Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Mama campeonamos!
Hugo Sotil
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poznań
Autor Wiadomość
agresor 

Piwa: 91/227
Wysłany: 2015-12-11, 17:22  

Szkoda bo akurat jestem w Poznaniu Maćku niee

Boberek 

Piwa: 1022/1806
Wysłany: 2016-02-29, 21:03  

Polecicie jakis pub w niedalekiej odleglosci od dworca Poznań główny otwarty w ciagu tygodnia do pozniejszych godzin nocnych ?? ?

Boraś 
Disco Commando

Piwa: 2569/1201
Wysłany: 2016-02-29, 22:05  

bardzo blisko dworca jest 'okrąglak" , ale czy to dobry pub i do której otwarty, nie wiem ;)
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, ...........
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2016-02-29, 22:14  

U Jedrusia na Dworcowej :D
A w jakim celu szukasz?

Boberek 

Wysłany: 2016-03-01, 07:54  

Wybieram sie z ojcem na Polska -Serbia i pociag powrotny do Szczecina mamy dopiero o godzinie 2.48 . Wiec potrzebujemy gdzies przekiblowac te 2-3 godziny po meczu .

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-03-01, 08:40  

To u Jędrusia chyba masz 24h :D (zawsze było). Na ulicy dojazdowej do starego dworca, obok tego nowego disco-chlebaka ;)

Jest spelunowato, ale przesiadują głównie taksówkarze z postoju naprzeciwko. No i jest piwo :D

http://gdziebylec.pl/obie...99drusia_/24016

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
Boberek 

Wysłany: 2016-03-09, 20:55  

Kejos cos godnego polecenia odnosnie jedzenia w okolicach dworca lub stadionu ??

I jakim autobusem -tramwajem najłatwiej dojechac na stadion z dworca???

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-03-09, 21:43  

Przy stadionie jest Gotham Pizza https://goo.gl/maps/BvuAg5SzMbB2 - ale tam może być tłoczno przed meczem.

Ja bym poszedł Dworcową i potem w dół do Zamku, np. do Dublinera https://goo.gl/maps/TRSCr4Ni3Ak Menu wypaśne i dobre piwo, ale do najtańszych nie należy. Generalnie jak pójdziesz św. Marcinem w dół, w stronę Rynku, to będziesz miał troche knajpek po obu stronach, ew. można wejść w ul. Ratajczaka czy Taczaka i tam już jest zagłębie imprezowe i kulinarne ;) Z buta to nie są ogromne odległości, więc jak będziesz miał czas, to można śmiało uderzać.

A po szamie wracasz się do Zamku i z przystanku Gwarna https://goo.gl/maps/Mm9e5Ebv3x82 (przy tej knajpie w linku, vis a vis Sphinxa) jedziesz tramwajem nr 13 pod sam stadion. Bilet na tramwaj najlepiej kupić w jakimś kiosku na dworcu, bo potem może troche poszukać automatu.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Boberek
Furman 

Wysłany: 2016-04-05, 18:14  

Dzisiaj ktoś ogląda w pubie "u boćka" ?

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-04-05, 19:24  

Jestem ja i jeszcze pare osob.

Callitus 

Piwa: 42/16
Wysłany: 2016-06-25, 23:55  

Ludu Poznania!

W przyszłym tygodniu wybieram się do waszego miasta, dlatego kilka pytań:
- co warto zobaczyć? Poza oklepanymi rzeczami typu rynek, macie gdzieś jakiś ciekawy street art? Mam większość soboty oraz część niedzieli na zwiedzanie :)
- gdzie można usiąść ze znajomymi napić się dobrego piwa, a potem pójść na imprezę?
- gdzie można zjeść smacznie, ale w rozsądnych cenach?

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-06-28, 08:49  

Ludu z plemienia Callitus!

Jeśli chodzi o street art, to proponuję przejść się po Jeżycach - z Mostu Teatralnego wejść w Dąbrowskiego, potem Kościelną i zatoczyć kółeczko wśród starych kamienic. Można znaleźć naprawdę ciekawe wrzuty, w tym odjechane murale (Trzy z nich znaleźć można w trójkącie zamkniętym ulicami Kościelną, Poznańską i Wąską. Ostatni przy skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego z Sienkiewicza). Dodatkowo na Jeżycach znajdziesz mnóstwo odjechanych knajpek z żarciem, kawiarni, czy choćby stare ZOO, gdzie można chwilę usiąść w cieniu drzew i odpocząć od zgiełku miasta. Naprawdę tournee na Jeżycach przez parę godzin może być fajnym wyborem.

Obok Jeżyc mamy Sołacz z kapitalnym parkiem, gdzie w niedzielę po sobotnich harcach można na trawce poczilować ;) (na mapie szukamy Park Sołacki). Nie wiem, gdzie stacjonujecie, ale jeśli w okolicach Rataj, to koniecznie miejsce Brzeg Wschodni, gdzie jest kawałek plaży miejskiej i bardzo spoko plażowa knajpa.

Usiąść na piwko polecam nad Wartą - zejście przy Moście Rocha. Pijemy na legalu (tylko zakupy wszelkie polecam zrobić wcześniej, bo w okolicy potem brak jakiejkolwiek spółdzielni na uzupełnienie zapasów). Potem na imprezę można przenieść się na Kontener Art, gdzie zawsze przygrywa jakiś DJ, odbywa się jakiś koncert, jest wuchta wiary, leżaki, high life, ą i ę :D ).

Dobre piwo to w okolicach rynku - Piwna Stopa & Rock Garaż (chyba najlepsze miejsce na posiadówkę przy piwku, bo jest spory ogródek, żarcie, dobre i droższe piwka w PS, a tańsze krafciki i regionalne w RG), Chmielarium, Ministerstwo Browaru, Lot Chmiela, Mrowisko (gdzie oprócz słynnego kakałka i tostów można pograć w planszówki).
Alternatywne knajpy (knajpa? nie wiem, ile z nich obecnie jest otwarta, bo często się to tam zmienia) z muzyką elektroniczną, koncertami i dobrymi cenami znajdziesz w miejscu pt. Off Garbary (również rzut beretem od rynku). Ostatnio często tam kończymy nocne eskapady (tym bardziej, że naprzeciwko miejsca jest przystanek autobusu nocnego ;) ). Klimaty rockowe + tańce = Kultowa.

Jeśli chodzi o żarcie, to masz mnóstwo miejsc na ul. Taczaka i okolicach, w bocznych uliczkach od Półwiejskiej czy właśnie na Jeżycach. Z moich ulubionych: Falla, Sztos, Łapu Papu, pizza w Bar a Boo, Dom Pięciu Smaków (oryginalne menu i samo miejsce), tapasy w Pika Pika i szoty w Czupito zaraz obok ;)

W razie pytań zapraszam do kontaktu :)

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Callitus
Callitus 

Piwa: 42/16
Wysłany: 2016-06-28, 11:55  

Jak zawsze niezawodny! Dziękuję, w takim razie sobotę spędzam na Jeżycach :D

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2016-06-28, 17:10  

Acha, na Jezycach koniecznie wg mnie Zuom Karlos. Najbardziej oryginalna jadlodajnia w Poznaniu. Wystarczy obczaic ich profil na fejsie :lol2:

Cartmann 

Piwa: 455/268
Wysłany: 2016-06-29, 12:16  

chaosinho, jak już tak oprowadzasz, to podrzuć jakiś ciekawy nocleg.
Wybieram się na kilka dni z synem w sierpniu pozwiedzać :)

Odpowiedz do tematu