Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
El futbol es un juego
que se juega con el cerebro

Johan Cruyff
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Marco Verratti

Verratti fichado?
Si
92%
 92%  [ 25 ]
No
7%
 7%  [ 2 ]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Mentor 

Piwa: 706/1502
Wysłany: 2015-03-13, 13:18  

Zważywszy na to, że nie możemy nikogo zarejestrować (specjalnie tak napisałem żeby zaraz mi ktoś nie tłumaczył, że możemy przeprowadzać transfery/kupować) to wysyp takich tematów będzie nieco zabawny, ale spoko :P Warto forum rozruszać nawet jeżeli będziemy sobie tylko fantazjować.
Postaw piwo autorowi tego posta

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2015-03-13, 15:31  

fantazje, czy nie, to braide zatrudnili i na mecze go wysylaja :P

najt 

Piwa: 117/162
Wysłany: 2015-03-13, 15:59  

parafrazując klasyka: veratti za xaviego, rakitic nieco wyżej i jedziemy ze wszystkimi!!!!!11111

fanxtar 
The Legend

Piwa: 259/159
Wysłany: 2015-03-13, 16:48  

Ale czemu fantazje? Kwestia dogadania się z zawodnikiem. Akurat w naszym przypadku i przy perspektywie wyborów różnie może być ale umówmy się - piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić nasz skład nie jest wielu, więc na szczęście taki Verratti nie musi figurować tylko w notesie Braidy. Pożyjom, uwidim :)

Barthez 

Piwa: 3/7
Wysłany: 2015-03-13, 17:59  

Real żeby kupić Verrattiego raczej musiałby pozbyć się Kroosa albo Modrica. Jak już zostało napisane Włoch jest zawodnikiem, który gra dość głęboko. Niemca dopiero co sprowadzili, Chorwatowi niedługo wybije trzydziestka, ale na dzień dzisiejszy to jest zdecydowanie jeden z najlepszych środkowych pomocników świata. Jeszcze tam pogra. Jeśli Real podejmie walke o Marco, my też powinniśmy być wtedy gotowi.

Pogba... jak go sprowadzą, to Isco na rynku. Chyba, że wykopią Bale'a, a Jamesa przestawią na skrzydło. Mało prawdopodobne. A nawet jeśli, to młody Hiszpan przy transferze Pogby i tak nie będzie tam pierwszy do grania.

Za rok być może będziemy potrzebować zawodnika grającego trochę głębiej i takiego bardziej ofensywnego. Verratti na tego pierwszego nadaje się. Isco na tego drugiego jak najbardziej. Dalej wierzę :D

gregori 

Piwa: 361/73
Wysłany: 2015-03-13, 20:46  

PSG go nie sprzeda, chyba że za kwotę rzędu 120 mln euro. To obecnie klub ze ścisłej europejskiej czołówki i tak będzie, do czasu wycofania szejka z jego miliardami. Co innego Pogba, on na pewno będzie na rynku w letnim okienku, Juve jest potęga, ale tylko w coraz słabszej lidze włoskiej.

noir_desir 

Piwa: 147/203
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-03-13, 22:07  

Pogba ma ogromną wadę - Mino Raiolę. To naprawdę irytujący typ. Ja wciąż mam w pamięci cyrki jakie wyprawiał, kiedy Ibra grał u nas. Poza tym może go nie być na rynku, kiedy my wejdziemy do gry. I w ogóle czy będzie w stanie u nas prezentować swoje największe atuty? Ja chyba do tej opcji nie jestem przekonany, Włoch wydaje się, że pasuje do nas zdecydowanie lepiej. I moim zdaniem piłkarzem jest ciekawszym.
Wiadomo też jednak, że mieć cracka lepiej, niż cracka nie mieć. A i z tą dostępnością Verrattiego coś może też być na rzeczy, bo PSG finansowo jest w stanie wyrównać każdą ofertę, Paryż to całkiem przyjemne miejsce do życia, choćby i na tle Barcelony (w przeciwieństwie do Liverpoolu czy Manchesteru). Żeby taki Verratti stawał okoniem i chciał do nas, to trzeba odzyskać miano najlepszego klubu w Europie, bo inaczej to zwyczajnie zabraknie nam argumentów. I żadna gadka o przyjemności z grania z Leo, Neyem i Suarezem mnie nie przekona. Albo absolutny top, albo przekota z Paryża wyciągnąć będzie prawie niemożliwe.
A i co do opcji na środek pomocy, to zawsze będzie można liczyć, że objawi się kolejna perła, bo akurat ta pozycja obfituje w talenty w Europie. Albo spróbować jeszcze raz postarać się o Koke. Kto wie, co będzie za rok...

Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2015-03-15, 05:04  

Barthez napisał/a:
Pogba... jak go sprowadzą, to Isco na rynku. Chyba, że wykopią Bale'a, a Jamesa przestawią na skrzydło. Mało prawdopodobne. A nawet jeśli, to młody Hiszpan przy transferze Pogby i tak nie będzie tam pierwszy do grania.

Za rok być może będziemy potrzebować zawodnika grającego trochę głębiej i takiego bardziej ofensywnego. Verratti na tego pierwszego nadaje się. Isco na tego drugiego jak najbardziej. Dalej wierzę :D

haha, ja tez isco nie odzaluje juz chyba nigdy. ze swoja kreatywnoscia, mobilnoscia i umiejetnoscia gry na malej przestrzeni byl stworzony do gry w barcelonie. nie moge sobie wyobrazic lepszego nastepcy iniesty. i to bylo widac jeszcze, kiedy gral w maladze...szkoooooda

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1160/901
Wysłany: 2015-04-09, 11:39  

Coraz głośniej o naszym nowym nabytku %) :zakochany: :10: :terefere: :głupek:

Cytat:

O Marco Verrattim. Czy istnieje piłkarz kompletny?
06.04.2015 mzachodny

Była druga część rewelacyjnego meczu na szczycie Ligue 1, Olympique Marsylia 2-3 PSG, gdy Krzysztof Marciniak - komentator Canal+ Sport, który wraz ze Stefanem Białasem od poziomu spotkania na pewno nie odstawał - powiedział o Marco Verrattim: "do bycia piłkarzem kompletnym brakuje my wyłącznie dynamicznych rajdów w pole karne, większej liczby strzałów i goli".*

Autentycznie - zaperzyłem się przed telewizorem, zacząłem kręcić głową i oczywiście nie zostawiłem tak sprawy.

Oj nie, @Marciniak_k, Verratti nie potrzebuje goli do światowego poziomu, wystarczają mu jego podania.
— Michał Zachodny (@mzachodny) April 5, 2015

Dziś do niej wracam, bo nie daje mi spokoju. Przykładów w dyskusji, która się pod tym wpisem nawiązała nie brakowało, ktoś np. przypomniał Adresa Iniestę. Jednak ja nie zamierzam porównywać Verrattiego do nikogo - według mnie robi się to zbyt często, choćby nawiązując do Andrei Pirlo, co sporo i niesłusznie odbiera jego młodszemu koledze - ale chcę zastanowić się nad tym, co Marciniak mógł mieć na myśli mówiąc o piłkarzu kompletnym.

Zbudujmy więc taką sylwetkę - sylwetkę na pewno wyjątkową, rozkład umiejętności dostępny nielicznym, a może tylko jednostkom. Bo przecież kompletny znaczy posiadający pełen przekrój umiejętności piłkarskich: świetny w ataku i w obronie, odnajdujący się w każdej z czterech faz meczu, ze wzorową techniką, o przygotowaniu fizycznym atlety, równie silny w pojedynkach na murawie i w powietrzu, a przede wszystkim o piłkarskim mózgu, który na boisku pozwala mu widzieć więcej i szybciej niż ktokolwiek inny.

A może da się to wyrazić statystykami? Czy w takim razie szukamy zawodnika, który ma średnie odbiorów, przechwytów, strzałów, podań kluczowych, dokładności zagrań, skuteczności pojedynków, asyst i goli na poziomie powiedzmy dziesięciu najlepszych piłkarzy w swojej lidze, czy całej Europie? Czy w takim razie za piłkarza kompletnego dałoby się uznać nawet tych dwóch niesamowitych - błagam, bez rozstrzygania który lepszy - Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo?

Oczywiście tak nie jest, dlatego innym kompletnym zawodnikiem będzie napastnik, innym obrońca, a jeszcze bardziej różnią się środkowi pomocnicy - nawet w swoim gronie. Bo przecież są "szóstki", "ósemki" i "dziesiątki", a choćby w tej pierwszej kategorii mamy "niszczycieli" albo "głęboko ustawionych rozgrywających". Dlatego Marco Verratti jest innym środkowym pomocnikiem niż Frank Lampard, który goli w karierze ma kilkaset. Włoch w ostatnich trzech sezonach w lidze i europejskich pucharach w sumie samych strzałów miał ledwie 29. Czy to znaczy, że ma większe od Anglika braki, jest mniej kompletny? Ja będę się spierał.

I tak cały wczorajszy wieczór myślałem, jak rozstrzygnąć spór o kompletności Marco Verrattiego, o jego pewnej pozycji na światowym topie (w wieku zaledwie 22 lat!), ale wtedy miałem moment eureki - przecież ktoś już o tym mówił, choć nie w kontekście Włocha. Oddaję więc głos Jonathanowi Wilsonowi, dziennikarzowi m.in. "The Guardian", autorowi wielu książek (w tym słynnej "Odwróconej Piramidy") oraz redaktorowi naczelnemu kwartalnika "The Blizzard", który tak pisał w szóstym numerze tego wydawnictwa:

- Kiedy po raz pierwszy powiedziałem, że "gole są przereklamowane", odpowiadałem na pytanie Jamesa Richardsona w podcaście "Football Weekly" o tym, kto będzie najlepszym strzelcem mistrzostw świata (2010). Mój wniosek, choć może nie przekazany zbyt przejrzyście, odnosił się do tego, że nie liczyło się to, kto strzelał gole, bo na najwyższym poziomie współczesnego futbolu znacznie ważniejsze jest to, kto kontroluje środek pola. W pewnym sensie liczba strzelonych goli była mniej znacząca od kompletności tej kontroli: lepsze jest prowadzenie 1-0 i dominacja posiadania niż wynik 2-0 i klarowne szanse pod obiema bramkami. Gole czy gol, to efekty tej kontroli - która, od momentu objęcia prowadzenia oznacza też koniec - i, pomijając niesamowite talenty jak Lionel Messi, zwykle dzielą się na cały zespół. Jako dowód spójrzcie na Fernando Torresa, któy wygrał "Złotego Buta" na Euro 2012, choć nie był graczem pierwszej jedenastki ani nawet jednym z jedenastu najlepszych graczy swojej reprezentacji w tym turnieju - tłumaczył Wilson.

Warto więc wrócić do wczorajszego spotkania i przypomnieć, co Marco Verratti robił. Nie, nie strzelał - jego jedyna próba została zablokowana, w kilku innych sytuacjach wolał podawać do kolegów, którzy w pakowaniu piłki do siatki są ekspertami - ale kontrolował. Może nie w pierwszej połowie, bo wtedy jeszcze pressing podopiecznych Bielsy się sprawdzał, jeszcze ta wymienność pozycji gubiła Paryżan, lecz po przerwie...

Kontrola. pic.twitter.com/xNMG272dNc
— Michał Zachodny (@mzachodny) April 6, 2015

Po przerwie Verratti zapewnił mistrzom Francji kontrolę - jak z Chelsea, gdy nie tylko odbierał piłkę, przerywał akcje, ale dryblingiem czy podaniami omijającymi linie rywala wyprowadzał ataki - a wraz z nią szybko przyszły gole. Gdy już PSG miało prowadzenie, to mecz także Włocha zamknął, nie popełniając żadnych błędów, często nawet bez otrzymania piłki zamykając Marsylczykom możliwość rozegrania. O doskonałości w posiadaniu piłki nie muszę chyba przypominać, prawda?

Spór ten nie musi dotyczyć tylko Verrattiego - sami pewnie oglądacie różne ligi, znacie setki piłkarzy i jesteście w stanie wskazać na występy czy defensywnych pomocników, czy obrońców, czy skrzydłowych, czy napastników, których występy można określić mianem "kompletnych". Skoro nie ma piłkarza kompletnego w sensie... kompletnym, to punkt widzenia trzeba dostosować. A może po prostu zrewidować?

http://zachodnydotablicy....letny.html#blog

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jordan20
Dodo 

Piwa: 616/154
Wysłany: 2015-04-25, 08:07  

no jest kozak. jeden z tych, na ktorych warto rozbic bank

ps 15 zoltych kartek w tym sezonie, troche beka

wakabayashi 

Piwa: 435/573
Wysłany: 2015-04-25, 09:20  

raczej z tego, ze tylko 15. z nami powinien dostac kolejne dwie zolte kartki w samej drugiej polowie :D

ps. ale ten wslizg co ratowal pilke przed autem robil przed samym lucho. moze to znak i ten nacisnie zarzad na jego transfer? :D

bazgrof 

Piwa: 119/40
Wysłany: 2015-04-25, 10:33  

Myślę, że każdy trener na globie chciałby mieć takiego grajka w swojej talii kart, praktycznie gotowy wyrób do naszej drużyny, może nie imponuje ilością asyst i goli w lidze aleee.... byłby idealnym zawodnikiem do kontroli pola środkowego, jak on się trzyma na tych swoich krótkich nóżkach :olaboga: (właśnie wyobraziłem sobie jego z Busim w defensywie :) ) . Jest kurewsko pewny w swoich poczynaniach, pokazał to kilka razy w meczu z nami dryblując miedzy neyem, surazem i messim czy wychodząc sam spod pressingu z dwoma zawodnikami na plecach. Mały ,dryblujący pokemon. Lecz nie ma róży bez kolców....Zażartość z jaka stara się odebrać piłkę przeciwnikowi jest jego ogromną zaletą ale po części wadą, musi się nauczyć kalkulacji. Czasem lepiej jest poprawnie ustawić na boisku niż łapać kontakt z zawodnikiem który i tak na plecach ma już kolegę z drużyny który wywiera presję. Wszystko jest do dopracowania przeca to jeszcze tak młody kocur :ok:

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
noir_desir, wakabayashi
Odpowiedz do tematu