Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Lo único que tengo blanco
son los calzoncillos, así cuando me los cago,
lo hago muy agusto

J.L. Nunez na posiedzeniu RFEF
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Romario
Autor Wiadomość
Fydlej 
'Mareczek'

Piwa: 13/22
Wysłany: 2007-05-26, 19:15  

1000 goli Romario

BlueLion 
Born To Be Doomed

Piwa: 81/108
Wysłany: 2007-05-27, 16:35  

Kfyda dzięki !! TU są dwa najpiękniejsze (i najważniejsze) :)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2008-06-10, 12:39  

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta
Postaw piwo autorowi tego posta

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-03-01, 11:20  

My tu sobie dyskutujemy o Ronaldinho i Ronaldo, a tymczasem Romario zachcialo sie przypomniec swiatu o swoim istnieniu, zreszta w dosc kiepskim stylu. Oto jego wypowiedz o Messim, przytaczam za fcblogiem:

Dopóki nie wygra Mundialu nie może być uznawany za nieziemskiego cracka. Jest najlepszy, ale wbrew temu co mówią, żaden z niego cud

Coz, Romario to czlowiek o pokroju Maradony - niegdys swietny pilkarz, ale strasznie krnabrna i kontrowersyjna osoba. Byl wybitnym pilkarzem, ale w odpowiedzi na jego slowa ja powiedzialbym: "Ligi Mistrzow nie wygrales, wiec zaden z Ciebie cud". Wypadaloby przypomniec panu aroganckiemu, ze w Barcelonie pogral zaledwie 1,5 roku, a nastepnej jego przygody w Europie (Valencia) lepiej nie komentowac. Pomijajac krotki lecz owocny pobyt w Barcelonie to Romario zawojowal jedynie Brazylie i pokazywal sie tez w reprezentacji. Messi tymczasem zachwyca w Europie, gdzie futbol klubowy stoi na duzo wyzszym poziomie niz w Brazylii.

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2011-03-01, 11:55  

pamiętajmy że to wypowiedź brazylijczyka o argentyńczyku :) trudno, żeby była całowicie obiektywna
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Wit Ż. 

Piwa: 54/188
Wysłany: 2011-03-01, 12:11  

Messi też ma owocny pobyt tylko w Barcelonie :D

Nederlander 
Manu Chao

Piwa: 361/371
Wysłany: 2011-03-01, 14:32  

Ale jednak gra tu troche dluzej niz 1,5 roku i od dawna pokazuje, ze jednak jest cudem ;) Co do animozji miedzy tymi dwoma panstwami - to racja Kenjitsu, na szczescie ograniczaja sie one tylko do pilki noznej ;)

imerr 
Jopie

Piwa: 609/441
Wysłany: 2011-03-01, 16:19  

Romario na boisku był geniuszem, ale gdyby był bardziej myślący, to byłby znany z wielkich osiągnięć w europejskich klubach, a nie 1000 bramek do których dodał spotkania towarzyskie czy zabawowe mecze z Australii i USA.

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2011-08-01, 16:08  

:konik:
Duet nie z tej ziemi. Byłbym kontent, gdyby do tej dwójki dołączył jeszcze Del Piero :buja w oblokach:

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
baixinho, mikaelus, Lemes
gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2011-08-02, 13:22  

Jak juz pisalem, to totalnie przeceniany pilkarz, jesli chodzi o gre w Barcelonie. Jeden bardzo dobry sezon to chyba troche malo, zeby potem przez 20 lat piac o tym hymny pochwalne. Poza tym Barcelona musiala sprzedac najlepszego pilkarza mundialu 94, uznanego wtedy za najlepszego pilkarza swiata, za czapke gruszek, jakies totalne grosze. Cala jego legenda opiera sie glownie na slynnym 5-0 z Realem, a nawet na pierwszej bramce z tego meczu.

Rok 1993 to poczatek mojego kibicowania Barcelonie, wiec oczywiscie kochalem wtedy Romario. Kolege ktory najlepiej z nas gral w pilke tak wlasnie nazywalismy, wtedy to byl wlasnie bog pilki. Ale to sie skonczylo jeszcze szybciej niz sie zaczelo. Jego kariera po odejsciu z Barcelony to fiasko w Europie i lata gry w przecietnej lidze brazylijskiej. Moze nastrzelal kupe goli, ale w marginalnych rozgrywkach. Malo kto pamieta, ze w latach 90 byl tez zawodnikiem Valencii. W meczu pretemporady strzelil takiego gola, ze wszystkie stacje tv go pokazywaly. Ale jak zaczela sie liga to zaczelo sie dno i szybko został wypożyczony do Brazylii.

Te jego 1000 goli to tez smiech na sali. Podsumowujac, w 15 % swietny pilkarz, w 85 % typowy celebryta znany z tego ze jest znany.

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
jordan20, Duche
soppa 
Nie wacha gowna

Piwa: 326/235
Wysłany: 2013-01-20, 12:30  

ziemo86 

Wysłany: 2013-07-02, 21:23  

Cytat:
Jego pełne imię i nazwisko brzmi Romario da Souza Faria. Przyszedł na świat 29 stycznia 1966 roku w Rio de Janeiro - mieście słynącym nie tylko z olbrzymiego pomnika Chrystusa Odkupiciela i malowniczej plaży Copacabana, a również z czterech klubów piłkarskich: Botafogo, Flamengo, Fluminense oraz Vasco da Gama. - Urodziłem się w faweli Jacarezinho, która położona jest w bardzo biednej części miasta. Gdy miałem trzy latka, przenieśliśmy się do Vila da Penha, gdzie mój ojciec zaczął trenować dziecięcy zespół o nazwie Estrelinha - wspomina były reprezentant Canarinhos. Romario futbol miał we krwi, dlatego przez około sześć lat grał w teamie swojego taty. Estrelinha w rozgrywkach mierzyła się z wieloma rywalami, a jednym z nich była Olaria, która zainteresowała się niskim napastnikiem z Vila da Penha. - Spodobał się im mój styl gry, więc ściągnęli mnie do siebie. Stamtąd powędrowałem do Vasco, gdzie grałem do 1988 roku. Ten klub otworzył mi drzwi do europejskiej piłki - opowiada Brazylijczyk.

Wspomnienie czasów Romario oraz innych wielkich Brazylijczyków w Barcy w artykule Barca w rytmie samby. Polecam!

Odpowiedz do tematu