Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dokąd zmierza piłka nożna?
Autor Wiadomość
away 

Piwa: 2/13
Wysłany: 2012-07-19, 15:10  

dramatyzujecie. im wieksze pieniadze tym lepszy poziom sportowy. kryzys na swiecie, a w swiecie pilki sielanka :D i to wlasnie pracuje na rozwoj tej dyscypliny. pilkarze sa coraz lepsi, poziom taktyczny sie podnosi - wszystko dzieki $$$
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2012-07-19, 15:40  

away napisał/a:
pilkarze sa coraz lepsi, poziom taktyczny sie podnosi - wszystko dzieki $$$

Idąc tym tokiem myslenia, to wszystko sie polepsza dzięki $$$. Żaden to wniosek.

Ja bym raczej stawiał na postęp technologiczny, który umożliwia bardziej zaawansowany trening, monitorowanie organizmu piłkarzy oraz daje możliwość bardziej zaawansowanej analizy taktycznej.

Kryzys na świecie dotknął przeważnie najbiedniejszych, bo jego skutki zostały zepchnięte i rozproszone na zwykłych ludzi. W piłce jest to samo - główne firmy mają się mniej więcej dobrze, a mniejsze znajdują się w coraz gorszej sytuacji (najbardziej jaskrawy przykład Glasgow Rangers). Sielanka jest więc wśród szejków, którzy to głównie budują teraz ekipy w Europie.

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2012-07-19, 15:47  

Tylko że postęp dokonuje się dzięki $$$ ;)

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2012-07-19, 15:50  

Cytat:
Idąc tym tokiem myslenia, to wszystko sie polepsza dzięki $$$. Żaden to wniosek.

:)

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-07-19, 15:52  

Witowi chyba chodziło, że postęp technologiczny (na który Ty stawiasz), też dokonuje się dzięki tym potępianym przez Ciebie pieniądzom :)
nie wiem jak tu.

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2012-07-19, 15:59  

Dokładnie o to mi chodziło. :)
Chyba nie zaprzeczych chaos, że czasy gdy różnej maści Edisony, Marconi i inni swoje wynalazki tworzyli w garażu dawno minęły, a na rozwój technologiczny idą teraz grube biliony $$$

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-07-19, 16:11  

chaos napisał/a:
Obyś nie miał racji, bo wtedy na pewno przestanę to oglądać...

Już powinieneś, albo ograniczyć się do St.Pauli, na tym poziomie pewien romantyzm dawnej piłki jeszcze został.

pawlodar_10 
Somalia '93

Piwa: 4/5
Wysłany: 2012-07-19, 16:26  

W ogóle piłka wyglądała inaczej te 8-10 lat temu... Jak sobie obejrzałem, w sumie przez przypadek, mecz LM United - Real ze słynnym hattrickiem Ronaldo (oryginalnego rzecz jasna) to było coś. Piłkarze robili to co kochali, a teraz? Pokolenie Puyola, Del Piero, czy Raula odchodzi w zapomnienie a w zamian mamy gwiazdeczki pokroju Neymara i szejków rządzących futbolem. Smutne trochę.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2012-07-20, 08:31  

gregori napisał/a:
chaos napisał/a:
Obyś nie miał racji, bo wtedy na pewno przestanę to oglądać...

Już powinieneś, albo ograniczyć się do St.Pauli, na tym poziomie pewien romantyzm dawnej piłki jeszcze został.

Barcelona jeszcze mi ten romantyzm daje :) A St.Pauli z trybun to pełen romantyzm. Tak jak Rayo ;)

Postęp, owszem, dokonuje się dzięki kasie, ale hipotetyczna sytuacja:
dany szejk ma obecnie ma forsy jak ziarenek piasku na pustyni, więc niech zainwestuje w technologie, żeby stworzyć takich piłkarzy, którzy nie będą odczuwać zmęczenia przez 90 min :D

Jest $$$, ale się nie da, więc forsa wszystkiego nie umożliwia :P

Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2012-07-20, 09:18  

z Bilbao też nutka romantyzmu powiewa ;)
nie wiem jak tu.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2012-07-20, 09:57  

Zgadza się. Jest kilka ekip, które trzymają się jakiś zasad, mają jakiś rozpoznawalny styl, a nie są tylko firmami sportowymi.
Taki romantyzm w piłce to zdecydowanie coś, co bym chciał oglądać.

My, Polacy, mamy opinię romantyków, jak to ładnie ujął kiedyś gen. Sikorski ;)

mikaelus 

Piwa: 729/976
Ostrzeżeń:
 2/3/4
Wysłany: 2012-07-20, 12:52  

Ja już bym tak bardzo nie przesadzał. Zgadzam się z tym tekstem na Radio Brazylia - zawsze byli inwestorzy, tylko dziś zmienia się ich narodowość. Nie widzę w tym nic złego. Wielu się zresztą już przejechało na tym, sądząc że to kasa gwarantuje wyniki. W Chelsea trzon zespołu stanowili ci sami zawodnicy od lat, a najemnicy przychodzący za wielką kasę nieraz zawodzili - wystarczy wspomnieć Szewczenkę czy Torresa. Real zmielił w ostatnich 10 latach tyle kasy, że to się w głowie nie mieści, a i tak zostali w tyle za Barceloną i zbierali bęcki od Lyonów i innych w LM. ManCity niby wygrał ligę, ale w jakich warunkach? Rzutem na taśmę. A wcześniej oberwali jeszcze w Lidze Europy.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że nikomu jeszcze nie udało się zbudować wielkiej, dominującej drużyny tylko skupując do niej największe gwiazdy. Najbardziej znany projekt - Galacticos - skończył się właściwie porażką - dwukrotne zwycięstwo w lidze i raz w LM to trochę mało jak na te miliony. A do tego doszły bardzo suche lata, w czasie których galaktyczni się właściwie powoli rozpadali, bez żadnych sukcesów.

No a samo PSG też już dostało nauczkę - maleńki klub z Montpellier utarł szejkom nosa. Wcale tak łatwo im nie będzie.

"Hoy, ma?ana y siempre con el Barça en el corazon" - José Mário dos Santos Félix Mourinho

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2012-07-20, 14:46  

Jak się komuś wydaje, że kiedyś było tak romantycznie to nie ma racji. Najnudniejszy mundial w historii to Włochy 1990, najmniej bramek w historii, gra bardzo defensywna.

Stawianie zacieżnej armii Pereza z poczatku XXI wieku za przykład romantyzmu, jest bardzo zabawne. Czym on się różnił od szejka? Może tylko tym, że szejk zarabia na ropie, a Perez na betonie. Wtedy był to złoty interes, a teraz z tego powodu Hiszpania ma wielkie problemu. Prawie cały ich wzrost gospodarczy to "betonowa bańka", która właśnie pęka.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2012-08-23, 14:09  

http://rafalstec.blox.pl/...bol-w-raju.html

Mnie zainteresował konkretnie ten fragment:

Cytat:
Nie blogowałbym o kolejnym agresywnym kapitaliście, który jeszcze napędzi i tak już rozszalałą inflację w futbolu, gdyby nie wybrane przez niego miejsce. Książę Albert II panuje w mikroskopijnym powierzchniowo raju dla obrzydliwie bogatych - z najwyższą w świecie, sięgającą 90 lat spodziewaną długością życia, z najniższą stopą bezrobocia (okrągłe zero), z największym odsetkiem milionerów i miliarderów. Nade wszystko jednak w Monaco nie płaci się podatków. Osoby fizyczne nie płacą ich wcale, firmy płacą - drobne - tylko wtedy, jeśli sporą część zysków wypracowują za granicą.

Przywileje nie obejmują Francuzów, ale któż wznosi futbolową potęgę na Francuzach? W podstawowej jedenastce Paris Saint Germain zaraz nie zmieści się ani jeden, trenerzy i dyrektorzy też zostali importowani.

Klub operujący w raju podatkowym może zyskać niezwykłą przewagę nad konkurencją. Zwłaszcza nad konkurencją francuską. Tamtejsze firmy futbolowe od dawna toczą nierówną walkę z Anglikami, Hiszpanami, Niemcami czy Włochami, bowiem przyduszają ich obciążenia fiskalne. Wkrótce być może jeszcze dotkliwsze - jeśli prezydent Francois Hollande przeforsuje obłożenie milionerów 75-procentowym podatkiem, to trzyletnie utrzymanie zarabiającego 14 mln za sezon Zlatana Ibrahimovicia będzie szejków PSG kosztowało, wliczając wszystkie składki, 237 mln euro. A to ledwie jeden gracz...

Wyjąwszy bezgotówkowe transfery młodzieży, po przybyciu Rybołowlewa Monaco zatrudniło: Argentyńczyka, dwóch Greków, dwóch Włochów, Urugwajczyka, Szweda, Kongijczyka, Duńczyka, Chorwata, Niemca, Węgra, Holendra i Marokańczyka. Przypadek, że wyłącznie obcokrajowców?

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2013-03-09, 14:25  

Jeśli nie ten temat, to przenieście.

http://wiadomosci.gazeta....pilkarskim.html

Wojna futbolowa ciągle żywa :|

Odpowiedz do tematu