Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Si no salgo por las noches, no marco goles
Romario
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Raijn
2006-12-12, 13:04
Audiofilia
Autor Wiadomość
jasiu 

Piwa: 573/489
Wysłany: 2006-04-22, 13:04  Audiofilia

Jak wiadomo, bez muzyki zyc nie mozna. A jakoś trzeba jej słuchać...

piszcie jak i na czym sluchacie, jakie firmy lubicie, a na jakich sie zawiedliscie.
temat bardzo techniczny, wiec mozecie wymieniac wszystko, co wprawia Was w muzyczną ekstazę, od mp3 playera do maminej patelni.

oczywiscie wypada mi zaczac.

mp3 player - Samsung yp mt6 512mb

firmy Samsung nie znosze, bo ich sprzet jest b.awaryjny,ale skusilem sie promocyjna cena. mile zaskoczenie - dobra jakosc, solidne wykonanie, wiele opcji ustawien dzwieku, brakuje tylko radia,ale spora karta to rekompensuje.

sluchawki - Sennheiser hd 201

zakochalem sie w dzwieku porzadnych sluchawek i wreszcie takie mam. w porownaniu do dousznych gowien dodawanych do odtwarzaczy mp3 sprzet Sennheisera to inny swiat. sluchawki zamkniete, dajace swietna izolacje od otoczenia, genialny dzwiek i, co wazne,jak na ta firme,tanie.

wzmacniacz - stare Sony z niewieloma opcjami, ale solidny i wystarczajacy

glosniki - Pioneer trojdrozne 120w, ta parka wystarcza na moje wymagania, mozna ladnie przydusic

mini wieza Sony - stara,ale jara, radio dziala,cd dziala, wiecej od niej nie wymagam,bo to nie jej byznes.

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek
Postaw piwo autorowi tego posta

CnK 

Piwa: 57/88
Wysłany: 2006-04-22, 13:11  

jeśli chodzi o mnie to kiedyś raczyłem się muzyką z siemensa sl45i :hahaha:

w domu mam wzmacniacz technics'a + jakieś tam średniej wielkości kolumny :) ' sprzęt' ten podłączony jest obecnie do konsoli, więc przy komputerze zostały mi słuchawki phillipsa.... :co jest:

taki ze mnie audiofil %)

Koper 

Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2006-04-22, 13:26  

jasiu w twoim Samsungu yp mt6 512mb jest radio :P naciśnij M i powinny poazać się różne opcje m.in. radio

Romek 
Scarface

Piwa: 13/9
Wysłany: 2006-04-22, 13:31  

Temat inspirowany wczorajszym spotkaniem 3city cules :lol2:

jasiu 

Wysłany: 2006-04-22, 13:40  

Koper napisał/a:
jasiu w twoim Samsungu yp mt6 512mb jest radio :P naciśnij M i powinny poazać się różne opcje m.in. radio

europejska wersja nie ma radia, maja je chyba wersje yp mt6 x i z.

a rzeczywiscie temat inspirowany wczorajszym spotkaniem i moja rozmową z Carlo, ktory moze pochwali sie swoimi Sennheiserami, bo jest czym :)

Nigdy nie mów "nigdy", synku, rzeczywistość nie uznaje pojęć takich jak "nigdy", "na zawsze" i "niemożliwe".
Waldemar Łysiak, Statek

imerr 
Jopie

Piwa: 610/441
Wysłany: 2006-04-22, 13:50  

z tymi Sennheiserami to prawda. od kiedy jakis czas temu kupiłm pierwsze, to nie kupuję już innych słuchawek :)

w domu 2 standardowe technicsy (są niby ok, ale mogłyby być lepsze) i jeden porządny sprzęt z fajnymi głośnikami, ale co to dokładnie jest, to napiszę dopiero jak będę w domu

do studenckiego mieszkania rodzice oczywiście pozwolili mi zabrać tylko najgorszą - mini, która nawet w domu nie stała. słaba jakość :/

korzystam jeszcze discmana z Philipsa, który odtwarza też mp3

nad mp3 playerem się zastanawiam i kumuluję aktywa, ale to chyba jeszcze trochę potrwa...

btw, ma ktoś z Was coś naprawdę audiofislkiego, np kabel łączący segmenty wieży, którego metr kosztuje kilkadziesiąt tysiecy :D . lubię słuchać/czytać o takich rzeczach :)

powiem wam jedno: najważniejsze żeby radio w aucie dobrze kopało :]

Styl w jakim wygraliśmy jest nasz na zawsze. Dedykuję zwycięstwo Cruyffowi i Rexachowi, którzy wprowadzili go jako pierwsi. Josep Guardiola
Kiedy Cruyff przyszedł w 88 otworzył bardzo długi rozdział, który wciąż nie ma końca. Wielkie postaci w historii Barçy nie rywalizują ze sobą tylko tworzą wspólnie. Nie ma lepszych ani gorszych. To jest suma. Na porażkach, które zdarzają się po drodze, również się uczymy. Andoni Zubizarreta

jasiu 

Wysłany: 2006-04-22, 13:57  

zgadzam sie, niezle sa takie rzeczy, nieraz wpadaly mi w reke magazyny prezentujace taki sprzet. kabelki robia wrazenie.

z innej beczki: pewnie nie wszyscy to wiedza, ale nasz Tonsil jest calkiem niezla firma na arenie glosnikowej :)

Waldemar Łysiak, Statek
Ostatnio zmieniony przez jasiu 2006-04-22, 13:58, w całości zmieniany 1 raz  

Bruce 
kitsch

Piwa: 567/647
Wysłany: 2006-04-22, 13:57  

kiedyś mi się podobała :D

ale zła nie jest :P

metr mojego kabla kosztował złotówkę :lol:

grintx 
You talkin' to me?

Piwa: 428/382
Wysłany: 2006-04-22, 14:08  

Ja się dopiero niedawno przesiadłam z "walkmana" panasonic na odtwarzacz mp3 Creative MuVo V200, 256mb, słuchawki standardowe,
ze sprzetu stacjonarnego na chwile obecna posiadam wieze aiwa z zepsutym cdkiem i glosniki samsunga z subwooferem do kompa, oraz radiobudzik no name :lol2:
tylko ze ze mnie zaden audiofil...

duszek 

Piwa: 92/61
Wysłany: 2006-04-22, 14:46  

no więc:

do kompa podłączony wzmacniacz Grundiga (stary ale jary R3000)+ jakieś 2 kolumny, czasem słucham na słuchawkach Technicsa RP-HT300
w pokoju wieża Thompsona + zestaw głośników
w furce radyjko mp3 Mediona + najlepsze głośniki jakie moge wsadzić z przodu do ss'a
no i przenośny odtwarzacz mp3 Samsunga 512 mb

jasiu 

Wysłany: 2006-04-22, 16:47  

i jak Ci sie ten samsung sprawuje?

bo ja z mojego jestem bardzo zadowolony jesli chodzi o dzwiek i funkcje, ale jak to na ta firme przystalo, musialo sie cos zepsuc: najpierw byly problemy przy wlaczaniu,to mi go wymienili,a potem mialem bardzo wrednego wirusa.

Waldemar Łysiak, Statek

RaVeN 

Postawił 2 piw(a)
Wysłany: 2006-04-23, 09:22  

Muzę odtwarzam najczęściej z kompa, do którego mam podłączony wzmacniacz Diora + sporej wielkości, ładnie grające i zupełnie mi wystarczające kolumny Altusa. Wszystko ofkoz oldschoolowe.

A z domu raczej nie ruszam się bez mp3 playera. Chipa to on ma chyba samsunga. Głowy za to nie dam. 512 mb, radio, dyktafon i takie tam. W przyszłości rozważam zakup iPODa.

'The small victories
The cankers and medallions
<<<The little nothings>>>
They keep me thinking
That someday
I might beat you
But I'll just keep my mouth shut'

andrew 
fix

Piwa: 109/227
Wysłany: 2006-04-25, 10:49  

mp3 player, a jakze samsunga :D yh920 20gb, wiec ma sporo miejsca ;)

w domu yamaha rx-v730. kolumny jamo, cd denona i dvd pioneera. Mimo pokaznej kolekcji plyt, najczesciej slucham muzyki z kompa. To co mam, na razie wystarcza, ale mysle o zmianie kolumn ;)

Voyteck 

Piwa: 541/288
Wysłany: 2006-04-25, 11:22  

U mnie najwążniejsza część to Amplituner Panasonic, do którego mam podłączone DVD (też Panasonic), podwójny CD (Reloop), który oczywiście idzie przez mikser (Numark), a do tego jeszcze komp. Z którego źródła nie puszczę, wszystko idzie na kolumny Altusa 110, które będą już miały jakieś 17 lat.

MP3 playera nie mam, nigdy nie miałem i raczej w najbliższym czasie nie planuję zakupu.

jasiu 

Wysłany: 2006-04-25, 22:22  

tez przydalby mi sie mikser :buja w oblokach: zwlaszcza do nadawania w radiu,bo wtedy mozna podlaczyc 3 mikrofony i kazdy prezenter Korekcji Emisji mialby swoj :)

dla ciekawskich: nadawanie przez neta jest technicznie bardzo proste - wystarczy wtyczka shoutcast do winampa oraz opticodec i jazda w wirtualny eter :D

Waldemar Łysiak, Statek

Odpowiedz do tematu