Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El Barça es més que un club
Narcís de Carreras
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Arda Turan
Autor Wiadomość
Dodo 

Piwa: 613/153
Wysłany: 2015-07-11, 11:04  Arda Turan

Arda Turan

Data i miejsce urodzenia: 30 stycznia 1987, Bayrampaşa
Wzrost: 1,77 m
Waga: 76 kg

opinie co do ardy podzielone. osobiscie tradycyjnie za rzadow bartomeu bardziej niz samego transferu czepialbym sie kwoty (tak jak z bravo czy mathieu). 35-40 milionow za 29 latka (tyle bedzie mial, gdy bedzie dostepny do gry) po dosc przecietnym sezonie (tak mowio - sam z braku czasu za duzo go w akcji nie poogladalem), to duzo. przydac przyda sie na pewno, bo proba powalczenia na trzech (szesciu?) frontach z pomoca w skladzie iniesta/rakitic/busquets/rafinha/roberto to byloby zwyczajne samobojstwo, dlatego bylem za transferem nawet kogos takiego jak gundogan

media pisza o ardzie glownie w kontekscie nastepcy iniesty, ewentualnie pedro, moim zdaniem arda przychodzi zeby rywalizowac z rakiticiem o role tego pomocnika od czarnej roboty grajacego w parze z andresem. arda nie zamyka transferu pogby, bo francuz prawdopodobnie bedzie kolejnym krokiem w ewolucji naszej druzyny i w przyszlym sezonie zacznie zluzowywac 32-letniego inieste. natomiast na chwile obecna andres, w jakiej formie by nie byl, ze swoja technika, kreatywnoscia i umiejetnoscia gry w tloku na boisku byc musi. zeszlosezonowa roszada z zamienieniem kolkow na bokach ataku na ofensywne supergwiazdy kosztem kreatywnego, przynajmniej w teorii, xaviego na bardziej wybieganego i mobilnego box-to-boxa swietnie sie sprawdzila i mysle, ze bedzie kontynuowana. po slabszych sezonach wielu chcialo sprzedawac messiego, ale jak dla mnie elementem do wymiany byl wlasnie xavi, o co zreszta postulowalem od 2 czy 3 lat. po ardzie spodziewam sie poziomu zblizonego do rakitica - pozasuwa troche za MSN, pobiega, poasekuruje, a i czasem doda cos od siebie w ataku, po cichu licze, ze troszke wiecej od chorwata

a wy co myslita?
Postaw piwo autorowi tego posta

Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2015-07-11, 12:39  

Drogo trochę a tak poza tym to może być. Co prawda gdybym miał przed okienkiem układać jakąś listę ewentualnych wzmocnień to o Turku bym nie pomyślał, ale to bardzo dobry zawodnik a skoro trener go sobie zażyczył to jak zwykle w pełni to akceptuję.

Nie do końca rozumiem jaką rolę będzie pełnił, może robić wiele rzeczy na boisku więc minuty sobie znajdzie praktycznie w każdym zestawieniu linii pomocy a i na skrzydle może czasem zagrać.

Rafinha długo już u nas nie pogra, kontrakt do czerwca 2016 a więc ma czas do stycznia żeby się pokazać, potem dołączą Arda i Vidal a Rafa będzie mógł już negocjować na legalu z innymi klubami. Oczywiście to takie moje czarnowidzenie, ale chyba dosyć prawdopodobne niestety.

memphis 

Piwa: 237/301
Wysłany: 2015-07-11, 13:01  

W życiu nie pomyślałbym o jego transferze do nas, ale też wątpliwe, że klub traktował go jako pierwszą opcję. Za tę cenę nie odpowiada mi tylko wiek. Sportowo jestem zadowolony. Na pewno będzie dużym wzmocnieniem, ciekawi mnie jak to wszystko będzie teraz poukładane. Szkoda, że o tym dowiem się dopiero za pół roku.

Ten transfer to też przy okazji ruch marketingowy i otwarcie się na rynek turecki.

Niestety kolejne kłamstwa Bartomeu i kontrowersyjne ruchy komisji zarządzającej po raz kolejny stworzyły niefajny klimat wokół transferu piłkarza.

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-07-11, 13:08  

Niestety, kiedyś takie pieniądze płacono za prawdziwych cracków, obecnie to standard za zawodnika pokroju Ardy. Na pewno jest wart tych pieniędzy, zwłaszcza patrząc na to, ile kosztował Mathieu. Fajny zawodnik w typie osobowościowym Gattuso, zapierdalacz, box 2 box - ja uwielbiam takich piłkarzy, więc Turas ma ode mnie handicap na starcie. Poza tym technicznie naprawdę nieźle wyglądał w Atleti, więc jak go wrzucą w tryby barcelońskie może nie będzie wyglądał jak ostatni kołek :D Barcelona weryfikuje wszystko i wszystkich, tutaj jak nie masz odpowiednich umiejętności, musisz być mistrzem w czym innym. Piję tym trochę do Rafinhi, który dla mnie jest do odstrzału i mówię to zupełnie bez żalu. Gość nie daje nic nawet w spotkaniu z ogórami na CN, może nawet nie ma chęci by wycisnąć z siebie 120% - nawet jego dużo bardziej utalentowany brat nie dał rady udźwignąć tej presji.

Janio 
Lo Puto Crack

Piwa: 93/186
Wysłany: 2015-07-11, 13:20  

Drogo, ale dopóki klub ma płynność finansową mało mnie interesuje, że przepłaca za zawodników - o ile wyniki są takie jak w minionym sezonie. Do tego transfer na wyraźne życzenie Lucho, a skoro chłop zrobił tryplet to zasranym obowiązkiem zarządu jest mu kupić kogo sobie zażyczy. Enrique chyba chciał takiego zakapiora z chowu Simeone, bo u nas same grzeczne chłopaki, a czasami aż się prosi o "ochronę" dla Leo, Neya czy Iniesty...

Dodo 

Piwa: 613/153
Wysłany: 2015-10-12, 18:56  

oj przydalby sie

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
wakabayashi
Mentor 

Piwa: 706/1503
Wysłany: 2016-04-02, 16:01  

Cytat:
[Dzisiaj 15:59] noir_desir: jedyne co ja sadze, to ze arda (ktorego nie lubie) bedzie za rok dla nas takim problemem jak song

Wrzucę tutaj z braku lepszego tematu. Jak się przyłożę jakoś jutro to się przeniesie.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
noir_desir
Odpowiedz do tematu