Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Patrick Kluivert
Autor Wiadomość
Negro 

Piwa: 11/30
Wysłany: 2006-06-03, 12:31  Patrick Kluivert

Skoro masowo powstają tematy w tym dziale to i ja chciałbym rozpocząć dyskusje na temat czlowieka który zbliżył mnie znacząco do FCB. Starsi z was pisali o tym ze ich piłkarskim idolem był Stoichkov czy Romario itp, to jednak za odległe czasy jak dla mnie w kwestii kibicowania. Moim pierwszym piłkarskim idolem był Patrick Kluivert.

Wiem ze jest to postać kontrowersyjna i że jest grono osób które nie mogły sie do niego przekonać, z drugiej jednak strony jest wielu sympatyków 'Party Pata'. Kilku i tutaj na forum :]

Kiedy zaczynasz interesować sie piłką nie możesz wiedzieć, że istnieje coś takiego jak Gran Derby, że piłka jest niesprawiedliwa, że profesjonalną piłką rządzą pieniądze, nie wiesz które kluby sie nienawidzą i dlaczego, nie wiesz wielu, wielu rzeczy, które dziś wydają Ci sie kluczowe. Wybierasz sobie poprostu ulubionego gracza na podstawie kilku meczów on staje sie Twoim bohaterem i "prowadzi" Cie w strone klubu w którym gra. Dopiero później dowiadujesz sie, że nic nie trwa wiecznie, że piłkarze przychodzą i odchodzą-klub jednak pozostaje. Właśnie w ten sposób Kluivert sprowadził moje serce do Katalonii.

Napastnikiem tak bramkostrzelnym jak Eto'o nigdy nie był jednak w mojej pamięci zapisał sie dzieki niezapomnianym akcjom i bramkom. Wiele z nich mimo że widziałem po kilkanaście razy nadal wzbudza mój zachwyt. ( Jego asysta do Savioli, kiedy gasi kilkudziesięcio metrowy przerzut jednocześnie podaje tyłem stojac do krasnala- kosmos :mdleje: )

Nie bede sie rozwodził na temat jego zachowania poza boiskiem, czy gwałcił czy nie gwałcił ile czasu spędzał w dyskotekach itp, nie na tym to polega. Gdybym miał to w ten sposób rozpatrywać to nie słuchałbym piosenek Michaela Jacksona bo jest pedofilem...

Teraz Pat jest cieniem gracza który brylował kilka lat temu na Camp Nou. Konkurencja w Valencii jest za duża, a on nadal zmaga sie z kontuzjami. Jak dla mnie nie potrzebnie wylatywał do Anglii, ponieważ taki zawodnik jak on, który w głównej mierze bazuje na technice w lidze angielskiej ma zdecydowanie pod górke. Szkoda ze zmarnował rok. Zapewne teraz Patrick odejdzie, pytanie tylko gdzie ? Chciałbym, żeby jeszcze pograł troche w piłke na dobrym poziomie.

Wiem, że istnieje temat "Kluivert vs Saviola", dla mnie jednak zasługuje na osobny :P
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-06-03, 12:53  

Pat mnie zawsze denerwowal tym, ze gral 1 dobry mecz a potem mial 4 bezbarwne i tym, ze partolil dziecinne sytuacje. Byl graczem o wielkim talencie, na pewno w calosci go nie wykorzystal. W temacie pata i savioli zawsze bylem raczej za Holendrem, choc w ostatecznym rozrachunku obaj byli patalachami.

Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2006-06-03, 14:14  

Ej no przegięcie :maruda: Można wiele zarzucić Kluivertowi, ale na pewno nie to, że był patałachem !! :lanie:

Moj przygoda z Barceolną również zaczęła się od Patricka Kluvierta właśnie. Zresztą pisałem już o tym gdzieś kiedyś w innym temacie więc powtarzać się nie będę. W każdym bądź razie oglądam sobie regularnie kompilacje albo bramki Pat'a i kurwa no tęsknię za nim :beczy: Pomyślałem sobie nawet, że mógłby wrócić na jeden sezon do Barcelony na zakończenie kariery, ale to nie przejdzie :(

Obecnie ma zamiar przenieść się do Ajaxu gdzie rozpoczynał swą przygodę i tam ją zakończyć. W tak młodym wieku jak na piłkarza :beczy:

Będę się uważnie przyglądał jego poczynaniom. Wierzę, że odrodzi się i pogra jeszcze kilka sezonów :)

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-06-04, 09:07  

O ile Stoiczkowa i Romario pamietam jedynie dzieki eurosportowi i przede wszystkim dobrodziejstwom internetu, o tyle Kluivert jest moim pierwszym i najwiekszym idolem do dziś.
Kochalem go za styl gry, ze piekne akcje i bramki, nienaganna technike, za przywiazanie do Barcy. Patrzac po latach, szkoda,z e nie odszedl do Arsenalu czy Manchesteru, gdzie byl czesto przymierzany, gdy byl w dobrej dyspozycji, tylko zostal w Katalonii, gdzie pod koniec swojej przygody byl juz spalony. Niestety od dwoch lat niesamowicie trapia go kontuzje i ten czas jest praktycznie stracony. Na Euro 04' tylko on oprocz rezerwowych bramkarzy nie zagral ani minuty, po swietnym poczatku w valencii popadl w przecietnosc i wiekszosc czasu spedzal w gabinecie lekarskim, strzelil tylko jedna, ale przynajmniej ladna, bramke w lidze.
Milo by bylo, gdyby wrocil do Ajaxu i popykal tam troche, bo wierze, ze jeszcze zmartwychwstanie.

kudlaty 
Vamos!

Piwa: 19/13
Wysłany: 2006-06-04, 09:24  

Pat był moim pierwszym piłkarskim Bogiem. Zakochałem się w jego grze po Euro 2000 i to właśnie jego osoba sprawiła że stałem się kibicem Barcelony. Wiem że potem zszedł na złą drogę troche poimprezował zabił w sobie piłkarza ale muszę mu być wdzięczny bo to dzięki niemu tutaj dzisiaj jestem:). A co do jego gry to zawsze mnie kręciły jego podania piętką no i oczywiście jak byłem młody i głupi (co jeszcze nie mineło do końca) to kręciło mnie to że nie awanturował się i nie bał dać w "pape"(jakby to Andrew powiedział) komuś kto się rzucał do niego na meczu.

bociek 
Orthodox Yidd

Wysłany: 2006-06-04, 12:43  

dodo style napisał/a:
Milo by bylo, gdyby wrocil do Ajaxu i popykal tam troche, bo wierze, ze jeszcze zmartwychwstanie.

Do Ajaxu to on raczej prędko nie wróci, bo po pierwsze chce troche zarabiać. Po drugie Ajax atak ma mocny i raczej nie potrzeba wzmocnień (a trzeba się pozbyć np. Charisteasa). Kluivert musiałby być zmiennikiem Huntelaara czego raczej by nie chciał (poza tym nikt nie będzie płacił rezerwowemu wielkich kwot). No i jeszcze taki mały szczególik, że zmiennika dla Huntelaara mamy i raczej nie zamierzamy się go pozbywać. Dlatego wydaje mi się, że Patrick odejdzie latem z Valenci i pójdzie śladami Jacka Bąka ... do Legii :głupek: . A tak na serio to ma nazwisko, więc w Katarze sobie pokopie ze 2 lata i może wtedy jeżeli klub (i on) będzie chciał to wróci, ale osobiście wydaje mi się to mało realne.

Kuba 

Piwa: 126/243
Wysłany: 2006-06-06, 10:01  

Do tego tematu brakuje postow Koemana,Waldosa i Moralesa :P
No i powinien powstac temat Saviola :) Musi byc rownowaga ;]

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-06-06, 10:14  

krolik jest caly czas naszym zawodnikime ;)

dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2006-07-13, 11:45  

Ehh wlaczylem przez przypadek dzis you tube i znalazlem cos pieknego:
http://www.youtube.com/wa...search=kluivert
Powiem tak. Poczatek znakomicie oddaje to co pamieta. Do tego muzyka z "Requiem dla snu" ... ehh Pat wróć grać jak dawniej! W Ajaxie, Al-Ittihad czy Wiśle Kraków ... bylebyś grał .

Alvaro 
No. 14

Piwa: 15/5
Wysłany: 2006-07-16, 19:50  

Ciekawe gdzie w koncu wyladuje Pat... Podobno upomina sie o niego van Gaal. Byc moze juz wkrotce ujrzymy Kluiva w trykocie AZ?

fcb24.com napisał/a:
[..]Zainteresowanie osobą piłkarza wynika z osłabienia ekipy AZ przez Gruzina Szota Arveladze. Zarówno dyrektor techniczny – Marcel Brands, jak i cały sztab szkoleniowy wypowiadają się o byłym zawodniku Blaugrany w samych superlatywach, nazywając go jednym z największych piłkarzy, jacy urodzili się w Holandii.

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-07-17, 09:37  

nie chcialbym go w AZ bo to bedzie bardzo przecietny zespolik nawet jak na Eredivisie :/
Timmer, Sektioui, Landzaat i Perez tez odeszli

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-07-17, 09:49  

AZ pozyskalo 5-6 wyrozniajacych sie zawodnikow mlodego pokolenia - wiadomo jak to van gaal, nie lubi jak ktos mu podskakuje a na mlodziez stawia chetnie. w czworce beda i pewnie z feye powalcza o 3 miejsce, ale szczerze mowiac jakos tam kluiva nie widze

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-07-17, 14:19  

Jeżeli w Alkmaar nie ma przynajmniej 10 dyskotek ,to Kluiv tam nie pojedzie :P

A tak bardziej na serio,to może ktoś taki,jak van Gaal , by go wyprowadził w końcu na ludzi :maruda:

beneras 
fuck system

Piwa: 24/19
Wysłany: 2006-08-24, 12:29  

Dzisiejszej sesji treningowej Patrick Kluivert nie będzie dobrze wspominał. Po krótkiej rozmowie z Quique Floresem Holender musiał opuścić boisko przed zakończeniem ćwiczeń.

Trenujący dotychczas indywidualnie Kluivert dziś pracował razem z grupą. Uczestniczył nawet w krótkiej rozmowie ze szkoleniowcem przed ćwiczeniami, lecz dziesięć minut po rozgrzewce otrzymał polecenie opuszczenia treningu. Holender wyjechał z Paterny bardzo zły. Nie odpowiedział na żadne pytanie, które zadali mu dziennikarze, zainteresowani niecodzienną sytuacją.

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-08-24, 14:17  

Czytalem o tym na polskiej stronie Valencii. Pisalem to juz nie raz, ale powtorze: to dla mnie przykre, ze Kluivert w tak niechlubny sposob konczy swoja kariere. Nie sadze, ze w tym sezonie wiele sobie pogra...

Odpowiedz do tematu