Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Salid y divertiros!
Johan Cruyff do zawodników przed finalem Pucharu Europy w 1992 roku
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokąd zmierza piłka nożna?
Autor Wiadomość
xav 
Daj pyska!

Piwa: 351/99
Wysłany: 2014-11-23, 20:36  

ja tez sądze, ze pojawia sie nastepni. moze nie tacy, ale inni ,bardzo profesjonalni zawodnicy. moze ktos bedize mial luz ronaldinho, moze ktos bedzie iniesta z lepszym strzałem, moze ktos bedzie lampardem z lepsza technika ... porownan bedziemy pewnie szukac wiele. piłka tez sie zmieni, za 20 lat na dzisiejsze mecze bedizemy patrzec juz inaczej.

natomiast, tak jak juz w szalcie kiedys wspomnialem, do lamusa przejda historie o zle prowadzacych sie pilkarzach z samego topu, o romario ruchajacym w przerwie meczu, o bestach, maradonach itp.

i bardzo dobrze.

Ronaldinho4ever 
Guardiola

Piwa: 2/24
Wysłany: 2015-01-27, 12:33  

xav napisał/a:
moze ktos bedize mial luz Ronaldinho, moze ktos bedzie Iniesta z lepszym strzałem, moze ktos bedzie Lampardem z lepsza technika

O nie! na bank nie! zauważ, że piłkarze ,,starej daty'' mają w sobie ,,to coś'', czego nie mają młodzi. ,,to coś'' to właśnie technika. Taki Ronaldinho, Zidane, Beckham czy Maldini mogliby w tej chwili wyjść na murawę i rozegrać wspaniały mecz! Jedyne czego im brakuje to kondycja i szybkość, które naturalnie odeszły z wiekiem. Nie mam pojęcia dlaczego, ale teraz takich piłkarzy już nie ma (chciałoby się śpiewać z Rodowicz: ,,Dziś prawdziwych piłkarzy już nie ma...'' :D ). Właśnie dlatego nigdy nie będzie po tej ziemi stąpał ktoś z luzem Ronaldinho, strzałem Iniesty czy techniką lepszą niż Lamparda. (Najmniej realna jest ta technika).

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2015-01-27, 12:55  

Warto popatrzeć na Neymara, u niego ten luz jest widoczny.

Ronaldinho4ever 
Guardiola

Wysłany: 2015-01-27, 13:44  

Tak- masz rację- to dla Brazylijczyków charakterystyczne, a poza tym ja napisałem tak ogólnie- wiadomo, że są wyjątki. jednak generalnie rzecz biorąc takich piłkarzy jest o wiele mniej niż kiedyś.
Z resztą wydaje mi się, że Ronaldinho w wieku Neymara miał więcej sukcesów :D

Roodeck 
Black Adder

Piwa: 65/107

Wysłany: 2015-01-27, 16:21  

Ronaldinho4ever napisał/a:

O nie! na bank nie! zauważ, że piłkarze ,,starej daty'' mają w sobie ,,to coś'', czego nie mają młodzi. ,,to coś'' to właśnie technika. Taki Ronaldinho, Zidane, Beckham czy Maldini mogliby w tej chwili wyjść na murawę i rozegrać wspaniały mecz!

Hmm, to ciekawe bo właśnie teraz biega po boiskach dwóch najlepszych piłkarzy w historii - Messi i CR. Oczywiście zawsze się wydaje że dawnej trawa była bardziej zielona, pamiętamy raczej te dobre mecze a zapominamy o tych złych.

Ronaldinho4ever 
Guardiola

Wysłany: 2015-01-27, 18:04  

Roodeck napisał/a:

O nie! na bank nie! zauważ, że piłkarze ,,starej daty'' mają w sobie ,,to coś'', czego nie mają młodzi. ,,to coś'' to właśnie technika. Taki Ronaldinho, Zidane, Beckham czy Maldini mogliby w tej chwili wyjść na murawę i rozegrać wspaniały mecz!

Hmm, to ciekawe bo właśnie teraz biega po boiskach dwóch najlepszych piłkarzy w historii - Messi i CR. Oczywiście zawsze się wydaje że dawnej trawa była bardziej zielona, pamiętamy raczej te dobre mecze a zapominamy o tych złych.

Teraz jest lepszy sprzęt- np. szybsze piłki i dlatego wcześniejsi piłkarze są bardzo poszkodowani. Gdyby taki Maradona czy Pele grali w takich warunkach co Messi i CR7, myślę, że osiągnęliby o wiele lepsze wyniki. Oczywiście ta różnica warunków w piłce nie jest aż tak wielka- nieporównywalna mniejsza od tej w skokach narciarskich, ale zawsze robi różnicę- Raul potrzebował 10 lat więcej na strzelanie największej ilości bramek w La Liga niż Messi, a chyba nie powiesz, że Raul różni się od Messiego aż tak bardzo. Dlatego mi się nie wydaje, tylko jestem pewien, że kiedyś ,,trawa była bardziej zielona''. A Messiego i CR7 oczywiście doceniam- są świetni, ale tak jak już pisałem- wyjątek potwierdza regułę. Obecnie piłkarzom oprócz umiejętności pomaga sprzęt i to dzięki sprzętowi mają w statystykach (bramki, asysty, puchary itp.) przewagę nad minionymi pokoleniami.

Jynx 
sześciu

Piwa: 110/119
Wysłany: 2015-01-27, 18:36  

Nie zapominaj, że obrońcy przeciwko którym grał Pele tez mieli gorszy sprzęt niż Ci przeciwko którym gra Messi. Oprócz tego w tamtych czasach nie można było oglądać wszystkich meczów tych najlepszych i co za tym idzie analizować ich zagrań. Poza tym wtedy nie było spalonych i grało się systemem w którym napastników było więcej niż obrońców ;)

Ronaldinho4ever 
Guardiola

Wysłany: 2015-01-27, 19:01  

To bardzo ważne elementy, ale mimo to dziś w meczach pada więcej bramek- nawet, gdy część jest nieuznana z powodu spalonego. To chyba daje do myslenia

imerr 
Jopie

Piwa: 609/442
Wysłany: 2015-01-27, 19:06  

Raul potrzebował 10 lat więcej na strzelanie największej ilości bramek w La Liga niż Messi, a chyba nie powiesz, że Raul różni się od Messiego aż tak bardzo.

To daje jeszcze więcej do myślenia.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Roodeck 
Black Adder

Wysłany: 2015-01-27, 19:45  

To bardzo ważne elementy, ale mimo to dziś w meczach pada więcej bramek- nawet, gdy część jest nieuznana z powodu spalonego. To chyba daje do myslenia

Szybko sprawdziłem.
W sezonie 2000/2001 w La Liga padło 1095 bramek.

W sezonie 2013/14 w La Liga padło 1045 bramek.

To takie porównanie w kontekście takiego Raula. Bo w przypadku takiego Pele to nie ma wątpliwości że wtedy się strzelało dużo więcej goli niż teraz, a sam Pele to te swoje 1000 goli to w większości nastrzelał brazylijskim ogórkom.

Ronaldinho4ever 
Guardiola

Wysłany: 2015-01-27, 20:16  

A tak z ciekawości- gdzie to sprawdziłeś? Bo chyba nie odkopałeś starej tabeli i nie liczyłeś z kalkulatorkiem :D

Roodeck 
Black Adder

Wysłany: 2015-01-27, 20:33  

Na wikipedii są tabele z poprzednich sezonów np. http://pl.wikipedia.org/w...%282000/2001%29 ,wystarczy sobie tabelkę wkleić do excela i zrobić sumowanie.

Ronaldinho4ever 
Guardiola

Wysłany: 2015-01-27, 20:40  

Wiem, że tak można, ale myślałem, że chciało się to liczyć jakiemuś fanowi Barcelony czy Realu i wrzucił to na swoją stronę internetową

dziki 
Krakus!

Piwa: 400/172
Wysłany: 2015-01-27, 20:47  

Chciałbym zobaczyć jak Pele grałby przeciwko Staamowi czy Maldiniemu. Ciekaw jestem jakby odnajdywał się w zderzeniu z nowszą wersją catenaccio, serwowaną przez Mourinho i innych Mourarzy. Zabawnie wyglądałby pewnie też w "pewne grudniowe, niedzielne popołudnie, gdzieś na boisku Stoke".

Jak dla mnie zestawienie Pele z przykładowym Ronaldinho albo oryginalnym Ronaldo nie ma sensu. Grubasek w tamtych latach strzeliłby z 3 tysiące bramek.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Ronaldinho4ever
Ronaldinho4ever 
Guardiola

Wysłany: 2015-01-27, 21:01  

dziki napisał/a:
"w pewne grudniowe, niedzielne popołudnie, gdzieś na boisku Stoke".

... podopieczni Mourinho zakopali na śmierć legendę futbolu

Taktyka Mou na Barcę- nie umiecie okiwać- to faulujcie! nawet najwybitniejszy piłkarz by sobie nie poradził. Paradoksalnie gra wyglądałaby brzydko, bo... gry by nie było. Zamiast niej chamskie kosy

Odpowiedz do tematu