Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
ME 2012

Ktore 4 miasta powinny byc gospodarzami meczow na ME 2012
Warszawa
21%
 21%  [ 79 ]
Wrocław
12%
 12%  [ 45 ]
Gdansk
13%
 13%  [ 51 ]
Poznan
16%
 16%  [ 62 ]
Bydgoszcz
1%
 1%  [ 5 ]
Szczecin
1%
 1%  [ 5 ]
Łódź
1%
 1%  [ 4 ]
Chorzow
8%
 8%  [ 31 ]
Krakow
15%
 15%  [ 59 ]
Kielce [']
3%
 3%  [ 13 ]
Lubin
1%
 1%  [ 6 ]
Bytów
2%
 2%  [ 11 ]
Głosowań: 100
Wszystkich Głosów: 371

Autor Wiadomość
Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2006-04-24, 22:56  ME 2012

Jak wiadomo wybrano miasta ktore beda gospodarzami ewentualnych meczow podczas ME w 2012 roku, jak wiadomo sa to warszawa, gdansk, poznan i wroclaw, nie ma ani lodzi, ani krakowa ani chorzowa, szczecina, bydgoszczy. Trudno jest odgadnac kryteria jakimi kierowala sie banda polskich decydentow, bo podobno poznan zajal pierwsze miejsce w rankingu miast. To kto zostanie gospodarzem UEFA oglosi w grudniu, do tego czasu mozna sie ponapinac i polamentowac, kto czemu zostal wybrany :)

zapraszam do dyskusji, swoja wizje przytocze pozniej

P.S. w ankiecie mozna zaznaczyc 4 opcje

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-04-24, 23:05  

mi jest wszystko jedno, byle w Gdansku zbudowali stadion, wiec Gdansk musi byc.
Postaw piwo autorowi tego posta

Kendzior 
!

Piwa: 755/1370
Wysłany: 2006-04-24, 23:31  

Dokladnie Greg :) Poza tym nie wierze w te mistrzostwa, obstawialbym 2016 najwczesniej. Co mnie dzisiaj wkurzyło to to ze ledwo cos sie zaczelo krecic to juz full klotni, oskarzen i podziałów... [*]
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-04-24, 23:39  

Bo nas wyruchali :maruda: :P
Wkleje posta z BO:
W Krakowie przeciez po to własnie jest modernizacja od kilku lat żeby spełniał wszystkie wymogi UEFA i FIFA!Projekt jest na 36000 miejsc - na Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii jest tylko jeden większy stadion.
Ale to i tak nie o to chodziło.Jak spece punktowali i za co?
Przykład:
- baza noclegowa:
Poznań - 10
Warszawa - 12
Gdańsk - 8
Wrocław - 6
Kraków - 4
Chorzów - 2

Kraków:

Poznań:

Jak to obliczyli?
Pozostałe punkty:
- terminowe przekazania do sztabu EURO 2012 dokumentacji zgłoszeniowej miast kandydujących:

Poznań - 1
Warszawa - 0
Gdańsk - 0
Wrocław - 1
Kraków - 1
Chorzów - 0

- stadion i inne obiekty kluczowe w mieście:(2 ostatnie miejsca zajeły miasta gdzie stadiony już są :roll: w reszcie miast pewnei nie ma jeszcze nawet uregulowanych praw własności gruntów,na których mają stanąć stadiony)

Poznań - 12
Warszawa - 8
Gdańsk - 10
Wrocław - 6
Kraków - 4
Chorzów - 2

- transport: (Kraków z lotniskiem w Balicach,które ma szanse śmignąć niedługo Okęcie,z A-4 do Niemiec)

Poznań - 12
Warszawa - 10
Gdańsk - 6
Wrocław - 8
Kraków - 4
Chorzów - 2

- plan promocji imprezy (marketing):

Poznań - 6
Warszawa - 1
Gdańsk - 2
Wrocław - 4
Kraków - 5
Chorzów - 3

- doświadczenie w organizacji imprez masowych/sportowych:

Poznań - 4
Warszawa - 6
Gdańsk - 1
Wrocław - 3
Kraków - 2
Chorzów - 5

- pozostałe (atrakcyjność turystyczna miasta i regionu, oferta kulturalna, oferta rekreacyjna, zaangażowanie władz miasta):

Poznań - 3
Warszawa - 3
Gdańsk - 5
Wrocław - 2
Kraków - 4
Chorzów - 1

Je*bie takie Euro bez Krakowa,niech zrobią na Węgrzech :P
Ja wybrałbym chyba:Kraków,Warszawa,Gdańsk i Wrocław.

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2006-04-24, 23:51  

Latin napisał/a:

transport: (Kraków z lotniskiem w Balicach,które ma szanse śmignąć niedługo Okęcie,z A-4 do Niemiec)

Z tym smignieciem okecia to chyba jakis joke? okecie jest pierwsze i jeszcze dlugo bedzie, zaraz po nich jest krakow, poznan i szczecin, wroclaw ma ambitne plany rozbudowy i po niej bedzie ponoc drugi;) postaram sie znalezc dane za ostatnie lata. A-4 prowadzi na razie do Wrocka tylko :P

edit: juz mam:

baixinho 

Piwa: 399/122
Wysłany: 2006-04-25, 06:26  

po pierwsze - nie wiem jak cokolwiek firmowanego przez PZPN mozecie traktowac powaznie i wiazac jakies nadzieje..

po drugie - z tego co widzialem to do UEFA zgloszono 6 miast, fakt ze w konkretnej kolejnosci ale ponoc chca zeby wszystkie 6 sie zalapaly

po trzecie - te wszystkie 'planowane' drogi, stadiony, hotele itp bawia mnie niemilosiernie bo wszyscy wiemy jak to w polsze jest

a po czwarte dobrze ze decyzja dopiero w grudniu bo mam fajne zlecenie z euro2012 i dobra kase za minimalna ilosc pracy :)

p.s. brak krakowa niezrozumialy, wygrana w rankingu poznania tez

Latin 
Semper fidelis

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2006-04-25, 10:13  

Cytat:
Mówi Stefan Bielański, krakowski korespondent "La Gazetta Dello Sport"
Włosi ucieszyli się, że Kraków został wyeliminowany. Uważają, że ich szanse na wygranie wyścigu z Polską i Ukrainą wzrosły. We włoskich kręgach dziennikarskich powiedzieli mi, że strzeliliśmy sobie bramkę samobójczą, bo to tak, jakby oni wykluczyli z organizacji mistrzostw Europy najsilniejszy piłkarsko Mediolan. Ich radość była jeszcze większa, gdy dostrzegli, że miasta, które zostały po skreśleniu Krakowa i Chorzowa są położone bardzo daleko od Ukrainy.

:cfaniak:
Nie wiem inżynier skąd RZ wywaliła te dane,ja widziałem gdzies inne prognozy gdzie liczba pasażerów była inna.Zwłaszcza jeśli chodzi o pasażerów tanich lini lotniczych.Ostatnio jedna z tych firm przeniosła siedzibe z Warszawy do Krakowa :] A projekty to każdy może wywalić jaki chce.Pamiętacie projkety pod Białą Podlaską - tor formuły 1,lotnisko,uniwersytety itd :cfaniak:

mroo 

Piwa: 745/725
Wysłany: 2006-04-25, 10:37  

to sie zgadza, krakow ma takie oblozenie tanich lini lotniczych ze szkoda gadac

niech sobie do warszawy lataja delegaci i inni politycy

u nas jest turystow od zajebania i bedzie jeszcze wiecej

juz prawie co tydzien spotykam w rynku jakis najebany brytyjski wieczor kawalerski :]

jak dla mnie decyzja kompletnie absurdalna z wielu powodow ktore zostaly juz wymienione

baix najlepiej to podsumowal :]

Pred 
VAMOS PREDRO

Wysłany: 2006-04-25, 10:54  

^^ wlosi to tepaki, przy tak rozleglym obszarze jaki zajmuje ukraina, jakiekolwiek odleglosci w Polsce sa pikusiem, no bo skoro z Doniecka jest do Krakowa troche ponad 1500 km to te dotatkowe 300 do wrocka nikomu roznicy nie zrobia, poza tym to dziala tez w druga strone, bo wrocek, poznan i gdansk sa za to blizej odpowiednio niemiec, czech czy skandynawii.

tez nie wiem skad RZ wziela te obliczenia, jak masz inne to przedstaw, odnosnie wroclawskiego lotniska, to wiem ze jeszcze pare lat temu bylo zadupiem totalnym, zreszta jak i caly wroclaw, ale dynamika rozwoju tego miasta pozwala przewidywac, ze do 2012 wszystko tu bedzie cacy

Odnosnie samej organizacji ME 2012, to wydaje mi sie, ze raczej nie mamy szans - podobnie bylo z zakopanem, niby mowilo sie ze szanse sa, ale zeby moc myslec o tym trzeba cos miec, a my nie mamy kompletnie nic i szanse ze to sie zmieni sa raczej male. Cieszy mnie jednak sama kandydatura, to jest ogromna promocja na europe i swiat, ze taka biedota jak polska i ukraina chce zorganizowac wieksza impreze, to ze nasz wspolny projekt przeszedl dalej to sygnal od UEFY ze kiedys, mozliwa jest organizacja takiej imprezy w PL i UA. 2016-20 to juz bardziej realny termin, do tego czasu trzeba sie wziac za poprawe infry i wtedy zadne wloskie cfaniaczki nie beda podskakiwaly

Przy wyborze 4 miast, ktokolwiek nie zostalby wybrany zawsze bedzie ktos poszkodowany,

Fufu 

Piwa: 7/3
Wysłany: 2006-04-25, 12:49  

hmm cale to Euro 2012 to poki co wielka parodia z naszej strony :] 40 mln kraj o powierzchni ponad 300 tys km2, a musi starac sie o taka impreze wspolnie z sasiadem. Co my do uja - Portugalia zrobila sama taka impreze :]

wybor miast:

Poznan - pierwsze miejsce moze troche dziwic, ale moim zdaniem to miasto zasluguje na organizacje takiej imprezy. Poza tym stadion Lecha bedzie przesliczny gdy skonczy sie jego modernizacja :cfaniak:

Warszawa - musiala byc :]

Gdansk - tu jestem troche zdziwiony, bo niby sa ambitne plany budowy Baltic Areny, ale poki co ma nic - i nie wiadomo jak bedzie

Wroclaw - chyba najszybciej rozwijajace sie miasto w kraju, ale sytuacja ze stadionem identyczna jak w Gdansku.

Mam nadzieje ze oba te miasta dadza rade i beda gotowe

Krakow - tu wielka niespodzianka, choc mam dziwne wrazenie, ze to kara za wojne kibicow Cracovii i Wisly :] wg mnie Krakow powinien byc w okolicach 2 miejsca (za Wawa) moze nawet na szczycie :) predzej wykluczyl bym Gdansk niz pozbawil Krakow organizacji.

Licze, ze UEFA pozwoli bysmy mecze organizowali w 5 miejscach - P-ń, Wawa, Gdansk, Wroclaw i Krakow

Chorzow - dla mnie najwieksze przeklenstwo polskiej kopanej :/ wpompowano kupe hajsu w stadion, a i tak zawsze bedzie przestarzaly. Wolalbym, zeby powstal nowy stadion w Chorzowie lub w innym miescie i wtedy ten stadion moglby zostac zgloszony :] Chorzow [']

ewentualna decyzja o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji tej imprezy bede traktowal jako wielce ryzykowana ze strony UEFA i chyba bedzie to decyzja bardziej politycznie niz sportowo uzasadniona :]

Siner 

Piwa: 80/126
Wysłany: 2006-04-25, 13:10  

Dla mnie Kraków i Warszawa to dwa miejsca,od których należy zaczynać ,jeśli mówimy
o tego typu imprezie. Potem jest chyba Poznań,potem sporo nic i na równi Gdańsk i Wrocek. Gdybyśmy jednak mieli zorganizować taką imprezę,to obawiam się ,że mogłoby się to skończyć niepowodzeniem :maruda: ,bo jeśli nawet komisja nie potrafi wybrać najlpeszych ofert ze strony miast,jeśli Polska wykorzystuje maks 15-20 % funduszy z Unii,to dlaczego przy takim przedsięwzięciu miałoby się to zmienić.Co tu się oszukiwać,to nie są zawody pucharu świata w skokach ,tylko wielka impreza piłkarska :maruda: .
Sądzę,że organizacja ME przypadnie w udziale Włochom,a my może będziemy mieli większe szanse w 2016 roku :]

Kendzior 
!

Wysłany: 2006-04-25, 17:52  

Co do mojego miasta to mysle ze jednak kandydatura solidna. Na pewno baza noclegowa jest bardzo duża biorąc pod uwagę cale 3 miasto, Gdańsk i Gdynia są w stanie przyjąć dużo ludzi przez polączenia promowe no i Lech Walesa Airport :P .Co do samego stadionu to wygląda to tak jak we Wrocławiu i Warszawie czyli budowa od nowa, chociaz sytuacja z gruntami nie powinna być tak skomplikowana jak ta w Warszawie (tyle tylko ze są podmokłe :P ). Autostrady... hmmmm to chyba wszędzie duzo sie mowi a widać mało , chociaz nie znam do końca sytuacji.

Po mojemy to wygląda tak że Warszawe wszyscy stawiali na 1st place, a reszta miast mniej więcej stoi na takim samym poziomie.
"Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji"" - Wojciech Kowalczyk, 30.11.2010 w komentarzu do !V!

Miskiewicz 
Zambrottinho olee

Wysłany: 2006-04-25, 18:14  

Nawet specjalnie mnie to nie zdziwilo, w koncu nasz kochany rzad zdazyl przyzwyczaic nas do nieprzemyslanych rozwiazan

Z calym szacunkiem, ale jak w ogole mozna porownywac Poznan lub Chorzow do Krakowa? Gdansk, Wrocek i Wawe rozumiem, ale jakim cudem w tym gronie znalazla sie stolica Wielkopolski? Paranoja

Wszystko to jest smieszne i powoduje ze coraz bardziej sie ciesze, ze nie ma mnie w kraju :]

Abstrahujac w ogole od tego, ze mamy czysto iluzoryczne szanse na organizacje takiej imprezy.

Kendzior 
!

Wysłany: 2006-04-25, 18:21  

Poznań ma dosyc dużą baze noclegową co wiąze sie ze slynnymi targami poznańskimi, a stadion choć jak dla mnie taki sobie funkcjonalny nawet po przebudowie, już prawie gotowy

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2006-04-25, 18:28  

dlaczego niby nie mozna porowywac Poznania do Krakowa ? jakies gorsze to miasto czy co ? Chorzow to rozumiem, jakas wiocha, ale Poznan to w koncu duze miasto i stolica chyba najbogatszego regionu Polski.

Odpowiedz do tematu