Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Ese chaval nos retirará a nosotros dos
Guardiola do Xaviego
o Iniescie
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Eidur Gudjohnsen

Jak oceniasz pobyt Gudjohnsena w Barcelonie?
Bardzo dobry transfer
6%
 6%  [ 6 ]
Ogólnie na plus, choć mogło być lepiej
22%
 22%  [ 20 ]
Taki średniak, mogło być lepiej, ale mogło być gorzej
45%
 45%  [ 41 ]
Zły transfer, niewiele dał drużynie, kosztował sporo, grał źle
14%
 14%  [ 13 ]
Zakała, człowiek-żółw, tragiczna gra, gdy grał był zwykle jednym z najgorszych
10%
 10%  [ 9 ]
Nie wiem
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 90
Wszystkich Głosów: 90

Autor Wiadomość
imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2006-06-10, 11:01  Eidur Gudjohnsen

Temat zapewne na dniach zostanie przeniesiony do działu kadra (od czasu Vieiry w Madrycie nie ma dla mnie pewnych trasnerów) :)

Eiður Smári Guðjohnsen (Eidur Gudjohnsen) - pierwszy Islandczyk w barwach Blaugrana

wikipedia:
Guðjohnsen swoją piłkarską karierę rozpoczął w 1993 roku, w rodzimym klubie Valur Reykjavík. Mając zaledwie 16 lat trafił do słynnej holenderskiej drużyny PSV Eindhoven, gdzie zadebiutował w 1995 roku. 24 kwietnia 1996 roku doszło do niecodziennej sytuacji. Podczas towarzyskiego meczu Islandii z Estonią, w drugiej połowie Eiður Guðjohnsen zmienił swojego ojca Arnóra, onegdaj wybitnego zawodnika Anderlechtu Bruksela. Od 1998 do 2000 roku Guðjohnsen grał w barwach angielskiego klubu Bolton Wanderers. W maju 2000 roku został sprzedany innemu klubowi z Wysp - Chelsea Londyn za 6 milionów dolarów (4 miliony funtów). Eiður Guðjohnsen wielokrotnie zwyciężał w plebiscycie na najlepszego sportowca Islandii (podobnie jak jego ojciec).

ciekawostka z fcbarca.com:

W swojej karierze Gudjohnsen trzykrotnie spotykał się z Barçą. Po raz pierwszy miało to miejsce kiedy grał w PSV Eindhoven w sezonie 1995-96. Eidur zadebiutował wówczas w europejskich rozgrywkach 5 marca 1996 roku w rozegranym w ramach Pucharu UEFA meczu. Spotkanie, które odbywało się na Camp Nou zakończyło się remisem 2-2, a Gudjohnsen wszedł na boisko w doliczonym czasie gry. W rewanżu, w Holandii, Islandczyk zagrał całą drugą połowę u boku Zendena i Cocu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3, który dawał awans Azulgranie. Gudjohnsen będą graczem Chelsea w dwóch ostatnich sezonach spotykał się z Barceloną i dwukrotnie miało to miejsce w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sezonie 2004-05 "The Blues" przegrali pierwszy mecz 2-1, ale w rewanżu wygrali 4-2 (po fatalnym błędzie arbitra, który nie widział faulu na Valdésie) i awansowali do kolejnej rundy. W sezonie 2005-06 pierwszy mecz odbył się w Londynie, zakończył się wynikiem 1-1, a Ediur zagrał całe spotkanie. W rewanżu, padł remis 1-1 (tym razem Chelsea dostała rzut karny "z kapelusza"). Gudjohnsen nie wyszedł w podstawowym składzie. Stało się to przyczyną jego kłótni z portugalskim szkoleniowcem, której konsekwencją była prośba o opuszczenie angielskiej drużyny.

dokładne statystyki z kilku lat
tu też statsy z kilku lat
mecze z ostatniego sezonu
LM - ostatni sezon

trochę stron o nim przejrzałem i jeśli chodzi o wzrost to są różne dane: od 182 do 185 cm :)

i w cywilu:

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Ostatnio zmieniony przez imerr 2009-05-31, 09:00, w całości zmieniany 8 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-06-10, 11:18  

Wolalbym Crespo, no ale Gudi tez jest ciekawym zawodnikiem i na pewno jego gra stwarzalaby nowe warianty w ataku.

Crespo>Gudi>Forlan

Gudi prawie jak Guti

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-06-10, 11:24  

Tak jak już pisałem, jestem na tak. Uniwersalny, z powodzeniem może grać w pomocy czy na skrzydle. Wraca do defensywy, kiedy zaistnieje potrzeba. Nie najstarszy. W sam raz na rezerwowego, takiego gościa, który w sezonie zagra w niepełnym wymiarze czasowym w jakichś 25 meczach i pyknie z 10 goli i dodatkowo zaliczy kilka asyst.

Poza tym bezgranicznie ufam Ryjkowi i Txikiemu.

Poza tym z Islandią kojarzy mi się tylko Reykjavik, Björk, fajne krajobrazy i właśnie Eidur, więc musi być dobrze. Oby tylko Cielsi nie odwalała jakichś szopek.

Btw, jak tak będzie strzelał [klik] , to pewnie szybko przekona malkontentów.

Pozdro
Ostatnio zmieniony przez imerr 2006-06-11, 08:48, w całości zmieniany 2 razy  

imerr 
Jopie

Wysłany: 2006-06-10, 11:31  

jeśli chodzi o skojarzenia z Islandią to Islandczycy mają proste skoarzenia z Polską - wafelek Prince Polo jest u nich znany od kilkudziesieciu lat :D

a dla mnie Islandia to kraj gdzie żyje 2 razy więcej owiec niż ludzi, i ponoć największy europejski producent bananów :D

kiedyś interesowałem się Islandią i bardzo ten kraj mi się spodobał :)

Forn synd gerir nýja skömm - Pradawny grzech czyni nowy wstyd ;)

zazwyczaj Islandczycy nazwiska mają po ojcu (może jasiu się wypowie jak coś źle piszę), ale rodzina Gudiego należy do 10% z nazwiskiem rodowym

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-06-10, 12:46  

srednio mi sie to podoba, nie wiem w ktorym miejscu jest podobny do larssona, ale zobaczymy

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-06-10, 13:26  

Dokladnie dodo, mi rowniez Eidur w niczym nie przypomina Larssona. Poza tym jestem do kolesia uprzedzony, wiec nie chcialbym go u nas. Jesli przyjdzie to trudno, jakos go zdzierze a moze nawet po jakims czasie polubie...

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2006-06-10, 13:29  

imerr napisał/a:
jeśli chodzi o skojarzenia z Islandią to Islandczycy mają proste skoarzenia z Polską - wafelek Prince Polo jest u nich znany od kilkudziesieciu lat :D
zazwyczaj Islandczycy nazwiska mają po ojcu (może jasiu się wypowie jak coś źle piszę), ale rodzina Gudiego należy do 10% z nazwiskiem rodowym

rzeczywiscie Prince Polo to nasz b.znany towar na Islandii :)
poza tym jest tam calkiem liczna kolonia Polakow, oczywiscie raczej w stolicy, bo poza nią niewiele sie dzieje.
z nazwiskami masz oczywiscie racje - Gudjohnsen to po prostu syn Gudjona, Gudjohndottir to córka itp.

sam jezyk to tez ciekawa sprawa - jest to wlasciwie jezyk staronorweski, ktory zachowal sie z niewielkimi zmianami na Islandii (stad te dziwne literki, niespotykane w innych krajach skandynawskich).

jesli o mnie chodzi, to jestem na nie, bo nie wydaje mi sie, zeby byl on lepszy niz kilku innych kandydatów, ale obym sie mylił.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2006-06-10, 17:51  

ja podobnie jak Ned nie znosze tego drewniaka... mam nadzieje, ze to tylko madrycka plota....

a jako ciekawostka - on urodzil sie na Grenlandii :) Najlepszy pilkarz jakiego wydala jalowa i zmarznieta ziemia grenlandzka

imerr 
Jopie

Wysłany: 2006-06-10, 18:01  

a wszędzie piszą, że urodził się w Reykjaviku :hmmm:

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2006-06-10, 18:58  

Carlo jest z polibudy, wiec moze stad to nieporozumienie :P

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2006-06-10, 21:49  

a sory :D pojebalo mi sie z Gronkjaerem :P pamiec juz nie ta.....

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2006-06-10, 22:55  

Patrząc po warunkach fizycznych, ilości bramek (aż 2 w Premiership) i kolorze włosów, to jest to według mnie idealny, naturalny zastępca ...Maxiego.

Natomiast na nowego Henkę ciągle będę oczekiwał. :]

Chyba, że te 12 milionów, to cena i za Gudiego, i za Crespo, tylko prasa trzyma to w tajemnicy...

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-06-11, 01:55  

Już gdzieś wcześniej pisałem,że widziałbym ewentualnie Islandczyka w naszym team'ie :)
Raczej gorsze rozwiązanie niż Crespo,ale na dzień dzisiejszy tylko minimalnie.

Orólnie jest dobrze :brawo:

imerr 
Jopie

Wysłany: 2006-06-11, 08:32  

"Eidur potrafił jednej nocy przegrać w kasynie 625000 €, gdy nudziło mu się w trakcie leczenia kontuzji, żona zostawiła go i wyjechała do Islandii z dwójką dzieci, gdy odkryła, ze jej mąż ma romans z Osk Norofjoro."

a to gagatek...

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-06-11, 08:37  

A jego ojciec Arnór Guðjohnsen urodził się w 1961 roku. Czyli zapłodnił jakąś pannę w wieku 16 lat. Dobre. Nawet w jednym meczu towarzyskim Eidur zastąpił w drugiej połowie swojego ojca. Miał 17 lat, a jego stary 34. Pamiętam też, że kiedyś przed meczami z Barceloną, miał jakieś problemy ze Skotlandjardem w kwestii piractwa drogowego (nie pamiętam czy pod wpływem :piwosz: ). Bad Boy?

A może to jednak faktycznie kiepska opcja?

Niemniej, na razie zaznaczyłem w ankiecie opcję ostatnią. Faktycznie trudno coś powiedzieć. A może Chelsea się postawi jak Villarreal, i się okaże, że trzeba szukać dalej?

Na jakiejś stronie (na pewno nie hiszpańskiej) czytałem dzisiaj, że kwota zakupu ma być bliższa 15 milionów. To już jest dla mnie grubą przesadą. Maksymalnie dałbym 7-8, w porywach 10.

Btw, taka mini kompilacyjka [klik] z gugli.

Pzdr.

Odpowiedz do tematu