Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Al loro, que no estamos tan mal!
Joan Laporta
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  ZalogujPoprzedni temat :: Następny temat
Liga Narodów
Autor Wiadomość
Boraś 
Disco CommandoWiek: 46
Dołączył: 17 Sty 2006
Piwa: 2580/1200
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-24, 12:54  Liga Narodów


Cytat:
Jesienią startuje Liga Narodów, której celem nadrzędnym jest wyeliminowanie nudy ze spotkań towarzyskich.

Warto zaznaczyć, że w powyższych rozgrywkach do wygrania będą też duże pieniądze.

W Lidze Narodów zostały utworzone cztery dywizje A, B, C i D, gdzie będzie funkcjonował system awansów i spadków. Biorąc pod uwagę, że przy rozstawieniu poszczególnych reprezentanci kluczowe były pozycje w rankingu FIFA z października minionego roku, to taki stan rzeczy sprawia, że reprezentacja Polski może trafić dzisiaj na drużyny z absolutnej czołówki europejskiej piłki.

W kontekście nagród warto odnotować, że drużyny za wywalczenie miejsca w Final Four mogą liczyć na zysk w postaci 1,5 miliona euro. Zwycięzca Fina Four może natomiast zainkasować 4,5 miliona euro. Sam start w Lidze Narodów zapewnia 1,5 miliona euro.

Co dadzą nowe rozgrywki w Europie? Wszystko zweryfikuje czas. W każdym razie można już teraz powiedzieć, że Europejska Federacja Piłkarska miała ciekawy plan, nad którym pracowała trzy lata. Czas na start Ligi Narodów. Pierwszym krokiem jest losowanie grup, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 11 w Lozannie.

Dodajmy, że w Polsce prawa do pokazywania rozgrywek w telewizji ma Polsat oraz TVP.

goal.plDywizja A:
Grupa A: Niemcy, Francja, Holandia
Grupa B: Belgia, Szwajcaria, Islandia
Grupa C: Portugalia, Włochy, POLSKA
Grupa D: Hiszpania, Anglia, Chorwacja

Dywizja B:
Grupa A: Słowacja, Ukraina, Czechy
Grupa B: Szwecja, Rosja, Turcja
Grupa C: Austria, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna
Grupa D: Walia, Irlandia, Dania

Dywizja C:
Grupa A: Szkocja, Albania, Izrael
Grupa B: Grecja, Węgry, Finlandia, Estonia
Grupa C: Bułgaria, Słowenia, Norwegia, Cypr
Grupa D: Rumunia, Serbia, Czarnogóra, Litwa

Dywizja D:
Grupa A: Gruzja, Łotwa, Kazachstan, Andora
Grupa B: Luksemburg, Białoruś, Mołdawia, San Marino
Grupa C: Malta, Kosowo, Wyspy Owcze, Azerbejdżan
Grupa D: Gibraltar, Lichtenstein, Armenia, Macedonia

------------------------------------------------------------------------

Terminarz
1. kolejka: 6-8 września 2018
2. kolejka: 9-11 września 2018
3. kolejka: 11-13 października 2018
4. kolejka: 14-16 października 2018
5. kolejka: 15-17 listopada 2018
6. kolejka: 18-20 listopada 2018
Losowanie dalszej fazy: początek grudnia 2018
Finały: 5-9 czerwca 2019
_________________
Wojownicy Wódy
2012: Gdańsk, Gdynia
2013: Gdańsk, Gdynia
2014: Sopot, Gdynia, Sopot, Warszawa x2, Gdynia, Olsztyn, Gdańsk
2015: Gdynia, Łódź, Sopot, Gdynia, Łódź, Olsztyn, Gdynia, Sopot
2016: Gdańsk, Wrocław, Gdynia, Olsztyn, Gdynia
2017: Gdańsk, Sopot, Gdańsk, Łeba, Warszawa, Sopot, Gdynia
2018: Gdańsk, Sopot, Gdańsk
2019: Gdańsk, ..........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Boberek, Jerry P
Boberek 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Piwa: 1025/1809
Skąd: Szczecin-Gryfice
Wysłany: 2018-01-27, 00:12  


Brawo Boraś za założenie tematu sam miałem to zrobić ! Moim zdaniem LN jako substytut nudnych meczy towarzyskich to bardzo dobry pomysł . Fajnie ze pomysleli tez o kwesti spadków i awansów do poszczegolnych dywziji . Co do losowania dla Polski to chyba lepiej ze trafilismy do mocnej grupy niz na przyklad do grupy B.
_________________
"W tym klubie nauczono mnie, że gdy przegram, mam pogratulować przeciwnikowi, ponieważ był lepszy, a kiedy wygram - pozostać skromnym."
Pep Guardiola
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Jerry P 
Guti maricon!


Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2010
Piwa: 272/698
Skąd: Wroclaw/Chocianow
Wysłany: 2018-02-13, 14:50  


to jak to bedzie. liga narodow z ktorej sie awansuje na ME a do tego beda pozniej jeszcze eliminacje w podobnej formie jak to bylo do tej pory?
_________________
durczok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Boberek 


Wiek: 35
Dołączył: 24 Sty 2006
Piwa: 1025/1809
Skąd: Szczecin-Gryfice
Wysłany: 2018-02-13, 19:36  


Bardzo dobre pytanie ...ale na to wyglada ze eliminacje w takiej formie jak dotychczas wciąż muszą sie odbyć. O juz znalazłem odpowiedni link.

Cytat:
Żeby ułatwić sobie zrozumienie tej kwestii, na moment zapomnijmy, że w Lidze Narodów UEFA gra będzie szła również o spadki, awanse, a nawet trofeum, po które sięgnie zwycięzca całych rozgrywek. Skupmy się wyłącznie na zagadnieniu: Liga Narodów a awans na Euro.

W mistrzostwach Europy kolejny raz wystąpią 24 zespoły. Tym razem turniej zostanie przeprowadzony w 12 miastach w 12 różnych państwach, w związku z czym nie ma zagwarantowanego miejsca dla gospodarza. Dwudziestu uczestników wyłonią eliminację, które rozpoczną się w marcu 2019 roku. 55 europejskich reprezentacji zostanie podzielonych na 10 grup (pięć 5-zespołowych oraz pięć 6-zespołowych).

Eliminacje potrwają do listopada 2019. Zespoły, które zajmą dwa pierwsze miejsce w każdej z grup zapewnią sobie awans na Euro 2020. W ten sposób poznamy dwudziestu uczestników turnieju, do obsadzenia pozostaną cztery wolne miejsca. I teraz wracamy do Ligi Narodów.

Faza grupowa Ligi Narodów odbędzie się jesienią 2018, a turniej Final Four z udziałem czterech najlepszych drużyn Ligi A - w czerwcu 2019. A więc przed zakończeniem "normalnych" eliminacji do Euro. I właśnie dlatego, ani po zakończeniu zmagań grupowych, ani nawet po turnieju finałowym Ligi Narodów, nie będziemy jeszcze wiedzieli, które z drużyn awansują na mistrzostwa Europy właśnie z Ligi Narodów.

Cztery przepustki na Euro, które zdobyć można dzięki grze w Lidze Narodów, są przeznaczone wyłącznie dla zespołów, które nie awansują z tradycyjnych, kończących się w listopadzie 2019 roku eliminacji.

A zatem: po zakończeniu "normalnych" eliminacji, kiedy znamy już dwadzieścia reprezentacji pewnych udziału w mistrzostwach Europy, ponownie patrzymy na tabele fazy grupowej Ligi Narodów. Zakłóca to być może chronologię i następstwo zdarzeń, ale tak to właśnie działa: dopiero w listopadzie 2019 roku, wyniki zakończonej rok wcześniej fazy grupowej Ligi Narodów, nabiorą znaczenia w kontekście walki o ostatnie cztery wolne miejsca na Euro 2020.

Teoretycznie bowiem w zaplanowanych na marzec 2020 play-offach o cztery bilety na Euro, powinni wziąć udział zwycięzcy grup w czterech ligach Ligi Narodów. Nadal teoria: cztery najlepsze zespoły grupy A grają między sobą półfinały, a potem finał, identycznie sytuacja wygląda w ligach B, C i D. W ten sposób z każdej z czterech ligi jeden zespół awansuje do mistrzostw Europy.

Ale w praktyce jest właściwie pewne, że najlepsze drużyny z ligi A, a prawdopodobnie i część z ligi B, zapewni sobie udział w Euro 2020 już w klasycznych eliminacjach. A wtedy ich miejsca w play-off zajmą zespoły z kolejnych miejsc w Lidze Narodów - ale znów: tylko takie, które nie wywalczyły sobie prawa gry na Euro w tradycyjnych eliminacjach.

Można zatem sobie wyobrazić sytuację, w której dziewięć lub więcej zespołów z jednej ligi (prawdopodobne zwłaszcza w przypadku najsilniejszej ligi A) wywalczy sobie awans na Euro 2020 podczas rozgrywanych przez cały 2019 rok eliminacji. Co wtedy? W takiej sytuacji do play-off ligi A zostaną dołączone zespoły z ligi B - ale nie te z pierwszych czterech miejsc. Chodzi o to, by tych, którzy w fazie grupowej Ligi Narodów poradzą sobie najlepiej nie karać koniecznością walki w play-off z silniejszymi rywalami. W razie potrzeby na wakujące miejsca w play-off ligi A wskoczą zatem zespoły numer 5 (i ewentualnie kolejne) z ligi B.

Schemat uzupełniania stawki uczestników play-off jest identyczny we wszystkich ligach. Zespoły, które na Euro awansują z klasycznych eliminacji, zwalniają miejsca w play-off Ligi Narodów zespołom z kolejnych miejsc w swojej lidze, a w razie konieczności w dalszej kolejności - zespołom z ligi niżej.

Ten schemat doskonale tłumaczy film przygotowany przez UEFA.
W ten sposób wyłonione zostaną cztery czterodrużynowe zestawy play-off dla każdego poziomu Ligi Narodów: osobne dla lig A, B, C oraz D (z zasygnalizowanymi wyżej możliwymi "przesunięciami" między ligami). Każdy z czterech play-off, które odbędą się w marcu 2020 roku, będzie wyglądał tak samo: półfinały, a następnie finał, którego zwycięzca wywalczy przepustkę na Euro. To otwiera niepowtarzalną szansę przed najsłabszymi zespołami - przynajmniej jeden z ligi D zagra w mistrzostwach Europy.

Powtórzmy zatem najważniejsze punkty:
- inauguracja Ligi Narodów nie oznacza, że znikają eliminacje do mistrzostw Europy w znanym dotychczas formacie; kwalifikacje do Euro rozpoczną się w marcu 2019 i potrwają do listopada;
- Final Four w czerwcu 2019 jest wyłącznie walką o triumf w Lidze Narodów - nie ma nic wspólnego z kwalifikacjami do Euro 2020;
- teoretycznie zwycięzcy czterech grup ligi A powinni spotkać się dwukrotnie w tym samym gronie: w czerwcu 2019 w Final Four Ligi Narodów i w marcu 2020 w play-off o udział w Euro; w praktyce jednak wydaje się to absolutnie niemożliwe; najlepsze drużyny ligi A, a więc najlepsze zespoły Europy w dużej części (w komplecie?) powinny awans na Euro wywalczyć w klasycznych eliminacjach; a wtedy skład play-off w marcu będzie zupełnie inny;
- z 24 uczestników Euro 2020 dwudziestu poznamy po tradycyjnych eliminacjach; tylko do czterech ostatnich miejsc droga będzie wiodła przez Ligę Narodów: fazę grupową (jesień 2018) i play-off (marzec 2020).


_________________
"W tym klubie nauczono mnie, że gdy przegram, mam pogratulować przeciwnikowi, ponieważ był lepszy, a kiedy wygram - pozostać skromnym."
Pep Guardiola
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jerry P
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Twoja wyszukiwarka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Mobile and Web Analytics