Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
No hay mejor campo para
sentirse culé que el Bernabéu

Luis Enrique
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kultura dla tolerancji
Autor Wiadomość
mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-04-28, 13:13  Kultura dla tolerancji

do zalozenia tematu zainspirowal mnie link wyslany przez kumpla do takiego tematu z forum wisly oraz dyskusja z lordinho na BO :D

Cytat:
W dniach 27-30 kwietnia Kraków czeka trzecia już edycja festiwalu kultury gejowskiej i lesbijskiej "Kultura dla tolerancji". Finałowym akcentem pełnego kulturalnych wydarzeń programu będzie Marsz Tolerancji.
- Spotkanie z matkami lesbijkami z Niemiec, wystawa zdjęć rodzin gejowskich ze Słowacji, wykład pt. "Pedały do gazu, czyli skąd się bierze homofobia", dokument o ortodoksyjnych Żydach gejach - wylicza Mike Urbaniak, prezes fundacji Kultura dla Tolerancji, który przygotowuje tegoroczną, trzecią już, edycję festiwalu kultury gejowskiej i lesbijskiej. Co prawda szczegółowy program musi zatwierdzić jeszcze rada fundacji, ale już teraz można się pokusić o stwierdzenie, że w dniach 27-30 kwietnia Kraków stanie się nieformalną stolicą ruchu mniejszości seksualnych z całej Europy.
- Spodziewamy się wielu gości z zagranicy, wiele podmiotów i instytucji zadeklarowało z nami współpracę - opowiada Mike Urbaniak. - Nie zamknęliśmy jeszcze dyskusji o programie, przed nami też załatwienie stosownych dokumentów i pozwoleń.
Zdaniem Urbaniaka tegoroczny festiwal będzie znacznie ciekawszy niż dotychczasowe. Wśród planowanych atrakcji znajdują się też m.in. wystawa Krzysztofa Bielińskiego, dokumentująca spektakle Krzysztofa Warlikowskiego, ekspozycja znanych z portalu www.innastrona.pl gejowskich karykatur Marcina Skoczka, wiele projekcji filmowych (w tym wstrząsający dokument o ortodoksyjnych Żydach gejach i Żydówkach lesbijkach), konferencja naukowa "Queer Rites of Passage" oraz konkurs na czytanie głośnej homopowieści "Lubiewo" Witkowskiego oraz spotkanie z autorem. Festiwalowi goście zwiedzą też muzeum obozu Auschwitz-Birkenau, posłuchają wykładów naukowców, obejrzą cykl filmów gejowskich w kinie Mikro, spotkają się ze szwedzkimi i niemieckimi aktywistami ruchów mniejszościowych.
Urbaniak: - Współpracujemy ściśle z wieloma klubami, zwłaszcza na Kazimierzu, gdzie atmosfera do tego typu działań jest bardzo sprzyjająca. Kazimierz to dzielnica w zdecydowanej większości gay-friendly, gdzie wszelkie mniejszości czują się doskonale. Otwarcie festiwalu chcemy zorganizować w Barace, spotkanie z wychowującymi dzieci lesbijkami z Niemiec w klubopalarni Flower Power, oprócz tego bardzo pomaga nam klub Re, w którym najprawdopodobniej odbędzie się filmowy maraton lesbijskiego serialu "L World".
Mike Urbaniak potwierdza, że finałem "Kultury dla tolerancji" ma być kolejny już Marsz Tolerancji. Jednak tym razem organizatorzy nie spodziewają się problemów. - Organizowane w Krakowie marsze tolerancji udowodniły, że nasze postulaty nikomu nie zagrażają. W przeciwieństwie do postulatów ludzi, którzy chcieli stanąć marszom na drodze. Mamy nadzieję, że przez te dwa lata nauczyliśmy ich trochę tolerancji. To będzie wielkie pokojowe święto - mówią pomysłodawcy z "Kultury dla tolerancji".

dzisiaj o 15 zacznie sie w krakowie marsz tolerancji, jednak wydaje mi sie ze duzo wiecej ludzi bedzie "protestowalo w obronie normalnosci" z tego co mozna zauwazyc na stronie mlodziezy wszechpolskiej, oraz forum pasow i wisly (ktore maja dzisiaj "zawieszenie broni zeby sie zjednoczyc w walce przeciwko pedalom")

jak dla mnie to jest tragedia, to jest po prostu zaognianie wszystkiego, jakby taki marsz przeszedl bez echa to po trzech marszach by sie im znudzilo, owszem maja o co walczyc bo legalizacja zwiazkow by sie im przydala ze wzgledow czysto prawnych

czytajac wypowiedzi na forach klubow krakowskich mozna naprawde tylko powloczyc rekami po ziemi i pierdolnac glowa w mur :D

podobaja mi sie posty jednej osoby ktora mowi, ze wsrod jego paczki znajomych jeden kolega przyznal sie ze jest homoseksualista i nic sie nie zmienilo :D ciekaw jestem czy kazdy z nas zareagowalby tak samo, ja wiem ze tak bo mnie to generalnie jebie :D

na innych forach az grzmi, nawet kibice (L) cos tam pisali ze w warszawie sa jeszcze mniej tolerancyjni na takie wybryki

musze przyznac, ze jeden post mnie rozwalil
Cytat:
pedaly i lezby moga zrobic sobie marsz w Gdansku Poznaniu Wroclawie warsawie to sa miasta piorytetowe a nie taka wies jak my bez bazy hotelowej lotniska stadjonu zabytkow z zaledwie 12 punktami

ale wiekszosc postow niestety jest utrzymana w konwencji

Cytat:
1. pozwalamy pedałom i lesbom na manifestowanie swej odmienności
2. następnym razem o zgodę proszą nekrofile i zoofilie
2a. tu oczywiście jest bariera prawna – nie wolno kopulować za zmarłymi ani ze zwierzętami – zaraz by się Towarzystwo Ochrony Zwierząt (jakkolwiek się zwie) zaczęło bulwersować
3. o zgodę proszą zatem MYSOFILE (tacy, co czerpią radość z brudu: partnera, swojego lub otoczenia w którym to robią)
3a. kto im zabroni? MPO?
4. o zgodę proszą KOPROFILE (tacy co to czerpią przyjemność z robienia sobie kupek na twarzy)
4a. i kto im zabroni? Miejskie Zakłady Kanalizacji?
5. o zgodę proszą HIRSUTOPHILE (tacy, których rajcują włosy pod pachami)
5a. i kto im zabroni? no kto?
6. o zgodę poproszą GERONTOFILE (małolaty co to lubią kopulować ze starszymi) – marsz równości partnerów seksualnych w wieku 20 i 60 lat HAHAHA
6a. i kto im zabroni? no kto?
7. o zgodę poproszą EMOTOFILE (tacy, których podniecają wymioty)
7a. i kto im zabroni rzygać na Floriańskiej? uzasadnią to w ten sposób, że podadzą przykład srających dorożkarskich koni, konie mogą srać, my możemy wymiotować, a poza tym kto udowodni, że się jeden typ z drugi nie struli kebabami
8. a może tak marsz AGALMATOFILÓW? dla nich bodźcem seksualnym są pomniki i rzeźby, w sam raz mogliby na Rynku przy pomniku Adasia – można by tu nawet zmutować to zboczenie na HOMOagamatofilę i HETEROagamatofilę

i dlaczego nie? nie można nikogo dyskryminować przecież

pozdrawiam normalnych

jakie jest wasze stanowisko?

zapomnialbym o najwazniejszym :D http://www.ma.wszechpolacy.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta

mais 

Wysłany: 2006-04-28, 13:16  

wlasnie Latin mowil dzis na wf, ze nie idzie grac potem w pilke, bo musi isc zwyzywać paru pedałów na manifestacji i porzucac kamieniami :hahaha:

RCDE 
GrupaTrzymającaWódkę

Wysłany: 2006-04-28, 13:43  

Mnie to ciekawi jaki odsetek maszerujących jest rzeczywiście pedałami/lesbijkami a ile jest rozmaitych miłośników tolerancji którzy chcą się pokazać, poprzepychać się z wszechpolakami i móc z dumą opowiadać że walczą w obronie wolności :roll: Tego typu ludzi bynajmniej mi nie szkoda i sam chętnie bym im jakiś kamyczek dorzucił :) Za to podejrzewam że ci homoseksualiści którzy normalnie funkcjonują w społeczeństwie nie odczuwają potrzeby biegania na tego typu imprezy...

Mop 
nuuuuda.

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-04-28, 14:12  

mais napisał/a:
wlasnie Latin mowil dzis na wf, ze nie idzie grac potem w pilke, bo musi isc zwyzywać paru pedałów na manifestacji i porzucac kamieniami :hahaha:

To wg Ciebie jest takie śmieszne? :/ To nawet nie można zakwalifikować jako żart. A "pedał" to raczej część roweru.

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-04-28, 16:58  

ja za to spotkalem sie z okresleniem, ze homoseksualisci, a w szczegolnosci panowie sa zawsze bronieni przez kobiety, poniewac geje to dobre kolezanki. co by nie mowic- ciekawy punkt widzenia :lol2:

swoje zdanie pisalem juz w temacie o swiatopogladzie. Jak mysle o dwoch panach i relacji seksualnej miedzy nimi to czuje po prostu obrzydzenie i to niezalezne ode mnie. Jestem tez przeciwny wprowadzeniu prawa adopcji bo to niszczenie dziecku zycia. Mysle ze niemozliwy jest normalny rozwoj kogos, kto bedzie wyalienowany i stlamszony przez rowiesnikow. Nic do nich nie mam, do momentu kiedy staja sie natretni i zaczynaja manifestowac jakos szczegolnie swoje upodobania. Takie demonstracyjne marsze wg mnie wzbudzaja i poteguja tylko antypatie neutralnej grupy spoleczenstwa. Niech zyja sobie i beda szczesliwi.

Chcialem tez nadmienic ze smiesza mnie powtarzane slogany o nietolerancji dla homoseksualistow, bo tym samym ludzie wyglaszajacy podobne tezy nie akceptuja pogladow przeciwnikow 'kochajacych inaczej'. Przez co sami zasluguja na miano 'nietolerancyjnych'.

tyle z mojej strony :]

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-04-28, 17:03  

Cytat:
Kordon kilkudziesięciu policjantów rozdzielił odbywające się w Krakowie w piątek po południu dwie manifestacje. Jedna to zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską Marsz Tradycji i Kultury, druga - Marsz Tolerancji organizowany przez środowiska gejowskie. Policja użyła pałek, najbardziej agresywni uczestnicy manifestacji są zatrzymywani.

Przeciwnicy odbywającego się w piątek w Krakowie Marszu Tolerancji kolejny raz zablokowali tę manifestację, która kilkakrotnie zmieniając trasę, dotarła pod Wawel. Z okrzykami "Pederaści, lesby, geje - cała Polska z was się śmieje!" i "Nie oddamy wam Krakowa" demonstrujący w Marszu Tradycji ruszyli biegiem w stronę demonstrantów z Marszu Tolerancji. Próbowali przedrzeć się do swoich przeciwników, których jednak chronił przed nimi kordon policji. Doszło do bijatyki z funkcjonariuszami, którzy - zaatakowani jajkami i kamieniami - użyli pałek.

Po słownych utarczkach demonstranci, chronieni przez policję, ruszyli w stronę Wisły.

W tej chwili wśród przeciwników manifestacji środowisk gejów i lesbijek nie widać już ubranych w organizacyjne koszulki działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Są oni w mniejszości. Głównymi przeciwnikami dopuszczenia Marszu Tolerancji pod Wawel stali się natomiast skini oraz kibice krakowskich klubów zasłaniający twarze szalikami.

Usiedli oni na ulicy prowadzącej pod Wawel, krzycząc: "Nie wpuścimy". W odpowiedzi usłyszeli okrzyki: "Faszyści" i "Nietolerancja to dewiacja". Wówczas przeciwnicy Marszu Tolerancji odśpiewali hymn narodowy.

U podnóża Wawelu Marsz Tolerancji został po raz kolejny zaatakowany. Przeciwnicy demonstracji rzucali w kierunku jej uczestników, z murów otaczających Wzgórze Wawelskie, kamieniami. Marsz Tolerancji zatrzymał się pod pomnikiem Smoka Wawelskiego.

cyrk c.d.

[']

nawro 

Postawił 6 piw(a)
Wysłany: 2006-04-28, 17:09  

RCDE napisał/a:
Mnie to ciekawi jaki odsetek maszerujących jest rzeczywiście pedałami/lesbijkami a ile jest rozmaitych miłośników tolerancji którzy chcą się pokazać, poprzepychać się z wszechpolakami i móc z dumą opowiadać że walczą w obronie wolności :roll:

a mnie ciekawi jaki odsetek wsrod przeciwnikow marszu i tak glosno protestujacej mlodziezy wszechpolskiej stanowia homoseksualisci :P

RCDE 
GrupaTrzymającaWódkę

Wysłany: 2006-04-28, 17:55  

Nie wiem, natomiast spory odsetek stanowią miłośnicy specyficznie pojmowanej dobrej zabawy, czyli jak jest okazja "spotkać się" i "porozmawiać" z policją, to idą :)

Udało mi się nawet z samochodu zobaczyć obie manifestacje i faktycznie tęczowych wizualnie było więcej niż kontrmanifestantów.

Chadd 

Piwa: 37/34
Wysłany: 2006-04-28, 18:05  

RCDE napisał/a:
Mnie to ciekawi jaki odsetek maszerujących jest rzeczywiście pedałami/lesbijkami a ile jest rozmaitych miłośników tolerancji którzy chcą się pokazać, poprzepychać się z wszechpolakami i móc z dumą opowiadać że walczą w obronie wolności :roll: Tego typu ludzi bynajmniej mi nie szkoda i sam chętnie bym im jakiś kamyczek dorzucił :) Za to podejrzewam że ci homoseksualiści którzy normalnie funkcjonują w społeczeństwie nie odczuwają potrzeby biegania na tego typu imprezy...

No to śmiało mozesz spróbować.

Jako zdeklarowany heteryk bralem i bedę bral udział w tego typu marszach dopóki będę uważał, że dochodzi do prób instytucjonalnego ich zwalczania.

Gdy dojdzie do tego, że każdy będzie mógł swobodnie zamanifestować swoje poglądy(jeżeli są one rzecz jasna zgodne z prawem), a ich oponęci nie będą przyjmować postawy agresywnej, zrezygnuje z takiej aktywności.

Niekoniecznie podzielam caly światopogląd manifestujących środowisk gejowskich. Zrobie natomiast wszystko, by mieli oni zupełną swobodę ich prezentowania.

A gadanie o tym, że manifestacja poglądów jest natręctwem to jakaś pomyłka. Nie jest to w żaden sposób niszczenie czy dewaluowanie światopoglądu obowiązującego. Nikt przeca niew namawia nikogo do zmiany orientacji a jedynie upomina isę o swoje konstytucyjne uprawnienia bądź też akcentuje swoją niezależność.

nieprawdą jest też - co pokazują badania, że aktywność środowisk gejowskich zraża neutralną część społeczeństwa. Jest wręcz przeciwnie.
Po pierwszytm takim marzu w warszawie prawie 2 lata temu poparcie dla tego typu działalności wykazywało dwadzieścia kilka %. ostatnie informacje które sobie przypominam mówiły o niemal połowie badanych.

Szkoda, że podstawy demokratycznego państwa prawa rozumieją wszyscy tylko nie polscy kibole i skini.

RCDE 
GrupaTrzymającaWódkę

Wysłany: 2006-04-28, 18:54  

A czy ma sens demonstrowanie tylko po to żeby pokazać jak ciężko się demonstruje? Bo taki mniej więcej jest sens twojej wypowiedzi.
Osobiście brałem udział tylko w jednej tego typu akcji, rok temu pod konsulatem kijowskim, ale wtedy widziałem tam sens pozytywny - pokazanie że nie jest nam obojętne to co się dzieje na Ukrainie. We wszystkich 'marszach równości' natomiast widzę sens negatywny - demonstrujecie żeby pokazać jak ciężko się demonstruje.
Bo co może przekazać przejście 300 osób z tęczowymi flagami przez centrum miasta? Że geje są spoko? Że to normalni ludzie? Chyba zdajesz sobie sprawę że jeśli ktoś nie chce w to uwierzyć to nie uwierzy, a jeśli jest do tego przekonany to raczej nie wpłynie to na jego postawę. Myślisz że stosunek społeczeństwa do homo zmienił się na skutek marszów?

Chadd 

Wysłany: 2006-04-28, 19:43  

tak mysle że się zmienił i będzie śię wciąż zmieniał, zwłaszcza gdy naprzeciw pokojowo idącej demonstracji ludzi prezentującej swoje poglądy występują endeckie bojówki usprojone w kije i kamienie.

Nie demonstruje sie po to by pokazac jak cięzko sie demonstruje tylko po to by wzniecać w społeczeństwie debatę publiczną dotyczącą równych praw mniejszości(jakie by one nie byly). Poddanie dyskusji publicznemu osądowi jest rzecz jasna ryzykowne bo zawsze znajdą się ograniczeni ludzie nie rozumiejący idei społeczeństwa obywatelskiego szanującego swoją różnorodność.

Przecież takze w środowiskach homo nie brak głosow, że ten rodzaj aktywności pokazuje gejów jako utopijnych ideowców zamiast konsolidować się we własnym gronie i próbować instytucjonalnie wplywać na bierzace wydarzenia(poprzez aktywnośc partyjną chociażby).

Niestety jednak żyjemy w kraju, w którym jest to niemożliwe choćby ze względu na fakt, że partia uznająca się za liberalną, ucieka od objęcia jakiegokolwiek w tej sprawie stanowiska...

Gocha 
kapsułki w raju ;p

Wysłany: 2006-04-28, 20:10  

Metoda kopiuj wklej :] z mojej pracy licencjackiej (do niedowiarków-zaczęlam pisać :jupi: )

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka:
(…) Art.3. Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby. (…) Art. 5. Nie wolno nikogo torturować ani karać lub traktować w sposób okrutny, nieludzki lub poniżający. (...) Art.12. Nie wolno ingerować w czyjekolwiek życie prywatne, rodzinne, domowe, ani w jego korespondencję, ani też uwłaczać jego honorowi lub dobremu imieniu. Każdy człowiek ma prawo do ochrony prawnej przeciwko takiej ingerencji lub uwłaczaniu (…).

Ps. Biedroń&KPH :brawo:
Homofobom mówie NIE !!

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-04-28, 20:34  

domagacie sie akceptacji dla gejow, a piszac teksty typu 'nie dla homofobow' tym samym jestescie nietolerancyjni dla ludzi przeciwnych homo :]

gdzie sens? gdzie logika? :D :D

Bardzo dobrze ujal to RCDE. Rowniez mam wrazenie, ze dzisiejsi uczestnicy parady maja na celu pokazanie jak im ciezko i zle. Bo watpie zeby wierzyli, ze wzbudza ogolna sympatie i zdobeda poklask maszerujac przez centrum miasta z teczowymi flagami.

Homoseksualisci niech sobie beda, ogolnie mi to zwisa dopoki nie widze. Ale takie cos jak dzisiaj razi w oczy.

Zwlaszcza ze sadze podobnie jak Krakus, zapewne niewielka czesc tego manifestujacego tlumu stanowia kochajacy inaczej. Reszta to tzw. obroncy ucisnionych, ktorzy takimi dzialaniami tylko zaogniaja sytuacje i jeszcze bardziej szkodza podmiotowi sporu.

danji 

Piwa: 244/80
Wysłany: 2006-04-28, 20:45  

Miskiewicz napisał/a:
domagacie sie akceptacji dla gejow, a piszac teksty typu 'nie dla homofobow' tym samym jestescie nietolerancyjni dla ludzi przeciwnych homo :]

gdzie sens? gdzie logika? :D :D

W takim razie karanie gwałcicieli, pedofili również jest złe, bo wynika z nietolerancji dla tych osób.

ta sama logika, choć przykład specjalnie przebarwiony.

Skoro żyjemy w państwie prawa, to niech ono będzie przestrzegane, homoseksualiści mają prawo do zgromadzeń więc czemu nie mają z tego korzystać jeśli mają na to ochotę i nic nikomu do tego. Taka jest cena demokracji.

Mnie to nie przeszkadza, niech mają prawa do związków partnerskich, jeśli to im uporządkuje prawne kwestie. Odnośnie możliwości adopcji przez pary homoseksualne to zdecydowane NIE.

Chadd 

Wysłany: 2006-04-28, 20:56  

dokładnie!!!

nie mam nic przeciw Młodzieży Wszechpolskiej, choć nie zgadzam się z jej poglądami.

Jestem przeciw grupie ludzi, która krzyczy "zrobimy z wami co Hitler z żydami" bo to podchodzi pod konkretny paragraf = groźby karalne

Jestem przeciw tym którzy próbują uniemożliwić mi korzystanie z konstytucyjnie zagwarantowanych praw bądź rzucają we mnie kamieniami.

logika jest oczywista

Odpowiedz do tematu