dla nas nie ma pieniędzy. A tu nagle minister mówi, że izby mają znaleźć na etaty dla kapelanów - mówią rozgoryczeni celnicy.

Zapytaliśmy Ministerstwo Finansów, skąd pomysł, by zatrudniać kapelanów na etatach w izbach celnych. Zofia Ogińska, zastępca dyrektora biura ministra finansów, wyjaśnia: - Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski z października 2006 r. funkcjonariusze służby celnej zostali włączeni do duszpasterstwa wojskowego prowadzonego przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. Dotąd służba celna była jedyną formacją mundurową niepodlegającą duszpasterstwu wojskowemu.

Ogińska podkreśliła, że etaty dla kapelanów w izbach celnych będą wprowadzane etapami. Wkrótce do dyspozycji Ordynariatu przekazanych zostanie pięć etatów dla kapelanów w stopniu podkomisarzy celnych i jeden etat dla dziekana w stopniu komisarza celnego. Pieniądze dla swych kapelanów muszą wygospodarować izby celne.

Kapelani zarobią więcej niż celnicy?

Ile? Kapelan dostanie tyle co naczelnik izby, czyli w przedziale od 939 do ponad 5 tys. zł. Dziekan kapelanów będzie zarabiał tyle co naczelnik wydziału w Ministerstwie Finansów, czyli od 1,2 tys. do ponad 5 tys. zł. Dodatkowo otrzymają dodatki stażowe i za stopień służbowy - odpowiednio 671 i 729 zł.

A celnicy zarabiają, w zależności od stażu pracy, od 1,2 do 1,8 tys. zł.

Celnicy z Krakowa już oprotestowali rozporządzenie MF. - Od wielu lat problemy, z jakimi się borykamy, są pomijane lub zbywane obietnicami. A w tej sprawie nawet nie przeprowadzono z pracownikami konsultacji społecznych, co naszym zdaniem jest łamaniem konstytucyjnego prawa każdego obywatela do dowolnego światopoglądu i religii - podkreśla Barbara Smolińska reprezentująca Zrzeszenie Związków Zawodowych Służby Celnej RP. Podkreśla, że odbiór rozporządzenia przez celników jest zły. - I trudno się temu dziwić - kwituje.

Ks. Walter Lenart był przez trzy lata duszpasterzem pracowników służb skarbowych i celnych na Opolszczyźnie: - Moja posługa tam była minimalna, ponieważ ludzie należą przecież do swoich parafii i głównie w nich uczestniczą w życiu Kościoła. Jako kapelan głównie organizowałem pielgrzymki, np. na Jasną Górę. Dlatego też swoją funkcję sprawowałem społecznie, podobnie jak inni kapelani. Teraz uznano, że dla lepszej pracy duszpasterskiej kapelani mają być etatach.

Źródło: Gazeta Wyborcza

skandal

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Odpowiedz do tematu