Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ciutadans de Catalunya, ja la tenim aquí!
Josep Guardiola
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: imerr
2007-06-18, 09:37
Sezon 2006/07
Autor Wiadomość
danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-08-17, 19:25  Sezon 2006/07

Już dzisiaj Barcelona oficjalne zainaguruje sezon 2006/07. Przeciwnikiem, a zarazem gospodarzem pierwszego meczu będzie rywal zza miedzy czyli Espanyol, stawka to oczywiście Superpuchar Hiszpanii.

"Duma Katalonii" stoi przed szansą siegniecia aż po 6 tytułów: Superpuchar Hiszpanii, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwo Świata, Copa del Rey, Mistrzostwo Hiszpanii i Liga Mistrzów. Jeśli Barcelona zdoła tryumfować na wszystkich frontach będzie to najlepszy sezon w historii klubu.

Latem klub opuścili Larsson, Gabri i Maxi Lopez. Zarząd przyjął jednak czynną postawę podczas mercato czego owocem są transfery Gudjohnsena, Zambrotty i Thurama. Nierozstrzygnięta pozostaje natomiast w dalszym ciągu kwestia Savioli. Kadra jaką do dyspozycji będzie miał Rijkaard wydaje się mocniejsza niż sezon temu, nowi zawodnicy oraz leczący przez długi okres kontuzje Xavi i Messi powinni wnieść do zespołu nieco świeżości.

Wzmocnili się równiez rywale, Reial Madrid (Capello, Cannavaro, Emerson, RvN, może ktoś jeszcze :P ), Valencia (Tavano, Del Horno, Morientes). Mocne powinny być również Sevilla, Atletico, Villarreal i Osasuna. Jeśli chodzi o kluby z innych lig to uwagę zwrócić należy na Chelsea, Arsenal, MU, Milan, Inter i Lyon.

Jaki to będzie rok dla FCB ? Czy Cules znowu będą mieli powody do radości ? zapraszam do dyskusji.

proponuje w podpunktach:

1) Superpuchar Hiszpanii
2) Superpuchar Europy
3) Klubowe Mistrzostwo Świata
4) Copa del Rey
5) Primera Division
6) Liga Mistrzów
7) problem z motywacją ?
8) jak spiszą się nowi zawodnicy ?
9) kontuzje
10) na którego zawodnika liczysz najbardziej ?

P.S. jest jeszcze Gamper i Puchar Katalonii...
Ostatnio zmieniony przez danji 2007-02-22, 12:58, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Jamal King 
State of Trance

Piwa: 19/10
Wysłany: 2006-08-17, 19:32  

Ktorego sierpnia rozgrywany jest Superpuchar Europy ?? ?

danji 

Wysłany: 2006-08-17, 19:38  

w piatek 25 sierpnia.

spodziewałem się dłuższego posta :maruda:

ikr 

Wysłany: 2006-08-17, 20:06  

1) Supercopa- tutaj chyba wiekszosc sie ze mna zgodzi ze porazka Barcy bylaby ogromna niespodzianka i do takiej sytuacji raczej nie dojdzie. Wygrana w tym dwumeczu doda wiary we wlasne sily zespolowi i pobudzi do walki w dlugom sezonie, wiec zwyciestwo wplynie bardzo korzystnie na FCB

2) Superpuchar Europy- Sevilla moze byc ciezkim przeciwnikiem, tym bardziej ze wzmocnila swoj sklad kilkoma klasowymi zawodnikami, jak np. Chevanton, lub Poulsen. Jednak mimo to Barca jest faworytem tego meczu, co wywiera presje na zespole i trzeba uwazac zeby nie popelnic jakiegos bledu.

3) Nie wiem zbyt wiele o klubach z Azji i Afryki :] , ale nie powinny one stanowic problemu. Jedyne zagrozenie moze stanowic zwyciezca Copa Libertadores

4) Ciezko cokolwiek powiedziec, bo w jaki sposob sie konczyla przygoda z pucharem krola w ostatnich sezonach wszyscy wiedza i nie wiadomo, czy tym razem spreza sie takze na Copa del Rey, czy "oleja" te rozgrywki

5) Jest kilka klubow mogacych zagrozic Barcie: Atletico kolejny raz dokonalo duzych wzmocnien, tradycyjnie Valencia, Saragossa z d'Alessandro, Aimarem i bracmi, Real moze bedzie walczyl, ale wg. mnie nie bedzie go stac na miejsce w pierwszej 2. Moze ew. sie zalapie do el. CL.

6) Jeszcze nikt nie obronil CL, a podobno zawsze jest kiedys ten pierwszy raz, wiec czemu nie w tym roku?

7) Wg. mnie ci zawodnicy to profesjonalisci, ktorzy nie powinni zachowywac sie jak rozpusczone gwiazdki i beda grali na swoim normalnym poziomie. Poza tym duza czesc skladu tworza wychowankowie, dla ktorych Barca jest na pewno kims wiecej niz pracodawca, wiec u nich o ambicje martwic sie raczej nie trzeba

8) Nowi zawodnicy, to pilkarze o wyrobionej reputacji, klasowi, byli gracze najwiekszych zespolow Europy, wiec o ich dyspozycje nie powinnismy sie martwic

9) Kontuzje zawsze sie zdarzaja i nie mozna ich uniknac. W poprzednich sezonach w Barcelonie bylo duzo kontuzji, niestety czesto powaznych. Na szczescie w tej chwili wszyscy sa zdrowi i miejmy nadzieje ze dlugo pozostana w tym zdrowiu. Nad tym wszystkim ma czuwac nowy lekarz, wiec moze w nadchodzacych rozgrywkach sztab medyczny nie bedzie mial tyle pracy?

10) Najbardziej licze na Xaviego i Messiego, ktorzy powracaja po dlugich kontuzjach. Moga jeszcze poprawic gre Barcelony, bo wiadomo ze Xavi jest gorszy tylko od Gutka, a Messi od Robinho, ktorzy sa mistrzami swiata na swoich pozycjach :] Mam tez nadzieje ze Iniesta utrzyma forme sprzed roku i bedzie drugim Xavim. Aha, jeszcze VV, po tym sezonie zamknie usta wszystkim krytykom :killer: :]

Ogolnie mowiac, to Barca jest faworytem we wszystkich rozgrywkach w jakich bierze udzial, i trzeba liczyc sie z tym ze to wywiera ogromna presje, ktora moze pobudzac, lub prowadzic do porazki. Jedno jest pewne- na pewno nie zabraknie emocji.

Hehe, jak to czytalem, to mialem wrazenie ze to Strejlau mowi o Barcelonie na Polsacie Sport :hahaha:

CnK 

Piwa: 57/87
Wysłany: 2006-08-18, 19:47  

1. chyba nikt nie wyobraża sobie żeby puchar trafił w ręce espanyolu, po dzisiejszych zawirowaniach związanych z xavim i puyolem może być ciekawie, przed nami jeszcze przynajniej 90 minut rewanżu...

2. jeśli chodzi o superpuchar to może być ciężej, nie wiem jak będzie prezentowała się sevilla (mecz z man u wiele nie wyjaśnia), ale oczywiście liczę na drugi puchar tego sezonu...

3. klubowe mistrzostwa to inna bajka, mecze z drużynami o których niewiele wiadomo, grające nieeuropejski futbol, ale 3 puchar sezonu będzie u nas ... ;)

4. cdr, jeśli nikt nie będzie miałzamiaru odpuścić tych rozgrywek to jak najbardziej puchar jest w naszym zasięgu, dysponujemy bardzo szeroką kadrą, więc nie będzie potrzeby wystawiania zawodników rezerw (nie licząc dos santosa ;) , a saragossa chyba się nie powtórzy,

5. po początkowych wzmocnieniach realu zaczynałem się obawiać madyckiej drużyny, po przemyśleniach stwierdziłem, że obecnie nie są w stanie nam zagrozić, dopuszczam myśl, że do madrytu jeszcze ktoś może przybyć...

6. lm będzie najtrudniejsza (moim zdaniem) teoretycznie są może trzy drużyny, które są w stanie nam zagrozić, ale wiadmo jak to w piłce może być różnie, niemniej miło (bardzo) by było obronić tytuł... :D

7. problem z motywacją? nie wystąpi, jeśli ktoś zacznie gwiazdorzyć i przestanie się przykładać usiądzie na ławce, każdego (prawie)można zastąpić...

8. myślę, że już niedługo zambrotta zajmie miejsce bellettiego i będzie to sporym wzmocnieniem, w gorszej sytuacji są thuram i gudi, o ile ten pierwszy może liczyć na więcej występów z racji dość częstych kartek i kontuzji naszych obrońców, to islandczykowi będzie niebywale trudno wygryźć ze składu w najważniejszych meczach samuela eto'o, bo zakładam po preaseasonie, że gudi jest traktowany jako środkowy napastnik, o savioli nie będe pisał, żeby nie zapeszać jego ewentualnego odejścia... ;)

9. na pewno będą się przytrafiały, oby nie tak poważne jak do tej pory, ale jak już powtarzałem kadrę mamy niebywale silną...

10. messi i dos santos, w przypadku meksykanina liczę na kilka występów w pierwszej drużynie i duży rozwój jego talentu w tym roku...

tak wiem optymista ze mnie %)

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-08-18, 20:36  

1. Superpuchar jest nasz :]

2. Z Sevilla bedzie trudniej, bo z nimi zawsze byly ciezkie mecze. No ale nie po to sie gra w Superpucharze Europy zeby go nie wygrac :] Musimy

3. Dla mnie badziew nie z tej ziemii, wymysl jakiegos kretyna ktoremu jeszcze za malo meczow. Wszystko zalezy od tego jak sztab potraktuje te rozgrywki, jesli na maxa i pojedzie pelny sklad to powinnismy go zdobyc /nie mamy takiego trofeum jeszcze/ jesli bedzie to jakis drugi sklad + barca b to moze byc roznie.

4. Przydaloby sie zdobyc :) No ale zalezy jak te rozgrywki potraktuje sztab...

5. Wygramy bez problemu, ciasno bedzie w walce o drugie miejsce.

6. Pokonamy Chelsea i Milan = trofeum jest nasze :]

7. Nie sadze, ten zespol nadal nie pokazal wszystkiego na co go stac, ciagle moze grac lepiej, ladniej, skuteczniej.

8. Duzo obiecuje sobie po Zambrotcie, prawa strona powinna byc jego. Gudi bedzie mial ciezko, ale wierze ze wchodzac bedzie wnosil sporo ozywienia i zdobedzie sporo waznych bramek. Thuram bedzie 'tylko' rezerwowym, oby pojawial sie na boisku rzadko - to bedzie oznaczalo, ze wszyscy sa zdrowi.

9. Oby jak najmniej, choc pewnie przynajmniej jeden zawodnik odpadnie na pol roku :/

10. Chcialbym zeby Valdes mial sezon bez glupich wpadek, zeby udowodnil moralesom, mikaelusom i aragonesom, ze nie jest pajacem ;-]

jezzo 
od kwietnia liderzy

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2006-08-18, 22:29  

1) wciąż liczę, że Espanyol odwoła się od wyroku

2) vamos Sevilla!

3) kogo obchodzą jakieś klubowe mistrzostwa? możecie se to wygrać

4) Trofeum pocieszenia po klęsce w lidzę i LM ? byłoby dobre dla Was, czemu nie :]

5) Nie ma mowy! Won z 1 miejsca.

6) Nawet o tym nie myślcie.

7) problem z motywacją ? oby oby:)

8) Oby grali beznadziejnie, jak reszta drużyny :]

9) nie życzę nikomu kontuzji

10) na Pokemona, oby pajacował jak najwięcej :]

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2006-08-18, 23:16  

Zwycięstwo w pierwszym meczu 1:0 to jak dla mnie wystarczająca zaliczka. Zresztą na Camp Nou nie wyobrażam sobie innego wyniku jak wygrana gospodarzy. Espanyol tak na dobrą sprawę nie ma szans, aby nam zagrozić. Pierwsze trofeum dla Barcelony w tym sezonie a przy okazji kolejne badź co bądź spotkania derbowe do przodu :]

W spotkaniu o Superpuchar Europy liczę na dużo emocji. Sevilla powinna być bardziej wymagającym przeciwnikiem od Espanyolu. Poza tym o wyniku rywalizacji zadecyduje jeden mecz. Trudno oczekiwać, aby którakolwiek z drużyn odpuściła ten mecz. Sevilla z reguły nie oddawała łatwo punktów, ale nasi jugadores zmotywowani walką o 6 trofeów nie pozwolą sobie na porażkę :]

O Klubowych Mistrzostwach Świata trudno coś powiedzieć. Niewiele osób interesuje się brazylijską bądź argentyńską piłką klubową. Z tego co czytam na te tematy na innym forum to jest tam kilka mocnych ekip i może być ciekawie. Zresztą pojedynki z takimi bardziej egzotycznymi drużynami (ale nie amatorami) zawsze niosą za sobą pewne ryzyko. Jestem bardzo ciekaw jak wypadnie konfrontacja najlepszego obecnie futbolu w Europie ze stylem gry zupełnie odmiennym. Jestem dobrej myśli, ale jeżeli miałbym wskazać rozgrywki w których możliwość porażki jest większa to wskazałbym właśnie Klubowe Mistrzostwa Świata oraz...

Copa Del Rey. Nie sądzę, aby Barcelona zdobyła puchar. Niby kadra szersza, ale będą mocno zdziwiony jeżeli zawodnicy się do tego przyłożą. Jedyną nadzieję widzę w tym, że naprawdę będzie im zależało na sześciu pucharach, ale szanse na to są IMO niewielkie.

O obronę tytułu mistrzowskiego w La Liga nie obawiam się praktycznie wcale. Jesteśmy najsilniejsi i tyle. Kilka ekip się wzmocniło i być może rywalizacja będzie bardziej zacięta niż w latach ubiegłym, ale mimo wszystko jak będzie trzeba to Barca przyciśnie i wygra. Jedyne co mnie martwi to perspektywa dwóch spotkań z Atletico, które się nieźle wzmocniło. Nie będzie lekko.

Liga Mistrzów to dopiero wyzwanie. To nie jest przypadek, że nikt jeszcze nie wygrał dwa razy z rzędu. Można mieć wspaniały skład, ale to wciąż niczego nie gwarantuje. W rozgrywkach pucharowych jest za dużo przypadku. Jeden słabszy dzień może przekreślić szanse na triumf. Dlatego też podchodzę do tego bardzo ostrożnie. Teoretycznie jesteśmy zdolni pokonać każdego, ale ... zawsze jest jakieś ale ;)

O problemy z motywacją bym się nie martwił. W moim mniemaniu nie zależy to od ilości wygrywanych pucharów a nawet jeśli to w niewielkim stopniu. Motywacja to indywidualna sprawa każdego piłkarza z osobna. Uważam, że nasi piłkarze wciąż czują w sobie chęć wygrywania bo niby dlaczego ma być inaczej? Jeżeli chodzi o lekceważenie przeciwnika to teoretycznie istnieje taka możliwość, ale Rijkaard się tym zajmie. Ewentualnie przytrafi się jakaś porażka czy remis i zawodnicy sami zrozumieją.

Nowi zawodnicy powinni być znaczącym wzmocnieniem. Zambrotta na prawej będzie szalał aż miło. Różnica w jakości gry prawej flanki po transferze Zambro powinna być olbrzymia. Eidur z kolei da nam komfort w ofensywie. Wierzę, że będzie strzelał bramki i dobrze współpracował z Ronaldinho. Poza tym to zawodnik, który sporo pracuje na boisku. Raczej nie powinien przechodzić obok meczu. W Thuramie widzę przede wszystkim świetnego rezerwowego, który da nam komfort w przypadku absencji któregoś z pozostałych obrońców.

Urazy mnie lub (tfu tfu) bardziej poważne pewnie nas nie ominą jak zawsze. Straciłem nadzieję na to, że można przeżyć sezon bez poważniejszych kontuzji w zespole. Mam tylko nadzieję, że ominie nas jakaś większa fala kontuzji. W pozostałych przypadkach nasza ławka rezerwowych powinna spełnić swoją rolę. Bardzo bym chciał, aby kontuzje ominęły Messiego.

Sam nie wiem kogo wybrać. Messiego? Eto'o? Zambrottę? Xaviego? Nie jestem w stanie dokonać wyboru. Barcelona to monolit i traktuję ją jako całość. Liczę na nich wszystkich :]

PS: Po drodze wygramy jeszcze Gampera o czym zapomniałem napisać wcześniej :P

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-08-18, 23:21  

1) Puta Espanyol nie ma szans w 2 meczu, Superpuchar bedzie nasz.

2) Sevilla oczywiscie tez nie da rady, nasi pilkarze beda bardzo zmotywowani, zeby zdobyc wszystkie puchary mozliwe do zdobycia.

3) Jest mi to calkiem obojetne, wg mnie ten turniej w ogole nie powinien istniec.

4) Spodziewam sie, ze w tym roku zajdziemy daleko, moze nawet wygramy. Mamy bardzo szeroka i wyrownana kadre, wiec nawet gdyby w CdR grala 2 druzyna, jestesmy w stanie pokonac kazdego.

5) Nie widze innej mozliwosci niz mistrzostwo, kazdy inny rezultat bedzie wielka porazka biorac pod uwage ogromny potencjal tej druzyny.

6) Tutaj bedzie nieco trudniej, bo nie mozna sobie pozwolic nawet na 1 slabszy mecz. Jesli nasi zawodnicy beda grac rowno, to jedynie Chelsea moze stanowic przeszkode. Ale jestem dobrej mysli.

7) Dalbym sobie reke uciac, ze takich problemow nie bedzie. Mamy wciaz mloda druzyne, nasi zawodnicy nie graja tylko dla pieniedzy i trofeow, ale rowniez po to, aby cieszyc sie gra. I naprawde widac, ze to co najbardziej uwielbiaja, to grac pieknie i wygrywac. Do tego motywacji nigdy im nie zabraknie!

8) Zambrotta moze byc rewelacja tego sezonu, to kompletny boczny obronca w zasadzie bez wad. Thuram bedzie pewnie rezerwowym, ale bedzie mial sporo okazji do gry i raczej nas nie zawiedzie. Sporo goli moze nastrzelac Gudi. Sadze, ze wszyscy nowi zawodnicy pokaza sie z bardzo dobrej strony.

9) Oby w tym roku nic powaznego sie nikomu nie przytrafilo.

10) Na wszystkich tak samo, oczekuje ze ktorykolwiek bedzie gral, da z siebie wszystko i pozostawi po sobie dobre wrazenie.

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-08-19, 11:39  

1.No cóż nie będę się wyróżniał,jesli napiszę,że cel został w 90% osiągnięty. Nie wyobrażam sobie sytuacji,w której to kapitan Espanyolu wzniesie ten puchar :D

2.Dużo trudniejsze wyzwanie ,ponieważ jest tylko jeden mecz i jakaś głupio stracona bramka na początku może pokrzyżować nam szyki. Niemniej jednak jestem dobrej myśli
i uważam,że i tym razem Carles wzniesie pucharek :)

3.Internacional Porto Alegre będzie oczywiście naszym największym rywalem. Zawodnicy zza oceanu będą szczególnie umotywowani na ten mecz ,a co znaczą zmobilizowani: Ronnie + Messi + Marquez + Edmil + ew. Motta to wszyscy wiemy :) .

4.W Copa del Rey będzie najpewniej wystawiany "drugi garnitur" ,ale czy tak można powiedzieć o Thuramie, Gudim :co: Mamy tak mocnych rezerwowych,że są oni w stanie pokonać każda drużynę z PD ;)

5.
Cytat:
Nie ma mowy! Won z 1 miejsca
:hahaha:
Real może i będzie liderem już po pierwszej kolejce,ale pewnie od jakiejść 3-4 to już Barcelona wiedzie prym :jupi: . Nie wyobrażam sobie,że Barca nie wygra tych rozgrywek :)

6.Gdybym napisał,że będzie to łatwe do osiągnięcia,to bym skłamał. CL rządzi się własnymi prawami i tutaj, jak już wielu zauważyło, jeden słabszy dzień, czasem nawet jeden błąd może przekreślić szanse na tytuł. Z drugiej strony mamy najlepszy skład w Europie i nic nie stoi na przeszkodzie obronić tytuł :)

7.Ostatnio moim ulubionym słowem jest " luzik" :P . Możliwe,że własnie słabsze występy niektórych naszych graczy na MŚ będą procentować w kolejnym sezonie. Zresztą mamy wielu młodych graczy,którzy cieszą się grą i chcą radować tłumy,dlatego o brak motywacji bym się nie martwił ;)

8.Zambi - największe wzmocnienie w tym okienku tranferowym. Zawodnik kompletny, doskonały zarówno w defensywie ,jak i o ataku. Uważam,że prawa strona będzie jego ;)
Gudi - doskoły napastnik,który potrafi również z głebi pola poszukać sytuacji do zdobycia bramki. Mam nadzieję,że straeli wiele ważnych goli ;) ( może ze dwie w 1/8 finału ze Smerfami :] )
Thuram - doświadczenie,doświadczenie, doświadczenie. To właśnie w jego osobie widzę gracza,który zapewni nam tytuł w Copa del Rey :)

9.Oby było ich jak najmniej :maruda:

10.Liczę na dobrą grę całego zepołu. Sądzę,że może to być jednak rok Messiego ;)

+Gamper- Bayern stracił Ballack'a i niewiadomo co z Angolem urodzonym w Kanadzie :) Ale jak przegramy,to nie będzie tragedii :)

+Puchar Katalonii - znowu Espanyol :maruda: - aż mi ich żal - kolejny raz dostaną w finale :D

kuryl 

Piwa: 459/690
Wysłany: 2006-08-19, 13:11  

1) Superpuchar Hiszpanii
tutaj właściwie już pozamiatane. trzeba jeszcze tylko pokazać dobrą i efektowną grę. dobry sparing przed sezonem :]

2) Superpuchar Europy
zwycięstwo jak najbardziej w naszym zasięgu i jak najbardziej wskazane. nie wiem jak prezentuje się obecnie Sewilla, ale biorąc pod uwagę miniony sezon - będzie ciężko

kompletnie niepotrzebna impreza. mam nadzieję, że najważniejsi zawodnicy zostaną w Barcelonie. szkoda zdrowia.

4) Copa del Rey
powinien sobie poradzić 2 gartnitur, choć w przypadku odpadnięcia płakać nie będę

5) Primera Division
miejsce inne niż 1 na koniec sezonu będzie porażką. spotkamy się z kilkoma mocniejszymi drużynami niż w zeszłym sezonie, ale tamte drużyny także grają między sobą, więc spokojnie pogubią punkty. fajnie byłoby nie przegrać w tych rozgrywkach. liczę, że w końcu wygramy z Atletico i zrewanżujemy się Valencii. Madrytowi po raz kolejny należy bardzo dobitnie wskazać miejsce w szeregu.

6) Liga Mistrzów
po tryumfie w minionym sezonie jestem spokojny. CL rządzi się jakimś dziwnym prawem i nie pozwala obronić tytułu, i dlatego średnio wierzę, że nam się to uda, choć oczywiście szanse mamy ogromne. miło byłoby trafić na jakiegoś teoretycznie mocnego przeciwnika w grupie - powiedzmy ManU, a może Arsenal? tak dla emocji :cfaniak:
edit: będę w pełni zadowolony jeśli dotrzemy do półfinału.

7) problem z motywacją ?
nie sądzę by wystąpił. trener i zawodnicy ciągle wypowiadają się w tym samym tonie - skromnie, z dystansem i pokorą. myślę, że wszyscy mają wpojone takie podejście i dlatego będą walczyć o najważniejsze trofea jakby nic od lat nie wygrali.

oby jak najlepiej :]

9) kontuzje
niestety nieuniknione :/ mam nadzieję, że nie będzie kilkumiesięcznych wykluczeń.

na Ronaldinho - żeby jak najmniej tracił i wspaniale dogrywał
na Deco - żeby w końcu zaczął grać na swoim wysokim poziomie
na Etoo - żeby nie marnował setek
na VV - żeby uniknął głupich błędów

11) Gamper i Puchar Katalonii
jak dla mnie mecze towarzyskie bez większego znaczenia. no ale derby to derby
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. „Koza” grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał „tu jestem, podaj, zagraj, dawaj”. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

Radoslaw 
Były radek8

Piwa: 5/10
Wysłany: 2006-08-19, 22:48  

1) Superpuchar Hiszpanii

Po burzy Espanyolu się bałem, ale skoro został odrzucony protest to i odwołanie nic tu nie da. Pierwsze trofeum w nowym sezonie już w niedziele.

2) Superpuchar Europy

W jakim składzie byśmy nie grali z Sevillą zawsze ciężko się gra. Z drugiej strony Sevilla osłabiona brakiem Saviola. Swoją drogą umiejętnie to robią. Pewnie 'Pibito puszczą po Superpucharze do Sevilli :P

Po kiego grzyba to zrobili? Nie rozumiem tego. Oby jak najszybciej odpadli.

4) Copa del Rey

Płakać nie będę, jak odpadną :) Niech gra drugi skład, czyli: Zambrotta, Messi czy Thuram. Muszą być ograni nieco. Doświadczenie jest ważne. Zaprocentuje to w przyszłości :]

5) Primera Division

Nie wygrają - zawód. Innego miejsca niż 1 nie wyobrażam sobie.

6) Liga Mistrzów

Byłoby cudowanie wygrać LM po raz trzeci, i po raz drugi z rzędu. Szczerze jednak mało to prawdopodobne, ale ja wierzę. Minimum - zwycięstwo :D

7) problem z motywacją ?

Nie, czemu? Zawsze mam motywacje :) A chodzi o Barcę? Trza było od razu jaśniej, że u piłkarzy. To są profesjonaliści, ale ... czasem Valdes myśli, że umie wszystko i niestety.

Moim zdaniem dobrze. Gudi to świetny zakup i pokazał już co nieco w meczach sparingowych. Zambrotta to samo - pasuje jak ulał do taktyki. Thuram będzie z tej trójki najmniej grał. Zresztą wiadomo. Jeżeli już zagra to na pewno jak zawsze, czyli dobrze i bezbłędnie :)

9) kontuzje

Sezon bez kontuzji - sezon stracony. W ostatnim czasie przyzwyczaili nas do tego. Niestety.

Na Zambrottę, Ronaldinho, Eto'o, Gudjohnsena, Puyola, Xaviego, Valdesa, Jorquerę, Marqueza, Mottę, Bellettiego, Oleguera, Sylvinho, Iniestę, van Bommela, van Bronchkorsta, Deco, Xaviego, Thurama, Edmilsona, Giuly'ego, Messiego i itd. - bez wyjątków.

Liczę po prostu na powtórkę z zeszłego sezonu, ale w jeszcze piękniejszym stylu :)

11) jest jeszcze Gamper i Puchar Katalonii...

Zwycięstw :)

danji 

Wysłany: 2006-09-27, 17:18  

Sezon trwa, po niepowodzeniu w Superpucharze Europy wszystko wraca do normy. Dobry start w LM i pierwsze miejsce w lidze, napawają optymizmem przed dalszą czescią sezonu.
W tym sezonie Rijkaard musi zmierzyć się z nową rzeczywistością, nękana przez ostatnie lata kontuzjami Barcelona teraz ma grupe 23 zawodników, z których Mister musi wyselekcjonować na każdy mecz podstawową jedenastkę. Rotacja jaką stosuje Holender na razie przynosi oczekiwane rezultaty. Powstaje jednak pytanie czy utrzymanie dobrej atmosfery w drużynie nie odbywa się kosztem siły FCB ??

Mimo małej ilości rozegranych spotkań już można zauważyć dylematy, Sylvinho czy GIO, Thuram czy Marquez, Zambrotta czy Belletti, Iniesta czy Xavi ?? przykładów jest znacznie więcej, to są tylko niektóre z nich. Czy Rijkaard zestawił optymalną jedenastką przeciwko Valencii ?? Czy gdyby od początku grał Iniesta, który jest w lepszej dyspozycji niż Xavi wynik spotkania byłby inny ??

Rotacja ma swoje dobre i złe strony, do tej pory słyszano raczej pozytywne opinie. Pierwszą osobą, która wypowiedziała się krytycznie o niej jest Deco:

Cytat:
"Każdy chciałby grać w pierwszym składzie i nie jest to dobre rozwiązanie. Mamy wielu graczy, ale Rijkaard powinien korzystać tylko z najlepszych przy rotacjach", stwierdził Brazylijczyk na kilkanaście godzin przed ważnym spotkaniem Ligi Mistrzów na Wesserstadion w Bremie.

Gracz reprezentacji Portugalii nie chciał za dużo mówić o dzisiejszym rywalu, powiedział tylko, że Werder to: "Wielki zespół". Zawodnik zdecydowanie chętniej wracał do tematu zmian w wyjściowej jedenastce: "W ostatnich tygodniach było za wiele rotacji. Przez to nie możemy uformować najlepszego składu i nie wiemy, czy jesteśmy tak dobrzy jak w minionym sezonie".

Jakie jest Wasze zdanie :>

mroo 

Piwa: 741/716
Wysłany: 2006-09-27, 17:31  

ja sie zgadzam

na poczatku powiniendac sie zgrac ekipie potrzebnej na ciezkie mecze, tej najlepszej a pozniej ewentualnie wymieniac zawodnikow w zaleznosci od formy, kontuzji, zmeczenia sezonem i oczywiscie slabszych spotkan

taka ciaagla rotacja troche sie mija z celem jakby sie okazalo ze na mecz z realem nie bedzie gotowa ta sama ekipa ktora wczesniej rozjedzie chelski 3:0 :lol:

CnK 

Piwa: 57/87
Wysłany: 2006-09-27, 18:16  

dużo racji ma oczywiście deco, nikt do końca nie wie jak wygląda drużyna w najsilniejszym zestawieniu.
ja sam jestem zwolennikiem rotacji choć zdarzało się kilka razy, że nieco zdziwiony byłem decyzjami mistera, ale nie mam powodów by nie ufać kolesiowi, który tyle dla nas osiągnął, póki co wyniki przemawiają na korzyść trenera... :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi