Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd na mecz
Autor Wiadomość
Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-02-16, 13:06  

Caly czas jestem z nia w kontakcie, ale wiesz dobrze ze to nie do konca ode mnie zalezy. Jak sie dowiem to napisze, naciskam na nia zeby poszukala szybko. A Ty tez moglbys sie odezwac bo juz od ponad 1,5 miesiaca mi nie odpisujesz na SMSy :/

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2565/1201
Wysłany: 2006-02-16, 13:51  

Może masz zły number ??
Porównaj sobie z kimś na jutrzejszym spotkaniu.
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, .....
Postaw piwo autorowi tego posta

wacha 

Piwa: 4/8
Wysłany: 2006-02-16, 18:20  

na pewno masz zly numer

zawsze odpisuje na twoje smsy, zawsze!!

Po prostu chcialem wiedziec na jaka kwote sie szykowac. Nie orientuje sie czy doba w takim pensjonacie kosztuje 50 czy 200 PLN, a zawsze zapominam o to zapytac, a to w sumie dosc istotne jest

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2006-02-17, 09:29  

200 PLN - bez przesady :D Mysle ze 60-70 zl maksymalnie, ale jeszcze zobaczymy. Szukam czegos tanszego, bo jest mozliwe znalezc cos za 10 euro za noc.

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2006-02-23, 17:29  

UWAGA

Napisala do mnie kolezanka z Barcelony, znalazla dla nas kilka interesujacych opcji, tylko jeszcze musi zapytac dokladnie o mozliwosc rezerwacji w tym terminie i zarezerwowac. Oto nasze opcje:

- Gaudi Youth Hostel: 18 euro, Plaza Urquinaona
- Sun and moon hostel: 18 euro, calle Ferran
- Centric point hostel: pomiedzy 19 i 23 euro, Paseo de gracia.
- Pere Tarrés: 22 euro (zakwaterowanie i sniadanie), 29.50 (+ obiad), 37 (cale wyzywienie). Ten hostel jest przy calle Numancia 149. Jesli ktos ma karte Youth Hostel to zaplaci o 2 euro mniej za dzien.

Mysle jednak, ze niekoniecznie bedziemy potrzebowac calego wyzywienia, a takie 37 euro dziennie to cholerny wydatek. Najlepiej bedzie jesli wezmiemy zwykly hostel (jeden z tych 3 pierwszych) i czesc jedzenia wezmiemy z Polski. Reszte posilkow jakos zjemy, przez tydzien nie musimy jesc kawioru i pic szampana przeciez ;) Najwazniejsze bedzie, ze jestesmy w Barcelonie i obejrzymy mecz.

18 euro x 7 = 126 euro = 504 zl (liczac ze euro kosztuje 4 zl, bo nie wiem jaki jest teraz kurs). Bilet na mecz pewnie wyniesie nas okolo 25-30 euro (100-120 zl), a wyzywienie i transport jakies dodatkowe 50 euro. To sporo kasy, ale kolezanka jeszcze poszuka hostelow dalej od centrum za 15 euro i mniej. Miejmy nadzieje ze znajdzie, wtedy uda sie zminimalizowac koszty utrzymania do okolo 700 zl.

formel 

Piwa: 249/223
Wysłany: 2006-02-23, 17:47  

Zgadzam się - zdecydowanie hostele po 18 euro za dobę. Jedzenie to akurat żaden problem, więc nie ma sensu tracić dodatkowo kasy.

alav 

Wysłany: 2006-02-23, 20:25  

Nic nie wiem o tych hostelach wymienionych wyzej, ale moge opowiedziec o hostelu w ktorym mieszkalem kiedy ostatnio bylem w Barcelonie (w czerwcu).

Hostel sie nazywa Residencia Universitaria Sarria i tak naprawde jest to akademik przy jakiejs medycznej uczelni. Ale nie myslcie, ze to akademik taki jak w Polsce. Bylo tam po prostu fantastycznie. Sliczne pokoje z lazienkami, sniadanie - szwedzki stol z pysznymi hiszpanskimi przysmakami i swiezym pieczywem - wliczone w cene, darmowy dostep do laboratorium komputerowego, silowni, sauny, boiska do pilki noznej i koszykowki... O takich szczegolach, jak ladne, zielone otoczenie, piekny widok ze wzgorz Sarii (z okna pokoju) na rozswietlona Barcelone czy drzwi zamykane karta magnetyczna nie bede wspominal;)

Dojazd do centrum autobusem zarowno dziennym, jak i nocnym (numerow nie pamietam).

Zapytacie pewnie o cene - i nie dziwie sie Wam. Otoz wcale nie bylo drogo. 20 euro za dobe w dwuosobowym pokoju.

Mam natomiast pewne przewidywania co do warunkow w wymienionych przez Neda hostelach, bo znajduja sie w centrum miasta, a ponadto kilka osob, ktore byly ze mna w Barcelonie w czerwcu, mieszkalo w podobnych. Lazienka najprawdopodobniej wspolna, hostel miesci sie na jednym z pietr ktoregos z budynkow, pomieszczenia nie pierwszej swiezosci...

Ja bardzo, bardzo chetnie zamieszkalbym znowu w Sarii, bo chyba w zadne inne wakacje nie mieszkalem w tak komfortowych warunkach. Cena jest jedynie o 2 euro wieksza.

Zaraz znajde strone tego hostelu i dam link.

http://www.residenciasarria.com/

Edit:

Zalety o ktorych zapomnialem;)

- klimatyzacja w pokojach
- basen
- internet w pokojach (tylko trzeba miec oczywiscie swoj komputer)
- windy dla leniwych:P
- mozna placic karta

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2006-02-23, 21:24  

Daily Rate: 40 euro. Nie wiem jak to tam jest ale na moje to 40 euro kosztuje, chyba ze czegos nie rozumiem :)

IronHerbi 

Wysłany: 2006-02-23, 21:24  

podejrzewam ze olga bedzie mnie cisnac zeby byc w tym za 20 euro... my moze bysmy dali rade jakos... a jak reszta?

alav 

Wysłany: 2006-02-23, 21:29  

Na stronie sa ceny dla studentow za mieszkanie w akademiku. Ja pokoj rezerwowalem przez strone hostele.pl i wtedy kosztowalo 20 euro od osoby, czyli 40 euro za pokoj.

Napisze do nich maila i zapytam.

wacha 

Piwa: 4/8
Wysłany: 2006-02-23, 22:01  

jestem za akademikiem, o ktorym pisze alav

14 euro to nie majatek, a przynajmniej troche sie przegryzie z rana

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2006-02-23, 22:43  

miszkalem kilka nocy w Hostel New York, poszukajcie dostepnosci tutaj czysto, 2 komputery z inetrnetem, calodobowa recepcja, faktycznie prysznice i lazienka wspolne, ale da sie przezyc - jest czysto. Najwazniejsze jednak to, ze w odroznieniu od akademika, hostel jest minute drogi od La Ramblas. Jak zabawicie dluzej, mozecie wrocic i o 2 czy 3 nad ranem ;) Jesli sa pokoje w waszym terminie, to w kilku mozecie sobie wziac. Im wieksze, tym tansze ;)

Placilem 16 euro za dobe ze sniadankiem. Bylem i w innych, ale byly srednie :D

Poza tym, gdy szukalem jednego, znalazlem hotel w jednej z uliczek kolo La Ramblas, za 20 euro. Hotel ;) Wybralem jednak jakis hostel i potem zalowalem :D

Nederlander 
Manu Chao

Wysłany: 2006-02-24, 00:20  

Najwazniejsze zeby bylo to w miare tanie, ale opcja o ktorej pisze alav jest bardzo kuszaca. Bedziemy musieli zdecydowac.

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2006-02-24, 09:09  

Dla mnie to rybka ;p
Opcja Alava przedstawia sie bardzo interesujaco, te kilkanascie euro akurat dla mnie nie sprawi jakiegos wielkiego problemu
Ogolnie jesli wiekszosc bedzie za jakas konkretna opcja to nie bede robil problemow ;) [/i]

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-02-24, 10:39  

Ja tam jestem za opcją alavową ;)

Ja tam prawie nic nie jem, więc zadowolę się jakąś energetyczą colą (przynajmniej we Francji takie były) i świeżym pieczywem z pomidorem :pokazal jezyk:

A tak w ogóle to zostało już coś koło 70 dni :jupi:

Pzdr

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

Odpowiedz do tematu