Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna Cules.pl Cules.pl - FC Barcelona Forum Strona Główna
Que bonito es levantarse por la manana y saber que juega Maradona
César Luis Menotti
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Boberek
2015-03-30, 18:35
FCB w La Liga [Marzec]
Autor Wiadomość
Boberek 

Piwa: 1015/1796
Wysłany: 2015-03-03, 11:45  FCB w La Liga [Marzec]

ROZGRYWKI

PLAN GRY NA MARZEC

21 KOLEJKA

SKLADY WG SPORT.ES

Ostatnio zmieniony przez Boberek 2015-03-25, 20:51, w całości zmieniany 6 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta

chaos 
syn ulicy

Piwa: 1159/901
Wysłany: 2015-03-03, 11:53  

Tradycyjnie liczę na dobry występ Rayo :D

A las aaaarmas! :rayo:

Boberek 

Wysłany: 2015-03-08, 14:00  

:rayo: Moja ulubiona druzyna na Camp Nou ostatnimi czasy( no moze jeszcze Elche ) bilans bramowy 40 -2 :) :rayo:

Idealny mecz ...
:zaloba: lider La liga i Messi rowna sie z mecenasem :zaloba:

Luis Suarez CRACKISIMO !! !!! Idealnie sie wkompnowal w nasz system gry i oby juz tak gral do konca sezonu a byc moze to wlasnie jego forma bedzie decydujaca w finalowych momentach sezonu!

Boberek 

Wysłany: 2015-03-14, 17:20  

ROZGRYWKI

27 KOLEJKA

Dodo 

Piwa: 613/154
Wysłany: 2015-03-15, 04:19  

wygrany meczu bartra, ktory perfekcyjnie wykorzystal szanse, natomiast montoya dal enrique mocny pretekst do pomijania go przy okazji powolan na nastepne mecze. szkoda, ze rafinha kolejny raz tylko przyzwoicie, nie dajac czegos ekstra

Boberek 

Wysłany: 2015-03-15, 09:24  

+ Bonus

Boberek 

Wysłany: 2015-03-19, 16:36  

ROZGRYWKI

28 KOLEJKA

STATYSTYKI

POPRZEDNIE MECZE - SKROTY

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-03-23, 09:08  

Ciężkie to było El Classico. Spodziewałem się pełnej kontroli nad ogarniętym niemocą Realem, a tu proszę, mecze wielu niespodzianek.

Pierwsza największa to dla mnie postawa Realu, który zdominował środek i potrafił dzięki temu stwarzać sobie dogodne sytuacje. Jeśli do tego dołożymy ogromne dziury między formacjami Barcelony i hektary miejsca dla skrzydłowych, to można powiedzieć, że wręcz prosiliśmy się o wpierdol. I taki scenariusz pojawił się w mojej głowie przez chwilę, ale... Ale właśnie.

Dorobiliśmy się obrony na najwyższym światowym poziomie. Nie dość, że Mathieu otworzył wynik spotkania (facet, którego nie widziałem w once, mea culpa Jeremy!), to obrona oraz bramkarz zagrali na bardzo wysokiej skuteczności. Oczywiście stracona bramka obciąża Mathieu i Masche (pierwszy się zapędził za zawodnikiem, a drugiemu tego pędu właśnie zabrakło) do spóły, ale jednocześnie mnóstwo innych sytuacji Realu zostało skasowanych. Wielkie brawa :brawo:

Wracając do niespodzianek, to kolejną było dla mnie zupełne wyłączenie Messiego w 1 połowie. Po tym co widziałem z City, myślałem, że Leo wpadł w jakiś kill frenzy i będzie roszarpywał jedną drużynę za drugą. Carlo jednak ściągnął mnie na ziemię i pokazał, że można go uczlowieczyć i od gry odsunąć.

Nad Neymarem nie będę się pastwił - jest pod grą, wygrywa pojedynki, "załatwia" kartki, ale jego wykończenie pozostawia spoooro do życzenia już od dawna. Leczo powinien mu wpoić też więcej koleżeństwa pod bramką.

Reasumując, patrząc na ten mecz z perspektywy lat, wszystko stanęło na głowie - my strzelamy bramkę po stałym fragmencie i po dlugim podaniu z obrony, kiedy piła leciała i jęczała, a mimo to Suarez zdołał cudownie przyjąć i fantastycznie wykończyć - czyli klasyczny Real sprzed kilku lat. Real strzela bramkę po ładnej i składnej akcji, której nie powstydziłaby sie Barca sprzed kilku lat.

Ot, futbol :zolwik2:

Są 4 punkty. Tak jak mocno wierzę i nie wyobrażam sobie, że możemy oddać 1 miejsce, mając 10 meczów do końca, tak wtedy spoglądam linijkę wyżej i juz niczego nie jestem pewien ;)

Dodo 

Wysłany: 2015-03-23, 09:34  

Cytat:
Są 4 punkty. Tak jak mocno wierzę i nie wyobrażam sobie, że możemy oddać 1 miejsce, mając 10 meczów do końca, tak wtedy spoglądam linijkę wyżej i juz niczego nie jestem pewien ;)

tak naprawde sa tylko 3 punkty, dlatego biorac pod uwage nasz terminarz wciaz jestem bardzo daleki od napalania sie na mistrzostwo. jedna bramka wiecej i mielibysmy zapas dwoch remisow, wiec strasznie szkoda zenady, jaka odstawiaja od jakiegos czasu suarez i neymar. mamy najbardziej kreatywny atak ever, zaczyna sie to wszystko zazebiac, sytuacji jest mnostwo, ale co z tego, skoro 90% jest marnowana w stylu, jakiego nie powstydziliby sie alexis z pedro. chilijczyka niejednokrotnie krytykowalem za takie mecze, wiec luisa tez musze, mimo fenomenalnej bramki. messi sprawia, ze najlepsi pilkarze swiata wygladaja przy nim jak drewna, niesamowite

swietny bravo. nie bylem zbyt pozytywnie nastawiony do placenia parunastu milionow za 31-letniego bramkarza. bylem zwolennikiem mocnego postawienia na ter stegena, dzis trudno powiedziec na ile caly sezon ustawil uraz niemca z poczatku sezonu, ale jedno jest pewne - bravo wykorzystuje swoja szanse w 100%. ciekawe, czy rok temu spodziewal sie, ze tak bedzie wygladac koncowy etap jego kariery? :)

czesto wypychalem z klubu pique, ale dobre wystepy ostatnio zaczynaja stawac sie regula, wiec trzeba to docenic. poki druzyna jest zorganizowana i nie jest zmuszany do gry 1 na 1, jest swietnie

green 

Piwa: 304/76
Wysłany: 2015-03-23, 09:41  

Chaos, pełna zgoda, dziwny mecz.
Co do dominacji w środku pola - już wcześniej zwracaliście w swoich postach na to uwagę. Może czas się do tego przyzwyczaić (przynajmniej w tym sezonie). gdyby real był silniejszy psychicznie, to chyba nie klepalibyśmy tak sobie spokojnie po bramce LS.
Dla mnie ważne jest to, że pomimo braku dominacji na boisku wygraliśmy to. Nie gramy tego co chcemy, a najważniejsze mecze zgarniamy dla siebie :brawo:
To może być bardzo dziwny sezon i to w pozytywnym znaczeniu.

Na koniec indywidualne laurki - nareszcie Pique zagrał tak, jak się od niego oczekuje, pozostali z obrony tak jak napisałeś - nic dodać, nic ująć. Claudio Bravo wyciągnął to, co miał wyciągnąć - nie zapominajmy o tym. Iniesta, hmmm, Rakitić podobnie.
LS i jego przyjęcie, a później idealny strzał - nie ma sensu rozpisywać się o innych aspektach jego gry, to załatwia wszystko, nie nazwałbym jego grę żenadą, tak jak napisał to Dodo. Neymar - jakoś nie mogę go ocenić - mimo wszystko na plus, bardziej od braku skuteczności martwiły mnie jego straty przy grze defensywnej.

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-03-23, 09:47  

Dodo napisał/a:
tak naprawde sa tylko 3 punkty

Czaję wszystko, ale rzeczywistości nie zakrzywiajmy - 4 punkty to 4 punkty, abstrahując od gorszej sytuacji w przypadku tej samej ilości punktów. Na wiadra pomyj frajerstwa przyjdzie czas, jeśli ten fakt będzie rzeczywiście decydował o mistrzu. I jeśli mowa o mistrzu, to nie napalałem się przed tym meczem, ale przy 4 punktach i naszej obecnej formie trudno mi się nie napalać.

Dodo 

Wysłany: 2015-03-23, 09:47  

inieste uwielbialem, w formie stawialem go wyzej, niz xaviego, ale umowmy sie - tego zawodnika juz nie ma. w zeszlym sezonie bylo jeszcze sporo przeblyskow geniuszu, w tym nie ma ani magicznych dryblingow, ani goli (ostatni w lidze w zeszlym sezonie z realem xD), wczoraj byly problemy z celnym podaniem na parenascie metrow. jak z iniesta w takiej dyspozycji i rakiticiem, ktory jest mocno surowy technicznie jak na barcelonskie wymagania mamy dominowac najlepsze druzyny w srodku pola? dlatego plan tej druzyny jest prosty -> jak najszybsze dostarczenie pilki do neymara albo leo i niech sie martwia. na lm to moze byc za malo

chaos 
syn ulicy

Wysłany: 2015-03-23, 10:03  

Dodo napisał/a:
jak z iniesta w takiej dyspozycji i rakiticiem, ktory jest mocno surowy technicznie jak na barcelonskie wymagania mamy dominowac najlepsze druzyny w srodku pola?

Wygląda na to, że dominować będzie trudno, a musimy stawiać silny opór. Tylko oprócz Realu, kto ma taki środek, żeby mógł nas dominować? Atletico, Bayern, Juve, PSG? W La Liga ktoś?

Teraz środek spełnia rolę utrzymania się przy piłce i zapewnienia płynności, a schodzący Messi ma na swoich barkach rozegranie. Reszta El Tridente musi ogarnąć wykończenie. To też może być przepis na LM, szczególnie przy świetnie spisującej się obronie. Oczywiście dopóki ktoś nie wyłączy Leo tak jak wczoraj Carlo :lol:

Jynx 
sześciu

Piwa: 110/118
Wysłany: 2015-03-23, 14:58  

Claudio Bravo jest fenomenalny, nawet gra nogami wychodzi mu lepiej niż Ter Stegenowi, który często zamiast prostych rozwiązań szuka kwadratowych jaj. Bardzo bałem się, żę cięzko będzie zastąpić VV, ale na szczęscie Bravo pozwolił dość szybko o nim zapomnieć.

Messi w pierwszej połowie bardzo słabo, mimo asysty. W drugiej dużo lepiej, gdyby Alba i Neymar zakończyli swoje setki skończyłby mecz z 3 asystami.

Mam nadzieje, że egoizm Neymara nie będzię zalążkiem jakichś nieporozumień między naszymi asami, bo to może być frustrujące dla Messiego i Suareza, którzy częsciej grają pod drużynę niż pod siebie.

Pred 
VAMOS PREDRO

Piwa: 451/92
Wysłany: 2015-03-24, 21:33  

To że mamy pomoc jaką mamy to tylko i wyłącznie wina Zubiego. Mieliśmy Thiago, mieliśmy Cesca, Xavi z Iniestą są lata świetlne za najlepszą dyspozycją. Rakitic i Rafinha to fajne grajki, ale tak jak piszecie, dominacji środka to oni nie zapewnią. Pomoc oczekuje wzmocnienia kimś klasowym.

Kopanie sie po czole Neymara w dwóch ostatnich meczach powinno oznaczać tylko jedno. Wielki powrót PR7.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi