Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
En el mundo de los ciegos,
un bizco es el rey, pero sigue siendo bizco

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ernesto Valverde
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2018-01-21, 21:22  Ernesto Valverde

Cytat:
Ernesto Valverde Tejedor (ur. 9 lutego 1964 w Viandar de la Vera) ? hiszpański piłkarz, który występował na pozycji napastnika. Od sezonu 2017/2018 trener FC Barcelony.

Jest wychowankiem Deportivo Alavés. Największe sukcesy odnosił w drugiej połowie lat 80., kiedy grał w Espanyolu Barcelona oraz FC Barcelona. Z tym pierwszym klubem w 1988 roku awansował do finału Pucharu UEFA, w którym podopieczni Javiera Clemente ulegli po rzutach karnych (3:0, 0:3, k. 2:3) Bayerowi Leverkusen. Udane występy w barwach Espanyolu zaowocowały transferem do zespołu prowadzonego przez Johana Cruyffa, gdzie jednak Valverde był tylko zmiennikiem Gary'ego Linekera albo Julio Salinasa. W ciągu dwu lat spędzonych w drużynie ze stolicy Katalonii wywalczył Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Króla oraz wicemistrzostwo Hiszpanii. W latach 90. z mniejszym powodzeniem grał w Athletic Bilbao i Realu Mallorca.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery w 1997 roku trafił do sztabu szkoleniowego Athletic Bilbao, gdzie przez sześć lat zajmował się trenowaniem młodzieży. Po rozgrywkach 2002-2003 niespodziewanie zastąpił Niemca Juppa Heynckesa na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Prowadził Athletic przez dwa sezony, w pierwszym zajął wysokie piąte miejsce, gwarantujące grę w Pucharze UEFA, a w kolejnym - ósme. W 2005 został zmieniony przez José Luisa Mendilibara.

Rok później przyjął propozycję pracy w Espanyolu Barcelona. Już w pierwszym sezonie z zespołem, w którym grali m.in. doświadczeni byli reprezentanci Hiszpanii Iván de la Pe?a i Raul Tamudo oraz młodzi Idriss Carlos Kameni, Fredson Pereira i Albert Riera, dotarł do finału Pucharu UEFA, w którym po emocjonującym (2:2, k. 3:1) spotkaniu jego podopieczni przegrali z obrońcą trofeum Sevillą FC. Po tym, jak w sezonie 2007/2008 klub zajął w Primera Division dopiero dwunaste miejsce, Valderve złożył dymisję.

Niedługo potem znalazł zatrudnienie w Olympiakosie Pireus. Drużynę, w której wówczas występowali m.in. Andonios Nikopolidis, Wasilis Torosidis i Michał Żewłakow, poprowadził do zwycięstwa w lidze oraz rozgrywkach o Puchar Grecji. Po zakończeniu sezonu nie zdołał porozumieć się ze swoimi pracodawcami w sprawie nowej umowy.

2 czerwca 2009 doszedł do porozumienia z władzami hiszpańskiego Villarrealu, skąd kilka dni wcześniej do Realu Madryt odszedł Manuel Pellegrini. W 2010 ponownie został trenerem Olympiakosu, a następnie Valencii. Po sezonie 2016/17 odszedł z Athleticu Bilbao do FC Barcelony.

.
Sukcesy piłkarskie

finał Pucharu UEFA 1988 z Espanyolem Barcelona
wicemistrzostwo Hiszpanii 1989, Puchar Zdobywców Pucharów 1989 oraz Puchar Króla Hiszpanii 1990 z FC Barceloną

Sukcesy szkoleniowe

finał Pucharu UEFA 2007 z Espanyolem Barcelona
mistrzostwo Grecji 2009 i Puchar Grecji 2009 z Olympiakosem Pireus

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
memphis, mroo
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2018-01-26, 23:54  

Chciałem zacząć dyskusje na temat Ernesta i napisać jakiś pochwalny post na jego temat .Ale po chwili zastanowienia stwierdziłem ze lepiej nie zapeszac w polowie sezonu bo tak naprawde jeszcze dluga droga przed nami do wygrania czegokolwiek w tym sezonie.

Schumack 

Piwa: 224/380
Wysłany: 2018-04-10, 22:32  

Wypierdalaj
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
noir_desir
Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2018-04-15, 22:28  

jeśli ktoś ma wypierdalać to jest to pan ze zdjęcia

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
oweno
jarvinen 

Ostrzeżeń:
 666/3/4
Wysłany: 2018-04-20, 11:19  

Jeśli ktoś po odpadnięciu z LM chce wywalać Valverde to jest pijany lub niespełna rozumu. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu