Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Browse Happy
Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-08-22, 19:30  Browse Happy

Proponuję, proszę i radzę, przestańcie korzystać z Internet Explorera. Kiedy już raz przerzucicie się na Firefoxa/Operę, to już na pewno nie wrócicie do IE.

Nie dość, że alternatywna przeglądarka jest bezpieczniejsza (ale może nie każdego to interesuje), to dużo bardziej funkcjonalna.

plusów jest tak dużo, że nie wiem od czego zacząć, bo możnaby pisać o tym tak długo, że nikt by tego posta nie przeczytał

za browsehappy.pl:
inne przegladarki:
Szybciej ładują strony w pełni wykorzystując kompresję i nowe protokoły przesyłu danych.
Wyświetlają strony w miarę ich ładowania.
Możesz zawsze powiększyć/pomniejszyć strony lub tekst do rozmiarów jakie najwygodniej Ci czytać.
Możesz wyłączyć irytujące animacje i niepożądane wyskakujące okienka.
Możesz ustawić wyraźne kolory i czcionki na nieczytelnych stronach.
Może je personalizować.
Masz bardzo duży wybór wtyczek.

poczytaj chociaż 5 min stronę http://browsehappy.pl/ :czytaj:
wszystko jest tam napisane przystępnia i treściwie :)

btw, Firefox (od potocznej angielskiej nazwy pandy małej)

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-08-22, 19:35  

ja już od dawna nie potrafię używać IE, korzystam z firefoxa, względnie na brata komputerze opery...

IE sux :D

Haraszo 
I know you want me

Piwa: 50/102
Wysłany: 2006-08-22, 19:53  

A kto jeszcze używa IE? :boje sie:

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-08-22, 19:56  

http://cules.pl/statistics.php - tabelka na samym dole :]

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107
Wysłany: 2006-08-22, 21:12  

Ja używam Maxthona. Niby jest tylko nakładką na IE, ale jest dobry i różni się się bardzo od normalnego IE.

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2006-08-22, 21:41  

Ja uzywam Opery (obecnie 9.01). Korzystam z niej juz od wersji 6.0. Wlasnie wtedy postanowilem rozstac sie z IE, co wyszlo mi tylko na dobre :)
W Operze mam wbudowana poczte, niezawodny menedzer pobierania plikow, klienta sieci torrent. Nie ma mowy o wyskakujacych reklamach we flashu. Najbardziej podobaja mi sie gesty mysza - zamiast naciskac przycisk wstecz, po prostu przeciagam PPM w lewo. Skroty klawiszowe niezwykle ulatwiaja zycie, do tego mozliwosc powiekszenia strony, czy ogladania jej w trybie pelnoekranowym. Kiedy wylaczam Opere, ostatnia sesja zostaje zapisana. Nie musze wiec za kazdym razem wlaczac ulubionych stron, bowiem otwieraja mi sie na dzien dobry.

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2583/1200
Wysłany: 2006-08-22, 22:19  

Roodeck napisał/a:
Ja używam Maxthona. Niby jest tylko nakładką na IE, ale jest dobry i różni się się bardzo od normalnego IE.

ja też :D
jeszcze tylko 7 i mamy komplet ;)
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, Gdańsk, Gdynia ..........

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2006-08-23, 08:31  

tez uzywam firefoxa, kiedys przez chwile opere. ie unikam.

btw, ten zwierzak jest swietny :D

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-08-23, 17:57  

Pozostaje się przyznać ,tylko nie bijcie za mocno :lanie: . Na usprawiedliwienie powiem,że używam IE tylko w Lublinie,bo nie chcę mamie komplikować i nic zmieniać,bo jej właściwie nic nie przeszkadza w IE. Ale w Warszawie mam firefoxa,więc może mnie za bardzo nie zlinczujecie :P

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2006-08-23, 18:47  

ja od jakiegos czasu używam opery. IE tylko w sytuacjach gdy coś nie działa na operze (może z mojej winy, bo nawet nie pamiętam którą mam wersję), np: rezerwacja biletów online do multikina.

wszystkim tym, którzy jeszcze używają IE gorąco polecam zmianę przeglądarki
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-08-23, 19:01  

ja juz od dluzszego czasu operuje na roznych wersjach mozilli i FF. niestety do pracy potrzebuje IE bo w FF nie idzie ustawic w opcjach drukowania odpowiednich naglowkow i stopek. na poczatku wiec uzywalem IE, ale ostatnio znalazlem cudo-rozszerzenie do FF ktore sie nazywa IE Tab i dzieki ktorej mozna jednym kliknieciem otworzyc strone w oknie FF ale jakby przez IE - dzialaja wszystkie skrypty, drukuje tez tak jak IE. zaoszczedza mi to mnostwo czasu kazdego dnia - fantastyczna sprawa :)

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-08-23, 19:16  

Uzywam praktycznie tylko Firefoxa, ale mam tez IE bo czasem strony nie chodza mi w Firefoxie, najlepiej miec dwie przegladarki do wyboru.

Raijn 

Piwa: 532/850
Wysłany: 2006-08-23, 19:57  

Ja z przyzwyczajenia uzywam Firefoxa (od czasow gdy byl jeszcze Firebirdem) :D Musze jednak stwierdzic, ze jednak chyba lepsza przegladarka jest Opera (sprawia wrazenie stabilniejszej, bardziej dopracowanej i troche lzejszej), a do tego szybciej wczytuje strony. Jedyny minus to taki, ze zdarzaja sie strony z nia niekompatybilne (coraz rzadziej), choc zdarza sie ze np. w firefoxie cos nie dziala, a w Operze wrecz przeciwnie.

Co do innych przegladarek to daaaawno temu probowalem Netscape'a i w sumie wowczas niezbyt dziwilo mnie to, ze IE wiedzie prym. Pozniej byla zwykla Mozilla - rowniez troche przyciezkawa. Nastepnie na maxa lajtowy Firebird i... Firefox (waga polciezka).

Oczywiscie, z racji wykonywanego zawodu, musze miec caly czas na kompie kilka browserow, wiec i na ta chwile poza w/w (FF, Opera i IE), mam rowniez (od niedawna) Maxthona.

PS. Jesli chodzi o firefoxa to niebawem zadebiutuje nowa wersja (2.0), nad ktora prace trwaja od dluzszego czasu. Poki co dostepna jest BETA, ale z tego co czytalem ma ona tyle dziur, ze... ['] :)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-09-11, 15:39  

Mi osobiscie ciezko sie bylo przesiasc z IE na opere, po prostu z przyzwyczajenia i lenistwa jej uzywalem /podobnie jak wczesniej bylem chyba ostatnim ktory na win95 i 98 jezdzil/ teraz mam opere i jestem w miare zadowolony, IE odpalam tylko gdy opera zawodzi, a czasami zawodzi.

Konan 

Wysłany: 2006-09-13, 08:48  

Mam Mozilla Firefox a i tak używam IE--->jakoś tak z przyzwyczajenia. Ale po tym co tu przeczytałem być może to się zmieni:D...

Odpowiedz do tematu