Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Se me pone la gallina de piel
Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Héctor Bellerin Moruno
Autor Wiadomość
Mefju 
#moneybeautyfame

Piwa: 495/89
Wysłany: 2015-03-28, 17:57  Héctor Bellerin Moruno

Data urodzenia - 19 marca 1995
Wzrost -177 cm
Masa ciała - 74 kg

Duże ostatnio zawirowanie u nas z pozycją prawego obrońcy, a coraz częściej słyszy się głosy, że włodarze Barcelony mogą czekać właśnie na niego. Dlatego cały czas mamy szopkę z Alvesem, dlatego zostaniemy tylko z Montoyą i Douglasem. Może w lato 2016 znów czeka nas kolejna saga z 'dna barcelony' w roli głównej?

Póki co za wiele o nim powiedzieć nie można. U Wengera tylko 12 spotkań, pograł na wypożyczeniu trochę w Watfordzie, skąd został wcześniej ściągnięty. Wypada mieć nadzieję, że z czasem będzie dostawał więcej czasu na pokazanie swoich umiejętności i wtedy powinniśmy być mądrzejsi.

Na kompilkach wygląda jak typowy prawy obrońca z angielskich boisk - obiec pomocnika, dostać piłkę do nogi w pełnym biegu, do linii końcowej i wrzutka. Aczkolwiek wynika to najprawdopodobniej z gry Arsenalu/na wyspach. u nas boczni obrońcy grają specyficznie, ale kto ma tego się nauczyć jak nie nasz wychowanek? To stawia go w trochę uprzywilejowanej pozycji i pozwala myśleć o nim jako zastępcy Brazylijczyka na prawej flance.

Podobno na wyspach doceniają jego szybkość. Na wewnętrznych treningach pobił podobno klubowy rekord na 40m należący wcześniej do Theo Walcotta.
nie wiem jak tu.
Postaw piwo autorowi tego posta

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-03-28, 19:00  

Serio?

Ja powiem tak... Trzeba skończyć z interesami z Papą Wengierem, to po pierwsze. Ilu takich się u nas sprawdziło? Po co nabijać kabzę frajerom? :P Są kluby, z których piłkarze u nas się często sprawdzają (powiedzmy kierunek francuski, Sevilla) i jest Arsenal.
A po drugie, to skoro wybrał karierę w Arsenalu, to niech tam gnije. :P Jestem przeciwny odkupywaniu uciekinierów (dobra, wiem, że każdy kij ma dwa końce, ale cii). Czym innym jest zrobić deal jak Real z Carvajalem, a czym innym się wygłupiać jak np. my z Fabregasem. Wystarczy tego.

Tym bardziej, że jak na razie to nie wiadomo, co z tego Bellerina wyrośnie. Jeśli kraczycho to pewnie temat wróci, a ja będę pluł sobie w brodę. Niemniej jeśli słyszę, że piłkarz jest z Arsenalu, to jestem na nie. A jeśli dodać do tego, że na pewnym etapie kariery przedłożył ten klub ponad Barcelonę - na nie podwójnie.

PS Ostatnio sporo takich tematów, co jest nieco śmieszne, biorąc pod uwagę bana. Jak widać Sport i MD we właściwe struny uderzają. Ale dobra, można pomarzyć przynajmniej, więc ok. :D

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
najt
yeste 

Piwa: 60/81
Wysłany: 2015-03-30, 08:32  

Też zawsze byłem przeciw uciekinierom, ale jak tak patrzę z perspektywy czasu na ten konkretny przypadek to się zastanawiam w jaki sposób rozwinąłby się u nas Bellerin skoro taki Montoya zwykle siedzi na ławce/trybunach. Mając do wyboru rozwój i ustawianie się finansowo na długie lata oraz stagnację w Barcelonie B lub co najwyżej ławkę w pierwszej drużynie w imię miłości i wierności, chyba raczej większość z nas wybrałaby tę pierwszą opcję. Tym bardziej, że jak widać na niejednym przykładzie, nic nie wyklucza możliwości powrotu. Nawet cena 40 mln euro.

Odpowiedz do tematu