Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Urruti t´estimo!
Joaquin Maria Puyal
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ernesto Valverde
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2018-01-21, 21:22  Ernesto Valverde

Cytat:
Ernesto Valverde Tejedor (ur. 9 lutego 1964 w Viandar de la Vera) ? hiszpański piłkarz, który występował na pozycji napastnika. Od sezonu 2017/2018 trener FC Barcelony.

Jest wychowankiem Deportivo Alavés. Największe sukcesy odnosił w drugiej połowie lat 80., kiedy grał w Espanyolu Barcelona oraz FC Barcelona. Z tym pierwszym klubem w 1988 roku awansował do finału Pucharu UEFA, w którym podopieczni Javiera Clemente ulegli po rzutach karnych (3:0, 0:3, k. 2:3) Bayerowi Leverkusen. Udane występy w barwach Espanyolu zaowocowały transferem do zespołu prowadzonego przez Johana Cruyffa, gdzie jednak Valverde był tylko zmiennikiem Gary'ego Linekera albo Julio Salinasa. W ciągu dwu lat spędzonych w drużynie ze stolicy Katalonii wywalczył Puchar Zdobywców Pucharów, Puchar Króla oraz wicemistrzostwo Hiszpanii. W latach 90. z mniejszym powodzeniem grał w Athletic Bilbao i Realu Mallorca.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery w 1997 roku trafił do sztabu szkoleniowego Athletic Bilbao, gdzie przez sześć lat zajmował się trenowaniem młodzieży. Po rozgrywkach 2002-2003 niespodziewanie zastąpił Niemca Juppa Heynckesa na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Prowadził Athletic przez dwa sezony, w pierwszym zajął wysokie piąte miejsce, gwarantujące grę w Pucharze UEFA, a w kolejnym - ósme. W 2005 został zmieniony przez José Luisa Mendilibara.

Rok później przyjął propozycję pracy w Espanyolu Barcelona. Już w pierwszym sezonie z zespołem, w którym grali m.in. doświadczeni byli reprezentanci Hiszpanii Iván de la Pe?a i Raul Tamudo oraz młodzi Idriss Carlos Kameni, Fredson Pereira i Albert Riera, dotarł do finału Pucharu UEFA, w którym po emocjonującym (2:2, k. 3:1) spotkaniu jego podopieczni przegrali z obrońcą trofeum Sevillą FC. Po tym, jak w sezonie 2007/2008 klub zajął w Primera Division dopiero dwunaste miejsce, Valderve złożył dymisję.

Niedługo potem znalazł zatrudnienie w Olympiakosie Pireus. Drużynę, w której wówczas występowali m.in. Andonios Nikopolidis, Wasilis Torosidis i Michał Żewłakow, poprowadził do zwycięstwa w lidze oraz rozgrywkach o Puchar Grecji. Po zakończeniu sezonu nie zdołał porozumieć się ze swoimi pracodawcami w sprawie nowej umowy.

2 czerwca 2009 doszedł do porozumienia z władzami hiszpańskiego Villarrealu, skąd kilka dni wcześniej do Realu Madryt odszedł Manuel Pellegrini. W 2010 ponownie został trenerem Olympiakosu, a następnie Valencii. Po sezonie 2016/17 odszedł z Athleticu Bilbao do FC Barcelony.

.
Sukcesy piłkarskie

finał Pucharu UEFA 1988 z Espanyolem Barcelona
wicemistrzostwo Hiszpanii 1989, Puchar Zdobywców Pucharów 1989 oraz Puchar Króla Hiszpanii 1990 z FC Barceloną

Sukcesy szkoleniowe

finał Pucharu UEFA 2007 z Espanyolem Barcelona
mistrzostwo Grecji 2009 i Puchar Grecji 2009 z Olympiakosem Pireus

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
memphis, mroo
Boberek 

Piwa: 1025/1810
Wysłany: 2018-01-26, 23:54  

Chciałem zacząć dyskusje na temat Ernesta i napisać jakiś pochwalny post na jego temat .Ale po chwili zastanowienia stwierdziłem ze lepiej nie zapeszac w polowie sezonu bo tak naprawde jeszcze dluga droga przed nami do wygrania czegokolwiek w tym sezonie.

Schumack 

Piwa: 224/380
Wysłany: 2018-04-10, 22:32  

Wypierdalaj
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
noir_desir
Krystianooo 

Piwa: 179/211
Wysłany: 2018-04-15, 22:28  

jeśli ktoś ma wypierdalać to jest to pan ze zdjęcia

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
oweno
jarvinen 

Ostrzeżeń:
 666/3/4
Wysłany: 2018-04-20, 11:19  

Jeśli ktoś po odpadnięciu z LM chce wywalać Valverde to jest pijany lub niespełna rozumu. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu