Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: kuryl
2009-05-26, 10:15
Liga Mistrzów 06/07
Autor Wiadomość
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2007-05-02, 23:32  

a ty wtedy na luziku mowiles: spokojnie, zaloze sie, ze zagramy w finale ligi mistrzow :D

no, to sie dalo ogladac. meczyk na wysokim poziomie, swietne tempo, ktore siadlo po trzeciej bramce dla milanu, ktora notabene powinna pasc juz wczesniej. manu zawiodl na calej linii, obrona jak mozna sie bylo spodziewac beznadziejnie, giggs i ronaldo wylaczeni z gry.

kaka - 10 goli w tej edycji. wielki szacunek, kolejny swietny mecz. ma swiezosc, szybkosc i dynamike, czyli to, czego brakuje obecnie ronaldinho.
ale ode mnie jeszcze wieksze gratki dostaje seedorf. juz nie mowie o tym meczu, ale ogolnie. jest conajmniej rownie genialny, co kaka, choc zazwyczaj pozostaje w cieniu brazyliczyka. swietny strzal, wielkie umiejetnosci techniczne, uniwersalnosc, fenomenalny przeglad pola a wszystko to poparte inteligencja pilkarska i doswiadczeniem. nie ma sie co dziwic, ze druzyny z nim w skladzie juz 3 razy wygrywaly lige mistrzow
Postaw piwo autorowi tego posta

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2007-05-03, 09:12  

Nic dodac, nic ujac dodo. Seedorf jest pilkarzem troche niedocenianym, czesto przez fanow pilki zaliczany do grupy 'rzemieslnikow', a przeciez jest on prawdziwym artysta na boisku. Wczoraj ogladajac mecz z ojcem zachwycalem sie jego gra - podawal jakby mial oczy dookola glowy, widzial wszystko na boisku i wybieral zawsze najlepsza opcje. O strzale nie trzeba pisac, kazdy wie jak strzela Seedorf. Podobnie jak dodo uwazam, ze Seedorf jest rownie wielki jak Kaka. Ciekawe, ze utrzymuje sie w wielkiej formie juz tyle lat :)

Teraz maly off-topic: zawodnicy Milanu zle zaczeli sezon, czyli odwrotnie niz my. W najwazniejszym momencie nie zabraklo motywacji i sil, aby awansowac az do finalu Ligi Mistrzow i podgonic czolowke Serie A. Dlaczego Barcelone dopadla taka 'dekadencja'? Przeciez Milan w ostatnich kilku sezonach tez zdobywal trofea, a pilkarzom Ancelottiego motywacji i sil do dalszej walki o najwyzsze cele nie brakuje... Zastanawia mnie to coraz bardziej, bo nie rozumiem dlaczego po 2 udanych sezonach druzyna juz nie pokazuje takiej walki i determinacji jak wczesniej...

Wracajac do polfinalu Ligi Mistrzow - Manchester United zawiodl i w zasadzie jedynie Edwina mozna pochwalic. Gdyby nie jego dobre interwencje to mecz moglby zakonczyc sie zupelna kompromitacja. Bardzo slabo po kontuzji zagral Vidic, a Brown i Heinze to sredniacy, ktorzy wczoraj tez calkowicie nie dawali sobie rady. Jestem ciekaw jak to sie stalo, ze Gilardino przy 3 bramce mial caly srodek boiska wolny i mogl tylko podbiec i strzelic? :hmmm: A 2 bramka to tez kompromitacja - rozumiem ze boisko bylo sliskie, ale po co Heinze podawal pilke naciskanemu przez napastnika Milanu Vidiciowi?

Nie tylko gra w obronie byla daleka od idealu, ale pomocnicy i napastnicy tez calkowicie zawiedli. Ronaldo niewidoczny, a jak juz sie pokazywal to zadryblowal sie w slepa uliczke, tracil pilke albo bezsensownie podawal pietami i nie wiem jeszcze czym. Rooney tez nie dawal sobie rady, a byl calkiem sam z przodu. Calkowicie zawiedli tez weterani - Scholes i Giggs oraz dwaj mlodzi pomocnicy - Fletcher i Carrick, ktorzy grali przesadnie bojazliwie.

Wydaje mi sie, ze gore wzielo jednak doswiadczenie pilkarzy Milanu. Mloda druzyna ManU nie potrafila zagrac spokojnie i z taka sama wola walki jak na Old Trafford, dala sie stlamsic i do konca meczu nie pokazala ani razu, ze jest w stanie cos zmienic na swoja korzysc. Mysle, ze nie nalezy przesadnie MU krytykowac. To mloda druzyna (Brown, O'Shea, Carrick, Fletcher, C. Ronaldo, Rooney), ktora wciaz musi sie troche nauczyc zanim zacznie walczyc jak lew z Milanem na San Siro. Poza tym ten sezon pokazuje, ze druzyny, ktore walcza na kilku frontach w Lidze Mistrzow daja sie pokonac nizej notowanym rywalom. MU z 1 miejsca w Premiership, walczyl na 3 frontach - odpadl z 3 w Serie A Milanem (choc ten walczyl tez o miejsce w pierwszej 4 w lidze). Chelsea tez miala walczyc na 3 frontach, a odpadla z 3 Liverpoolem, a na dodatek praktycznie stracila szanse na triumf w Premiership. Wczesniej odpadly tez Inter i Barcelona. Teraz Ferguson musi swoich pilkarzy tak zmotywowac, zeby wygrali lige i powalczyli w finale FA Cup.

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2007-05-03, 09:22  

Milan wczoraj wspaniale. Nawet wyśmiewany na tym forum Gila :) Kaka kolejny raz potwierdził, że numer 10 na koszulce Canarinhos trafił we właściwe ręce. Mniej efektowny niż Ronaldinho, ale zabójczo precyzyjny. Manchester nie jest jeszcze drużyną, która zasługuje na zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ale przy odrobinie szczęscia i cierpliwości wszystko jest możliwe. Finał w Atenach zapowiada się intrygująco. FORZA MILAN !!

mateusz_sam 

Wysłany: 2007-05-03, 12:04  

Milan rozegral wczoraj genialne spotkanie. wszystko im wychodzilo, wspanialy pressing, kapitalne rozgrywanie pilki. kolejny swietny wystep Kaki no i Seedorf pokazal klase. Manchester nie mogl rozwinac skrzydel. Anglicy nie byli w stanie skonstruowac porzadnej akcji do zdobycia bramki. obrona MU dziurawa jak ser szwajcarski. ta stosunkowo mloda druzyna ma wielki potencjal, jednak potrzebuje wiecej ogrania w takich rozgrywkach.

kuryl 

Piwa: 459/689
Wysłany: 2007-05-03, 15:59  

benek: jestem jestem. sam wtedy byłeś załamany postawą swojej drużyny. szkoda, że nie pamiętasz jak jakiś czas temu pisałem też, że piłkarska Europa potrzebuje mocnego Milanu.
nadal jednak uważam, że Milan w tej edycji miał tyle szczęścia ile przysługuje tylko Włochom w turniejach. najsłabsza grupa - napisałeś wtedy po losowaniu 'obudźcie mnie w marcu'. najsłabszy przeciwnik w 1/8, najsłabszy w 1/4 i awans po niezłym meczu na Alianz Arena, przegrana z ManU i...

... mecz wczorajszy. absolutnie fenomenalny w wykonaniu piłkarzy Milanu. w moim odczuciu ocierało się to niemal o perfekcję. nie przemówią do mnie argumenty o kontuzjach w szykach obronnych ManU (choć jedna bramka zdecydowanie po błędzie Heinze) bo w ataku gracze Fergusona nie istnieli. nie mieli możliwości, bo pressing, zaangażowanie i skuteczność działań Rossonerich powalała. czapki z głów Panowie :brawo:

finał zapowiada się ciekawie. jeśli obie drużyny utrzymają taką dyspozycję możemy być świadkami niesamowitego meczu, choć takiego gradu bramek jak 2 lata temu się nie spodziewam.

ps. beneras: jeśli Milan wygra LM, to nie licz na to, że będę trąbił, że nie zasłużył :]
Przypomina mi się to, co kiedyś o Guardioli mówił Marek Koźmiński. ?Koza? grał z nim w Brescii. I w czasie meczu ruszał skrzydłem, krzyczał ?tu jestem, podaj, zagraj, dawaj?. Raz, drugi, trzeci. W końcu Guardiola do niego podbiegł i mówi: - Ty, nie krzycz tyle, bo ja przecież wszystko widzę. - Wojciech Kowalczyk

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2007-05-03, 23:11  

Dodo napisał/a:
a ty wtedy na luziku mowiles: spokojnie, zaloze sie, ze zagramy w finale ligi mistrzow :D

http://cules.pl/topics22/...ighlight=#29650

wszystko jasne.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2007-05-04, 10:47  

no, to bylo zabawne, ale pisane zdecydowanie przed oszalamiajacym poczatkiem sezonu, zarowno w lidze, jak i cl, o ktorm mowimy :]

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2007-05-23, 19:01  

mam nadzieje,ze przed dzisiejszym finalem nie bedzie,ze strony sedziego takich numerow jak w ostatnim finale w paryzu.

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2007-05-24, 20:21  

Milan Milan Vafanculo !!

mecz przypominał finał Milan - Juve, po prostu nudny

Liverpool lepszy, ale to Milan siekał

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2007-05-24, 20:53  

Najlepszym podsumowaniem wczorajszego "widowiska" jest ilość wpisów w tym temacie :]

Kendzior 
!

Piwa: 755/1371
Wysłany: 2007-05-25, 00:14  

mozna by rzec: co tu tak cicho?
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2007-05-25, 00:57  

no cóż, najciekawszym momentem tego nudnego finału był eksces jak najbardziej kataloński, czyli wbiegniecie Jimmy'ego Jumpa na boisko :D

poza tym nuda, jak w polskim filmie.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Kibol 

Piwa: 70/71
Wysłany: 2007-05-25, 14:00  

Jednym słowem dłużyzna prosze pana...

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2007-05-25, 15:13  

ja tam nie wiem, co ten Jimmy ma w spodniach, ale skoro wypatrzyles, to szacun :ok:

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Mendix1993FCB 
VISCA EL BARCA !

Wysłany: 2007-06-20, 14:44  

I oto kolejny finał który dowodzi że wygrywa gorszy :/

Przed meczem wszystko postawiłem na Lpool ponieważ NIENAWIDZE WŁOSKIEJ PIŁKI ponieważ wszystko ogranicza sie do schematu (faul, udawanie, po zdobyciu gola gra na czas). Miałem nadzieje że w końcu włochy dostaną baty za także niesłusznie wygrany finał MŚ. No i do 45 minuty byłem całkiem zadowolony z gry Anglików ale moje chwilowe zadowolenie zniszczył "Płaczek" swoim golem na 1:0. Od pierwszych minut 2.połowki napierał Lpool byleby zdobyć bramkę. No i znowu 84 (bodajże - nie pamiętam dokładnie) minuta - wolny strzelany przez Pirlo i piłka odbija się od Inzaghego i piłka wlatuje do siatki (2:0). I tu jestem w 100% pewien że tam był spalony ! No ale jak zwykle bramka zdobyta przez włochów nie zgdodnie z przepisami. I do końca miałem nadzieje że Lpool zdobedzie te 2 bramki bo przecież stać ich było na taki comeback !! Niestety udało się zdobyć 1 bramkę i puchar wędruje do włoch. Dlatego do 3 razy sztkua - jeśli EURO 2008 wygrają włosi to ja będe już tylko oglądał mecze Rep.Polski i Barcelony.

PS. Jako że żyje na takim osiedlu gdzie moji koledzy uwielbjają włoską piłkę a cała moja klasa jest za Realem to mam naprawde ciężkie "piłkarskie" życie ;]

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi