Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No fotem, senyora!
Narcis de Carreras do Marii Bernabeu
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rivaldo Vitor Borba Ferreira
Autor Wiadomość
dziki 
Krakus!

Piwa: 399/172
Wysłany: 2006-06-03, 09:50  Rivaldo Vitor Borba Ferreira

Są tematy o wielkich i większych ale nie ma o Rivaldo. Mimo, ze koncowke jak odszedl do Milanu nie mial zbyt fajnej ale i tak go lubie, rzeklbym ze duzo bardziej nawet niz Romario.

Gdy przyszedl do nas z Deportivo bylem szczylem i odrazu kupilem jego koszulke:D

Szczegolnie dla mnie pamietne byly jego bramki z przewrotek. Chyba zaden pilkarz w altach 90-tych nie potrafil tak swietnie strzelac z przewrotki, nikt (chyba) nie radował mnie gdy otrzymywał piłkę i biegł przed siebie. Przed siebie bo inni zostawali w tyle przewaznie;) Uwielbialem kolesia, do dzis go lubie. Szkoda, ze w Milanie nie poradzil sobie ale takie zycie;)
Ostatnio zmieniony przez imerr 2012-01-15, 13:14, w całości zmieniany 3 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-06-03, 10:31  

Ja akurat przygode Rivaldo z Barcelona sledzilem bardzo dokladnie bo byl to moj ulubiony gracz. Choc rowniez poczatkowo wydawal mi sie dosc anonimowym graczem, jak po odejsciu ronaldo do interu nunez za duza kase sprowadzil go z deportivo, no ale szybko mnie przekonal. Rivaldo byl genialnym pilkarzem, jednym z najlepszych konca lat 90`Wraz z Figo tworzyli jedna z najlepszych par skrzydlowych owczesnie. Rivo mial moze ciut mniej bajeczna technike niz Ronaldinho, ale byl bardziej bramkostrzelny. Mial bardzo silne i dokladne uderzenie z lewej nogi, swietnie wykonywal wolne.

Najbardziej pamietny gol to ten z Valencia, zbliza sie koniec meczu, na tablicy wynik 2-2 a my potrzebujemy zwyciestwa zeby zagrac w el LM ['] no i de boer posyla pilke na 16 metr, tam przyjmuje ja rivaldo, podrzuca sobie i strzela z przewrotki - cos niesamowitego, no ale to kazdy widzial. Przewrotek bylo wiecej, ale tez wiele goli po indywidualnych akcjach. Czesto byl w czolowce strzelcow, zawsze jednak Raul zdobywal gola-dwa wiecej.

Rivaldo to byl gosc, ktory sam potrafil ustalac wynik meczu, jednego razu z mierdami na bernabeu strzelil przy stanie 2-2, gdy sam strzelil 2 bramki, pod koniec meczu zdobyl rowniez trzecia - a nie wiedziec czemu sedzia tego nie uznal. Podobni bylo np w wyjazdowym meczu z Milanem 3-3, tu rowniez glowna postacia byl Rivo.

Pod koniec, to byl sezon 2001/02 zaczelo mu cos odpierdalac, zaczal grac samolubnie, zamiast gnac do przodu zaczal sie zastawiac, wstrzymywac akcje i wymuszac faule. Stawalo sie to coraz bardziej nieznosne. Widac bylo, ze znudzila mu sie gra w Barcelonie i chcialby gdzies odejsc, nie wiem na ile bylo to spowodowane tym, ze mial wowczas naprawde slabych partnerow do gry. Potem blysnal jeszcze na MS, gdzie strzelil pare bramek, pare razy asystowal i w final po jego strzale pilke dobil gruby, a potem przepuscil mu pilke pod nogami. Po MS poszedl do Milanu za darmo, tam kariery wielkiej nie zrobil, potem sie tulal, az doszedl do Olympiakosu i tam cos probuje pogrywac.

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-06-03, 12:04  

Swietny zawodnik, niestety slaby psychicznie i nie nadajacy sie na lidera zespolu. W dobrze grajacych zespolach byl genialny, gdy cos szlo zle, nie potrafil nic z tym zrobic. Byl raczej ozdoba zespolu niz jego sercem.

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-06-03, 12:10  

zawodnik świetny, momentami genialny, ale często denerwował mnie swoim zachowaniem, egozimem boiskowym, zresztą nie tylko, nie zawsze zachowywał się fair, doceniam to co zrobił dla klubu, ale wyżej stawiam chociażby hristo czy lucho... :)

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-06-03, 16:10  

gregori napisał/a:
Swietny zawodnik, niestety slaby psychicznie i nie nadajacy sie na lidera zespolu. W dobrze grajacych zespolach byl genialny, gdy cos szlo zle, nie potrafil nic z tym zrobic. Byl raczej ozdoba zespolu niz jego sercem.

heh podobaja mi sie takie zimne oceny gregoriego naszych gwiazd sprzed kilku lat ;)

i wlasnie dlatego dinho go przerasta, tak jak eto'o czy riquelme

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-06-03, 22:39  

gregori napisał/a:

najlepszym tego przykładem jest pamiętne spotkanie z Valencią, z Milanem, lub przeciwko Belgii na MŚ :lol2:

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2006-06-03, 22:42  

pamietam jak Rivo nalozyl koszulke Barcy jak swietowal mistrzostwo z Olympiakosem :D Ciekawe jak to wyjasnicie (Greg, Voyteck), bo wg mnie to chyba przywiazanie do Barcy, juz pomijam fakt, ze co jakis czas odwiedza naszych na treningu :>

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-06-03, 22:48  

ja się dziwie, że nie poszedł do Realu :/

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-06-03, 22:58  

danji napisał/a:
gregori napisał/a:

najlepszym tego przykładem jest pamiętne spotkanie z Valencią, z Milanem, lub przeciwko Belgii na MŚ :lol2:

albo jak omal sam nie powiozl Realu na pastwisku

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2006-06-03, 23:00  

nie zapominajmy o Wisle :P

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2006-06-03, 23:03  

Carlo napisał/a:
pamietam jak Rivo nalozyl koszulke Barcy jak swietowal mistrzostwo z Olympiakosem :D Ciekawe jak to wyjasnicie (Greg, Voyteck), bo wg mnie to chyba przywiazanie do Barcy, juz pomijam fakt, ze co jakis czas odwiedza naszych na treningu :>

A do Mediolanu zajrzał z ciekawości :P

Trochę źle mnie rozumiesz w tych dyskusjach. Ja nie twierdzę, że wszyscy są albo nawet mają być materialistami, obojętnymi na klub w którym grali.

Jasne, że kilka lat w Barcelonie odbija piętno na zawodniku. Magia tego stadionu, kibiców, wspomnienia i tak dalej, ale nie idealizowałbym w ten sposób Rivaldo. Perfidnie wykorzystywał fakt bycia największą gwiazdą zespołu i lekką rękę Gaspa w wydawaniu pieniędzy, żeby dostawać podwyżkę. A i tak odszedł do Milanu, za co nie dostaliśmy grosza, za to on mógł sobie wynegocjować zajebisty kontrakt...

"Nigdy nie czułem dumy zakładając koszulkę Barçy" też nie brzmi jak komplement rozkochanego w klubie amanta, nie?

Carlo 

Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2006-06-04, 01:00  

ej ej, on odszedl do Milanu bo my go nie chcielismy zacznijmy od tego :> Zreszta nie przypominam sobie, aby po tym fatalnym sezonie kluby sie zabijaly o Rivo (wieksze wziecie po tamtym pamietnym mundialu mial jednak Ronaldo). To, ze odejdzie wiadomo bylo od dluzszego czasu wowczas i nie byla to jakas wielka niespodzianka, a ze Rivo byl materialista, ale jednak cule (co wielokrotnie podkresla w wywiadach) to juz inna rzecz :)

a ten cytat z Polityki nie jest chyba jakis opiniotworczy, nie ? :>

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2006-06-04, 08:39  

dobra koniec pieprzenia, ja go zapamietam jako gracza, ktory zrobil dla nas wiele i czesto sam ciagnal druzyne. jego gra z kluivertem w ataku, gdy byli w formie byla powalajaca, szkoda, ze grywali na miare swoich umiejetnosci raczej od swieta, przynajmniej w latach kiedy juz swiadomie i dosc mocno kibicowalem tej druzynie

mala dawka wspomnien, choc pewnie kazdy to zna na pamiec

jego najwiekszy mecz i jak dla mnie jedna z trzech, czterech najpiekniejszych bramek w historii futbolu. mowiac szczerze po tamtych golach z valencia i ostatecznym zwyciestwie cieszylem sie bardziej niz z tegorocznego mistrzostwa, czy pokonania milanu
dobra jakosc, fajny komentarz

RIVALDO 1
http://www.yourfilehost.c...Rivaldo_1_0.zip
http://www.megaupload.com/?d=TL7Z62NC

RIVALDO 2
http://www.yourfilehost.c...Rivaldo_2_1.zip
http://www.megaupload.com/?d=EYNJ86AL

RIVALDO 3 :mdleje:
http://www.yourfilehost.c...Rivaldo_3_2.zip
http://www.megaupload.com/?d=FX28R8DR

potrzebny kodek x264 na googlach latwo znalezc

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2006-06-08, 07:52  

Ja za to pamietam Voyteck, ze Rivaldo wiele razy w wywiadach podkreslal, ze Barcelona zawsze bedzie miala miejsce w jego sercu i ze zawsze bedzie jej kibicowal.

Swego czasu Rivo rowniez byl moim ulubionym zawodnikiem obok Luisa Enrique i Dennisa Bergkampa. Brazylijczyk swietnie sie zastawial, trzymal zawsze pilke krotko przy nodze i mial chyba najmocniejszy i najcelniejszy strzal z dystansu. Zwlaszcza strzaly po ziemi, te bez rozbiegu, bez wielkiego zamachu. Pilka leciala jak wystrzelona z armaty :) Zawsze bede pamietal mecz z Milanem (3:3), Valencia (3:2), Saragossa (4:4 i cudowny rzut wolny Rivo w 90 minucie), Fiorentina (4:2) i wiele innych, w ktorych Rivaldo zagral na najwyzszym swiatowym poziomie.

Bylem w wielkim szoku kiedy Barcelona zerwala z nim kontrakt, jeszcze przez caly nastepny sezon bylem zdania ze byla to przedwczesna decyzja. Potem juz to przebolalem, bo Laporta zaczal komponowac bardzo ciekawa druzyne. Cieszy mnie ze Rivo do tej pory pozostal cule, zycze mu powodzenia w lidze greckiej. Moze i Kluivert powinien zagrac z Rivo w ataku w Olympiakosie? :)

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2006-06-09, 08:56  

Też bardzo lubiłem Rivaldo. Zawsze uważałem, że jest z tych, którzy nie są tylko świetnymi piłkarzami, są geniuszami. Potwierdził to nie jednokrotnie. Klasy sportowej mu nigdy nie odmawiałem, zasłużenie był swego czasu uznanwany najlepszym piłkarzem świata. Myślę nawet, że faktycznie kocha Barcelonę, klub, miasto, bo ma po temu powody, bo to część jego życia, ale tak całkiem go nie idealizujcie, bo chciwy na kasę też zawsze był i temu nie da się zaprzeczyć.

Moje najmilsze wspomnienia to oczywiście mecz z Valencia, mecz na Bernabeu, w którym sędzia nie uznał jednej bramki Rivo, mecz z Milanem. Najbardziej wspominam jeszcze bramki z Atletico i jedna kiedy dostał długą piłkę, przyjął ją nie dając piłce dotknąć ziemi, przrzucił nad obrońca i przelobował bramkarza (z Alaves?). Mimo, że prawej nogi używał praktycznie tylko do podpierania się i z prawego skrzydła zawsze dośrodkowywał krzyżakiem, był fenomenem.

Odpowiedz do tematu