Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokąd zmierza piłka nożna?
Autor Wiadomość
chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2013-05-22, 07:51  

http://www.sport.pl/pilka...roku_kilku.html

Ciekawe, ile takich afer będzie wychodzić po latach.

wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2013-05-22, 11:21  

oczywiscie doping to zenada, ale jednak nie wystarczylo im to na pokonanie ajaxu w reglaminowym czasie gry i doszlo do karnych, a wrzutach karnych doping nie mial juz nic do rzeczy i gdyby zawodnicy ajaxu potrafili je lepiej wykorzystywac, to pewnie nawet nikt by nie dochodzil prawdy.
Postaw piwo autorowi tego posta

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2013-05-22, 11:22  

Chyba, że do karnych by nie doszło, a Ajax bezprecedensowo obroniłby Ligę Mistrzów ;)

Cszysu 

Piwa: 39/13
Wysłany: 2013-05-22, 11:29  

wakabayashi napisał/a:
i gdyby zawodnicy ajaxu potrafili je lepiej wykorzystywac, to pewnie nawet nikt by nie dochodzil prawdy.

Niemniej istnieje pewne prawdopodobieństwo, że gdyby nie doping, to Ajax poradziłby sobie w ciągu tych 90 czy 120 minut. Zakładając, że doping faktycznie dotyczył piłkarzy Juve. Bo głośno było o dopingu w Barcelonie 2010/2011 i to się okazało oskarżeniami bez pokrycia.
Ciekawe ile prawdy jest w słowach Zarzecznego:
Cytat:
Wszyscy się zastanawiają skąd tak gigantyczny sukces piłki niemieckiej, te cztery gole przeciw Realowi i Barcelonie. Otóż moim zdaniem – Niemcy wymyślili lepsze tabletki. Taki zmierzch doktora Fuentesa… Nie uwierzę, że można ganiać sto metrów tam i z powrotem, przez półtorej godziny, i nawet nie zwymiotować. Nawet pod boki się nie złapać. Przy okazji trzeba dobrze grać, oczywiste. Jak Ben Johnson musiał też umieć biegać, Katrin Krabbe, Marion Jones, dopiszcie sobie sto tysięcy nazwisk.

Nie chodzi mi o samo 0,7, tylko o wyjaśnienie kwestii - dlaczego drużyna X jest przez kilka lat najlepsza i w pewnym momencie drużyna Y staje się lepsza od drużyny X i czy rolę odgrywają tutaj wątki wyłącznie psychologiczne i czysto sportowe.

wakabayashi 

Piwa: 435/572
Wysłany: 2013-05-22, 12:02  

tak wiem, ale gdyby jednak karne wygrali, to pomimo, ze meczu nie daliby rady wygrac w rgulaminowym czasie gry sprawa by sie pewnie nawet nie zajeli.
oczywiscie dobrze, ze suma sumarm to wychodzi na wierzch i moze jakies konsekwencje z tego wyciagna, jesli okaze sie to prawda.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2013-05-22, 12:10  

Raczej na przyszłość, bo raczej tamtego meczu nie anulują i Ajax nie zdobędzie kolejnego trofeum.

Fatalnie będą czuli się ówcześni gracze Ajaksu, jeśli te rewelacje zostaną potwierdzone... A ja tak byłem za Ajaxem wtedy ;)

gelex 
CatMorderca

Piwa: 577/335
Wysłany: 2013-05-22, 13:59  

Ale prawo wstecz nie działa... dowodzenie teraz, że 20 lat temu ktoś był na dopingu jest oczywiście porażką systemu weryfikacji. Ale jest też zupełnie bezcelowe jak dla mnie.

Zamiast bić pianę nad tym co miało miejsce w ubiegłym tysiącleciu, trzeba zakasać rękawy i zadbać o to, by za kolejnych 20 lat nikt nie zastanawiał się nad tym, czy Barca 6 pucharów była na prochach.

Same oskarżenia, jak te wysunięte w stronę piłki niemieckiej, uważam za żenujące. To taka propaganda pokonanych. Rozmawiajmy o dowodach, a nie o tym, że kiedyś tam ktoś powiedział, że pewnie brali, ale zabrakło mu dowodów.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jerry P
Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2013-05-22, 15:02  

gelex napisał/a:
Ale prawo wstecz nie działa... dowodzenie teraz, że 20 lat temu ktoś był na dopingu jest oczywiście porażką systemu weryfikacji. Ale jest też zupełnie bezcelowe jak dla mnie.

W tym wypadku to nie jest kwestia wstecznego (nie)działania prawa, bo już wówczas doping nie był dozwolony. Działanie wstecz byłoby, gdyby jakaś substancja, która wówczas była legalna, teraz zostałaby zakazana, a zespoły, które używały jej w przeszłości zostały za zdyskwalifikowane.

W tym przypadku mówimy raczej o przedawnieniu. I zgadzam się, że wyciąganie teraz konsekwencji wobec Juve, byłoby śmieszne.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Xeon
Jerry P 
Guti maricon!

Piwa: 272/698
Wysłany: 2013-05-22, 19:10  

komć z onetu napisał/a:
U nas w PRL w styczniu 1989 roku pewien dzialacz PZPN ktorego nazwisko wszyscy znaja wyszedl z nastepujacym pomyslem na reforme polskiej pilki. Znalazl prosty sposob ktory by zapewnil polskiej pilce przyzwoity poziom a takze moglby stac sie rewolucyjny na cala Europe czy swiat.
Chodzi o punktacje. Jest ona nastepujaca.

1. zwycięstwo na wyjeździe - 4 pkt
2. zwycięstwo u siebie - 3 pkt
3. remis na wyjeździe - 2 pkt
4. remis u siebie - 1 pkt
5. przegrana na wyjeździe - 0 pkt
6. przegrana u siebie - -1 pkt
Koniec ustawiania meczów.

niezłe

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2013-07-17, 22:10  

Temat może trochę z dupy, ale lepszego nie zauważyłem a oddzielnego też nie ma sensu robić. W razie czego zawsze można posty przenieść/wydzielić.

Moje stanowisko wobec klauzuli odejścia :]

Ogólna idea klauzuli odejścia sprzyja piłkarzom a nie klubom. Oczywiście przy okazji negocjacji kontraktowych obie strony (piłkarz-klub) dochodzą do kompromisu a kompromis ten zazwyczaj opiera się na sprowadzeniu klauzuli odejścia do absurdu. Im wyższa kwota tym lepiej dla klubu a gorzej dla piłkarza, ale te zaporowe kwoty stanowią jedynie rodzaj etykiety. Jeżeli klub nie ma zamiaru sprzedawać zawodnika albo zakłada, że w grę mogą wchodzić wielkie pieniądze to wtedy ustala się jakąś zaporową klauzulę (+100 baniek za cracka, +50 baniek za niezłego/dobrego zawodnika) i zachowuje w ten sposób pełnię możliwości. Przecież istnienie klauzuli nie powoduje, że zawodnika nie da się kupić taniej :]

Każdy piłkarz chciałby mieć relatywnie niską klauzulę, aby mieć większe pole manewru bez stosowania jakichś nieprofesjonalnych zagrywek. Żaden klub natomiast z własnej, nieprzymuszonej woli nie da zawodnikowi takiej (niezawyżonej) klauzuli bo to może działać tylko i wyłącznie na niekorzyść klubu.

Niektórzy tłumaczyli w szałcie, że klauzule są też dobre dla klubów bo odstraszają. Nie kupuję tego, jak nie chcesz sprzedawać zawodnika to możesz to oznajmić jasno i wyraźnie bez żadnej klauzuli. Thiago Silva nie ma klauzuli, czy to oznacza, że łatwiej go wyjąć? Jak szejk nie zechce usiąść do negocjacji to nie usiądzie. Co by zmieniła absurdalna klauzula typu 150 baniek? Moim zdaniem nic.

Czy brak klauzuli w kontrakcie TS oznacza, że nie da się go kupić? Nie.

Czy klauzula odejścia w kontrakcie TS oznaczałaby, że nie da się go kupić poniżej klauzuli? Nie.

Klauzule są ważne dla piłkarzy, im niższe tym lepiej. Wraz ze wzrostem kwoty, klauzula staje się coraz mniej istotna.

Liga hiszpańska jest chyba jedyną z czołowych lig europejskich gdzie klauzule są wymagane przy każdym kontrakcie, ale mogę się mylić :>

Przypuszczam, że nie pomyliłbym się pisząc, że żaden klub nie zaproponuje zawarcia klauzuli odejścia z własnej, nieprzymuszonej woli i inicjatywy.

Można się kłócić, liczę na jakieś zaczepne posty bo w sumie nie widziałem o czym pisać, dla mnie temat jest oczywisty :P

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
rudy, Roodeck
Pixik 
God Is A Dj

Piwa: 72/66
Wysłany: 2013-07-17, 22:42  

Klauzula w kontrakcie są ukłonem w stronę piłkarza. Więc jeśli klub na kogoś liczy to zwykle daje zaporową klauzulę. Moim zdaniem dobrze, że coś takiego istnieje. Bo jeśli nawet ktoś ma klauzulę powiedzmy taką sobie to i tak jest potrzebna wola zawodnika do dokonania transferu. To ułatwia w wielu przypadkach transfer, gdzie gracz związał się z klubem na x lat ale po jakimś czasie stwierdza, że on tak dalej nie może, nie chce. Jak dla mnie to często kluby popełniają błąd dając komuś baardzo długi kontrakt. W Realu dziwi mnie to, że prawie każdy nowo przyjęty zawodnik ma praktycznie minimum 4 lata kontraktu, a czasami nawet 6(i tak bywa w wielu klubach). Kiedyś z tego co sobie przypominam częstsze były umowy 3 letnie. Ja nie widzę problemu w klauzulach. Chociaż moim zdaniem, jeśli za parę lat fair play w takiej czy mocniejsze formie na prawdę nie wejdzie w życie skończy się na tym, że kluby sponsorowane przez prywatne pieniądze będą wiodły prym w transferach.

Mentor 

Wysłany: 2014-08-20, 13:30  

http://www.weszlo.com/201...rzeczywistosci/

Mentor 

Wysłany: 2014-09-15, 22:46  

http://m.ekstraklasa.net/...b9d3aab09e91b30

Niech Was nie zmyli ekstraklasowe źródło. Bardzo ciekawa lektura dotycząca FFP.

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2014-11-23, 18:43  

Piłka nożna będzie sie dzielić na dwie ery, przed tymi panami, i po. Kiedy skoncza kariery bedzie czuc sie niedosyt patrzac na gre innych druzyn/zawodnikow.
nie wiem jak tu.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2014-11-23, 19:10  

Może tak, a może pojawią się następne cyborgi. Ja myślę, że raczej to drugie.

Jak to powiedział ktoś mądry: historia się nie powtarza, ale rymuje.

Odpowiedz do tematu